نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: انتخاب رشته

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - Sharif University of Tech

پیش فرض انتخاب رشته

سلام
    الان من در دوران انتخاب رشته کنکور قرار دارم و شدیدا نیازمند کمک شما هستم
    راستش من از دبیرستان در زمینه های نجوم و فیزیک و المپیاد کار کردم و علاقه زیادی به رشته فیزیک دارم ولی اخیرا نظرات منفی در مورد اینده شغلی و مشکلات مهاجرت تو این رشته شنیده ام ء من الان امکان قبولی 40-50 درصد در رشته مکانیک شریف و بیش از 90 در فیزیک شریف را دارم ضمن اینکه تصمیم دارم برای فوق یا دکترا حتما به امریکا در رشته فیزیک با فاند مهاجرت کنم. سوالات :
    1 : ایا خواندن رشته مکانیک یا مثلا هوافضا با توجه به زمین کاری مشکلی برای پذیرش در فیزیک در دانشگاههای رنک بالا ایجاد میکنه و اصلا عاقلانه هست ؟
    2 : ایا در 4 سال لیسانس اینقدر فرصت هست که رشته مکانیک باشی و درسهای فیزیک رو هم برای فوق بخونی . در مورد دو رشته ای خواندن و یا شرکت در کلاسهای فیزیک نظرتون چیه ؟
    3 : از بین تمام رشته های دانشگاه شریف کدوما شانس گرفتن پذیرش و فاند امریکا رو بیشتر دارن؟

لطفا منو کمک کنید تا انتخاب رشته وقتش نگذشته و هر اطلاعات دیگه ای هم در این زمینه و غیر مرتبط با سوال بدین ممنون میشم امیدوارم حال منو درک کنین !

پیش فرض پاسخ : انتخاب رشته

ورود شما رو به جمع اپلای ابرادی ها خوش آمد میگم

1و2. شما از رشته مکانیک به هر رشته ای که بخوای برا فوق میتونی بری حتی موسیقی (البته در دانشگاههای آمریکا)

3. من شدیدا به شما اقدام از طریق همین رشته مکانیک رو میکنم امکان ادامه تحصیل فوق العاده راحتتره
    every thing is possible, but you must pay for it

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

منم تبريك ميگم بهتون. يه نكته خيلي مهم هست كه بايد در موردش فكر كنيد. اون هم اينه كه فيزيك يه علم گسترده‌اي هست. اول ببين به كدوم شاخه علاقه مندي. بعد ببين ادامه تحصيل در اون شاخه اصلا مشكلي واسه ويزات ايجاد مي كنه يا نه!
    يه راه خوب هم اينه كه از همون اول بري فيزيك شريف بخوني بعد واسه ارشد بري اروپا كه مشكل ويزا هم نداشته باشي. بعد واسه دكتري بري آمريكا.
    من كه 2 سال پيش خوابگاه بودم(شريف) يه چيزي از بچه‌هاي فيزيك شنيدم. (البته در مورد صحتش مطمئن نيستم حتما قبل از تصميم گيري در اين مورد يه سر برو دانشكده فيزيك شريف و از چند تا از بچه‌ها بپرس تا مطمئن بشي.)
    اونم اينكه: بچه‌هايي كه وضعشون توپه (المپيادي، رتبه خوب و ....) و فيزيك مي خونن، تو 2 سال اول ليسانس همه درساي تخصصي شون رو مي‌گذرونن. بعد واسه فوق ميرن يه كشور اروپايي (فكر مي‌كنم، البته فكر مي‌كنم ايتاليا) يه مؤسسه هست ماله دكتر عبدالسلام (يا يه همچين اسمي، بازم مطمئن نيستم) اونجا كل نمره‌هاي تخصصي شون رو به عنوان ليسانس ازشون قبول مي‌كنه و 2 سال هم اونجا ارشد مي‌خونن.
    اينطوري در عرض 4 سال فوق شون رو هم مي‌گيرن و مي‌رن آمريكا واسه دكتري.
    ظاهراً اين مؤسسه خيلي معتبره.
    فقط بازم مي‌گم كه يه پرس و جوي درست و حسابي بكن در اين مورد.

اگه هيچ كدوم از اين راه‌ها رو هم نرفتي، منم مكانيك رو پيشنهاد مي‌كنم.

Senior Member pouya4 آواتار ها

به نظر من اگه در نهایت می خوای بری خارج و این قدر با فیزیک حال می کنی چه اصراریه بری مکانیک، خب حتما حتما برو فیزیک!

من یه دوست المپیادی داشتم عاشق ریاضی بود، اینجا دکترای پیوسته ریاضی قبول شده بود، ولی برای این که مامانش به در و همسایه بگه پسرش مهندسه، رفت

و لیسانس برق گرفت. ولی خودش دلش پیش ریاضی بود هنوز. آخرشم واسه فوق رفت اون طرف ریاضی بخونه...

این که رشته های مهندسی بهتر و دهن پرکن تر از رشته های پایه س مال اینجاس، اگه اون طرفی میشه داستان بر عکسه، پس برو فیزیک
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

پیش فرض سوال و کمک

سلام من کارشناسی ناپیوسته مکانیک سیالات خوندم و رشته کاردانیم تاسیسات حرارت مرکزی و تهویه مطبوع بوده و دوست دارم در رشته ای مرتبط با رشته کاردانیم ارشد بخونماین رو هم ذکر کنم که دیپلم فنی حرفه ای هستم و کاردانی هم در دانشکده فنی حرفه ای مشهد خوندم اما کارشناسی دانشگاه آزاد مشهد بودم کسی می تونه کمکم کنه ؟سپاسگزارم
    پهن دشت اسمان مال من است !!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)