صفحه 10 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 115

موضوع: تحصیل در پاکستان | وضعیت زندگی | هزینه ها و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در پاکستان | وضعیت زندگی | هزینه ها و مسائل مرتبط

جهت اطلاع دوستان عزیزی که سوال فرمودند
    هزینه ی ثبت نام دانشگاه علامه اقبال بصورت ازاد در حدود ۱۰ الی ۱۵ هزار دلار
    زمان ثبت نام تا ۱۵ نوامبر
    این اطلاعات مربوط به سال گذشته در دانشگاهی در لاهور پاکستان و در رشته ی پزشکی بود

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی -نرم افزار - تهران جنوب

سلام ، من خودم در ایران پرستاری خوندم و استخدام هستم... ولی بهم پیشنهاد بورس شدن به دانشگاه کراچی و تحصیل تا مقطع دکتری تو رشته میکروبیولوژی شده ... نظرتون چیه ؟؟ موندن و اذامه تحصیل همینجا خوبه یا رفتن... تویه فرهنگ عجیبتر...!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط lordesiah نمایش پست ها
    سلام ، من خودم در ایران پرستاری خوندم و استخدام هستم... ولی بهم پیشنهاد بورس شدن به دانشگاه کراچی و تحصیل تا مقطع دکتری تو رشته میکروبیولوژی شده ... نظرتون چیه ؟؟ موندن و اذامه تحصیل همینجا خوبه یا رفتن... تویه فرهنگ عجیبتر...!!!
    دوست عزیز از نظر اعتبار علمی در زمینه پزشکی کلا کشورهای شبه قاره مثل هند,بنگلادش و همین پاکستان فوق العاده معتبر هستن و نمونه بارزش هم رفتن فیزیوتراپ های ایرانی به همین پاکستان برای دوره های تکمیلی هستش حالا اینکه پاکستان جزو کشورهای مشترک المنافع هم هست خودش یه مزیت ویژه هم محسوب میشه ولی اینکه من یا دیگری بگه چی به نفعتون هست فکر نمیکنم اصلا ایده جالبی باشه!شما باید مزایا و معایب کار رو بسنجید!این کشور آب و هوای بشدت گرمی داره و همونطوری که تو همین تاپیک اشاره شده جو مطلوبی هم نداره حالا اینکه شما بورس دارین یه مزیت هست چون از 2015 به شکل غیر منطقی شهریه های پزشکی و دندان تو این کشور بالا رفته که گاها تا دوبرابر یه کشور خیلی خوب اروپایی هم میرسه مثل صربستان و مولداوی و ........!
    بنظر من تا میتونید مکاتبه کنید برای بورس یا یه کورس ارزان قیمت تو حوزه بالکان که از هر لحاظ با همچین جاهایی قابل قیاس نیستند!

Junior Member

سلام. در شهر لاهور تعداد معدودی دانشجو در مقطع دکترا درس می خونن و نتیجه هم گرفتن ولی اکثرا می نالن و از انتخابشون چندان راضی نیستند. اگه تصمیم به ادامه ی زندگی در ایران دارید ترجیحا در ایران ادامه تحصیل بدید چون واقعا گرفتاری ها و دغدغه هاش خیلی خیلی کمتره ولی اگر مایل به زندگی در خارج هستید به نظر بنده پاکستان رو از لیست خودتون حذف کنید چون اصلا شرایط مساعدی برای زندگی وجود نداره و فشار زیاد غیر درسی رو باید متحمل بشید. تمام دوستان و خود بنده در مدت چند سالی که این جا بودیم به انواع بیماری های جسمی و روحی دچار شدیم که لذت گرفتن مدرک رو از فرد می گیره. این داستان بورس هم چندان چنگی به دل نمی زنه و کمک چندانی نیست و ضمنا زمینه ی کاری مناسبی هم برای خارجی ها فراهم نیست به علاوه که انتقال پول هم گرفتاری های خودش رو داره. من اگه جای شما باشم همون ایران درسم رو می خونم

Junior Member

سلام دوستان در رشته داروسازی پاکستان هم میتونید اطلاعاتی بدید.شرایطش چطوریه.هزینش چقدره؟.کدوم شهر و کدوم دانشگاهش مورد تایید ایرانه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kambiz95 نمایش پست ها
    سلام دوستان در رشته داروسازی پاکستان هم میتونید اطلاعاتی بدید.شرایطش چطوریه.هزینش چقدره؟.کدوم شهر و کدوم دانشگاهش مورد تایید ایرانه؟
    سلام. شروع داروسازی در پاکستان ۵ ساله و به شما مدرک دکترای پیوسته میدن. شهرهای مورد پذیرش رو در سایت وزارت بهداشت زده ولی غالب ایرانی ها به لاهور میان. شرایط زندگی رو قبلا هم گفتم ولی شرایط ورود فقط شرط معدل ۱۲ در پیش دانشگاهیه و هنوز ازمون ورودی هم نداره. سیستم اموزشی هم بصورت سالیانست( سالی واحدی). هزینش در دانشگاه پنجاب لاهور حدود ۱۶۰۰ دلار برای تیوشن و حدودا ۷۵۰ دلار هزینه ی خوابگاه در کل دوره ی ۵ سال تحصیله. سوال دیگه ای داشتی در خدمتم ولی باز هم پاکستان رو با توجه به شرایط نامساعدی که قبلا در همین تاپیک گفتم ، پیشنهاد نمی کنم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kambiz95
    ببخشید این هزینه ای که گفتی تو دانشگاه های دیگه مثل uni of sindh هم همینطوره؟اینو درسال باید بدم؟بعدشم من داییم هم واسه امتحان ورودیش پارتیش کلفته یعنی هر شهری که بگی میتونه منو وارد دانشگاه کنه فقط حالا نمیدونم زبانمو چیکار کنم پاکستان کلاس های english to persian هست که تسلط کافی پیدا کنم؟اگه شهر کراچی داشته باشه عالیه... .یه سوال دیگ بعد سطح علمی اونجا از ایران بالاتره یا پایین تر؟
    سلام اقا کامبیز. صندوق پیامت پر بود اینجا پیام می ذارم
    دانشگاههای دیگه رو نمی دونم ولی حدودا در همین رنج هستن. غالب ایرانی ها در لاهورن و تعدادی هم در کراچی و اسلام اباد. در شهرهای دیگه به سختی میشه ایرانی پیدا کرد. البته نبودن ایرانی واسه یادگیری زبان بهتر هم هست.
    کلاس اموزش زبان در هر جایی پیدا میشه ولی نه به فارسی. شما می تونی مقدمات زبان رو در ایران یادبگیری. اگه بخوای پزشکی یا دندان بخونی که داشتن نمره ی ۷ در ایلتس و قبولی در ازمون ورودی ست ۲ هم لازمه که نیازمند سطح زبان مناسبی هست.
    سطح علمی پاکستان در رشته های پزشکی و دندان از ایران بالاتره و در تمام دنیا معتبره.
    ولی پیشنهاد می کنم قبل از فکر کردن روی این کشور گزینه های بهتر رو هم بررسی کنی

Junior Member

سلام من بیشتر دلم میخواد یا کراچی برم یا اسلام اباد(البته اگه ازمون ورودی نداشته باشند)بنظرت چرا بیشتر ایرانی ها لاهورن؟.یعنی مطمعنی هیچ جای پاکستان کلاس زبان به فارسی نیست!!؟خب فامیلم میگفت شهر کراچی که داره و اگه هم نداشته باشه مگه میشه اردو به انگلیسی زبان یاد بگیرم؟.چرا نبود ایرانی واسه یادگیریش بهتره؟.کی واسه کارای تحصیل در اونجا شروع کنم که عقب نیوفتم؟و بدون موسسه اعزام دانشجو هم میشه رفت؟

Junior Member

سلام کامبیز جان. امیدوارم حالت خوب باشه
    بنده اطلاعاتی از داروسازی در شهرهای دیگه ندارم. در لاهور و در دانشگاه پنجاب که معتبرترین دانشگاه پاکستان هست که فعلا ازمون ورودی نداره. در اسلام اباد هیچ ایرانی داروسازی نمی خونه تا ارتباطی باهش بگیریم. از پاکستانی های شهذهای دیگه هم کسی رو نمی شناسم ولی می تونی از سایت دانشگاه واسه کالج مورد نظر ایمیل بزنی یا تماس بگیری و از جزییاتش بپرسی.
    اکثر ایرانی ها لاهورن چون معتبرترین دانشگاههای پاکستان در لاهور هست و خوب ایرانی ها بعلت مشکل زبان واسه شروع درس دنبال همزبون می گردن.
    اگه دوست شما کلاس اموزش زبان انگلیسی به فارسی در کراچی می شناسه خب از همون دوستتون ادرسش رو هم بگیرید. چیزی که من اطلاع دارم وجود کلاس اموزش زبان فارسی در خانه فرهنگ به پاکستانی ها هست ولی دلیلی وجود نداره که در پاکستان، زبان انگلیسی یا اردو به فارسی تدریس بشه چون ایرانی ها در این کشور خیلی کم هستن. ولی کلاس های زبان فراوونی وجود داره که به زبان انگلیسی اموزش میدن و غالب ایرانی ها هم برای شروع چند ترمی رو در این کلاس ها زبان می خونن و موفق هم بودن.
    رفاقت با ایرانی برای یادگیری زبان جدید سمه و سرعت یادگیری رو خیلی اهسته می کنه.
    شما اگه تصمیمت به داروسازی پاکستان هست باید از اوایل تابستون از طریق بخش دانشجویی شبه قاره در قسمت کنسولی وزارت خارجه در تهران برای تحصیل در دانشگاه مورد نظر پیگیر بشی. اونجا مسیول مربوط به دانشجویان پاکستان هم حضور داره که می تونه تمام جزییات رو با شما در میون بگذاره. ولی زمان ثبت نام در دانشگاه همون اول پاییز یعنی اوایل اکتبر هست.
    شما اصلا نیازی به این موسسه های اعزام نداری و وزارت خارجه می تونه شما رو کاملا راهنمایی کنه. گزینه ی دیگه واسه کسب اطلاعات همون سفارت و کنسولگری های ایران در شهر مورد نظر شماست که می تونن شما رو کاملا به شرایط اگاه کنن.
    بنده خوشحال میشم کمکت کنم ولی مسایلی در پاکستان هست که واقعا اراده ی ادم برای تحصیل در این کشور رو خرد می کنه و من اینجا رو به خاطر همین مسایل به هیچ کس پیشنهاد نمی کنم. روی چه حسابی می خوای پاکستان بیای؟ هیچ کدوم از دانشجوهای این جا دل خوشی از شرایط و امکانات تحصیل در این کشور ندارن مخصوصا در رشته های سنگین تجربی. در هر حال هر سوالی داشتی در خدمتم

Junior Member

سلام maileatr.منم همینطور.بله ولی خب اگه معتبره اینو هم مطمعنی وقتی خوندم تموم کردم ایران مدرکمو قبول میکنن و سرکار میشم؟خب این کلاس ها تو کدوم شهرشن و اونجا بصورت فارسی ایرانیا یاد میگیرن؟ببینید من موندم حالا اگه قراره اونجا اول زبان بخونم واسه دانشگاه ثبت نام نکنم؟(و منظورم اینه که اول زبان بخونم بعد واسه دانشگاه اونجا ثبت نام کنم؟) شما الان همونجایی؟کدوم شهری؟من مدنظرم اول پاکستان نبود.میخواستم هند برم ولی هر بار با خونواده مشورت کردن موافق نبودن چون اونجا اشنایی کسی نیست و تو پاکستان میگن حداقل داییت اونجاست مشکلی چیزی پیش بیاد حداقل کسیو داری.واسه همین.خودمم زیاد خوشحال نیستم چون اول میخواستم برم هند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)