صفحه 11 از 12 نخستنخست ... 23456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 115

موضوع: تحصیل در پاکستان | وضعیت زندگی | هزینه ها و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در پاکستان | وضعیت زندگی | هزینه ها و مسائل مرتبط

بله. مدرک داروسازی پاکستان در ایران معتبره ولی در رده بندی سطح سه هست و شما بعد از فارغ التحصیلی طبق قوانین حال حاضر در ایران باید ازمون بورد رو قبول بشی و هزینه ی ۱۳ میلیون هم پرداخت کنی تا مدرکت در ایران ارزیابی بشه. امکان انتقالی در حین تحصیل هم خیلی سخته و نیازمند پاس کردن ۲ سال تحصیلی است و نهایتا باید فقط به دانشگاههای بین الملل با هزینه های بالا انتقالی بگیری و از صفر هم شروع کنی که به نظر من هدر دادن عمر و سرمایست.

من نمی دونم وضع زبان شما چطوره ولی در هر حال همانند ایران در هر شهری کلاس های اموزشی خصوصی وجود داره ولی فقط به انگلیسی یا اردو موجوده و کلا فارسی رو از ذهنت خارج کن. من شهرای دیگه رو اطلاع ندارم ولی سیستم اموزشی در لاهور سالیانست و شما تا حدود یکسال نه امتحانی داری و نه ازمونی و فقط باید در کلاس ها حضور پیدا کنی. پیشنهاد من اینه که اگر سیستم دانشگاه مورد نظر شما سالی واحدیه در اولین فرصت ثبت نام کن و در طول سال تحصیلی به کلاس های اموزش زبان هم برو تا وقتت هدر نره. چون علنا سال اول فقط کلاس رفتنه و هیچ مسیولیت خاصی به گردن دانشجو نیست. ضمنا تحت فشار محیط احساس نیاز بیشتره و یادگیری زبان هم سریع تر میسر خواهد بود.

من امسال فارغ التحصیل شدم و چند روزی هست که برگشتم ایران ولی دوستانم در لاهور هستن و می تونن راهنماییت کنن. الان در لاهور تقریبا ۲۰ دانشجو در داروسازی مشغول به تحصیل هستن.

شما در انتخاب یک کشور بیگانه به هیچ کس دل نبند چون اگه نتونی زندگی مستقلی رو تحمل کنی اصلا خارج رفتن بی فایدست. علاوه بر این فقط چند هفته ی اول سخته و بلافاصله دوستان ایرانی و خارجی دور و برت رو می گیرن و دیگه نیازی به داییت هم نخواهی داشت. معیارهات واسه خارج رفتن چیه؟ چرا می خوای این رشته رو بخونی؟ چرا انتخاب اولت هند و پاکستانه؟ چرا روی کشورهای دیگه فکر نمی کنی؟اینا رو واسم باز کن تا بهتر راهنماییت کنم.

Junior Member

من زبانم خوبه اما در حدی نیست که بتونم تو کلاس های دانشگاه بفهمم یعنی تسلط کافی رو براش ندارم.اگه کلاس های دانشگاه و کلاس های زبان رو باهم برم که تو کلاسای کالج به مشکل بر میخورم چون نمیفهمم و اول باید زبانو تسلط پیدا کنم.بنظرم اول باید دوره زبان بخونم یه شش ماهی.افارسیو از ذهنم ببرم و اردو ب انگلیش بخونم که نمیشه چون اردو بلد نیستم.یه راه انجام شدنی واسه زبان بهم بگو.میتونم با دوستات در ارتباط باشم و اگر در فضای مجازی برنامه های مثل واتس اپ و وایبر دارن چه بهتر.در شهر لاهور مساعل امنیتی چطوره و کشت و کشتار نیست؟ اینم بهم بگو.ببینید پاکستان و هند میرم چون واسه رشته های پزشکی ارزون هستند و ما وضع مالیمون متوسط هست بخاطر همین

Junior Member

پس پیشنهاد می کنم کلاس زبان رو همین جا بری چون واسه گرفتن ویزا به مشکل می خوری. واسه حضور در پاکستان به مدت ۶ ماه تنها راه گرفتن ویزای خانوادگی از سمت دایی شماست و یا ویزای دانشجویی از دانشگاه مورد نظره. کلاس های زبان نمی تونن مجوزی برای موندن شما در پاکستان باشه. البته باز هم می گم سال اول جدی نیست و شما حدود ۸ ماه کلاس میری و همزمان می تونی زبان هم بخونی. چیزی که در کلاس ها تدریس میشه چندان کمکی بهت نمی کنه و می تونی در تعطیلات سه ماهه ی قبل از امتحانات تمام جزوات و کتاب ها رو بخونی که کافیه و نیازی به گفته های اساتید نیست. در پاکستان دل به درس استاد نمیشه بست و باید خودت جزوه ها و کتاب ها رو بخونی که کامل تر هم هست. واسه ی تقویت زبان، مجوعه ی نصرت رو بگیر و کار کن چون فقط روی مکالمه تمرکز می کنه و جرات صحبت کردن پیدا می کنی. واسه ی مطالعه هم فقط باید دامنه لغت تخصصیت در داروسازی رو بالا ببری که اون هم در طول سال تحصیلی ممکنه.

شما اگه سوالی داری فعلا از من بپرس اگه رفتنت قطعی شد من شماره هم بهت میدم.

مشکلات در پاکستان زیاده. من نمی دونم اصلا بتونی دووم بیاری یا نه. تحصیل در خارج واقعا سخته مخصوصا اگه امکانات رفاهی هم کم باشه. شما در پاکستان غیر از درس خوندن هیچ تفریح دیگه ای نداری و باید با فرهنگ پایین مردم، بی برقی ها، هوای گرم و مرطوب، پشه، الودگی محیط و غذاها، انواع بیماری ها و ... بسازی و در عین حال بشدت هم درس بخونی. اگه واسه همچین وضعیتی اماده ای بعد تصمیم به اومدن بگیر. تک تک مواردی رو که در پست های قبل هم گفتم واقعیت زندگی در یک کشور عقب تر از ایرانه که دووم اوردن در اون مرد می خواد. می دونی تب دینگی چیه؟ ۲تا از ایرانی ها تا بحال بهش مبتلا شدن.می دونی بی برقی به مدت ۵ ساعت در روز یعنی چی؟ روی این مسایل کامل فکر کن و بی گدار به اب نزن. فردا نگی فلانی اینا رو به من نگفت.
    البته در لاهور مشکل امنیتی انچنان که در رسانه ها می بینی نیست و کشت و کشتار مربوط به نواحی شمال پاکستان هست.

اشنا در کشورهای پیشرفته نداری؟ من بخدا دلم می سوزه که اینا رو دارم بهت می گم. می خوام مثل بعضی از دوستانم نشی که ۳ ساله دارن امتحان میدن و هنوز سال اول رو هم پاس نکردن. هدفم ترسوندنت نیست ولی باید اراده ی اهنین داشته باشی.

Junior Member

maileatr جان من بهت گفتم شما چرا جواب منو نمیدی؟میگی باید یادگیری انگلیسی رو به زبان فارسی در اونجا بیخیال شم خب یعنی بصورت اردو یاد بگیرم حالا منکه اردو بلد نیستم جانمس لطفا جواب اینم بده.واقعیتش واسه رفتن و موندن در اونجا من مشکلی ندارم اینش حله!خب دوستم این جزوه هایی هم که میگی به زبان انگلیسیه!راستی خودت واسه زبان چیکار کردی؟؟شمارتو اگه میشه بده من سیو کنم بعدش اخرای خرداد واست زنگ میزنم.من کلا با محیط پاکستان طبق سفر های زیادی که توش داشتم اشنام مثلا کراچی اسلام اباد رفتم.درسته سطح بهداشت و فرهنگ مردم خیلی پایین تر از ایران خودمونه.برق که اصلا ندارن و فقط همین بچه پولداراشون ژنراتور دارن.من حاظرم سختی بکشم ولی همین سختی ها وقتی که برگردم نتیجه بدهتب دینگی نه نمیدونم.یعنی منظورم این نبود که همینطوره اما فقط پرسیدم از همین بمب گذاری ها تو شهر لاهور خبری نیس نه؟راستی کجای ایرانی میشینی؟نه تو کشورای پیشرفته ندارم.منظور از جمله اخرتو نفهمیدم

Junior Member

اموزش زبان انگلیسی به انگلیسی ساده در هر جایی انجام میشه. منظور من اون بود.
    من با سطح زبان دبیرستان خودمون به پاکستان رفتم. اوایل خیلی اذیت شدم ولی بعد از چند ماه کم کم زبانم راه افتاد. اونقدر ضایع میشی تا بالاخره زبانت راه میفته.
    شاید گهگاهی صدای تیراندازی به گوش برسه ولی امنیت دانشگاه مناسبه و تا بحال هم واسه بچه ها اتفاقی نیفتاده. بمب گذاری در تمام پاکستان هست ولی در تجمعات عمومی مثل مراسم ایام عزاداری و ... اتفاق میفته که نباید حضور پیدا کنی.
    در مورد این تب دینگی اطلاعات جمع کن. یه چیزی در مایه های مالاریا رو در نظر بگیر که در ایام تابستان خودش مشکلیه و باید پرهیزهای خاصی داشته باشی.
    قبول شدن در سیستم متفاوت این کشور کار ساده ای نیست و همت بالایی می خواد. یک چیزی در حدود ۸ ساعت مطالعه ی روزانه به مدت ۳ ماه در هر سال برای قبولی تمام دروس. مشکل انگلیسی بودنه والا سرعت مطالعه اذیتت نمی کرد. اگه تمام این شرایط رو قبول کردی دوستان در لاهور در خدمتت هستن.

صندوق پیامت رو خالی کن تا بتونم واست پیام بدم

Junior Member

خب با این سطح زبانی که تو دبیرستان یادگرفتی تونستی فول بشی؟.بیا اینم شمارمه واسم زنگ بزن 09300388622

Junior Member

اگه بخوای ۶ ماهه فول میشی. کار سختی نیست

سلام.من قصد دارم برای رشته دندانپزشکی اقدام کنم.مهندس مکانیک هستم و 27 سال سن دارم.لطفا اطلاعات لازم برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در لاهور پاکستان در زمینه حداکثر سن ثبت نام ،شهریه ،هزینه های زندگی و ... رو به من بگید و راهنماییم کنید.همچنین در مورد زمان ثبت نام و شیوه آن

Junior Member

دوستانی که سوالی در رابطه با تحصیل در پاکستان دارن می تونن شماره ی سفارت در اسلام آباد و یا کنسولگری در لاهور یا هر شهر دیگری رو از وزارت خارجه بگیرن و سوالاتشون رو از مسوول دانشجویی بپرسن.

Junior Member

لطفا قبل از ارسال پیام، صندوق پیام های دریافتی رو خالی کنین تا جواب سوالتون رو در صورت توان بدم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)