صفحه 6 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 115

موضوع: تحصیل در پاکستان | وضعیت زندگی | هزینه ها و مسائل مرتبط

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

پیش فرض پاسخ : تحصیل در پاکستان

dental.persian توجه بفرماييد كه اين فهرست مثل سازمان ملل كل دنيا رو پوشش نمي ده مشخصا!فقط 110 كشور هست.در جفتش نروژ اول هست البته!يه شباهت دارن با هم!تازه اين 97 ايران را ببريد در كل جهان مي شود همين آمار سازمان ملل!بعد شما در اين شاخص سازمان ملل بخش بخش نمي بينيد داده اي رو.فقط اورال هست.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shamakhar نمایش پست ها
    لینک رنکینگ دانشگاه های پاکستان:
    http://www.webometrics.info/rank_by_...asp?country=pk
    دوست من اگه توجه کرده باشی این سایت فقط Ranking وب سایت های دانشگاه ها رو ارائه می دهد نه Ranking کلی آنها را.
    مثل سایت 4icu
    دوستان اگر اشتباه می کنم، تصحیح کنید لطفا...
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

از روز اول علاقه ای به پست گذاشتن در این تاپیک نداشتم چون معتقدم هر کشوری برای هر سلیقه و شرایطی می تونه محترم باشه! ولی امروز موضوعی در ویکی پدیا به چشمم خورد که حیفم اومد نزارم:
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...tan_since_2001
    واقعا درس خوندن توی کشوری که اینهمه حمله تروریستی توی چند سال توش اتفاق میفته سخت نیست؟

Senior Member amirhossein.gh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

بچه ها من یه نکته بگم:

ما که تا حالا نرفتیم پاکستان مصل اروپایی هایی میمونیم که فک میکنن ایران یه خراب شده است که زندگی شهری توش معنا نداره و جانت در امان نیست ! در حالی که اینطور نیست و ما الان زنده ایم !
    .
    .
    .
    به طرز تفکر هم احترام بذاریم !
    به نظر یکی اونجا خطرناکه چون از یه دید نیگا میکنه و از دیدگاه یکی دیگه جای خوبیه چون اونم از یه جهت دیگه نگاه میکنه !
    ما ایرانی ها از همین قضاوت کردن برای هم دیگه رنج میبریم و نمیتونیم سرمونو از زندگی دیگران بکشیم بیرون
    آقایی که داری میری پاکستان درس بخونی ، موفق باشی در آینده ولی همه جوانب رو در نظر بگیر ! چون فردا اگه اتفاقی برات بیفته همه ماها حق داریم تو رو سرزنش کنیم .

پاینده باشی
    نگرانی های ما ، بیانگر عمق فاصله ما با خداست
    آینده متعلق به کسانی است که در آرزوی آن هستند و به آن ایمان دارند
    سام ایوینگ قهرمان سابق بیسبال: "هیچ چیز شرم‌آورتر از این نیست که ببینید کسی کاری را انجام می‌دهد که شما می‌گفتید غیرممکن است."

Junior Member shamakhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران -نقشه برداری

اینجانب در حال حاضر در زاهدان زندگی می کنم هیچگونه مشکی از بابت خیلی از مسائل گفته شده ندارم .شیعه هستم و از اهالی مرکز ایران بیش از 10 ساله که در زاهدان به همراه خانواده ام زندگی می کنم . متاهلم و فرزندانم به مدارس مشترک با اهل سنت می روند . بهترین دوستانم از بچه های خونگرم بلوچ هستند . لاکن هیچمشکلی نداشته و نخواهم داشت .
    حاضرم شرت ببندم 50 درصد از شما ها حتی زاهدان و مناطق سیستان و بلوچستان را از نزدیک ندیده اید. چه برسد به پاکستان و ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics and Mathematics-Undergraduate

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein.gh نمایش پست ها
    بچه ها من یه نکته بگم:

ما که تا حالا نرفتیم پاکستان مصل اروپایی هایی میمونیم که فک میکنن ایران یه خراب شده است که زندگی شهری توش معنا نداره و جانت در امان نیست ! در حالی که اینطور نیست و ما الان زنده ایم !
    .
    .
    .
    به طرز تفکر هم احترام بذاریم !
    به نظر یکی اونجا خطرناکه چون از یه دید نیگا میکنه و از دیدگاه یکی دیگه جای خوبیه چون اونم از یه جهت دیگه نگاه میکنه !
    ما ایرانی ها از همین قضاوت کردن برای هم دیگه رنج میبریم و نمیتونیم سرمونو از زندگی دیگران بکشیم بیرون
    آقایی که داری میری پاکستان درس بخونی ، موفق باشی در آینده ولی همه جوانب رو در نظر بگیر ! چون فردا اگه اتفاقی برات بیفته همه ماها حق داریم تو رو سرزنش کنیم .

پاینده باشی
    سلام
    ایران هم اینجور که شما میگید زندگی شهری توش معنای کاملی پیدا نکرده و امنیت هم فکر نکنم همچین زیاد باشه...درسته ما زنده ایم ولی خوب مشکل کم نیست...البته من ایران رو به پاکستان برای تحصیل ترجیح میدم...ولی همین طور که گفتید امیدواریم این دوستمون که قصد رفتن به پاکستان رو داره موفق بشه...
    با هرچرت و پرتی که تا الآن گفتم مخالفم!!!

Junior Member shamakhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران -نقشه برداری

سال 1379 که از دانشگاه آزاد کاشان فارغ التحصیل کاردانی عمران شدم در استخدام یک شرکت مهندسان مشاور در آومدم و بعد از یکسال جهت فراگیری دوره های GPS و... از طرف شرکت رفتم در روسیه جهت دوره یکساله . از روز ورود تا دو ماه می دیدم که همکلاسیهایم بیش از دیگران به من توجه می کنند ودلسوزانه منو تیمار می کنند . خیلی تعجب می کردم ولی مثل همه ایرانی ها سطح زبان انگلیسیم افتضاح بود . تا اینکه یه روز با یه دانشجوی ایرانی در دانشگاه مسکو آشنا شدم و از اون خواستم به همراهم به انستیتو برویم .از اون خواهش کردم در مورد حسن توجه دیگران سوال کند .
    ایشون با کمال تعجب بعد از سوال کردن گفت اونها می پرسند که ما از ایران تا مرز آذربایجان رو با چهار پا اومدیم یا پیاده . و هزار سوال دیگری که روم نشد بپرسم.انگرای که یک نفر از سومالی جنگ زده ببینید.بماند پس از یکسال همکلاسی بودن از اونها خواستم بیایند ایران شهر خودم کاشان و اصفهان و شیراز را بهشون نشون دادم . خلاصه تمام این سو تفاهم ها با یک سفر برای اونها حل شده بود .و چند نفر از اونها بخاطر ارزانی سفر به ایران دو سه سالی یکبار می آیند ایران و با هم می رویم شمال و حتی زاهدان .
    دوستان سوتفاهم ما بخاطر اینکه خیلی از کشورهای استعماری دنیای ما رو سیاه و خاکستری نشون می دهند . ولاغیر.
    درود به ایران و مردم ایران و دوستان دلسوزی که نشناخته مرا راهنمایی می کنند .
    باتشکر.

ApplyAbroad Hero

دوستان عزیز با سلام

پاکستان مثل هر کشوری تو خاورمیانه ( اگه جز خاور میانه حسابش کنیم) دارای خوبی ها و بدهای مختص خودش هست. پس بهتره با اشاره به تمام این موارد دوستان رو راهنمایی کنیم

* از خصوصیات منحصر بفردش آزادی رسانه ای بی نظیر هست که حتی بالاترین مقام کشورشون رو پاسخگو کرده اند. آزادی رسانه که کمتر مسایل خانوادگی + 18 رو سانسور می کنه. :دی
    * فرهنگ فعلیشان، متاثر از فرهنگ هندی هست که اکثر مردمشان، توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی رو دارا می باشند. البته نه در حد هندی ها، و صد البته با لهجه ای متفاوت تر از هندی ها
    * با زبان فارسی نزدیکی بسیاری دارند ، شاعران متعدد که به زبان فارسی نیز شعر سروده اند رو می توان در این آشنایی تاثیر گذار دانست. اقبال لاهوری شاعر پاکستانی یکی از مثال های واضح این مساله هست. جالب بدونیم که برای دکترای ادبیات دری حتما باید زبان فارسی رو بلد باشید.
    * علوم پایه و بخصوص صنعت نظامیشان به مراتب بالاتر از اکثر کشورهای منطقه هست. البته تحت نفوذ شدید ارگان های دولتی هست.
    * به دلیل حکومت اسلامی ایران، مردم پاکستان احترام خوبی به مردم ایران قائل هستند البته اگر ده ی شصت های ما یکم این وسط و اونجا نقاد نشند می توند تحصیل راحتی داشته باشند.
    * دروس اسلامی نیز غنای بالایی در این کشورها داره.

این ها نکات مثبت پاکستان می تونه شمرده بشود.، در ضمن شرق کشورمون قرابت فرهنگی بسیاری با این مردمان دارند و سیستان ایران بخشی از سیستان بزرگ هست پس طبیعی هست که اشتراکات فرهنگی دو کشور زیاد باشد. پس در نقدهامون بهتره این مورد رو در نظر بگیریم.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

دوستان گرامی

من در خصوص تحصیل در پاکستان اطلاع خاصی ندارم اما فقط میخوام بگم که من چون دو سه نفر از دوستان صمیمی من اهل پیشاور پاکستان هستن و چند سالی هست میشناسمشون.....
    خیلی انسانهای آرامی هستن و طرز تفکر من رو نسبت به این کشور و مردمش کاملا تغییر دادن...
    اهل مطالعه و تحصیل هستن و زبان انگلیسیشون از خیلی از ما ها بهتره چون مثل هندیا انگار انگلیسی از ابتدای دوران تحصیل براشون سابجکت اجباریه...
    فرهنگشون اسلامی- سنتیه میتونم بگم اما پیشاوریا انسانهای با فرهنگی به نظر میرسن و دانشگاههای خوبی هم داره اینا که خیلی با سوادن و فرهیخته( شاید شانسه من بوده)

ولی همینطور که در هر جامعه ای خوب و بد در کنار هم یافت میشه این کشور هم همینطوره و شاید بخش اعظم نکات منفیش رو بشه در جمعیت بالای فقیر این کشور توجیه کرد...
    بحث شیعه و سنی هم از نظر خیلیاشون مسخره است و در کنار هم همزیستی مسالمت آمیزی دارن البته نخاله همه جا هست....

اسلام آباد هم که خیلی ازش تعریف میکنن جوری که یکیشون چندماه پیش اومده بود ایران میگفت اسلام آباد عین تهران و بعضا زیباتر هم هست که بسیار تعجب کردم...
    تصوری که بعضی از ماها از پاکستان داریم واقعا مطابق با واقعیات روز این کشور نیست....خیلیییی عوض شده ...
    امیدوارم تونسته باشم تا حدی از این کشور و واقعیت هاش عرض کرده باشم خدمتتون..

انشاالله همگی موفق باشید
    شمارش معکوس..........!

Junior Member

آقایان سلام به همتون. میشه لطفا بریم سر وقت هزینه هاش؟ هزینه دانشگاهاش چطوره؟ البته میدونم سوال ام کلیه و بستگی به رشته و شهر و دانشگاه و مقطع داره . اما کلا مثلا نسبت به هند ارزونتره؟

الان که دارم این پست رو مینویسم ده دقیقه است که ثبت نام کردم و کل تاپیک هارو دونه به دونه خوندم. والا بخدا منم دوست ندارم برم چون بله 1-برای ایرانی افت داره 2-خطرناکه 3-خیلی رنکینگ هاش افتضاح هست ولی چه کنم که هیچکدوم از تقاضاهای بورس من در آلمان پذیرفته نشد. انقدر حالم بده که عکس هندی ها و چینی ها رو توی دانشگاه های آلمان و آمریکا و کشورهای دیگه میبینم مثل نژادپرست ها فحش میدم (البته بیشتر به خودم فحش میدم که با وجود معدل خوب و نمره زبان خوب، چرا انقدر بورس سخت شد واسه من بدبخت)
    هر کس اطلاع داره لطفا بگه ما چقدر هزینه کنیم؟ امروز زنگ زدم به یه خانم دکتره تو پاکستان باهاش صحبت کردم التماس کردم منو بعنوان دانشجو phd قبول کنه. گفت سه چهار روز دیگه جواب میدم. اگه قبول کنه من چقدر باید پول بذارم کنار. ضمنا دانشگاهی که من زنگ زدم دانشگاه سند هست sindh.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)