صفحه 15 از 23 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 223

موضوع: مقایسه شهرهای مختلف چین | مقایسه چین با سایر کشورها و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : مقایسه شهرهای مختلف چین | مقایسه چین با سایر کشورها و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط john298 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان کسی از شهر ووهان اطلاعاتی داره؟
    هزینه زندگی در ووهان چقدره ؟
    کلا از نظر پیشرفته بودن و امکانات چطور شهری است ؟
    آیا برای زندگی دانشجویی مناسبه ؟
    در مقایسه با شانگهای و پکن از نظر امکانات چطور شهری است ؟
    ممنون
    کلا پاسخ رو مناسب با هر سوالی جدا عرض میکنم.
    - هزینه دانشجویی اگر خوب بخوای زندگی کنی بین 1500 - 2000 یوان در ماه / اگر بیرون خونه بخوای و زندگی خوب داشته باشی بین 3000-2500 یوان.
    - ووهان میشه گفت چهارمین شهر بزرگ و دانشجویی تو چینه و امکاناتش در خور توجه است و در حد خودش بد نیست. بجز اینکه هوایی بسیار شرجی داره.
    - عرض کردم بیشترین دانشجوی خارجی در چین به ترتیب در پکن، شانگهای، دالیان، نانجینگ و ووهان متمرکز شدن.
    - در مقایسه با شانگهای و پکن میشه گفت مقایسه بین تهران و اصفهانه! (امکانات در خور یه شهر بزرگ اما رو به توسعه)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مقایسه شهرهای مختلف چین | مقایسه چین با سایر کشورها و مسائل مرتبط

ممنون از پاسخ سریع شما
    پس اینطور که من متوجه شدم هزینه زندگی در شهری مثل ووهان تقریبا نصف هزینه ی شانگهای هست . درسته ؟
    ادامه سوالاتم نمیدونم به اینجا مربوط میشه یا خیر ، ولی میپرسم تا شما جواب بدید .
    در مورد رشته پزشکی دوستی که در زمینه اعزام دانشجو به چین فعالیت میکنه گفته از دانشگاه های پکن و شانگهای ( شعب اصلی دانشگاه ها نه شعب وابسته ) مثل دانشگاه فودان نمیشه پذیرش گرفت و خیلی تاکید روی دانشگاه های شهر ووهان کرد که هم رنکینگ نسبتا خوبی دارند و هم شهر مناسبی و کم هزینه ای برای زندگی است . آیا شما اینو تایید میکنید ؟
    ممنون میشم به جز لیست دانشگاه هایی که رشته پزشکی رو دارن که اعلام کردید ، اگه از وضعیت دانشگاه خاصی به طور مشخص که برای پزشکی پذیرش داره اطلاع دارید به بنده بگید .و بفرمایید با در نظر گرفتن جمیع جهات چه از نظر شهریه و هزینه و سطح علمی به نظر شما کدوم شهر و احیانا دانشگاه برای پزشکی بهتره ؟ ( البته میدونم این سوال کلی است ، ولی میخوام نظر شما رو در این مورد بدونم )
    و سوال آخر اینکه آیا دانشگاه های چین برای ترم ژانویه هم معمولا پذیرش دانشجو دارند یا خیر
    بی نهایت سپاسگزارم

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

ممنون از پاسخ سریع شما
    پس اینطور که من متوجه شدم هزینه زندگی در شهری مثل ووهان تقریبا نصف هزینه ی شانگهای هست . درسته ؟
    ادامه سوالاتم نمیدونم به اینجا مربوط میشه یا خیر ، ولی میپرسم تا شما جواب بدید .
    در مورد رشته پزشکی دوستی که در زمینه اعزام دانشجو به چین فعالیت میکنه گفته از دانشگاه های پکن و شانگهای ( شعب اصلی دانشگاه ها نه شعب وابسته ) مثل دانشگاه فودان نمیشه پذیرش گرفت و خیلی تاکید روی دانشگاه های شهر ووهان کرد که هم رنکینگ نسبتا خوبی دارند و هم شهر مناسبی و کم هزینه ای برای زندگی است . آیا شما اینو تایید میکنید ؟
    ممنون میشم به جز لیست دانشگاه هایی که رشته پزشکی رو دارن که اعلام کردید ، اگه از وضعیت دانشگاه خاصی به طور مشخص که برای پزشکی پذیرش داره اطلاع دارید به بنده بگید .و بفرمایید با در نظر گرفتن جمیع جهات چه از نظر شهریه و هزینه و سطح علمی به نظر شما کدوم شهر و احیانا دانشگاه برای پزشکی بهتره ؟ ( البته میدونم این سوال کلی است ، ولی میخوام نظر شما رو در این مورد بدونم )
    و سوال آخر اینکه آیا دانشگاه های چین برای ترم ژانویه هم معمولا پذیرش دانشجو دارند یا خیر
    بی نهایت سپاسگزارم
    مسخره ترين و بي برنامه ترين نوع اپلايي كه من تا حالا ديدم مربوط به همين دانشگاه ووهان هستش!!!
    طبق ددلاين خود سايتش 2 ماه پيش مدارك رو فرستادم...بعد از يك ماه ايميل دادم كه از نتيجه بپرسم
    كه در كمال تعجب جواب دادن درخواست شما نرسيده!!!!
    فرداش ايميل دادن كه معذرت ميخواهيم درخواستتان رسيده چون اينجا شلوغه!!!! نديده بوديم!!! حالا فرستاديم براي تصميم گيري...
    حالا كه ايميل ميدم ميگم نتيجه چي شد ميگن مسئولش تعطيلات تشريف دارن!!
    آقا وقتتونو حداقل با اين ووهان هدر نديد و دانشگاهاي ديگه اپلاي كنيد.
    کربلایم آرزوست...

رشته و دانشگاه

Sorry, There are so many students here!!!!!!!!!!!!!!!!!, so I can't remember clearly. I received your materials and transfered them to MS.Chen who is in charge of self-supported student application. I send you the screenshot, see attachment. So, don't be disappointed. We have checked your application materials already

The materials audit for self-supported student is Ms. Chen's business. I have transfered your materials to her, and the result will sent out by her. I don't know if you succeed or not right now. I can ask her for you. But we are in summer holiday now, maybe she is not in Wuhan
    کربلایم آرزوست...

Junior Member

ممنون از پاسخ سریع شما
    بی نهایت سپاسگزارم
    بردار عزیز اون دلالی که به شما این حرفو زده غلط کرده،کی‌ میگه نمی‌شه از شانگهای یا هرجای دیگه چین پذیرش گرفت؟اون مرتیکه چون دانشگاههای ووهن همه سیکیم خیارین و پذیرش مس آبه خوردن میدن این حرفو به شما زده،دلال کثیف،به ازای پذیرشی که واسه شما میگیره ۱۰% شهریی که به دانشگاه میدی میره تو جیب اون دلال کثیف به اضافه اینکه کلیم پول واسه پذیرش ازت میگیره.تاحالا اینو بهت گفته؟من خودم یه دلال و میشناسم اینجا از بچهای هستش که شهر پونا در هند درس خونده،اینجا سره همه‌رو تا خرخره کلاه گذشته به اسم همین که اینجا دانشگاهش رنکش بالاست.انقد اینجا دانشگاهش درِ پیته که باید بیای از نزدیک خودت ببینی‌،نمونشم همین احسان رفیقمون کامنت بالا وسعت گفت.ولی‌ شانگهای یا پکنو خداییش نمیدونم

Junior Member

ممنون از پاسخ سریع شما
    بی نهایت سپاسگزارم
    من الان بخوام همین فردا می‌تونم واسه مادر بزرگم دانشگاه ووهن پذیرش بگیرم واسه پزشکی‌،چون انقد اینجا دانشگاه هاش بدبختن که با یه قطعه عکس ۳*۴ به شما پذیرش میدان بدون هیچی‌.فقط شما پولو بریز بقیش حله.فقط دوست دارم خودت بیی‌ و از نزدیک ببینی‌ که همین آفیس دانشگاه ما چه شرم شولوا آایه،همه از سرو کول هم بالا می‌رن،آفریقایی،پاکستانی‌ ،الان تو دپارتمانی که من هستم فقط ۴ تا استاد می‌تونن انگلیسی‌ صحبت کنن اونم که بهتره صحبت نکنان،حداقل من دانشگاه ووهن تکنولوژی ۱۷ تا ایرانی میشناسم که بیش از ۱ ساله اینجا ثبت نام کردن و از ووهن رفتن و شهرای دیگه زندگی‌ می‌کنن،همین دانشگاه رنک بالا یک بار تاحالا از اینا سوال نکرده بابا شماها کجاین؟مگه اینجا دانشجو نیستین؟نه استادی،نه درسی‌،هیچی‌،اینم دانشگاه رنک بالا.درود به شرافت دانشگاه پیام نوره خودمون.

رشته و دانشگاه

اميرجان
    ميتونم كاملا تصور بكنم اون لحظه ايو رو كه با كلي امد و ارزو مياي دانشگاه رنك 600 دنيا و 54 آسيا(ووهان) همون دم در اين صحنه هارو ميبينب همونجا ميگي ميخوام برگردم ايران!!!!!!!

ممنون از اطلاع رسانيت.
    واقعا اين دانشگاه ارزش نداره. خداروشكر كه پذيرشمون هم نكردن!
    کربلایم آرزوست...

ApplyAbroad Superstar

با تشکر از همه دوستان.
    عرض کنم بهتره از یک دانشگاه رنک بالا پذیرش بگیرید تا بعداً دچار تاسف و نگرانی نباشی. شما اولویت رو در پکن و شانگهای بگیرید.

Junior Member

عزیز ممنون از توضیحات شما فقط چند نکته جای سوال داره
    اول اینکه شما نگفتید خودتون دقیقا کدوم دانشگاه درس میخونید ؟ چون شهر ووهان چندین دانشگاه داره ، ضمنا رشته ای که تحصیل میکنید و مقطع اش رو هم ذکر نکردید . لطفا شفاف سازی کنید
    ثانیاً توضیحات شما با نوعی عصبانیت زیاد همراهه و خوب این یه مقدار باعث میشه آدم فکر کنه شما بخاطر تجربه شخصی تون که ظاهرا بد بوده اینطور میگید تا اینکه کاملا بی طرف و از دید یه ناظر خارج از این جریان صحبت کنید . (البته بگم این به این معنی نیست که خدای ناکرده شما اشتباه میکنید ولی خوب برای بررسی یک دانشگاه و یک کشور باید همه جوانب رو در نظر گرفت )
    ضمناً در اینکه دانشگاه های شهری مثل ووهان و حتی خیلی از دانشگاه های چین شاید قابل مقایسه با خیلی از دانشگاه های خوب دنیا نباشند ، شکی نیست ، ولی خوب ما باید ببینیم با توجه به زندگی در ایران و قیمت ارز چه انتخابهایی داریم و نسبی از بین اونا یکی رو تعیین کنیم . و فک نکنید از بین جاهایی که مثلا بنده برای پزشکی میتونم انتخاب کنم مثل فیلیپین یا ارمنستان یا هند اگه به اون کشورها برم با صحنه هایی بهتر از اون چیزی که شما میگید روبرو بشم .
    در مورد رنکینگ فعلا برای رشته های علوم پزشکی بیشتر اینکه مورد تایید ایران باشند اهمیت داره تا اینکه در سطح جهانی واقعا چه جایگاهی داشته باشند.
    در هر صورت ممنون از توضیحات شما

Junior Member

عزیز ممنون از توضیحات شما فقط چند نکته جای سوال داره
    اول اینکه شما نگفتید خودتون دقیقا کدوم دانشگاه درس میخونید ؟ چون شهر ووهان چندین دانشگاه داره ، ضمنا رشته ای که تحصیل میکنید و مقطع اش رو هم ذکر نکردید . لطفا شفاف سازی کنید
    ثانیاً توضیحات شما با نوعی عصبانیت زیاد همراهه و خوب این یه مقدار باعث میشه آدم فکر کنه شما بخاطر تجربه شخصی تون که ظاهرا بد بوده اینطور میگید تا اینکه کاملا بی طرف و از دید یه ناظر خارج از این جریان صحبت کنید . (البته بگم این به این معنی نیست که خدای ناکرده شما اشتباه میکنید ولی خوب برای بررسی یک دانشگاه و یک کشور باید همه جوانب رو در نظر گرفت )
    ضمناً در اینکه دانشگاه های شهری مثل ووهان و حتی خیلی از دانشگاه های چین شاید قابل مقایسه با خیلی از دانشگاه های خوب دنیا نباشند ، شکی نیست ، ولی خوب ما باید ببینیم با توجه به زندگی در ایران و قیمت ارز چه انتخابهایی داریم و نسبی از بین اونا یکی رو تعیین کنیم . و فک نکنید از بین جاهایی که مثلا بنده برای پزشکی میتونم انتخاب کنم مثل فیلیپین یا ارمنستان یا هند اگه به اون کشورها برم با صحنه هایی بهتر از اون چیزی که شما میگید روبرو بشم .
    در مورد رنکینگ فعلا برای رشته های علوم پزشکی بیشتر اینکه مورد تایید ایران باشند اهمیت داره تا اینکه در سطح جهانی واقعا چه جایگاهی داشته باشند.
    در هر صورت ممنون از توضیحات شما
    عزیز دلم،اگه کامنتهای منو با دقت میخوندی من گفتم که دانشگاه ووهن تکنولوژی هستم(۵۴ آسیا،۴۰۰ دنیا)(رو آب البته)،مقطعی هم که دارم درس میخونم دکترای عمران‌سازه هستش،یکی‌ از بهترین و تاپ‌ترین رشته‌ها در چین به حساب میاد(البته ما که چیزی ندیدیم) حالا شفاف سازی شد؟،دوم اینکه فرمودید به نظر با عصبانیت گفتم،شما دیگه به اونش کاری ناداشته باش،شما من نکته‌های که بهت گفتمو در نظر بگیر،من تمام صحبتی‌ که برات کردمو دوباره خلاصه بندی می‌کنم:۱-اون دلالی که به شما گفته نمی‌شه از بیجینگ یا شانگهای یا نانجینگ پذیرش گرفت یه کلاه برداره،چون شما از هرجای چین بخوای میتونی‌ پذیرش بگیری اگه بخوای شهریه بپردازی۲-دوباره هم اینجا میگم این نظر من نیست نظر اکثر بچه ایرانی‌ هست که واقعا اومدن اینجا یه چیزی یاد بگیرن که تمام دانشگاههای ووهن (شهرای دیگرو اطلاعی ندارم) کشکیه،شما ایمیل بچه ایرانی‌‌های اینجارو گیر بیارید ازشون بپرسید،البته غیر یکی‌ دو تا که دارن کار دلالی می‌کنن،تازه من رشتی‌ که دارم می‌خونم به مراتب سطح بالاتری از رشته‌های دیگه داره مثل مدیریت،دوستانی که دیگه در مدیریت هستن تا حالا یک کلمه بینشون و سوپروایزر شون رد و بدل نشده بد از ۲ سال،این یه فاجعست،که شما دانشجوی دکترا باشی‌ بد از ۲ سال استادت نتونسته باشه یک کلمه با‌هات صحبت کرده باشه،این قصه تمام خارجیهاست اینجا.من اینجاهم بهت گفتم من حداقل بالای ۲۰ تا ایرانی میشناسم که بین ۱ تا ۲ سال از ووهن رفتن در حالی‌ که اینجا دانشجو هستن،از دانشگاه هست،ووهن تکنولوژی و س س ان یوو،سالی‌ یه بار میان فقط شهریه میدنو می‌رن،این دانشگاههای سطح بالاهم عین خیالشون نیست،چون خودشون هم می‌دونن هیچی‌ واسه ارائه دادن ندران،۳-تو هم داداش اومدن یا نیومدنت هیچ توفیقی واسه من نداره،ما فقط خواستیم تجربهٔ خودمونو بگیم و بهت قول میدم در آیندهٔ نزدیک در لیست وزارت علوم هم تجدید نظر خواهد شد در مورد دانشگاههای ووهن همونطور که در مورد خیلی‌ از دانشگاههای هند و مالزی شد و درستشم همینه،۴-حالا جواب سوال منو بده،گفتی‌ باید همهٔ جوانبو در نظر گرفت؟چه جوانبیو شما میخوای در نظر بگیری که در مورد همون جوانب ماهم برات توضیح بدیم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)