صفحه 20 از 23 نخستنخست ... 1011121314151617181920212223 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 223

موضوع: مقایسه شهرهای مختلف چین | مقایسه چین با سایر کشورها و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : مقایسه شهرهای مختلف چین | مقایسه چین با سایر کشورها و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRAN120 نمایش پست ها
    ممنونم دوست عزیز!
    زاستش بیشتر از هزینه(که کلا در چین واقعا معقول هست نسبت به خیلی جاهای دیگه) مشکل اصلی من مناطق گرم و شرجی هست و چون دیدم بعضی دوستان با بعضی نقاط چین مشکل دارن گفتم اینجا مطرح کنم و از دوستان راهنمایی بگیرم!
    دوست عزیز میشه بپرسم نظرتون در مورد شهر Hangzhou به چه صورت هست؟!هم از لحاظ هزینه ها نسبت به پکن و شانگ های و اینکه آب و هواش چطور هست؟(به هر حال شما اونجا حظور دارین تجربه شما خیلی از نرم افزارهای مختلف میتونه ارزشمندتر باشه)
    هانگژو شهر خوبیه با اب و هوای معتدل و تابستونهای قابل تحمل و زمستانهای نه چندان سرد. نزدیکی به شانگهای تنها با 2-3 ساعت فاصله.
    ضمن اینکه دانشگاه قوی ژجیانگ Zhejiang University هم در این شهر هست و یکی از زیباترین شهرهای معروف چین از نظر توریست می باشد.
    مسلماً هزینه اش به نسبت اون دو شهر بزرگ کمتره و معقول.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مقایسه شهرهای مختلف چین | مقایسه چین با سایر کشورها و مسائل مرتبط

سلام
    شهر kumungپایتخت ایالت yunan از نظر آب و هوا و سایر موارد چه جور شهریه؟
    ممنون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط youssef نمایش پست ها
    سلام
    شهر kumungپایتخت ایالت yunan از نظر آب و هوا و سایر موارد چه جور شهریه؟
    ممنون
    خیلی جای خوش اب و هوایی است با مناطق بکر جنگلی و دست نخورده. اما توصیه نمیشه برای اینکه یکی از مراکز اصلی و زلزله خیز چینه. هم رانش زمین توش زیاده و دانشگاههای مناسبی هم نداره.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مقایسه تحصیل در چین یا مالزی

عرض کنم که چه خوب این تاپیکو پیدا کردم چون سوالی داشتم که ظاهرا در یک تاپیک نامربوط پرسیدم و جوابی نگرفتم
    من 27 سالمه و 2 سال پیش تصمیم به ادامه تحصیل گرفتم و پیش دانشگاهیمو شبانه خوندم و الان دانشجوی ترم اول رشته ادبیات چینی هستم
    سوالم اینه که آیا برای تحصیل در مقطع فوق دز چین با توجه به رشته من باز هم ielts لازمه؟
    سن من مشکلی درست نمیکنه؟
    ویرایش توسط arvin67 : July 2nd, 2015 در ساعت 04:45 PM

با سلام

من دارم برای یک دانشگاه در چین اقدام میکنم. مشکلی که هست اینه که تا سال 2013 این دانشگاه (CUMT) تو لیست دانشگاه های ممتاز وزارت علوم هست اما الان حتی جز دانشگاه های متوسط و ضعیف هم نیست (از 2013 به بعد). به نظر شما اقدام برای پذیرش در این دانشگاه کار بیهوده ای هستش؟

با تشکر فراوان

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : مقایسه تحصیل در چین یا مالزی

نقل قول نوشته اصلی توسط arvin67 نمایش پست ها
    عرض کنم که چه خوب این تاپیکو پیدا کردم چون سوالی داشتم که ظاهرا در یک تاپیک نامربوط پرسیدم و جوابی نگرفتم
    من 27 سالمه و 2 سال پیش تصمیم به ادامه تحصیل گرفتم و پیش دانشگاهیمو شبانه خوندم و الان دانشجوی ترم اول رشته ادبیات چینی هستم
    سوالم اینه که آیا برای تحصیل در مقطع فوق دز چین با توجه به رشته من باز هم ielts لازمه؟
    سن من مشکلی درست نمیکنه؟
    خیر. نیازی نیست. مگر بخواهی رشته انگلیسی بخونی و رشته ای غیر از این رشته!!

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط perseverence نمایش پست ها
    با سلام

من دارم برای یک دانشگاه در چین اقدام میکنم. مشکلی که هست اینه که تا سال 2013 این دانشگاه (CUMT) تو لیست دانشگاه های ممتاز وزارت علوم هست اما الان حتی جز دانشگاه های متوسط و ضعیف هم نیست (از 2013 به بعد). به نظر شما اقدام برای پذیرش در این دانشگاه کار بیهوده ای هستش؟

با تشکر فراوان
    فقط از وزارت علوم استعلامش رو بگیر. اونها علاوه بر لیستی که در سایت هست یه لیست کاغذی هم دارن. بهتر از مسئولش بپرسی .

یه خواهش : لطفا مطالب این قسمت رو کامل و دقیق بخونید ;
    با تشکر از همه شما که ، وقت میذارین و دست نوشته های منو میخونید ....
    من زمانی که میخواستم برای ادامه تحصیل از ایران خارج بشم، هر روز صبح پا می شدم و اولین کارم این بود که سایت گوگل رو باز کنم و در مورد مالزی و هند و..تحقیق کنم ، تا ببینیم چی به چیه ؟
    باور کنید از این همه وبسایتی که میخوندم ، حتی یکیشون رو ندیدم که یک کلمه در مورد بدی های مالزی و هند نوشته باشند ، با خودم گفتم خدارو شکر ، دارم میرم یه کشورایی که همش خوبیه و دلخوشی .
    تا اینکه با هزار سختی به همراه همسرم ، اومدم و رسیدیم به ...!!!!!!!
    و با خودم میگفتم چرا این همه سایتی که دیدم حتی یکیشون از این معایبی که الان دارم تو اینجا میبینم ، ننوشته اند ؟؟؟
    جواب این سوال رو خودتون میدونید ....
    الان که خدا توفیق اطلاع رسانی رو بهم داده ، دوست ندارم همش از خوبی های چین و بدی جاهای دیگه براتون بگم ،اما تصمیم گرفتم که این قسمت رو بنویسم و در مورد بدی ها و معایب مالزی و هند ، حسابی روشنتون کنم و سروقت هم میرم سراغ چین خیالتون راحت .
    خواهش میکنم مطالب رو با دقت بخونید و نسبت به رفتن به این دو کشور عمیقا فکر کنید و بعد تصمیم بگیرید.
    بازم خواهش میکنم اگه جاییش رو بد نوشتم ناراحت نشین ، چون من دیگه رفتم و زندگی مو کردم و درسمو خوندم ، حالا چه بد باشه ، چه خوب ,تموم شد!!! پس این مطالب همش برای شماست که دارین تازه تصمیم میگیرید که برید.
    اول بریم سراغ مالزی;
    قبلش بگم مالزی خوبی های زیادی هم داره اما بیان نکات مثبت رو میتونید توی 1000 سایت درباره مالزی پیدا کنید و من اینجا میخوام تجربه شخصی,نظرات و اطلاعات خودمو براتون باز گو کنم:
    1-مردمی داره که 50 سال قبل رو درخت زندگی میکردن و اصلا با فرهنگ و تمدن غنی نیستند و این زبان مالایی هم کجاو کی توی آینده بدردتون میخوره خدا میدونه؟.
    2-سطح علمی خیلی پایین تری نسبت به ایران داره(یه استاد داشتیم که میگفت یکی از نشانه های پیشرفت و تکنولوژی در هر جامعه ای نمود در ورزش اون کشور داره.یعنی اگر دیدید یک کشور تو زمینه های ورزشی حرفی واسه گفتن داره بدونید اونا پیشرفت کردن.حالا تصور رتبه ورزشی مالزی رو بکنید و قیاسش کنید باایران.این تازه تو ورزش هست از لحاظ علمی که دیگه .....)
    3-هزینه های خدمات درمانی و بهداشتی بالایی داره
    4-به دلیل ورود ایرانی ها از هر نوعی و کارهایی که اونجا انجام دادن دید مردم نسبت به ایرانی ها به شدت بد هست.
    5-پلیس های رشوه بگیرو سیستم دولتی خیلی بی خودی داره که اصلا منافع توی خارجی رو در نظر نمیگیره(مخصوصا ما که ایرانی هستیم)
    6-تراز علمی و رده بندی دانشگاهیشون در سطوح علمی مختلف خیلی پایینه و باید بگم تازه این ورود دانشجویان ایرانی و کارهای علمی که ما اونجا انجام دادیم باعث افزایش ونامداری یکی دوتا از دانشگاه های مالزی شده!
    7-رنگ پیشرفت و آزادی و ... روی کشورشون پاشیدن تازه اونم به کمک وام ها و تکنولوژی چین!و خدانکنه پلیس اسلامیشون(همون گشت ارشاد ما)به پستتون بخوره!!!!
    8-توی 30 کشور صنعتی و پیشرفته دنیا مالزی کجاست؟چه صنعت قابل ذکری داره؟کدوم شاخه علمی و فناوری توی مالزی جز 10 عنوان برتر جهانه؟اگر ما مالزی رو مالزی نکرده بودیم و این همه بزرگ الان کجا بود؟(به صحبت های نخست وزیر مالزی که اومده بود اصفهان نگاه کنید!!!!!)
    9- 95% رشته های دکتراش که By Research هست و حتی بعضی از رشته های فوق لیسانسش!!!!چه علمی با اون سواد اساتیدش که بلد نیستن درست انگلیسی حرف بزنن قرار هست به شما اضافه بشه!توی کدوم رشته حرفی واسه گفتن دارن؟
    10-اگر رفتید مثلا فوق اونجادکترا از کجای دنیا میتونید پذیرش بگیرید؟آیندتون اونجا چیه؟
    11- چند نفر از مالزی رفتن آمریکا و کانادا با بورس واسه دکترا که میگن سکوی پرتاب به آمریکاست؟
    12- تو مالزی خیلی از مردمش ،هنوز با دست غذا میخورند و نحوه لباس پوشیدنشون با خودشون هنوز مشخص نیست و وقتی قاشق دستشون میگیرند ، رگ پست گردنشون درد میگیره.
    13- تو مالزی ، اگه با یه مالایی دعوا کنی تو خیابون ، هیشکی که نمیاد جداتون کنه ، هیچ ، اگر هم مقصر شما نباشید ، هر چی مالایی اون دور و بر باشند ، میان و هر چی به دستشون برسه ، تا جایی که میخوری ، میزنندت ، بعدش برات یه ماشین میگیرند تا بری بیمارستان ، بعدش هم دیگه هیچ وقت اونها رو نمیبینی .
    14- تو مالزی ، کیف قاپی و موبایل دزدی و این جور مسائل امری عادیه!!!امنیت پایینه.(مواد و... که معمولا یه پاش خود ماییم و ...)
    15-هزینه های متوسط زندگی و تحصیل با این رینگیت 1000 تومانی چقدر میشه!
    16- چه آینده ای برای شما با رفتن به مالزی ساخته میشه و شما چند درصد میتونید کار کنید و کجا؟
    و.....

بیایم سراغ اصل مطلب هندوستان;
    یادم هست وقتی یکی از دخترای ایرانی رو تو هند دیدم که هفته اولش بود و هنوز تو شوک!میگفت اون شرکتی که منو آورده گفته وقتی اینجا راه میری انگار که تو پاریس داری راه میری!!!!
    هند خوبی زیاد داره مثل هزینه پایین زندگی و برخی رشته های تحصیلی اما به چه قیمتی؟!!!
    1-سطح فرهنگ مردم واقعا پایین هست.واقعا!!!!
    2-گدا و گشنه و فقیر و ...تا دلت بخواد تو شهر ریخته!
    3-هیچ نمودی از مدرنیته سازمان یافته در هیچ جایی از این کشور به چشم نمیخوره از دهلی بگیرید تا تکادی در جنوب!
    4-کپر نشین و چادر نشین و بغل خیابون خواب که تا دلت بخواد در هر نقطه ای از شهر !بالا و پایین نداره!(توی همون چادر به دنیا میانو توی همون هم میمیرند)
    5-سطح علمی دانشگاه ها خیلی پایین هست یک نگاه به رنکینگها بکنید و امکانات دانشگاه ها زیاد مناسب نیست !!
    6-هزینه هاش هم بیخودی تازه گیها گرون شدهMBA 6000 دلار!!!پزشکی که میره بالای 110 میلیون!!
    7-بنزین و برخی از اقلام مصرفی خیلی گرونه(تقریبا اون میوه هایی که ما عادت به خوردن داریم یا نیست و یا وارداتیه که بالاش باید حسابی پول بدید)
    8-سطح علمی اساتید - سطح علمی دانشگاهها - میزان علمی که اونا به شما تزریق میکنن خیلی پایین هست.(مگر اینکه واقعا خودتون تلاش کنید و به داد خودتون برسید)
    9-لهجه انگلیسیشون افتضاحه و حداقل 6 ماه طول میکشه بفهمی چی میگن!!!کلاس های یادگیری زبانشون هم اصلا بدرد نمیخوره!
    10-سکوی پرتابه؟به کجا؟یکی لطفا اگر میدونه به من بگه!!شاید واسه خودشون چون پابرهنه ها هم میرن آمریکا اما نه واسه ما!!!
    11-زبون تلگو و کانادا و هندی به چه درد میخوره؟کجا کاربرد داره؟خودشون فهمیدن بیخودیه همه چیزشونو انگلیسی کردن به سبک خودشون!!
    12-رفاه برای ما چقدر هست؟ایرانی ها چطور زندگی میکنن؟چرا همه آرزوی تموم شدن اون دوران و برگشتن و.. رو دارن!!!
    13-تصور ما ایرانی ها از هند چیه؟این هند چی داره که به ما ایرانی ها اضافه کنه!!
    14-به خدا اگر 20 تا آدم با سر و وضع خوب ببینید همون بازیگراشونن تازه فقط اون تاپاشون که اونها هم غیر آشواریا همه خیلی معمولیند!بقیه همه سیاه و بی ریخت یا خیلی لاغرن یا خیلی چاق!!
    14-دکتراش که همه By Research هست و من فکر نمیکنم حتی 5%به دانش فوق لیسانس شما اضافه بشه!!
    و...

در این قسمت میخوام به صورت مفصل براتون از نکات مثبت و منفی موجود در چین بنویسم!
    بنابر این بدون اینکه بخوام نکات منفی رو کوچک کنم و نکات مثبت و خوب و بزرگ,همه مواردو همون طور که دیدم و میبینم و زندگی میکنم براتون میگم.
    سعی میکنم مطالب رو باهم ذکر کنم.

۱- توی چین مردم به صورت عموم زیاد انگلیسی نمیدونن و راننده تاکسی ها و برخی از فروشنده ها اصلا انگلیسی نمی فهمن(حتی بعضی از دکتراشون)-توی دانشگاه هم خیلی از دانشجو ها مسلط به انگلیسی نیستن!حتی ممکن هست استاد راهنماتون هم انگلیسیش خیلی ضعیف باشه!!!خیلی از درساتون هم ممکن هست به چینی باشه!!!
    بنابر این یادگرفتن زبان چینی امری حتمی و اجتناب ناپذیره!
    البته درسهای شما به انگلیسی هست و انگلیسی هم باید امتحان بدید ,منابع انگلیسی و .. هم موجود هست!

۲- چینی ها اهل دعوا و .. نیستن ,اما لحن صحبتشون با تن بالاست(عادتشونه),اما اگر یه وقت دعوا کردی ,فرار کنی بهتره!چون ممکنه چند نفر بریزن سرت!(البته من اینو فقط شنیدم تا حالا هم ندیدم کسی تو خیابون دعوا کنه و ...)کلا آدمای آرومی هستن و پرخاش گر و تند خو نیستن!
    اما بعضی هاشون هم زود عصیانی ممکنه بشن و سرت یهو دادم بزنن!!!مخصوصا راننده تاکسی هاشون وقتی آدرسو بهشون اشتباه میدی!!

۳-آب و هوای چین چهار فصله!یعنی زمستون هم داره و بعضی وقتا برفم میاد!اما خونه ها گازکشی برای گرم کردن اتاق ها نیست و شما باید بخاری برقی و.. رو بخرید که هزینه برقتون هم زیاد میشه!توی فصل گرما هم باید از کولر گازی استفاده کنید اونم باعث میشه هزینتون بره بالا!
    اگر با سرمای سوز دار و گرمای شرجی نمیتونید کنار بیاین و همین طور پول برق و گاز رو ندارید تجدید نظر کنین.

۴- هزینه های انرژی از ایران گرونتر هست.مثل برق و گاز و آب و ..بنزین!
    بنزین لیتری 5000 تومان.

۵-تا حالا کیف قاپی و دزدی ندیدم!اما نمیتونم منکر اینم بشم که تو چین نباشه!بنابر این همیشه باید مراقب وسایلتون و آدمای دورو برتون باشید!این یه قانون مهم برای زندگی تو همه جای دنیاست!
    اگر فکر میکنی یه موقه کیفتو میزننو آخر شب ممکن هست در کوچه ای بهت دزدی بشه تجدید نظر کنین.

۶-توی چین بهتره که اصلا کارتون به اداره پلیس نیوفته!انگلیسی نمیفهمن و براتون خیلی چیزا دردسر میشه!پس کاری نکنید که به اداره پلیس نیاز پیدا کنید!

۷-کرایه ماشین در قیاس با آژانس های ایران(تهران) زیاد بالا نیست(منطقیه)و حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس و مترو هم بسیار گسترده و در دسترس و عالیه و هزینش هم پایینه!شما میتونید خیلی راحت به هر جا که میخواهید ,برید.

۸-قیمت بنزین اینجا گرون آقا گرونه!اما قیمت ماشین خیلی خوبه!مثلا یه مزدای تیپ 5 فول اوتومات با آپشن رو (2007)میتونید با 20 میلیون بخرید و یا یه mvm رو (از این کوچولو ها )با 7 تا9 میلیون میتونید بخرید موتور هم که دیگه همه جوره هست!

9 - همون طور که گفتم آب و هوا اینجا چهار فصله!همین باعث شده شهر ها و طبیعت بسیار زیبا باشه و برای ما ایرونی ها که عادت به این نوع آب و هوا داریم تحمل اینجا خیلی راحت تر میشه.بارون های قشنگ و بعضی مواقع هم شدید زیاد میاد برای همین اکثر شهر ها طبیعت سبزی دارند که به نظر من خیلی قشنگه!(وقتی بچه شمال ایران میگه اینجا از اونجا قشنگ تره ,پس واقعا هست!)-پس اگر سر سبزی و بارون و رودخونه ها و سواحل دریا و ... جنگل های پر از درخت اذیتتون میکنه رو چین فکرنکنید!

۱۰- توی چین از بهترین مارک های دنیا گرفته تا بدترینشون ، همه موجود هست ,بعضی هاشون گرون تره بعضی هاشون ارزونتره!اما این که فکر کنید اینجا همه چی مفته اصلا این طور نیست!اینجا همه چی از ایران گرون تره!!! ببین من چقدر گفتم ها!!!

۱۱-رستوران های مسلمونی تو سطح شهر فراوون پیدا میشه اما اونقدر خوب نیستن که ما از خوردن غذاهاشون لذت ببریم.اما تا دلتون بخواد رستوران چینی و ایتالیایی و ..فست فود مثل مک دونالد و kfc ,.. وجود داره ولی قیمتاشونم بالاست, بی خودی بالاست!!!! یه مک دونلد آشغال 20000 تومان هست!!

۱۲-گوشت حلال در همه جا در دسترس نیست و فقط بعضی از فروشگاهها دارن!اونم ممکنه یه کم گرون باشه و نرخ ثابتی نداشته باشه!

۱۳- خوشبختانه مسجد در همه شهر های چین هست و اصلا کلی مسلمون داره.اما این باعث نشده تا حس بدی نسبت به مسلمونا داشته باشن یا یه نفر که روسری سرشه رو بد نگاه کنن!

۱۴- تو چین نوددرصد دانشگاه ها بین المللی هستن و مدارکشون در دنیا خیلی اعتبار داره و به زبان انگلیسی تدریس میشه ، .سطح رفاه و امکانات دانشگاه ها خیلی بالاست و بسیار هم مدرن و با کیفیت.از لحاظ علمی هم خیلی خوبن .در رشته من در سطح دکترا دانشجویانی از ایتالیا و فرانسه و..برای برخی از رشته های فوق لیسانس و لیسانس من افرادی رو از کانادا و امریکا دیدم و باهاشون برخورد داشتم!در 5 سال اخیر سیل ورود دانشجویان از کشورهای اروپایی آمریکایی و آسیایی به شدت افزایش پیدا کرده و خیلی خوب مورد استقبال قرار گرفته و این فقط به خاطر شرایط مناسب دانشگاه های چینه.

۱۵- تو چین همه مجتمع های مسکونی ، نگهبان 24 ساعته دارند ،و امنیت در محلی که زندگی میکنید بالاست.همچنین تمام امکانات رفاهی در مجتمع ها موجود هست.

۱۶-مدارس بین المللی با اساتیدی از آمریکا و اروپا زیاد هست و به شدت در حال افزایش.اما قیمتاشون وحشتناکه!!!

۱۷- در چین هیچ دانشگاهی کنکور نداره پس نگران گرفتن پذیرش در رشته مورد علاقتون نباشیدو به راحتی میتونید در رشته ای که میخواین تحصیل کنید.اما در برخی از مواقع برای گرفتن بورس باید زبان چینی رو امتحان بدید که اینم خیلی کمه!

۱۸-همون طور که گفتم باید زبان چینی رو یادبگیرید که هم دانشگاه به شما کمک میکنه و هم محیط.فکر میکنم این توفیق اجباری براتون خیلی خوب باشه در آینده.فکر نکنید زبان خیلی سختیه,از زبان عربی و حتی فارسی یادگرفتنش آسون تره فقط یه کم حوصله و گذاشتن وقت نیاز داره.اصلا نگران این موضوع نباشید.(خیلی هم خوشحال باشید چون خیلی آمریکایی و اروپایی دیدم که از وقتشون و عمرشون زدن و اومدن دارن درسهای زبان چینی در دانشگاه ها ی اینجا میخونن- پس به یه دردی حتما میخوره)

۱۹- هزینه های دانشگاه ها از ایران بالاتره .مثلا برای دکترا کلا باید چیزی نزدیک به 25-80 میلیون هزینه کنید که به نسبت هزینه دکترای پولی در ایران باز گرون تره اگه بورس بگیرین نو علی نوره.

۲۰ -سرعت و قیمت اینترنت خوبه اما facebook , برخی موارد utube ***** هست.پس اگر اهل این دوتایی متاسفم.

۲۱- در دانشگاه به دانشجویان دکترا ودر برخی موارد فوق یک اتاق با میز و وسایل اختصاصی ویک دستگاه کامپوترو ملزومات مورد نیاز میدن برای تحقیق.خوابگاه هم که برای دانشجویان خارجی مهیاست و جای نگرانی نیست!

۲۲-در چین چیزی که زیاد هست فروشگاه و مرکز خرید!شاید در نانجینگ 3 سال زندگی کنید و باز هنوز فروشگاههای بزرگی باشه که نرفته باشید.فروشگاههای مواد غذایی و بازار های روزم که تا دلتون بخود متر به متر هست.(من تازه راجع به شهرهایی مثل شانگهای صحبتی نکردم!)

۲۳-اگر به غذاهای دریایی و نودل و اینجور غذا ها با طعم و رنگهای مختلف علاقه دارید,(کلا غیر از کشتی توی آب و هواپیما در هواو ماشین رو زمین)این جا خوراکتونه!

۲۴- پول رهن در اینجا معنی نداره شرایط مسکن و قراداد ها هم شبیه ایرانه .پس از اینکه پول رهن نمیدید خوشحال باشید.

۲۵-مراکز تفریحی و دیدنی و شهر بازی های خفن وپارک های آبی اینقدر هست که در طول زندگیتون(مثلا 3 سال)هنوز جایی باشه که نرفته باشید(مثلا توی نانجینگ یا شانگهای)

۲۶-هزینه حمل ونقل بین شهری خیلی ارزونه و همیشه در دسترس برای هر روز برای هر ساعتی که مورد نظرتونه!به نظر من این قطارهای تند رو یکی از ویژگی های گردشگری چینه!هم فال و هم تماشا!

۲۷-لوازم صوتی وتصویری از ایران ارزون تر و با مدل های مختلف در دسترسه!در بعضی مواقع هم گرونتره.

۲۸- برخی از لوازم خانگی از ایران ارزون تر و بعضی ها هم گرونتره.این بسته به مارک و شرایط وسیله داره و همین طور گارانتی محصول!

۲۹-شهر نانجینگ-خیلی تمیز و مدرن و با زیر ساخت هایی لازم جهت یک شهر ایده آل هست.پل و تونل و خیابون های پهن-سیستم حمل ونقل مناسب و نظم موجود در رانندگی و سطح رفاه مردم بالاست و همین طور سطح بالای فرهنگ چه از نظر نوع لباس و چه از نظر برخورد ها محیط آرومی روبراتون بوجود میاره!شهر بسیار زیبا طراحی شده و سعی کردن رود یانگ ت سه رو انشعاب بدن و در سطح شهر شما رودخونه های زیبا و بسیاری رو میبینید و همین طور دریاچه های زیبا.کلا من اینجا رو خیلی دوست دارم چون از اول دنبال جایی بودم که هم مدرن باشه وهم سنت رو حفظ کرده باشه!

۳۱-تحصیل در چین و زندگی در این کشور واقعا یک تجربه فوق العادست و خیلی در آینده روی سطح درآمد و فرصت های شغلی و تحصیلیتون تاثیر داره!و میتونه یک پل برای رفتن شما به جاهایی که دوست دارید باشه

!
    ۳۲-هزینه درمان خیلی بالا نیست اما شرایط بیمارستان ها و نحوه برخورد ها خیلی خوبه!هر کاری میکنن که تو راضی باشی و زودتر خوب بشی!هزینه ویزیت کمه اما هزینه های درمان خیلی بالاست و کمر شکن .پس توصیه میکنم اگر مریضی خاصی دارید تو ایران درمان کنید

۳۳-برخورد فروشنده ها خیلی مودبانه و با احترام هست!تخفیف هم خوب میشه گرفت!و مردمی بسیار مهربان داره که اگر ازشون کمکی بخوای واقعا سعی میکنن با تمام وجود بهتون کمک کنن!هر جا که با دخترمون میریم شاید باور نکنید هر کسی که میبینش یا با موبایلش عکس میگیره یا میادو باهاش بازی میکنه و.. خلاصه همه کار میکنن تا احساس خوبی در کنارشون داشته باشید.

۳۴-اگر دنبای ماساژو spa , این جور برنامه ها هستید,چین مرکز این جور کاراست.تا دلتون بخواد آرایشگاه و مراکز مادیکور و پدیکور هست چون برای چینی ها ظاهر خیلی مهمه!

۳۵-تو چین اونقدر ، جاهای تفریحی زیاده ، که اگه 4 سال هم بگردین بازم نصف جاها رو نرفتی ، اگه این همه جای تفریحی نمیذاره به هدفت برسی بیخیال چین بشین

36-غذاهای چینی بدرد ما نمیخورن و با ذائقه ما جور نیستن!بوهای زیاد خوبی از مغازه های چینی بیرون نمیاد.نجس و پاکی سرشون نمیشه!گوشت خوک گوشت مصرفی روزانشون هست!ممکنه بر خیابون خیلی خوب باشه و تمییز اما بری تو کوچه فرعی حالت بهم بخوره!ممکنه کنار یک BMW چهارصد ملیونی یک موتور 3 چرخ هم ببینی !سطح رفاه اصلا یکسان توزیع نشده!حکومت به سمت امپریالیستی پیش میره!ممکنه ببینی بچه هاشونو تو خیابون سرپا میگیرن!بعضی وقتام هزینه های درمانتم زیاد بشه!ممکنه ببینی دارن هشت پا و اینجور چیزا میخورن(حالت بهم نخوره!)-بی حیا ها توی خیابون دسته دسته جمع میشن و میرقصن و حرکات موزون از خودشون در میکنن!و...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)