صفحه 21 از 23 نخستنخست ... 11121314151617181920212223 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 223

موضوع: مقایسه شهرهای مختلف چین | مقایسه چین با سایر کشورها و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : مقایسه شهرهای مختلف چین | مقایسه چین با سایر کشورها و مسائل مرتبط

خدایش من اینجا رفتار بد و چیزای بد زیاد ندیدم و هرچی که بود رو براتون تقریبا گفتم و
    خلاصه سرم تو کار خودم بوده و خوشبختانه خدا هم همراهم هست و از طرفی خوبی هایی که گفتم انصافا اینجا هست .

با این حرفهایی هم که گفتم نه تصمیم دارم یه کاری کنم که شما رو بکشونم اینجاو نه تصمیم دارم یه کاری کنم که نذارم کسی بیاد .
    فقط دوست دارم همه چیز رو مثل واقعیت بهتون بگم.

من ازتون صمیمانه و ودلسوزانه خواهش میکنم خواهش میکنم خواهش میکنم خواهش میکنم که :
    اگه واقعا شرایط زندگیتون در ایران خوبه ، و راحت میتونید برین در دانشگاه های ایران درس بخونید و خیلی بهتون خوش میگذره ، همون ایران بمونید از همه جا بهتره .
    ولی اگه عاشق درس خوندن به زبان انگلیسی هستین ،اگر دوست دارید یک زبون دیگه بدرد بخور یاد بگیرید , اگه عاشق گرفتن مدرک جهانی در یک دانشگاه بین المللی هستین ، اگه عاشق خارج رفتن هستین و اگه واقعا هزینه هاتون نمیرسه که برین کشورهای اروپایی و آمریکایی و تو فکر رفتن به جاهایی مثل مالزی وهند نیستید(که به نظرم نرید) بهترین جا براتون چینه که با یک هزینه کم ،و امکاناتی مدرن ، یه مدرک خارجی میگیرید و کلی از زندگیتون در اینجا تجربه کسب میکنید برا آینده و از طرفی هم برای مقاطع بعدی میتونید از اینجا برین کشورهای دیگه .

و اگه بیائین اینجا و فکرتون فقط در راه رسیده به هدفتون باشه ، اون مشکلاتی که گفتم ، حاشیه موضوع هستند و هیچ کدومشون باعث نمیشه که نذاره شما به هدفتون برسید .
    روزی هم که میرسین اینجا ، اگه سرتون تو کار خودتون باشه و تو درستون باشه و دنبال کارهای خلاف نباشید و آزارتون به هیشکی نرسه ، هیچ کدوم از مشکلاتی که ذکر کردم رو نخواهید دید .
    فقط اینها رو گفتم که اگه بدون هدف بیائین اینجا واقعا براتون دردسر میشه و پولتون رو به باد میدین و اخرش هیچی . از همین حالا برای اومدن به چین 100 درصد یک هدفی برا خودتون تعیین کنید ، بعد هر سوالی داشتین از من بپرسین ، امیدوارم که بتونم بهتون کمک کنم

پیش فرض پاسخ : مقایسه شهرهای مختلف چین | مقایسه چین با سایر کشورها و مسائل مرتبط

سلام به همه ایرانی های عزیز;
    امکان کار در چین وجود داره؟ این سوالیه که خیلی ها ازم میپرسن,برای همین تصمیم گرفتم این قسمت رو به صورت کامل براتون بنویسم.
    ببینید اینکه که بتونید در چین کار کنید رابطه مستقیمی با نوع ویزایی که میگیرید داره!یعنی اگر ویزای کاری بگیرید ,خوب به راحتی میتونید بیاین و شروع به فعالیت تجاری کنید و اگر هم زمانی کسی بهتون گیر بده,خوب شما ویزای کاری دارید و همه چی حل میشه!با ویزای تجاری میتونید بخرید وبفروشید(همون تجارت خودمون)و همچنین در شرکت های موجود در اینجا شروع به فعالیت کنیدو ویا نقش نمایندگی شرکتی رو اینجا به عهده بگیرید.
    پس این دسته از دوستان مشکلی ندارند!
    اما سوال اصلی راجع به دوستان دانشجوست!!آیا امکان کار برای این دوستان هست؟
    ببینید دوستان,به صورت کلی و قانونی شما اجازه کار در چین رو ندارید!این یعنی اینکه اگر یه روزی چینی ها بفهمند شما دانشجو هستیدو دارید توی یه شرکتی یا موسسه ای کار میکنید بلافاصله شما رو دیپورت میکنن.حالا تصور کنید مثلا سال دوم تحصیلیتونه و این مشکل برای شما بوجود اومده!زندگیتون و عمرتون برای ماهی مثلا 1 میلیون تباه میشه!
    اما شما میتونید کارهای بهتری با دردسر کمتری در اینجا انجام بدید!مثلا نقش رابط بین یه شرکت در ایران و در چین روداشته باشید.تور لیدر باشید و یا مترجمی ,راهنمای نمایشگاههای تجاری و رابط بین خرید و صدور کالا به ایران و یا....این کارها کاملا بسته به توانایی شما داره.من اینجا آدمی رو میشناسم که فقط اسما دانشجوست اما رابط بیش از 5 شرکت در چینه و خیلی هم خوب کار میکنه و درآمدش هم عالیه!
    چون طرف کاری این چینی ها ایرانه با سالی بیش از 50 میلیارد دلار تجارت باهاشون,این بدیهی است که شما هم بتونید نقشی توی این بازی داشته باشید, چون شما توی خود داستانید.
    بنابر این هرکسی که به فکر تحصیل در چین هست میدونم یه نیم نگاهی هم به بحث کار داره,پس اگر به این صورت که گفتم عمل کنید هم میتونید درستونو بخونید و هم میتونید کار کنید.
    من به یکی از دوستان میگفتم,اصلا فرض کن در مدتی که چین هستی هیچ کاری نکنی,اما همین که وقتت رو بذاری و روند واردات و صادرات و بفهمی این برای تو به اندازه 2 سال سر کار رفتن ارزش داره!
    و یا انرژیت رو بذاری برای فهمیدن و یادگیری زبان چینی !این خیلی ارزش داره چون تو هم انگلیسی بلدی و هم چینی اونوقت هر کشوری تو دنیا جاته و مخصوصا خاور میانه(مثل امارات و قطر و..)رو هوا و با سلام وصلوات میبرنت!
    یا اینکه یه دوست دیگم اینجا تور لیدر بعضی از روزای هفته !هم رابط های زیادی تو چین پیدا کرده و هم از طرفای ایرانی خوب پول میگیره!!
    بنابر این,این دوستان میتونن این قبیل کارها رو اینجا انجام بدن.اما بازم میگم این بسته به زمان شما در هنگام تحصیل داره و میزان زبان چینی و انگلیسی که بلدید و همین طور رابطه ای که با شرکت ها و موسسه های ایرانی دارید.
    یادتون نره اگر یه زمانی دانشگاه یا سوپروایزرتون چیزی بفهمن ممکنه که براتون بد بشه!و همین طور باید بگم اگر شرکتی یا فردی بهتون گفت من براتون پذیرش میگیرم با مثلا20 ساعت کار در چین بدونید داره بهتون دروغ میگه و فقط میخواد بازار گرمی کنه!
    بذارید یه توضیح جامع بدم دوستان عزیز
    این موسسات اعزام دانشجو که واقعا نمیدونم به چه قیمتی حاضرند پولو سر سفره خانوادشون ببرن در این زمینه به ایرانی هایی که اومدن چین یه دروغایی گفتن و میگن که وقتی من میشنوم واقعا شوکه میشم!!!!

دوستان اینجا کار خوب پیدا کردن خیلی خیلی خیلی سخته و مشکلات خاص خودشم داره .اینجا ایرونی های دانشجو کار کثیف دارن انجام میدن از سر ناچاری
    یا تو بار کار میکنن و یا تو رستوران!!
    آقا این مسایل اسمش کار نیست!!!!فریب نخورید !!!!اغفال نشید!!!!
    ایرانیو کار تو رستوران چینی؟؟؟؟ آخه به چه قیمتی؟؟؟
    اینو گفتم بدونید کار شرایط خیلی خاصی در چین داره و بابا اینا خودشون همه دنبال کار میگردن!!!

Junior Member

سلام من برای مقطع دکتری عمران دانشگاه beijing university of technology پذیرش گرفتم و باید تا یک ماه دیگه بیام .ایا ارزش داره بیام الان کارمند هستم و متاهل
    میترسم بیام بعد مجبور شم برگردم ایران و بیکار باشم چون سنم رفته بالا
    ایا میتونم بعد از تحصیلم کار پیدا کنم چین یا برم کشور دیگه
    از طرفی هم حیفم میاد این موقعیت رو از دست بدم.خیلی گیج شدم
    ممنون کمکم کنید

ویرایش پست پاسخ پاسخ با نقل قول گزارش پست خلاف

تو پست قبلی عرض کرذم اگر شرایطتون تو ایران خوبه نیاین.. اما اگه دنبال جاهطلبیا و آرمانها بالاتر هستین اقدام کنید. موفق باشین

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

در راستای حرفای دوست قبلی در مورد هند
    اگر می خواهید هند سکوی پرتاب بشه و بعدش برید اروپا و آمریکا سعی کنید برید IIT های هند، نه دانشگاه میسور و هر کوره دهاتی که پیدا کردید!

Junior Member

سلام دوستان
    کسی میدونی نحوه گرفتن بورس csc از طریق سفارت چین تو ایران چه جوریه چون با دانشگاه تسنگوا صحبت کردم گفتند باید از طریق سفارت چین در ایران این کار را انجام بدی؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

سلام دوستان
    من از دانشگاه آمریکا برای امسال پذیرش داشتم اما متاسفانه تو سفارت ویزام رد شد و نتونستم برم. حالا از دانشگاه شهر نانجینگ برای phD مهندسی شیمی پذیرش فول فاند دارم. به نطرتون می ارزه که بیام؟ ممنون میشم اگه راجع به زندگی تو چین و خصوصا شهر نانجینگ اطلاعاتی دارید بهم بگید.
    مرسی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط siamak_9133 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من از دانشگاه آمریکا برای امسال پذیرش داشتم اما متاسفانه تو سفارت ویزام رد شد و نتونستم برم. حالا از دانشگاه شهر نانجینگ برای phD مهندسی شیمی پذیرش فول فاند دارم. به نطرتون می ارزه که بیام؟ ممنون میشم اگه راجع به زندگی تو چین و خصوصا شهر نانجینگ اطلاعاتی دارید بهم بگید.
    مرسی
    از نظر آب و هوایی این شهر ، نه دقیقا بلکه تقریبا مثل شمال ایرانه ؛ مخارج زندگی این شهر نسبت به شهر های شانگهای و پکن مناسبتره ؛ بیشتر دانشگاه های قابل مطرح چین پروژه های مشترک با کشوری دیگه انجام میدن .

نقل قول نوشته اصلی توسط h1392 نمایش پست ها
    از نظر آب و هوایی این شهر ، نه دقیقا بلکه تقریبا مثل شمال ایرانه ؛ مخارج زندگی این شهر نسبت به شهر های شانگهای و پکن مناسبتره ؛ بیشتر دانشگاه های قابل مطرح چین پروژه های مشترک با کشوری دیگه انجام میدن .
    مرسی از جوابتون. سطحه علمی دانشگاهاش چطوره و اینکه برای یک زندگی روتین در این شهر ماهیانه تقریبا چقدر نیازه؟ یه سوال دیگه هم که برام خیلی مهمه، اینه که من که ویزای دانشجویی دارم می تونم از چین برای ایران جنس برای فروش بفرستم؟ کلا میشه تجارت کرد به این صورت؟
    ببخشید اگه سوالام زیادن چون واقعا هیچ ایده ای نسبت به چین ندارم.
    مرسی از کمکتون دوستان

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط siamak_9133 نمایش پست ها
    مرسی از جوابتون. سطحه علمی دانشگاهاش چطوره و اینکه برای یک زندگی روتین در این شهر ماهیانه تقریبا چقدر نیازه؟ یه سوال دیگه هم که برام خیلی مهمه، اینه که من که ویزای دانشجویی دارم می تونم از چین برای ایران جنس برای فروش بفرستم؟ کلا میشه تجارت کرد به این صورت؟
    ببخشید اگه سوالام زیادن چون واقعا هیچ ایده ای نسبت به چین ندارم.
    مرسی از کمکتون دوستان
    خواهش می کنم ،
    با توجه به آخرین گزارشی که اعلام شده بود این کشور بعد از امریکا دومین کشور در تولید علم محسوب می شه ، البته سطح کیفی دانشگاه های مختلف ، متفاوت می باشد
    ، در مورد هزینه نمی شه نسخه کلی اراءه کرد چونه شرایط افراد متفاوته ،
    با داشتن ویزای دانشجویی به طور رسمی و قانونی اجازه کار ندارید اما افرادی هستند که تو این زمینه مشغول می باشند ،

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)