صفحه 5 از 23 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 223

موضوع: مقایسه شهرهای مختلف چین | مقایسه چین با سایر کشورها و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Editor
    amirmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : مقایسه تحصیل در چین یا مالزی

سلام
    اولا درود بر IELTS عزیز
    من راجع به چین نمی دونم ولی یو تی ام مالزی رنکش توی رشته های مهندسی زیر 200 هستش ! یه جورایی آدم رو وسوسه می کنه ، درحالیکه نمی دونم چرا اکثرا از مالزی دل خوشی ندارن
    شاید چون دانشگاه های رنک پایینش الکی پذیرش می ده و خیلی ها راحت می تونن برن و هزینه ها هم خیلی زیاد نیست . پس همه به یک دید دانشگاه هاش رو می بینن

Member zohrefadaee آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University Putra Malaysia - UPM

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmousavi نمایش پست ها
    سلام
    اولا درود بر IELTS عزیز
    من راجع به چین نمی دونم ولی یو تی ام مالزی رنکش توی رشته های مهندسی زیر 200 هستش ! یه جورایی آدم رو وسوسه می کنه ، درحالیکه نمی دونم چرا اکثرا از مالزی دل خوشی ندارن
    شاید چون دانشگاه های رنک پایینش الکی پذیرش می ده و خیلی ها راحت می تونن برن و هزینه ها هم خیلی زیاد نیست . پس همه به یک دید دانشگاه هاش رو می بینن
    دقیقا درسته. دانشگاه های خصوصی سطح پایین خیلی پذیرش میدن و کسایی که میان اینجور جاها اغلب به دلیل هزینه زیادی که انجام دادن یا سطح آموزشی پایین و ... ناراضی میشن. البته چند تا دلیل دیگه هم باید اضافه کرد.
    -----------------------

God Knows The Best

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط SirousFUM نمایش پست ها

راستی چند وقت پیش تو فروم مالزی بودم و گویا دانشگاهاش گرون کردن شهریه ها رو و دیگه خیلی صرف نداره رفتن به مالزی.
    بحث گرون کردن شهریه ها مدتهاست در جریانه و هنوز تغییری ندیدم. گفته میشه یک دانشگاه دولتی قصد داره از این ترم اجرا کنه. اما این هم هنوز در حد حرفه.
    -----------------------

God Knows The Best

رشته و دانشگاه

از اونجایی که استناد کردن خیلی خوبه و قابل اعتماد تر می کنه حرف رو چند تا رنکینگ برای دوستان لینک می دم!بازم می گم رشته ی من مهندسی نیست اما کلا اینا رو می دم تا ملاکی باشه برای مقایسه از جهت اعتبار!مالزی رو پیدا کردید سلام ما رو هم برسونید بهش.البته اینا همه مال یکی از رنکینگ های معتبر هست اما خوب نسبتا موضوعی که می خواهم بگم رو واضح نشون می دن.
    مهندسی الکترونیک_رتبه ی 40 و 46 و 51-100 شاگهای جیاتونگ و فودان و چاینا تکنولوژی به شما سلام و درود می دن و چند تا پایین ترش
    http://www.topuniversities.com/unive...al-engineering
    مهندسی شیمی.سلام 42.این تو یو اس ام هست
    عمران.17.34 و بازم شانگهای جیاتونگ
    http://www.topuniversities.com/unive...il-engineering
    کامپیوتر 43 45 و جیاتونگ
    http://www.topuniversities.com/unive...mputer-science
    مکانیک و هوافضا. 35 و 38 و دوتا چین دیگه تا 100
    مسلما چین دانشگاه های بسیار خوب و مطرحی داره. و برخی از دانشگاه هاش از دانشگاه های دولتی مالزی هم بهترن.

برای مقایسه از لینک های خودتون استفاده میکنم تا ملاک مقایسه و رتبه بندی یکی باشه و عادلانه:
    مهندسی الکترونیک: یو ام ۱۵۰-۲۰۰
    Universiti Malaya (UM)
    مهندسی شیمی: یو اس ام ۵۱-۱۰۰ . یو تی ام ۱۵۰ -۲۰۰
    Universiti Sains Malaysia (USM)
    Universiti Teknologi Malaysia (UTM)
    مهندسی عمران, مکانیک و هوافضا در لیست تاپ ۲۰۰ نیست

نتیجه گیری:
    در برق و الکترونیک یو ام مالزی در تاپ ۲۰۰ هست ولی چین ۵ دانشگاه رتبه بالاتر در این زمینه دارد.
    در شیمی مالزی و چین هم رتبه هستند. دو دانشگاه در تقریبا یک سطح!
    در عمران ، کامپیوتر، و مکانیک و هوافضا چین دانشگاه های بسیار خوبی داره.

ای کاش اظهار نظرهای احساسی نباشه و همه به هم اطلاع رسانی کنیم. (مالزی رو پیدا کردید سلام ما رو هم برسونید بهش)

موفق باشید
    -----------------------

God Knows The Best

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

البته الان که با دقت بیشتری نگاه کردم توی لیست الکترونیک دانشگاه ژژیانگ و نانجینگ هم بین 101-200 قرار دارن و یو ام بعدشون میاد.پس توی این رشته 7 تا چین بالاتر داره
    توی شیمی هم جیاتونگ بین 101-150 هست و یو تی ام بین 150-200.پس توی شیمی همون یک سطح هستن تقریبا

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک - دانشگاه آزاد-Technische Universtiät Graz- utm

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrooz00 نمایش پست ها
    آقا معدل فوق لیسانس شما چند بوده؟ چند تا مقاله علمی ای اس ای تو دوران مستر داشتی؟ تو کدوم ژورنال ها چاپ کردی؟ یو تی ام دانشگاه خوبیه من خودم در تعجب هستم که چرا اینجوری میگی. به نظرم مشکل رو در جای دیگه جستجو باید کرد. خیلی از دوستای من الان از همین مالزی بعد از گرفتن مدرک از دانشگاه های خوبی تو استرالیا نیوزلند کانادا امریکا پذیرش گرفتن. و حتی بورس تحصیلی بهشون تعلق گرفته.
    در ام آی تیش درس بخونی تو یک مستر نمیشه چند تا ای اس ای و ژورنال داد. کل طول مستر 2 سال هست. اصلا با عقل جور در می یاد؟ نه من نه کس دیگه تو مالزی چند تا ای اس آی و ژورنال نداریم. والا من تو آمریکا و کاناداش سراغ ندارم همچین کیسی رو؟ شما مثل اینکه اصلا نمی دونی ای اس ای دادن یعنی چی! چند تاااااااااااااا! خود استاداش تو مالزی چند تا آی اس آی ندارن. در ضمن بحث من یو تی ام هست نه کل مالزی! تو جوهور آدم دیونه نشه بعد 2 سال شانس آورده.

Member
    رشته و دانشگاه

البته الان که با دقت بیشتری نگاه کردم توی لیست الکترونیک دانشگاه ژژیانگ و نانجینگ هم بین 101-200 قرار دارن و یو ام بعدشون میاد.پس توی این رشته 7 تا چین بالاتر داره
    توی شیمی هم جیاتونگ بین 101-150 هست و یو تی ام بین 150-200.پس توی شیمی همون یک سطح هستن تقریبا
    منم گول همین رنکینگ ها رو خوردم. بالا بودن رنکینگ ها بیشتر به خاطر مساحت دانشکاه و بالا بودن دانشجوهای خارجی در مالزی بالاتر هست نه به دلیل بار علمی. ولی در چند سال اخیر دانشگاه یو ام با سخت کردن شرایط پذیرش تونسته دانشجوهای بهتری بگیری و یک رشد در تعداد مقالات چاب شده داره.

Member
    رشته و دانشگاه

به طور کلی اگه شما درس خون باشید و در خودتون ببینید که می تونید چند مقاله بدید در طول تحصیل تون، مطمئن باشید کارتون به مالزی نمی کشه . از ما گفتن بود مالزی گزینه مناسبی نیست. من بیکارم نیستم بیام اینجا الکی بخوام چرت و پرت بنویسم. تجربه کردم یو تی ام بودم. الانم وظیفه خودم می دونم اطلاع رسانی کنم. خود من رو کسی نبود راهنمایی کنه. منم قبل رفتنم دوستام تو مالزی می گفتن که خیلی خوبه ولی رفتم جوهور یک ایرانیه راضی از خودش ندیدم. ولی الان که اروپام دارم لذت دنیا رو می برم. اصلا قابل مقایسه نیست با مالزی. تمام واحدام یا تو بی ام و هست یا بنز و دایملر. از تو همین کارخونه ها هست که آی اس آی در میاد. مالزی صنعتی نداره که آدم بخواد چیزی یاد بگیره. من رشتم مکانیک هست، تو مالزی با یه دستگاه تراش قدیمی کار می کردم اینجا جدیدترین دستگاه سه محور دنیا زیر دستمون هست.
    دوست خودم با معدل 13 ریاضی از پیام نور در یو تی ام رشته آی تی ثبت نام کردیم. حالا این چه طوری تو اروپا امکان پذیر هست؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط MEFA نمایش پست ها
    به طور کلی اگه شما درس خون باشید و در خودتون ببینید که می تونید چند مقاله بدید در طول تحصیل تون، مطمئن باشید کارتون به مالزی نمی کشه . از ما گفتن بود مالزی گزینه مناسبی نیست. من بیکارم نیستم بیام اینجا الکی بخوام چرت و پرت بنویسم. تجربه کردم یو تی ام بودم. الانم وظیفه خودم می دونم اطلاع رسانی کنم. خود من رو کسی نبود راهنمایی کنه. منم قبل رفتنم دوستام تو مالزی می گفتن که خیلی خوبه ولی رفتم جوهور یک ایرانیه راضی از خودش ندیدم. ولی الان که اروپام دارم لذت دنیا رو می برم. اصلا قابل مقایسه نیست با مالزی. تمام واحدام یا تو بی ام و هست یا بنز و دایملر. از تو همین کارخونه ها هست که آی اس آی در میاد. مالزی صنعتی نداره که آدم بخواد چیزی یاد بگیره. من رشتم مکانیک هست، تو مالزی با یه دستگاه تراش قدیمی کار می کردم اینجا جدیدترین دستگاه سه محور دنیا زیر دستمون هست.
    دوست خودم با معدل 13 ریاضی از پیام نور در یو تی ام رشته آی تی ثبت نام کردیم. حالا این چه طوری تو اروپا امکان پذیر هست؟
    سلام دوست عزیز.
    بله در تایید گفته های شما باید اضافه کنم کاملاً درست می فرمایید من خودم دوستانم که در ازمایشگاههای مجهز اروپا درس می خونند این مطلب رو اذعان می کنند. خلاصه با توجه به اینکه چین این گونه تجهیزات رو داشته باشه دور از تصور نیست به هر حال هم اکنون یکی از اقتصاد های بزرگ صنعتی دنیاست.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط MEFA نمایش پست ها
    منم گول همین رنکینگ ها رو خوردم. بالا بودن رنکینگ ها بیشتر به خاطر مساحت دانشکاه و بالا بودن دانشجوهای خارجی در مالزی بالاتر هست نه به دلیل بار علمی. ولی در چند سال اخیر دانشگاه یو ام با سخت کردن شرایط پذیرش تونسته دانشجوهای بهتری بگیری و یک رشد در تعداد مقالات چاب شده داره.
    روش رتبه بندی کیو اس:

Methodology:

Six indicators are drawn together to form an international ranking of universities:
    40% Academic reputation
    10% employer reputation
    20% citation per faculty (scopus)
    20% faculty student ratio
    5% reputation of international student
    5% reputation of international faculty

مساحت دانشگاه رو من نمیبینم!
    -----------------------

God Knows The Best

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)