صفحه 7 از 23 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 223

موضوع: مقایسه شهرهای مختلف چین | مقایسه چین با سایر کشورها و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : مقایسه تحصیل در چین یا مالزی

به نظر من چین خیلی بهتره.جدیدترین رتبه بندی times هیچ کدوم از دانشگاههای مالزی زیر 500 نیستن.وقتی یه نفر را با معدل 12.5 یه دانشگاه داغون ایران بهش پذیرش میدن بعدشم با معدل 3.8 از 4 فوقشو میگیره.میخواهید این دانشگاه چه سطح علمی داشته باشه.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsaeed نمایش پست ها
    به نظر من چین خیلی بهتره.جدیدترین رتبه بندی times هیچ کدوم از دانشگاههای مالزی زیر 500 نیستن.وقتی یه نفر را با معدل 12.5 یه دانشگاه داغون ایران بهش پذیرش میدن بعدشم با معدل 3.8 از 4 فوقشو میگیره.میخواهید این دانشگاه چه سطح علمی داشته باشه.

البته دوستان توجه نمایند که تحصیل در چین در مقطع فوق در بیشتر دانشگاهها 3 ساله ارائه می شود که ممکن است این مورد کمی برای دوستان به جهت پرداخت شهریه کمی نامناسب باشد. البته با بودن در محیط اقتصادی قوی و تجارت شاید بشود از بزرگترین دست اوردهای تحصیل و کسب تجربه استفاده نمود.!!! به هر حال من هم نظرم روی چین بسیار مناسب است.

Junior Member

دوستان من بعد از بیش از سه سال کار و زندگی و تحصیل در مالزی در حال اتمام تحصیلات در این کشور و (هر چند ربطی نداره) در شرف مهاجرت به کشوری دیگر هستم.......در مجموع نظراتم رو خلاصه میگم و بعد به نکته اصلی اشاره میکنم:
    1- دانشگاههای مالزی (مالزی دانشگاه زیاد داره منظور دانشگاههای دولتی و سطح بالای مالزی هست) برای دوره های کورس از دانشگاههای متوسط ایران بهتر و از 5-6 دانشگاه تاپ ایران ضعیفترند.( نظر شخصی مبتنی بر مشاهدات)
    2- در دوره های ریسرچ و نیز دکتری کورس و ریسرچ دانشگاههای مالزی اصولا با دانشگاههای ایران اعم از تاپ و متوسط قابل مقایسه نیستند.....اصولا داستان دیگری هستند......با بعضی از دوستان دانشجو و فارغ التحصیل پی اچ دی دانشگاه تهران و شهید بهشتی که صحبت میکنم (4 نفر از دوستان و همکاران) اصولا مساله ما تفاوت میکنه....(می تونید به خروجی این دوره های تحصیل رجوع کنید مثلا مقالات آی اس آی و.......مثلا در حالی که یکی از این دوستان با آب و تاب از من دعوت میکرد که درکنفرانس به زعم او معتبر علمی در شهر تبریز شرکت کنم من از دودلی برای شرکت در یک کنفرانس کاملا شناخته شده بین المللی در ژاپن در حالی که تقریبا تمام هزینه هاش رو گرفته بودم برای او میگفتم.
    3- قصدم خدای ناکرده تعریف از خودم به عنوان یه دانشجوی متوسط نیست.........
    4- .............
    5.............
    6-............
    سرتون رو درد نمیارم ....برای اینکه از موضوع دور نشیم فقط میگم ......علی رغم همه اینها در حالی که من از تحصیل و کار و زندگی در مالزی راضی هستم.......کاملا راضی هستم......و اینجا رو وطن دوم خودم میدونم.....و فکر میکنم حتی بعد از مهاجرت هم این حس با من بماند (اینا رو میگم که متوجه بشید از چه دیدی صحبت میکنم) با این همه من واقعا توصیه میکنم که دوستان مردد بین مالزی و چین برای ادامه تحصیل تشریف ببرن چین به دلایل زیر:

1-مالزی مرکز تجمع دانشجویان ایرانی و عرب شده....همین مساله سبب لوث شدن مدارک دانشگاههای اون شده....در حالی که اغلب برای این مدرک زحمت زیادی میکشن.
    2- در اینکه چین مرکز اقتصادی و احتمالا تکنولوژی و علمی دنیا خواهد بود در دهه های آینده شک زیادی نکنید.
    3- همواره در نظر داشته باشید که امکاناتی که در اختیار دانشجویان ایرانی 8 سال پیش قرار داشت در اختیار ما نبود.....سعی کنید شما دانشجوهای خارجی و ایرانی سری های اول چین باشید.
    4- من حس خوبی دارم که زندگی در چین و البته در شهرهای مهمش تجربه والاتری برای شما خواهد بود تا مالزی.....
    5- نمیخوام بگم سطح علمی ملاک نیست....اما مهمترین دستاورد تحصیل در خارج از کشور تجربه زیست در وطن دیگران هست.....من فکر میکنم این تجربه در چین هیجان انگیزتر و قابل اتکا تر و ناب تر هست.
    6- در خصوص مسایل امنیتی و اقتصادی حتما دوستانی که اطلاع دارند همفکری خواهند کرد.....

ببخشید از توضیحات اضافه که به نظرم لازم اومدن تا بدونیم داریم از چه جایگاهی نگاه میکنیم به قضیه
    NOC:2151، ارسال مدارک: 25.12.2010، دریافت در سیدنی: 5.01.2011، فایل نامبر و ارسال به کوالالامپور: 12.03.2011، ارسال به دمشق: 29.03.2011، دریافت در ورشو: 17.07.2011، درخواست ع س پ :01.09.2011، مدیکال: 12.10.2011، پاسپورت ریکوئست:17.02.2012، دریافت ویزا 12.03.2012 پی آر: 23.04.2012

من نه مالزی رفتم نه چین ! ولی کلا یه چیزی رو اعتقاد دارم اونم اینه که به نظر من این رنک بندی ها خیلی دقیق نیستن و به هر حال هر کدوم از این ارگان ها سلیقه ای هم عمل می کنند. به نظر من بهترین راه برای تشخیص سطح بالا بودن یک دانشگاه تو هر کشوری در تحصیلات تکمیلی اینه که تو سایته دانشکده مربوط به رشتتون یه نگاه به رزومه و مقالات اساتیدش بندازید. همین طور تنوع درس های ارایه شدش رو هم ببینید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering, Sahand University of Technology

اگر پذیرش از چین به راحتی مالزی باشه، من خودم چین رو انتخاب می کنم!
    با نظرات دوستان که میگن مالزی مرکز تجمع ایرانیان و عرب ها شده کاملا موافقم! مالزی اولویت آخر من هست.

Junior Member

با سلام
    من این هفت صفحه پست های شما رو خوندم بعضا بعضی از مطالب در مورد چین صحت نداره
    من دانشجوی ارشد Tsinghua در رشته کامپیوتر هستم. بیشتر همکلاسی های من به ترتیب تعداد فرانسوی، هندی، انگلیسی، آمریکایی و تایلندی هستن.
    تحصیل در مقطع ارشد در چین برای دانشجوهای خارجی که به زبان انگلیسی تدریس میکنن دو ساله هست.
    دانشگاه برای تمامی دانشجویان خارجی کلاس زبان چینی (در یک یا دو ترم) به صورت اجباری قرار میده.
    شهریه دانشگاه 39000 یوان در Tsinghua است. گرفتن پذیرش و فاند در حال حاضر راحت هست ولی هر سال شرایط سخت تر میشه
    من شخصا همزمان با چین از NewYork University Polytechnique در آمریکا با بورس، Ruhr در بوخوم آلمان بدون فاند، Curtin University Australia بدون فاند و UTM مالزی با فاند پذیرش داشتم ولی این دانشگاه رو انتخاب کردم.
    من دو استاد راهنمای رسمی دارم ولی در مجموع استاد های راهنمای من 5 استاد هستند که متاسفانه دو نفر از آنها به صورت دوره ای برای فرصت مطالعاتی به ترتیب به برکلی و MIT میرن.
    دو استاد معرفی شده :
    http://netsec.ccert.edu.cn/duanhx/about
    http://www.mit.edu/~caoj/
    کلا تصوری که تو ایران از چین دارید با چیزی که اینجا وجود داره فرق میکنه.
    بله فیس بوک یا توییتر در اینجا ***** هست و به سادگی با یک وی پی ان بدون افت سرعت میتونید این وب سایت ها رو باز کنید.
    سرعت اینترنت من در منزل 4 مگابایت هست که برای اشتراک یک سالش 1800 یوان پرداخت کردم. من وقت تلویزیون دیدن ندارم.
    کیفیت آموزشی بسیار بالاست و در سال اول ارشد ما کلا اشک از رو چشامون قطع نمیشد، رسما سرویس شدیم!.
    کلا چینی ها خودشونو رقیب آمریکا میدونن من تو بازدید از چند جای مختلف کلا لپ کلامشون این بود : اینو آمریکا داره ما دو سال دیگه 5 برابر بزرگترشو میسازیم! اینو آمریکا داره ما ماهه دیگه کلا جلو میزنیم از آمریکا، اینو آمریکا داره ما.....
    دختر های چینی از چشمای ما خوششون میاد عجیییب!
    در دانشگاه رستوران اسلامی هست. ضمن اینکه رستوران مسلمان ها در اطراف دانشگاه زیاد هست (من حداقل سه تا شونو میشناسم!)
    کلا در پکن همه چی هست از خفن ترین مجموعه های فروشگاهی گروووووووووووووووووووون که دوستان اروپایی من رو انگشت به دهان میگذاشت تا جاهای تفریحی!
    برای غذا در ماه اول به مشکل میخورید چون نمیدونید چی خوبه چی بده، بعدش عالیه!
    کلا خارجی دوست دارن چینیا!
    استاد ها اینجا کلا مشکلی تو تلفظ زبان انگلیسی ندارن، این تفکر اشتباه رو حداقل در مورد دانشگاه Tsinghua کنار بگذارید.
    در رشته من در اولین هفته ارسال رزومه در سایت Zhaopin سه پیشنهاد کاری داشتم که هر سه تا از شرکت های بین المللی مستقر در چین بود، چیزی به اسم اشباع بودن محیط کاری وجود نداره، بلکه مسئله زمان هست.
    راننده تاکسی ها انگلیسی نمیدونن! کلا مثل ایرانه تو این زمینه. یعنی از جوون های دانشجو فقط انتظار انگلیسی داشته باشین.
    کلا چیزی به اسم کمونیست اینجا وجود نداره، چیزی که من میبینم یه جور سرمایه داری امپریالیستیه! اگه بدونین چه پول دارایی دارن اینا!
    به استاد ها و افراد تحصیل کرده اعتماد کنید. به افراد عادی جامعه در چین برای کار های اقتصادی خیر.
    یکی از دوستای ایرانی در چین میگفت امیدواره دانشجوی کمتری به اینجا بیاد که چین مثل مالزی خز نشه:دی
    کلا دانشگاههای مالزی در زمینه مهندسی رقیب چین نیستند.
    با تشکر

ApplyAbroad Superstar

دروود بر دوست عزیز.
    بله من هم با اینکه تجربه ندارم از کشور چین اما به هر صورت از تحصیل و نحوه اجرای اون در این کشور از طریق دوستانم در ارتباط هستم که خیلی تعریف می کنند. به نظر شما ایا تحصیل در شهرهای ووهان و هاربین ارزش داره؟؟ یا اونجا هم مانند مالزی بهتره تنها در پایتخت تحصیل کرد؟؟!!!
    با تشکر فراوان

Junior Member

والا من تنها راجع به زیبایی اون شهرها شنیدم! البته چند ایرانی رو میشناسم که در هاربین در حال تحصیل هستن. از نظر من دو دانشگاه چین هوا و پیکینگ (پکن) از نظر بین المللی بسیار شناخته شده هستن و اگه هدفتون گرفتن مدارک بالاتر هست. این دو دانشگاه بهتر هستن.

Junior Member

دادش شما پیاده شو باهم بریم، تو صحبتات احساسات و هیجان موج می‌زنه.شما بیخیال آلمان آمریکا شدی اومدی چین حالا احتمالا یه دوست دختر چینیم اینجا داری اگه شما دانشجوی مستری اینجا من دانشجوی دکترا هستم در چین و خیلی‌ از دوستانمم دانشجوی دکترا در کشور مالزی که همگی‌ از دانشگاههای بسیار خوب ایران فارغ‌التحصیل شدن و هم اینجا هم مالزی یه سری مزیتها و معایب داره البته از دیده آکادمیک خدمتت عرض می‌کنم

Banned

میتونم بگم که فقط چین هزینه دانشگاه ها بسیار بالاست ولی مالزی کمه.
    توی چین مشکل زبان انگلیسی بیشتره و استد ها هم خیلی بد صحبت میکنن ولی مالزی بهتره.
    چین ایرانی کمتره و شما بیشتر با خارجی ها هستین و انگلیسی و چینیتون درست میشه که توی 2 سال میتونید عامیانه کامل یاد بگیرید ولی مالزی ایرانی زیاده و انگلیسی هم بی یخال میشید.
    چین غذاهایی که پیدا میشه چینی هستن و شما نمیسازه و کلا غذای ایرانی خیلی گرونه ولی در مالزی میتونید انواع غذا رو پیدا کنید.

ولی هرچی باشه مردم و دانشگاه های چین می ارزه به مالزی ..

این موضوع درسته که کشور های غربی کلا از چین بهتر هستن ولی چین رو میتونید یک کشور استارتر انتخاب کرد.
    اصلا نیازی نیست که بعد و زندگی فکر کنید مدرکتون رو با نمره بالا و در یک دانشگاهیی بگیرین که از دانشگها های ایران بالاتر هستن و در رتبه بندی جهانی به چشم میخورند و بعد از اون ...
    سطح زندگی همچنینک ه دوستانمون عرض میکنند همچین پایین هم نیست شما کافیه به چینی سرچ کنید و دنبال کار بگردین حقوق پایه یک معمار و ارشیتک در شانگهای 25000 یون در ماه هست.
    البته این واااااااااقعا کار اشتباهی هست که ادم دانشگاه نیویورک رو ول کنه بره چین و دختر چینی هم همه جا حتی توی ایران هم ریخته.

راستی اینم بگم که توی چین پوبدار کم نیست و شما برای پول در اوردن اگر انگلیسی و چینی بلد باشین اصلا نیاز نیست به خودتون سختی بدین و راحت تر از اون چیزی هست که فکر میکنید ...

درباره زبان یادم رفت بگم که اولین زبان دنیاست و کسانی که دارن یاد نگیرن فکر نکنن که زبان بدی رو دارن یاد میگیرن در اینده اینقدر به دردتون بخوره که ....
    ویرایش توسط nima_AA : July 25th, 2012 در ساعت 10:13 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)