صفحه 8 از 23 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 223

موضوع: مقایسه شهرهای مختلف چین | مقایسه چین با سایر کشورها و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : مقایسه تحصیل در چین یا مالزی

نقل قول نوشته اصلی توسط lucifer نمایش پست ها
    با سلام

من دانشجوی ارشد Tsinghua در رشته کامپیوتر هستم. بیشتر همکلاسی های من به ترتیب تعداد فرانسوی، هندی، انگلیسی، آمریکایی و تایلندی هستن.
    شهریه دانشگاه 39000 یوان در Tsinghua است. گرفتن پذیرش و فاند در حال حاضر راحت هست ولی هر سال شرایط سخت تر میشه
    من شخصا همزمان با چین از NewYork University Polytechnique در آمریکا با بورس، Ruhr در بوخوم آلمان بدون فاند، Curtin University Australia بدون فاند و UTM مالزی با فاند پذیرش داشتم ولی این دانشگاه رو انتخاب کردم.
    من دو استاد راهنمای رسمی دارم ولی در مجموع استاد های راهنمای من 5 استاد هستند که متاسفانه دو نفر از آنها به صورت دوره ای برای فرصت مطالعاتی به ترتیب به برکلی و MIT میرن.
    دو استاد معرفی شده :
    http://netsec.ccert.edu.cn/duanhx/about
    http://www.mit.edu/~caoj/

در رشته من در اولین هفته ارسال رزومه در سایت Zhaopin سه پیشنهاد کاری داشتم که هر سه تا از شرکت های بین المللی مستقر در چین بود، چیزی به اسم اشباع بودن محیط کاری وجود نداره، بلکه
    با تشکر
    ممنون بابت این اطلاعات هر چند جسارتا کمی بوی هیجانات میده...استاد فارغ التحصیل برکلی و دانشجوی فرانسوی و دختر چینی الان در همه دانشگاههای متوسط الحال دنیا از جمله در همون یو تی ام هم هست و نکته ی خاصی نیست...در مورد کار فقط می خواستم یه نکته رو عرض کنم که من مالزی که بودم 4-5 تا دوست چینی دور و نزدیک داشتم که نمی خواستن بر گردن چین و بعد از فارغ التحصیلی روزی 12 ساعت برای شرکت های خصوصی کار می کردن چون می گفتن چین کار هست ولی درآمد ها خیلی پایینه و نمی خوایم بریم چین کار کنیم!...مثلا یکیشون که فوق MBA گرفته بود می گفت دوستش با همین مدرک تو یه کارخونه مدیر نسبتا رده بالایی هست اما حقوقش ماهی 400 دلاره...اونوقت تو همین مالزی بورس دانشجوی دکترا 700 دلاره! و حقوق کارمند ساده بانک 1000 دلار...بنا بر این اشباع از این نظر وجود داره و سطح کار و در آمد ها در چین قابل قیاس با کشورهای غربی و حتی مالزی نیست و خیلی پایین تره...مگر اینکه روزمه شما یک چیز استثنایی باشه که بالاتر از بازار کار عادی قرار بگیرید...

در ضمن خیلی جالبه که شما فرصت تحصیل رایگان در دانشگاه خوبی مثل Ruhr بوخوم رو از دست دادی و داری سالی 6000 دلار شهریه و هزینه زندگی بالا در پکن رو میدی و اینقدر هم راضی هستی!
    ویرایش توسط woody : July 25th, 2012 در ساعت 01:14 AM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط woody نمایش پست ها
    در ضمن خیلی جالبه که شما فرصت تحصیل رایگان در دانشگاه خوبی مثل Ruhr بوخوم رو از دست دادی و داری سالی 6000 دلار شهریه و هزینه زندگی بالا در پکن رو میدی و اینقدر هم راضی هستی!
    البته تسینگ هوا جزو دانشگاههای متوسط الحال نیست و در رده بهترین دانشگاههای دنیا بحساب میاد، ولی اگر من بودم از بین انتخابهای ایشون مورد دانشگاه پلی تکنیک نیویورک با فاند رو انتخاب میکردم که بعد از اون به سهولت به دانشگاههای تاپ 10 امریکا میشد رفت.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    البته تسینگ هوا جزو دانشگاههای متوسط الحال نیست و در رده بهترین دانشگاههای دنیا بحساب میاد، ولی اگر من بودم از بین انتخابهای ایشون مورد دانشگاه پلی تکنیک نیویورک با فاند رو انتخاب میکردم که بعد از اون به سهولت به دانشگاههای تاپ 10 امریکا میشد رفت.
    آره من هم متوسط الحال رو برای یو تی ام عرض کردم...Tsinghua دانشگاه بسیار خوبی هست ولی خب بحث شرایط زندگی رو هم در نظر بگیریم (زبان، اقامت،...) همه انتخاب این دوستمون رو نمی کنن...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مقایسه شهرهای مختلف چین | مقایسه چین با سایر کشورها

با سلام
    ببخشید که با تاخیر جواب میدم.
    بورس سالانه من در دانشگاه NYU حدود 15000 دلار بوده که به هیچوجه به هزینه های زندگی اونجا سازگار نبود. تحصیل در دانشگاه Ruhr کاملا رایگان نیست شما باید هزینه ترمی (شایدم سالیانه بود الان دیگه یادم نیست) 500 یورو رو تقبل کنین که البته مبلغ ناچیزی هست.
    راجع به Ruhr هم باید بگم با دوستان آلمانی که به عنوان Exchange اومده بودن از اون دانشگاه صحبت میکردم و نظرشون این بود که انتخاب درستی انجام دادم.
    حقوق 400 دلار در پکن عملا خنده داره و چنین چیزی در پکن یا شانگهای برای یک دانشجوی مهندسی باعث خنده دیگران میشه لطفا از بیانش در جمع خودداری کنین.
    اخیرا یکی از دوستان من از آزمایشگاه ما فارغ التحصیل و راهی بازار کار شدن حقوق ماهیانه ایشون 11000 یوان چین هست. که البته نظرشون این بود که حقوق مناسبی نیست.
    ذکر این نکته که استادان من چیکار میکنن به معنی نفی وجود استادای دیگه در جاهای دیگه نیست. ولی در هر صورت همونطور که رده بندی های جهانی هم نشون میدن دانشگاه های مالزی در مقابل دو دانشگاه چین هوا و پکن حرفی برای گفتن ندارن و عملا مقایسشون اشتباه هست.من حرف شما رو در مورد شرایط زندگی میپذیرم. مطمئنا جایی که پر از رستوران های ایرانی و ایرانی هست، جای بهتری هست.
    ضمن اینکه شاید براتون جالب باشه که من یک دانشجوی ایرانی دیگه رو هم میشناسم که با وجود پذیرش از دانشگاه میشیگان تصمیم گرفتن برن چین. نکته جالب اینه که من از اینجا میتونم به دانشگاه های خوب آمریکا برم. در همین مدتی که من اینجا بودم به دلیل حضور اساتید خارجی دو تا PhD Offer گرفتم که یکیش از دانشگاه North Western بوده.
    ضمن اینکه بیشترین تعداد دانشجوهای مستر تو آزمایشگاه ما پذیرش PhD شون رو به ترتیب از CMU ، برکلی و بعد از اون دانشگاه کالیفرنیا در سانتا باربارا گرفتن.
    ضمنا جهت اطلاع دوستان من دوست دخترم فرانسوی هست!
    با تشکر.
    ویرایش توسط lucifer : July 30th, 2012 در ساعت 02:48 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    MA of Fashion Design, University of Sothampton

حقوق 400 دلار در پکن عملا خنده داره و چنین چیزی در پکن یا شانگهای برای یک دانشجوی مهندسی باعث خنده دیگران میشه لطفا از بیانش در جمع خودداری کنین.
    اخیرا یکی از دوستان من از آزمایشگاه ما فارغ التحصیل و راهی بازار کار شدن حقوق ماهیانه ایشون 11000 یوان چین هست. که البته نظرشون این بود که حقوق مناسبی نیست.
    این حقوق اصلاً هم خنده دار نیست. شما خیلی به حرفی که دیگران می زنن اعتماد نکن. گاهی وقتا یه تحقیق کوچولو توی نت هم جواب میده. البته از سایت های معتبر! حقوق 11 هزار یوآن هم یه حقوق به شدت رویاییه و به کسی که تازه وارد کار چین بشه نمیدن.
    دوستان لطف کنن در بیان دونسته هاشون یه مقدار صبور باشن و هیجانزده نشن.

Member
    رشته و دانشگاه
    MA of Fashion Design, University of Sothampton

نقل قول نوشته اصلی توسط DSU نمایش پست ها
    این موضوع واقعیت داره که کسانی که تحصیل کرده باشن و کار بلد باشن حقوق بالایی میگیرن ....
    به شخصه میگم که پدرم از ایران یک مجتمع تجاری طراحی کرد (البته گروهشون) هر کدوم 25 تومن ماهی میگرفتن ...
    من هم هنوز نرفتم چین ولی دوستان و همکلاسی های چینی ام در انگلیس این رو میگن که دستمزدها خیلی پایین تر از این حرف هاست. اقلاً برای کسی که تازه می خواد کارش رو شروع کنه. ظاهراً حقوق 5000 یوآن در ماه یه حقوق خوب برای یه تازه کار محسوب میشه.

Junior Member

خیر حرف شما درست نیست
    حقوق 5000 برای خارج از پکن هست نه خود پکن.
    چون فکر میکنم حدودا 1500 تا هم باید مالیات بدن عملا چیزی براشون نمیمونه!
    و این حرفیم که میزنم خیلی غیر منطقی نیست.
    بله اگه میخواین معلم زبان یا چیزای اینطوری باشین شاید حرف شما درست باشه ولی وقتی تو رشته تخصصی خودتون کار کنین یه همچین حقوقی تاکید میکنم خنده داره!
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa.rezaei نمایش پست ها
    من هم هنوز نرفتم چین ولی دوستان و همکلاسی های چینی ام در انگلیس این رو میگن که دستمزدها خیلی پایین تر از این حرف هاست. اقلاً برای کسی که تازه می خواد کارش رو شروع کنه. ظاهراً حقوق 5000 یوآن در ماه یه حقوق خوب برای یه تازه کار محسوب میشه.

Banned

با سلام
    ببخشید که با تاخیر جواب میدم.
    بورس سالانه من در دانشگاه NYU حدود 15000 دلار بوده که به هیچوجه به هزینه های زندگی اونجا سازگار نبود. تحصیل در دانشگاه Ruhr کاملا رایگان نیست شما باید هزینه ترمی (شایدم سالیانه بود الان دیگه یادم نیست) 500 یورو رو تقبل کنین که البته مبلغ ناچیزی هست.
    راجع به Ruhr هم باید بگم با دوستان آلمانی که به عنوان Exchange اومده بودن از اون دانشگاه صحبت میکردم و نظرشون این بود که انتخاب درستی انجام دادم.
    ذکر این نکته که استادان من چیکار میکنن به معنی نفی وجود استادای دیگه در جاهای دیگه نیست. ولی در هر صورت همونطور که رده بندی های جهانی هم نشون میدن دانشگاه های مالزی در مقابل دو دانشگاه چین هوا و پکن حرفی برای گفتن ندارن و عملا مقایسشون اشتباه هست.من حرف شما رو در مورد شرایط زندگی میپذیرم. مطمئنا جایی که پر از رستوران های ایرانی و ایرانی هست، جای بهتری هست.
    ضمن اینکه شاید براتون جالب باشه که من یک دانشجوی ایرانی دیگه رو هم میشناسم که با وجود پذیرش از دانشگاه میشیگان تصمیم گرفتن برن چین. نکته جالب اینه که من از اینجا میتونم به دانشگاه های خوب آمریکا برم. در همین مدتی که من اینجا بودم به دلیل حضور اساتید خارجی دو تا PhD Offer گرفتم که یکیش از دانشگاه North Western بوده.
    ضمن اینکه بیشترین تعداد دانشجوهای مستر تو آزمایشگاه ما پذیرش PhD شون رو به ترتیب از CMU ، برکلی و بعد از اون دانشگاه کالیفرنیا در سانتا باربارا گرفتن.
    ضمنا جهت اطلاع دوستان من دوست دخترم فرانسوی هست!
    با تشکر.
    نکته مهمی توی پستتون بود که واقعا توی ایران با وجود محیط های خوبی مثل شریف.امیرکبیر.تهران.علامه و یکی دو جای دیگه واقعا حق بچه های این دانشگاه ها ضایع میشه و اون هم نبود اساتید غیر ایرانیرهست(البته حق هم دارند نیان). اخر آخر اینکه در بهترین دانشگاه های داخلی هم دوره های کارشناسی و ارشد رو بخونی میشه یک توصیه نامه که اگرچه خوبه ولی جبران اون نبودن ارتباط رو نمیکنه. به نظر شخصی من اگر کسی واقعا قصد اقدام برای آمریکا و دانشگاه های خوبش با فاند رو داشته باشه بهتره از دانشگاهی غیر از دانشگاه های داخلی _(حالا دیگه بستگی به وضعیتش داره میتونه چین باشه میتونه فرانسه باشه میتونه هرجای دیگه ای باشه) تحصیل کنه فایده اقلی اون تسلط از نیم بند گرفته تا عالی به زبان دوم و ..... هست.
    بعد شما ه چین هستید به نظرتون از دانشگاه های پکن و .... تا جاهایی مثل نانجینگ و ووهان و .... که بعضا دیدم توی فروم های چین دوستانی در اونجاها هستند و تقریبا راضی هم هستند چقدر تفاوت هست؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علمی کاربردی

دوستان سلام برای من یه چیز خییییییییییلی مهمه تو چین میشه تو ارشد معدل بالاتری کسب کرد یا مالزی؟ و کدوم در ارشد 1.مدیریت و 2. صنایع(هر دو رو جداگانه بگید لطفا)ارزونتره عاجزانه کامل و دقیق جواب بدید

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط nazanin5555555 نمایش پست ها
    دوستان سلام برای من یه چیز خییییییییییلی مهمه تو چین میشه تو ارشد معدل بالاتری کسب کرد یا مالزی؟ و کدوم در ارشد 1.مدیریت و 2. صنایع(هر دو رو جداگانه بگید لطفا)ارزونتره عاجزانه کامل و دقیق جواب بدید
    شاید بستگی به استاد شما و نحوه خواندن شما داشته باشه. اما فکر کنم در چین راحت تر باشه. هر چه از رشته های مهندسی دور شوید هزینه تحصیلی کمتر خواهد شد. البته بجز پزشکی و mba

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)