صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26

موضوع: پروپوزال و انتخاب موضوع

Junior Member

پیش فرض پروپوزال و انتخاب موضوع

با سلام
    من می خوام برا رشته صنایع دانشگاه upm اپلای کنم و زمینه مورد علاقه ام هم مدیریت پروژه هست ولی توی لیست اساتید دانشگاه کسی که زمینه کاری و تحقیقاتی مدیریت پروژه داشته باشه پیدا نکردم.آیا این موضوع برام مشکل ساز میشه؟لطفا راهنمایی کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

پیش فرض پاسخ : پروپوزال و انتخاب موضوع

نقل قول نوشته اصلی توسط MARYAM.LI
    با سلام
    من می خوام برا رشته صنایع دانشگاه upm اپلای کنم و زمینه مورد علاقه ام هم مدیریت پروژه هست ولی توی لیست اساتید دانشگاه کسی که زمینه کاری و تحقیقاتی مدیریت پروژه داشته باشه پیدا نکردم.آیا این موضوع برام مشکل ساز میشه؟لطفا راهنمایی کنید.
    باید بگردی و ÷یدا کنی و قبلش هم خیلی خیلی مناسبه باهاش در تماس باشی و اول رزومه و بعد هم با موافقت خودش ÷رو÷زالتو براش بفرستی
    حتما اینکارو بکن تاثیر مثبتی داره ولی الزامی نیست

Junior Member

با سلام
    توی پروفایل اساتید مهندسی صنایع دانشگاه upm هیچکدومشون توی زمینه مدیریت پروژه کار نکرده بودن.حالا تکلیف چیه؟باید زمینه کاریم رو عوض کنم؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

با سلام
    توی پروفایل اساتید مهندسی صنایع دانشگاه upm هیچکدومشون توی زمینه مدیریت پروژه کار نکرده بودن.حالا تکلیف چیه؟باید زمینه کاریم رو عوض کنم؟
    حتما عوض کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

با سلام
    سلام
    ببين من توي اين قسمتي كه شما رفتيد رفتم
    اولا چونكه مهندسي صنايع داخل دانشكده مهندسي مكانيك هست اونايي كه توي زمينه هاي كاريشون اسمي از مهندسي توليد يا صنايع بردن يعني صنايعي هستند
    ببين بايد ببيني كدومشون بيشتر به اون قسمت كنترل پروژه نزديكن
    من خودم هم ترم قبل براي شش سيگما گشتم ولي پيدا نكردم
    به 2-3 نفر ميل زدم و گفتم من شرايطم اينه مي خوام تو زمينه كنترل پروژه يا RP كار كنم
    همشون جواب دادن يكيشون گفت من توي زمينه ي شش سيگما كار نمي كنم
    1 كيشون گفت بهتر با دكت فلاني تماس بگيريرد
    يكيشون هم گفت من توي RP ميتونم باهاتون همكاري كنم
    شما هم همين كارو بكن
    و يه توصيه مهم اصلا جلوي علاقه ات واي نسا كه من تجربه اشو دارم كه خيلي بد ميشه ولي من خدارو شكر تونستم برگردم به رشته مورد علاقه ام
    حتما پيگيري كنيد
    موفق باشيد

Junior Member

من با نظر isatis موافق نیستم. زمینه تحقیقاتی مورد علاقه تا حدودی با رشته مورد علاقه فرق داره.
    شما می تونید تو زمینه های دیگه مهندسی صنایع کار کنید. اصلا زمینه کاریتون باید یه مصالحه ای بین علاقه و امکان پیشرفت تو اون فیلد باشه. شما بخواید نخواید، در طول دوره کاریتون به عنوان researcher حداقل 2-3 بار باید به طور کلی فیلدتون رو عوض کنید. (کاری که اکثر اساتید می کنند)
    در مورد مدیریت پروژه هم باید بگم اگه هدفتون خوندن مستر و بعدش کارکردنه، بازار کار خوبی داره. (در این حالت هم دانشگاههایی که دوره مستر مدیریت پروژه دارند خیلی بهترن). ولی اگه بخواید دکترا هم بخونید، اصلا موضوع مناسبی نیست. تو این موضوع ها (PM,6Sigma) تحقیقات خیلی کمی انجام میشه. بهتره یه نگاهی به وب سایتهای شخصی اساتید بندازید و با توجه به زمینه های مورد نیاز اونها، در مورد زمینه کاریتون تصمیم بگیرید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط a_rezaei
    من با نظر isatis موافق نیستم. زمینه تحقیقاتی مورد علاقه تا حدودی با رشته مورد علاقه فرق داره.
    شما می تونید تو زمینه های دیگه مهندسی صنایع کار کنید. اصلا زمینه کاریتون باید یه مصالحه ای بین علاقه و امکان پیشرفت تو اون فیلد باشه. شما بخواید نخواید، در طول دوره کاریتون به عنوان researcher حداقل 2-3 بار باید به طور کلی فیلدتون رو عوض کنید. (کاری که اکثر اساتید می کنند)
    در مورد مدیریت پروژه هم باید بگم اگه هدفتون خوندن مستر و بعدش کارکردنه، بازار کار خوبی داره. (در این حالت هم دانشگاههایی که دوره مستر مدیریت پروژه دارند خیلی بهترن). ولی اگه بخواید دکترا هم بخونید، اصلا موضوع مناسبی نیست. تو این موضوع ها (PM,6Sigma) تحقیقات خیلی کمی انجام میشه. بهتره یه نگاهی به وب سایتهای شخصی اساتید بندازید و با توجه به زمینه های مورد نیاز اونها، در مورد زمینه کاریتون تصمیم بگیرید.
    سلام
    ببينيد ايشون بيشتر به گرايش كنترل پروژهكه يكي از بكرترين گرايشهاي مهندسي صنايع هست طبق گفته خودشون علاقه داره
    پس بايد حتما پيگيرش باشه
    او نبايد خودشو با شرايط موجود وفق بده بلكه بايد سعيشو بكنو يكيو پيدا كنه كه تو اين زكمينه كاربلد باشه كه روشش هم گفتم
    نه عزيزم اين نيست كه بخواهيم نخواهيم بايد فيلد تحقيقاتيمونو عوض كنيم بلكه اگه روي تزمون علاقه نشون بديم و پيگير باشيم و استاد خوب هم پيدا كنيم چه ضرورتي ميبينه كه استادا بخوان بگن موضوعو عوض كنيم؟؟؟!!!!!!!
    من خودم توي شش سيگما هي يه كم كار كردم و الان هم دارم يه كارايي مي كنم اين موضوع بسيار نابه و نه تنها موضوعات تحقيقاتيش كم نيست بلكه بخاطر انعطاف پذيري زياد و نو بودن و اينكه همه جا جواب ميده بسيار مورد توجه محققين مي باشد

Junior Member

سلام
    شما وقتی یک موضوعی رو برای انجام تحقیقات تو دوره مستر و دکترا انتخاب می کنید، اون موضوع باید جا برای کارکردن داشته باشه. کلا موضوع هایی که یک Body of Knowledge جامع در موردش ارائه شده یا محققین به یک Maturity Model در اون زمینه رسیدن، موضوع های جالبی برای کارکردن نیستند. چونکه شما حداقل در دوره دکترا باید پروپوزالی بدید که منجر به پیشرفت علم و دانش تو اون زمینه خاص بشه. (نباید تکراری یا جمع بندی کار های قبلی باشه)
    در مورد مدیریت پروژه در حال حاضر PMBOK ارائه شده. منظورتون رو از RP نفهمیدم. اگه منظورتون Resource Planning باشه، در مورد ERP هم مدل بلوغ ارائه شده. از این ها گذشته، همه این موضوع ها، برای شرکت ها حالت مشاوره ای داره. همونطور که خودتون در مورد شش سیگما گفتین :

نقل قول نوشته اصلی توسط isatis2006
    ...
    من خودم توي شش سيگما هي يه كم كار كردم ... اينكه همه جا جواب ميده بسيار مورد توجه محققين مي باشد
    بازم میگم بستگی به خود شخص و هدفش از مستر خوندن داره. شما اون جایی که می خواید برید باید استادی شما رو ساپورت مالی کنه. این یعنی اینکه باید استادی رو پیدا کنید که تو فیلد شما پروژه تحقیقاتی داشته باشه تا بتونه فاندش رو در اختیار شما بزاره. تو دوره دکترا این مسئله خیلی حاد تر می شه. همونطور که خودتون گفتید اساتید خیلی کمی تو زمینه های اینچنینی کار می کنند.
    گذشته از اون، پس از دوره تحصیلاتتون وقتی می خواین به عنوان faculty یا researcher به تحقیقاتتون ادامه بدید، باید ساپورتر هایی رو از صنعت و دولت و موسسات تحقیقاتی خصوصی پیدا کنید که حاضر بشن تحقیقات شما رو ساپورت مالی کنند و فاند در اختیارتون قرار بدن. پس می بینید که کل فعالیت تحقیقاتی شما وقتی می تونه انجام بشه که کسی باشه که به شما فاند بده. اگه رو این موضوع ها بخواید کار کنید، تقریبا تا آخر عمر با مشکل پیدا کردن فاند مواجه خواهید بود. البته نمی گم الان رو این موضوعات اصلا کار نمیشه، ولی با توجه به اینکه خیلی کم کار میشه، پیدا کردن استاد خوب تو دانشگاه یا کشور موردنظرتون بیشتر به شانس ربط داره. (حالا خوبه خودتون گشتید و دیدید چی میگم)

نقل قول نوشته اصلی توسط isatis2006

نه عزيزم اين نيست كه بخواهيم نخواهيم بايد فيلد تحقيقاتيمونو عوض كنيم بلكه اگه روي تزمون علاقه نشون بديم و پيگير باشيم و استاد خوب هم پيدا كنيم چه ضرورتي ميبينه كه استادا بخوان بگن موضوعو عوض كنيم؟؟؟!!!!!!!
    منظورم رو نفهمیدید. منظور من این بود که یه محقق در طور عمر تحقیقاتیش معمولا چند بار فیلد کاریش رو عوض میکنه. یه نگاهی به بیوگرافی تحقیقاتی یا کل مقالات یه استاد دانشگاه بندازید بهتر متوجه میشید.

برای بحث هایی از این قبیل این کتاب خیلی خوبه. توصیه می کنم حتما قبل از انتخاب فیلد و سوپروایزر بخونید :
    Survival Skills for Scientists
    By Federico Rosei

این کتابم خودم نخوندم، ولی خیلی تعریفش رو شنیدم :
    How to Get a PhD - 4th edition Study Skills
    By Estelle Phillips, Derek.S. Pugh

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

سلام
    همه حرفهاي شما درست و متين ولي باز هم من ميگم نبايد از همين حالا بخواد كه خودشو با سلايق مورد نظر خودش در جهت مخالف روبرو شود بنظر من بايد از همين الان روي موضوع مورد نظر خودش فكوس كند
    در موردRP هم منظورمRapid Prototyping يا همون نمونه سازي سريع بود نه ERP

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    ممنون از راهنماییهاتون
    خیلی برام عجیبه که دانشگاههای مالزی در قسمت area study فیلد مدیریت پروژه رو داران ولی هیچکدوم از اساتید توی این زمینه کار نکردن.همچین چیزی ممکنه؟؟

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)