صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17

موضوع: بزرگترین شرکت خصوصی در زمینه برق قدرت در ایران و یا در جهان

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض بزرگترین شرکت خصوصی در زمینه برق قدرت در ایران و یا در جهان

با سلام

بزرگترین شرکت خصوصی که در زمینه برق قدرت بسیار فعال هست چه شرکتی می باشد؟(در ایران و یا در جهان)

آیا شرکت مپنا شرکت خصوصی می باشد؟

با تشکر

Member Kingsalar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PETE/ChE

پیش فرض پاسخ : بزرگترین شرکت خصوصی در زمینه برق قدرت در ایران و یا در جهان

سلام نیما جان،
    این موضوع به حرفه ی من هیچ ربطی نداره، اما یه مدتی عموی من تو شیکاگو واسه Exelon کار می کرد از اون شنیدم که یکی از بزرگ ترین شرکت های تولید کننده برق در سطح ایالات متحده است. الانم که چک کردم مارکت ریونیوی بالایی داره در حدود 19 میلیارد دلار. البته General Electrics هم هست اما گستره ی فعالیت های این شرکت خیلی گستردس نه فقط برق قدرت.
    GL
    .One cannot reach Paradise by creating Hell for others

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

Siemens

Irantransfo
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

درود
    نیما جان مپنا الان نمیدونم اگر اسمش شده خصوصی ولی رسمن دولتیه یا بهتر بگم ....ی مثل بقیه ارگانا! مپنا اولش زیر مجموعه ای از توانیر بوده که با همکاری چندین شرکت دیگه و همچنین وزارت صنایع تاسیس شده که کارای خودشون رو راه بندازه و بحث صادرات فن آوری مثلا.

شرکت های بزرگ دنیا هم از اونایی که تو ایران فعالن siemens و omron رو میدونم شرکتهای خیلی یزرگی هستن مخصوصا siemrns که pimi جان فرمودن خیلی از تاسیسات نیروگاهی و سدهای ایران مخصوصا قدیمی هاشو تامین کرده. تو ایرانم همین مپنا بزرگه و اسم قشم ولتاژ رو هم خیلی شنیدم ولی مارکتش رو درست نمیشناسم من. شرکتای بزرگی هم هستن که در زمینه اتوماسیون صنعتی کار میکنن تو ایران و قسمت بزرگی از کارشون برق قدرت هست ولی مستقیما شرکت برق قدرت نیستن مثل ایریسا

امیدوارم کمکی کرده باشم
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

خیلی خیلی ممنونم از همه ی دوستان خوبم که راهنماییم کردند

من می خوام هدف گذاری صحیح رو انجام بدم و کسانی رو که دنبال تحصیلات آکادمیک نرفتن و با لیسانس وارد صنعت شدند و الان برای خودشون یک شرکت بزرگی دارند که هم برای خودشون هم برای دیگران و بشریت کاری کرده باشند هستم.و می خوام این گونه افراد رو الگو قرار بدم.آیا از بیوگرافی چنین اشخاصی خبر دارید؟مثلا از کجا شروع کردند؟در چه سطح آکادمیکی هستند؟چیکارا کردند؟

انعطاف پذیر بودن در اهداف خیلی خوب هست.من الان علاقه مندم هدف جدیدی انتخاب کنم اما آگاهانه.این آگاهی از این طریق می آید که از زندگی این گونه افراد اطلاع پیدا بکنم تا ببینم با استعداد و علایق من همخوانی دارد یا خیر.

راستی ایران ترانسفو خصوصی هست؟من فکر می کردم کاملا دولتی هست؟

ApplyAbroad Superstar

دروود. نیما جان
    اگر در زمینه مهندسی برق به شرکتهای بزرگ و اسم رسم دار خصوصی می توان به شرکتهای بزرگ خصوصی و نیمه دولتی مشانیر و قدس نیرو که بسیاری از همین جوانان پرتلاش و باهوش ایران در اونجا مشغول به کار می باشند که بسیاری از پروژه های ابی - برقی ، نیروگاه، خطوط انتقال، و انرژی های نو پیشگام هستند. به نظرم این دو شرکت مشارکت دانشجویی رو در زمینه همکاری تحقیقاتی بر عهده داره. پیشتر تاکید میکنم این بخش از صحبت هام برگرفته از دوستانی که بنده در اونجا می شناسم نقل قول کردم. در ضمن در لینک زیر می توانید بیشتر توجه کنید.

شرکت قدس نیرو
    سرکت مهندسی مشانیر

ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaafshar8 نمایش پست ها
    خیلی خیلی ممنونم از همه ی دوستان خوبم که راهنماییم کردند

من می خوام هدف گذاری صحیح رو انجام بدم و کسانی رو که دنبال تحصیلات آکادمیک نرفتن و با لیسانس وارد صنعت شدند و الان برای خودشون یک شرکت بزرگی دارند که هم برای خودشون هم برای دیگران و بشریت کاری کرده باشند هستم.و می خوام این گونه افراد رو الگو قرار بدم.آیا از بیوگرافی چنین اشخاصی خبر دارید؟مثلا از کجا شروع کردند؟در چه سطح آکادمیکی هستند؟چیکارا کردند؟

انعطاف پذیر بودن در اهداف خیلی خوب هست.من الان علاقه مندم هدف جدیدی انتخاب کنم اما آگاهانه.این آگاهی از این طریق می آید که از زندگی این گونه افراد اطلاع پیدا بکنم تا ببینم با استعداد و علایق من همخوانی دارد یا خیر.

راستی ایران ترانسفو خصوصی هست؟من فکر می کردم کاملا دولتی هست؟
    نیما جان ینی بجز استیو جابز و بیل گیتس و زوکربرگ و اینا منظورتونه؟! صرفن هموطنانمون؟!
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Eng

در مورد ایران میشه گفت ، کار به دو دسته سیستم و کار های نیروگاهی و کلا مباحث تامین انرژی برق تقسیم میشه که تو این زمینه : مشانیر، ایران ترانسفو ، پارس سوییچ و قدس نیرو هستن! ولی با توجه به شدت گرفتن تحریم های ناجوانمردانه علیه صنعت برق توسط شرکت هایی مثل زیمنس ، مپنا سرمایه گذاری عظیمی برای جایگزینی تکنولوژی لازم کشور داره می کنه! نه فقط تو قدرت حتی تو مهندسی مواد!!
    در مورد بخش الکترونیک قدرت هم قضیه در بعد صنعتی متاسفانه مشابه هست، یعنی زیمنس علاقه نداره خیلی گسترش داشته باشه، شرکت پایکار بنیان که نمایندگی امرون در ایران هست ، خیلی تو این زمینه فعال شده و فکر می کنم ، با توجه به شرایط قشم ولتاژ که نمایندگی زیمنس رو داره ، ازش جا بمونه!

نقل قول نوشته اصلی توسط ariaie نمایش پست ها
    نیما جان ینی بجز استیو جابز و بیل گیتس و زوکربرگ و اینا منظورتونه؟! صرفن هموطنانمون؟!
    ممنونم

آره از هموطنان خودمون که در زمینه صنعت برق حرف اول رو می زنند.من بیشتر شرکت خصوصی مد نظرم هست چون ایران ترانسفو و مپنا و این جور شرکت ها خصوصی -دولتی هستند.

چنین کسی رو در ایران سراغ دارید که خودش به تنهایی اقدام به چنین کاری کنه؟البته صد درصد زیاد هستند این جور افراد اما منظور من اینه که چطوری میشه از بیوگرافی این گونه افراد مطلع شد و رمز کار های آنها رو فهمید؟

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

من چند سال مپنا کار کردم و در این مدت از همه کارخانه های ایرانترانسفو ، پارس ژنراتور ، پارس سویچ ، .... هم برای تست و یا تحویل گیری تجهیزات بازدید چند روزه یا حتا دوره آموزشی داشته ام. به نظر من مپنا بزرگترین شرکت برقی ایران است و قبلا هم دولتی بود و الان هم سهام ان در بورس ارائه شده است ولی هنوز سهام عمده آن را دولت دارد.حجم پروژه های انجام شده یا تحت انجام مپنا نزدیک به ۱۷ میلیارد یورو است. مپنا الان خودش چند کارخانه بزرک مثل ژنراتور پارس ، توربین سازی توگا ، مکوو ... و چند نیروگاه به صورت BOO و BOT دارد. در زمینه شرکت های برقی هم general electric ، siemens ،ABB ، mitsubishi electric ،ansaldo، rolls roice ، Bosch از شرکت های عمده در زمینه برق هستند که طیف وسیعی از تولیدات را شامل میشوند.
    اگر منظورت شرکت های خصوصی کوچک هست در 10-15 سال پیش این شرکت ها زیاد تاسیس شدند و در پروژه ها کار میگرفتند و وضعیتشان خوب بود ولی در چند سال اخیر یک به یک در حال ورشکسته شدن هستند و حتا مپنا هم حال روز خوبی نداره چون چند میلیارد دلار از دولت طلب داره و پولی بهش پرداخت نمیشه فقط به صورت قطره ای پول هاشو میدهند تا کمی پروژه ها را جلو ببره و حقوق پرسنل را بدهد. شرکت های هستند که در تابلو سازی کار میکنند مثل تابلو سازی کویر ،مهرآباد یا جابون و تولید ملزومات برق. در زمینه پست پارسیان ، فولمن ، ساپتا ، یم که ساپتا ورشکست شد از بقیه این شرکتها هم خیلی خبر ندارم الان شاید آنها هم ورشکست شده باشند. در زمینه UPS شرکت منابع الکترونیک ، جهاد دانشگاه علم و صنعت ، ... کار میکردند ولی در کل قدرت رقابت شرکت های ایرانی در الکترونیک قدرت خیلی کم چون اکثر موارد وارد کننده قطعه هستند و طراحیهای آنها خیلی مناسب محیط های سخت صنعتی نیست و قابلیت اطمینان پایینی دارند.یا چون تولید انبوه ندارند و دچار مشکل میشوند. در زمینه مشاوره هم مشانیر ، قدس نیرو از معروفترینها هستند.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)