صفحه 2 از 49 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 482

موضوع: آرشیو شده : نظرات انتخاب مالزی برای تحصیل از تمامی لحاظ ها (تا اواسط سال 2012)

Member

پیش فرض پاسخ : آیا واقعا مالزی پلی برای رفتن به اروپا و امریکا هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Saber نمایش پست ها
    تو ارتباط international آکادمیک مالزی بهتر هست ، ارتباط با دانشگاه های دیگه ، محقق های دیگه و خدمات دانشگاهی ! من دانشگاه تراز اول ایران نبودم اما تا اونجا که میدونم این نظرم هست .
    این یکی از نکته های مهمه. چون اصولا بچه ها همین برداشت کلی رو دارن ولی وقتی ازشون مثال و مصداق بخوای چیزی خاصی وجود نداره.

خداییش ارتباط اینترنشنال آکادمیک چه صیغه ایه؟ شما چند نفر رو میشناسین که از دانشگاهها یا کشور های درست و حسابی اومده باشن اینجا؟ یا از اینجا رفته باشن اونور؟ تو گروه مکانیک که بهترین گروه یو تی ام هست فقط یه استاد جوون آلمانی هست . غیر از ایشون هیچ استاد خارجی نیست غیر چند تا استاد بنگلادشی و الجزایری و ایرانی (جدا از اینکه پاسپورت استاد که سند اعتبار دانشگاه نیست، اینکه یه عده ای رو با ملیت های مختلف جمع کنی (که تازه یو تی ام به اون صورت نتونسته) که چیزی رو عوض نمی کنه .مهم اینه که ببینی استاد کجا درس خونده و سابقش چیه و چقدر میتونه به پیشرفت دانشجوش کمک کنه بعد مقایسه کنی با استادای دانشگاههای خوب ایران ...).

در مورد تبادل دانشجو هم که خودتون میدونید 99% دانشجو ها از چه کشورهایی هستن! من تنها دانشجو های اروپایی که اینجا دیدم دو تا سوئدی بودن که گفتن به ما برای سه ماه که یه پروژه انجام بدیم کمک هزینه دادن و ما خودمون چون دیدیم دارن پولشو میدن اومدیم مالزی رو هم ببینیم! و نظرشون هم کاملا منفی بود و می گفتن فقط موندیم چون مفت بوده و ...(اصولا یو تی ام اینجور افراد رو میاره و بعد پرچم کشورشون رو ردیف میکنه توصفحه quick facts که ما از پنجاه تا کشور " دانشجو داریم")

در مورد ارتباط با دانشگاهها هم اینکه لوگوی چند تا دانشگاه عمدتا انگلیسی رو میزارن روی سایت که ما با اینها رابطه داریم و ... از جنس همون افه هایی هست که الان اغلب دانشگاههای ایران هم دارن.
    من توی گروه مکانیک پیگیر این قضیه شدم. راجه به دانشگاههای فرانسه پرسیدم و بهم گفتن که ما با سه تا دانشگاه فرانسه رابطه داریم ولی مزایاش فقط برای دانشجوهای مالزیایی هست . اونهم به این صورت که اگه از این سه دانشگاه یه دانشجو بفرستن یو تی ام ما هم می تونیم یه دانشجو بفرستیم اونجا ، و تا حالا هم حتی یه نفر از اونجا نیومده که ما کسی رو بفرستیم!
    حالا تصور کنین همین که "ما با فلان دانشگاه و فلان دانشگاه جوینت هستیم و تبادل دانشجو داریم" رو یه جوری توی تبلیغاتشون سایتشون نشون میدن بدون ذکر جزییاتش و برای بچه ها هم این تصور ایجاد میشه که اینجا فلانه و بهمانه...

در مورد خدمات دانشگاهی درسته که اینجا بهتره. ولی تقریبا به عنوان بحث بی ارتباطه.
    ویرایش توسط basy : June 26th, 2010 در ساعت 02:33 PM

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezaa نمایش پست ها

ولی اون دسته ای که یک مقدار براشون سختتره که در دانشگاههای تراز اول ایران قبول بشن و یا کسانی که میخوان لیسانسشون رو در یک کشور خارجی بخونن ولی پول کافی ندارن که به کشورهایی مثل انگلستان برن به نظر من مالزی میتونه مقصد مناسبی باشه
    کاملا موافقم

Senior Member Saber آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management-UTM

نقل قول نوشته اصلی توسط basy نمایش پست ها
    این یکی از نکته های مهمه. چون اصولا بچه ها همین برداشت کلی رو دارن ولی وقتی ازشون مثال و مصداق بخوای چیزی خاصی وجود نداره.

خداییش ارتباط اینترنشنال آکادمیک چه صیغه ایه؟ شما چند نفر رو میشناسین که از دانشگاهها یا کشور های درست و حسابی اومده باشن اینجا؟ یا از اینجا رفته باشن اونور؟ تو گروه مکانیک که بهترین گروه یو تی ام هست فقط یه استاد جوون آلمانی هست . غیر از ایشون هیچ استاد خارجی نیست غیر چند تا استاد بنگلادشی و الجزایری و ایرانی (جدا از اینکه پاسپورت استاد که سند اعتبار دانشگاه نیست، اینکه یه عده ای رو با ملیت های مختلف جمع کنی (که تازه یو تی ام به اون صورت نتونسته) که چیزی رو عوض نمی کنه .مهم اینه که ببینی استاد کجا درس خونده و سابقش چیه و چقدر میتونه به پیشرفت دانشجوش کمک کنه بعد مقایسه کنی با استادای دانشگاههای خوب ایران ...).

در مورد تبادل دانشجو هم که خودتون میدونید 99% دانشجو ها از چه کشورهایی هستن! من تنها دانشجو های اروپایی که اینجا دیدم دو تا سوئدی بودن که گفتن به ما برای سه ماه که یه پروژه انجام بدیم کمک هزینه دادن و ما خودمون چون دیدیم دارن پولشو میدن اومدیم مالزی رو هم ببینیم! و نظرشون هم کاملا منفی بود و می گفتن فقط موندیم چون مفت بوده و ...(اصولا یو تی ام اینجور افراد رو میاره و بعد پرچم کشورشون رو ردیف میکنه توصفحه quick facts که ما از پنجاه تا کشور " دانشجو داریم")

در مورد ارتباط با دانشگاهها هم اینکه لوگوی چند تا دانشگاه عمدتا انگلیسی رو میزارن روی سایت که ما با اینها رابطه داریم و ... از جنس همون افه هایی هست که الان اغلب دانشگاههای ایران هم دارن.
    من توی گروه مکانیک پیگیر این قضیه شدم. راجه به دانشگاههای فرانسه پرسیدم و بهم گفتن که ما با سه تا دانشگاه فرانسه رابطه داریم ولی مزایاش فقط برای دانشجوهای مالزیایی هست . اونهم به این صورت که اگه از این سه دانشگاه یه دانشجو بفرستن یو تی ام ما هم می تونیم یه دانشجو بفرستیم اونجا ، و تا حالا هم حتی یه نفر از اونجا نیومده که ما کسی رو بفرستیم!
    حالا تصور کنین همین که "ما با فلان دانشگاه و فلان دانشگاه جوینت هستیم و تبادل دانشجو داریم" رو یه جوری توی تبلیغاتشون سایتشون نشون میدن بدون ذکر جزییاتش و برای بچه ها هم این تصور ایجاد میشه که اینجا فلانه و بهمانه...

در مورد خدمات دانشگاهی درسته که اینجا بهتره. ولی تقریبا به عنوان بحث بی ارتباطه.
    ارتباط اینترنشنال آکادمیک این صیغه نیست که خیلی همچین دانشجو اینترنشنال داره ، نه خیلی همین اینترنشنالاش همین ایرانیا هستند .
    من دانشکده که شما میگید رو نمیدونم ، و نمیدونم چند وقت هست اینجا هستید شاید بیشتر از من و درباره دانشگاه بیشتر اطلاعات دارید .
    اما حداقل تو دانشکده کامپیوتر من خیلی وقت ها workshop هایی رو دیدم که اساتید رو دعوت میکنند از دانشگاه های دیگه میان .استرالیا و شفیلد انگیس حداقل من خودم دیدم و درست هست که تو دانشکده ما هم هیچ استادی خارجی نیست و اکثر یا شاید بشه گفت همه مالزیایی هستند ، اما دقت کنید اکثر اساتید اینجا انگلیس و استرالیا و تعدادی آمریکا بودند و استادهای خوبی شما میتونی پیدا کنی که از نظر آکادمیک کمکتون کنند .
    اما اگر دنبال این هست کسی که یک شبه بدون هیچ زحمتی بجایی برسه مالزی که هیچ ، من هیچ جایی رو نمیشناسم اینطور باشه !!
    خدمات دانشگاهی هم وقت شما امکانات بهتری داشته باشی ، دسترسی بیشتر به مقالات و خیلی چیزای دیگه میتونید از نظر علمی موفق تر باشید و به اهداف بالاتر برسید .
    و بازم بر میگردم بهمون حرفم ، این شما هستید که تایین میکنید و مالزی هم برای کسایی که اهل تلاش هستند این هست که شما میتونید با تلاش خودتون به نتایج واقعی خودتون و زحماتتون برسید .
    اما اگه فکر میکنید با اومدن مالزی دیگه آمریکا اروپا رفتن حتمی هست نه اینطور نیست .
    درضمن اون خیلیایی که به امید اروپا میان اینجا اما بعدش برمیگردند ایران برای این هست که وقتی میان تازه مفهمند زندگی تو یک کشور دیگه چقدر سخت هست و اونطور که از بیرون میبینند نیست و درس خوندن خارج زحمت داره . برای همین بیخیال میشند برمیگردند .
    امضا

من دانشجوهای نخبه می شناسم که حتی برای دکترا رفتن مالزی ! هر چند خودم اصلا طرفش هم نمی رم یکی که حسابی تو دانشگاه معروف بود و رتبه اول و فعال
    یکی دیگه هم دانشجوی خوبی بود و اگر همین جا می خوند حتما دکترا قبول می شد

در مورد پل امریکا و کانادا بودن هم باز چند نفری می شناسم که از طریق مالزی 1 سال اونجا موندن و بعد بورس امریکا یا کانادا گرفتن واسه دکترا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UPM - Industrial Engineering

ببينم اينم در راستاي فعاليت هاي صدا و سيماست؟
    من كه هنوز نرفتم ولي به استناد حرفهاي همين پيشكسوتا ، همين كه مزد تلاش خودتو ميتوني بگيري خودش كلي نكته مثبته نه مثل اينجا يه سال بخوني واسه كارشناسي ارشد و چون فقط 80 نفر قبول ميشن از 6000 تا عمرتو وقتتو اعصابتو تلف كني حداقل براي رشته ي من كه شرايط اينطوره
    بعدشم اينكه مالزي يا هرجاي ديگه خوبيش به اينه كه به قول دوستمون معلوم ميشه كي اينكاره است درس خوندن توش ساده نيست واسه همين ياد ميگيري چجوري درس بخوني و موفق باشي اونوقته كه هر جا دوست داري ميتوني بري امريكا اروپا يا هر جا . البته بازم ميگم من هنوز نرفتم و اطلاعاتم از دوستايي كه تو مالزي دارم و بچه هاي گل همين فرومه
    جمع بندي من اينه مالزي پله ولي از اين پل چوبيا كه با طناب وصله آدمش بايد باشه كه بتونه رد بشه

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behmin نمایش پست ها
    ببينم اينم در راستاي فعاليت هاي صدا و سيماست؟
    من كه هنوز نرفتم ولي به استناد حرفهاي همين پيشكسوتا ، همين كه مزد تلاش خودتو ميتوني بگيري خودش كلي نكته مثبته نه مثل اينجا يه سال بخوني واسه كارشناسي ارشد و چون فقط 80 نفر قبول ميشن از 6000 تا عمرتو وقتتو اعصابتو تلف كني حداقل براي رشته ي من كه شرايط اينطوره
    بعدشم اينكه مالزي يا هرجاي ديگه خوبيش به اينه كه به قول دوستمون معلوم ميشه كي اينكاره است درس خوندن توش ساده نيست واسه همين ياد ميگيري چجوري درس بخوني و موفق باشي اونوقته كه هر جا دوست داري ميتوني بري امريكا اروپا يا هر جا . البته بازم ميگم من هنوز نرفتم و اطلاعاتم از دوستايي كه تو مالزي دارم و بچه هاي گل همين فرومه
    جمع بندي من اينه مالزي پله ولي از اين پل چوبيا كه با طناب وصله آدمش بايد باشه كه بتونه رد بشه
    دوست من اینکه اگه کسی بیاد مالزی دیگه نیاز نیست کنکور بده یک مزیت عمده مالزی اومدن هست قبول! ولی آخه این چه ربطی به موضوع بحث (مالزی به عنوان پلی برای رفتن به امریکا و اروپا ) داره!؟

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط happy2010 نمایش پست ها
    من دانشجوهای نخبه می شناسم که حتی برای دکترا رفتن مالزی ! هر چند خودم اصلا طرفش هم نمی رم یکی که حسابی تو دانشگاه معروف بود و رتبه اول و فعال
    یکی دیگه هم دانشجوی خوبی بود و اگر همین جا می خوند حتما دکترا قبول می شد

در مورد پل امریکا و کانادا بودن هم باز چند نفری می شناسم که از طریق مالزی 1 سال اونجا موندن و بعد بورس امریکا یا کانادا گرفتن واسه دکترا
    چرا کسی به عنوان بحث فکر نمی کنه! آخه اینکه یکی از نخبه های دانشگاه شما برای دکترا رفته مالزی نشون میده مالزی پل امریکا و کانادا هست؟
    در مورد اون چند نفری هم که میگید من در همون پست اول توضیح دادم که بعضی افراد میان اینجا خوششون نمیاد یا تازه پذیرش یا ویزاشون از جای دیگه میاد یا اصلا برای فرار از مشکلات خدمت موقتی میان مالزی و از اینجا کار خودشون رو پیگیری می کنن ومیرن. این افراد مورد نظر ما نیستن. این دوستان شما هم از اونجاییکه میگید یه سال اینجا بودن و بعد رفتن خب 99% از همین عده بودن . چون یک سال برای اینکه یه دانشجوی معمولی پیشرفت کنه و فوق بگیره و پایان نامه درست و حسابی بده و مقاله چاپ کنه (چیزهایی که برای بورس ضروری هست مگر در موارد استثنا) و یه پوزیشن دکترا پیدا کنه و احیانا امتحاناتی مثل GRE و آمدن ویزا و ...به هیچ عنوان کافی نیست.من حدس میزنم کسایی که شما میگین با دست پر اومده بودن مالزی (از دانشگاه خوب، معدل، مقاله،...)و تحصیلشون در مالزی نقش موثری توی رفتنشون نداشته...و مثلا اگه حوصله میکردن از ایران هم میتونستن برن .فقط اینجا اومدن و اپلای کردن و رفتن...بله من هم دو نفر رو اینطوری میشناسم...اولی دوباره رفت استرالیا برای فوق و دومی هم نیمه کاره ول کرد و رفت برای فوق انگلستان ...ولی اینها موضوع بحث ما نیستن...نمیشه گفت اینها از مالزی راهشون رو باز کردن به استرالیا و انگلیس
    ویرایش توسط basy : June 28th, 2010 در ساعت 11:21 PM

Member

دوستان در مورد این تاپیک گویا داره اشتباه میشه. این تاپیک برای اینه که مزایای دانشگاههای مالزی بر دانشگاههای خوب و متوسط ایران رو در راستای رفتن به دانشگاههای خوب اروپا/امریکا رو به بحث بذاریم. مثلا بگیم اگه کسی میخواد بورس بگیره بره امریکا و الان نمیتونه، به این دلیل و این دلیل و این دلیل بیاد مالزی بهتراز اینه که بره دانشگاههای متوسط ایران...

اغلب دوستان تو این مایه جواب دادن که اگه تلاش کنید میشه و شما فکر کردید بدون تلاش میتونید پیشرفت کنید و انسان به اندازه تلاشش پیشرفت میکنه و ...! خب این که مختص دانشگاههای مالزی نیست در همه دنیا چه ایران چه امریکا چه افغانستان و نه فقط در درس...این یه قانون کلی در همه چیز زندگی هست و به اینکه که این جملات رو به هم یاد آوری کنیم نیازی نیست...

تا اینجا واقعا فقط یک جواب مربوط و به دور از کلی گویی و احساسات داده شده که دوست من آقای صابر بین حرفاشون نوشتن که اینجا دسترسی به مقالات راحت تره. خب این یه حرف درسته . من هم از دوستام که ایران هستن (دانشگاههای مختلف) اینو شنیدم که منابعی که دانشگاههای ایران عضوش هستن کمتر از منابعیه که مثلا یو تی ام در اونها عضوه. پس دانشجوهای یو تی ام این مزیت رو دارن.
    دنبال یه همچین بحث ها و نکاتی رو بگیریم .نه اینکه احساساتی بشیم و فکر کنیم یه نفر اومده آیه یاس بخونه و حالا که ما داریم با صد تا امید و آرزو میریم، اعصابمونو خورد میکنه...
    دوستان، مخصوصا کسایی که الان مالزی هستن بیان بگن به نظر اونها اگه کسی هدف نهاییش رفتن به اروپا و امریکا و بورس گرفتن و ... هست بیاد مالزی بهتره یا بره دانشگاههای خوب و متوسط ایران ؟ فقط لطفا دلایلتون رو بطور واضح و مشخص و به دور از کلی گویی و شعار بگید...
    ویرایش توسط basy : June 28th, 2010 در ساعت 11:18 PM

سلام دوستان
    من لیسانس مهندسی خواجه نصیر بودم و فوق اومدم مالزی دانشگاه UM و الان که دو ترم خوندم و معدلم 3.8 شده دارم شروع می کنم برای کشور های دیگه (کانادا ، امریکا ، استرالیا) اقدام کنم.
    تا اون جایی که من متوجه شدم چون رنک دانشگاه های مالزی خیلی بهتر از دانشگاه های ایران هست مسلما راحت تر می شه پذیرش و فاند گرفت به خصوص از استرالیا چون اکثر دانشگاهاش دانشگاه های مالزی را می شناسند و قبول دارند ، اما فکر کنم برای کانادا و امریکا هم بهتر باشه شرایط ، یعنی من خوب معدل کارشناسی ام زیاد خوب نبود و این جا فوق گرفتم و معدلم الان خیلی خوب شده و شانسم برای کشور های دیگر بهتر شده و از داشگاه با رنک بهتری هم فارغ می شم. این جا هم دوستان زیادی در UM بودند که رفتند امریکا یا استرالیا.من به دانشگاه موناش در استرالیا ایمیل زدم که آیا من که به زبان انگلیسی در مالزی درس خوندم آیلتس لازم دارم یا نه و اونا گفتن نه لازم نیست و فقط از دانشگاه یک نامه بگیر که نشون بده تحصیلاتت به زبان انگلیسی بوده خوب مثلا این خودش برای ما که مالزی هستیم یک مزیت محسوب می شه. در کل فکر می کنم برای کسی با شرایط من مالزی اومدن بهتر بود چون برای فوق با اون معدل من جایی فاند نمی داد و مالزی شهریه پایینی داره و الان با موقعیت بهتری می تونم اپلای کنم برای کشور های دیگه که اون موقع نمی تونستم.
    دوستان خوشحال میشوم نظر شما را هم در این زمینه بشنوم

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط misteyes نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانس مهندسی خواجه نصیر بودم و فوق اومدم مالزی دانشگاه UM و الان که دو ترم خوندم و معدلم 3.8 شده دارم شروع می کنم برای کشور های دیگه (کانادا ، امریکا ، استرالیا) اقدام کنم.
    تا اون جایی که من متوجه شدم چون رنک دانشگاه های مالزی خیلی بهتر از دانشگاه های ایران هست مسلما راحت تر می شه پذیرش و فاند گرفت به خصوص از استرالیا چون اکثر دانشگاهاش دانشگاه های مالزی را می شناسند و قبول دارند ، اما فکر کنم برای کانادا و امریکا هم بهتر باشه شرایط ، یعنی من خوب معدل کارشناسی ام زیاد خوب نبود و این جا فوق گرفتم و معدلم الان خیلی خوب شده و شانسم برای کشور های دیگر بهتر شده و از داشگاه با رنک بهتری هم فارغ می شم. این جا هم دوستان زیادی در UM بودند که رفتند امریکا یا استرالیا.من به دانشگاه موناش در استرالیا ایمیل زدم که آیا من که به زبان انگلیسی در مالزی درس خوندم آیلتس لازم دارم یا نه و اونا گفتن نه لازم نیست و فقط از دانشگاه یک نامه بگیر که نشون بده تحصیلاتت به زبان انگلیسی بوده خوب مثلا این خودش برای ما که مالزی هستیم یک مزیت محسوب می شه. در کل فکر می کنم برای کسی با شرایط من مالزی اومدن بهتر بود چون برای فوق با اون معدل من جایی فاند نمی داد و مالزی شهریه پایینی داره و الان با موقعیت بهتری می تونم اپلای کنم برای کشور های دیگه که اون موقع نمی تونستم.
    دوستان خوشحال میشوم نظر شما را هم در این زمینه بشنوم
    مهندس بابت جواب حساب شدت ممنون
    پس اگه بشه خلاصه کرد مزایای مالزی اومدن از نظر شما ایناست:

1- دانشگاهها شناخته شده تر هستند (رنک)
    به نظر من هم درسته. در امریکا و کانادا چند دانشگاه تاپ ایران (شریف، تهران، امیرکبیر،...) رو میشناسن و روشون حساب می کنن و براشون مهم نیست که توی رنک ها هستند یا نه و در این دو کشور این دانشگاهها رو بهتر از دانشگاههای مالزی میشناسن. ولی بعد از این چند دانشگاه دانشگاههای دیگه رو نمی شناسن و احتمال اینکه مثلا یه دانشگاه اروپایی فرقی بین دانشگاه فردوسی مشهد و آزاد جیرفت نذاره خیلی زیاده! بنا بر این بچه هایی که نمی تونن تو این چند دانشگاه تاپ قبول شن بیان مالزی از این نظر ضرری نکردن و به احتمال 99% به نفعشون هم هست.

2-نیاز به دادن مجدد امتحان زبان نیست
    (البته دوستی رو میشناسم که ازش تافل خواستن (امریکا) ولی به هر حال) این نکته هم میتونه یه امتیاز باشه. یه چیز دیگه هم هست که حتی اگه مدرک زبان هم بخوان اینجا ثبت نام کردن و امتحان دادن از ایران راحت تره.

3-احتمالا اینجا راحت تر میشه معدل بالا آورد
    فکر می کنم گروه به گروه و دانشگاه به دانشگاه فرق کنه. اینجا (UTM) گروه مکانیک این ترم نمره ها عمدتا پایین بود ولی مثلا گروه متالوژی نمرات خیلی بالاست. ولی فکر می کنم در کل اگه بخواییم مالزی رو با ایران مقایسه کنیم اینجا نمره گرفتن راحت تر باشه. بازم بقیه دوستان اگه کسی نظر متفاوتی داره بگه...

در مورد هزینه تحصیل مناسب...
    چون مقایسه بین اومدن به مالزی و موندن در ایرانه باید هزینه های مالزی رو با ایران مقایسه کرد. اگر در ایران در شهری غیر از شهر خودتون درس بخونین و شبانه یا آزاد باشین هزینه ها تقریبا با مالزی برابر میشه. ضمن اینکه در مقایسه مالی حتی اگه مالزی کمی گرونتر باشه باید گفت یک سال هدر دادن عمر پشت کنکور به نوعی هدر دادن پول هم هست چون شما یکسال دیرتر فارغ التحصیل میشید و به درآمدزایی میرسید...بنا بر این از این حیث تقریبا دو طرف برابرن و فرق خاصی با هم ندارن.

دوستان دیگه هم که در مالزی هستن مخصوصا اونهایی که در شرف اپلای کردن برای مقطع بعدی هستن لطف کنن نظر بدن...
    ویرایش توسط basy : June 29th, 2010 در ساعت 04:02 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)