صفحه 4 از 49 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 482

موضوع: آرشیو شده : نظرات انتخاب مالزی برای تحصیل از تمامی لحاظ ها (تا اواسط سال 2012)

Member

پیش فرض پاسخ : آیا واقعا مالزی پلی برای رفتن به اروپا و امریکا هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hadeli نمایش پست ها
    سلام
    من خیلی گیچ شدم
    این طوری که این بحث پیش میره ،به هیج جایی نمیرسه به عبارت دیگر انقدر بحث در بحث میاد و هیچکدام هم جمع نمیشه
    اگر دوستان می تونند و صلاح می دونند ،مقایسه ایی داشته باشن بین دانشگاه های مالزی و ایران ،تا کمی ملموس تر بشه موضوع
    البته مقایسه از این بعد که برای رفتن به امریکا و اروپا بهتر از دانشگاههای درجه یک و حتی درجه دو ایران هستن؟ یا بد تر؟ و لطفا با ذکر دلایل واضح نظتون رو بگید.
    برای کسایی که میان به امید اینکه برن امریکا و اروپا، جمع بندی من تا اینجا اینه، :
    1- اینجا احتمالا معدل بالا آوردن راحت تره (+++)
    2-بازار مقاله کسادتر از ایرانه(- -)
    3-امتحانای زبان و جی آر ای و ...اینجا صف طولانی نداره و راحت میشه امتحان داد(+)
    4-احتمالا در سفارت ها کمتر اذیت بشید(+)
    5-ارتباطات با دانشگاههای دیگه و ... پز تو خالیه (- - -)

در کل اگه کسی هدفش دکترا در اروپا و امریکاست و میتونه 10-12 دانشگاه اول ایران قبول بشه همون جا بمونه چیزی رو از دست نداده.

Member

به saber و maziyarsh:
    حرف شما درسته . نباید حکم کلی داد که سطح علمی مالزی از ایران پایین تره. همون طور که عکسش رو هم با قاطعیت نمیشه گفت."سطح علمی" کلمه خیلی کلی و مبهمیه و ممکنه ما به عنوان دانشجو هایی که شناختمون از سیستم ایران و مالزی فقط مبتنی بر تجربیات شخصی خودمون هست هیچ وقت نتونتیم یه نظر درست و کارشناسی بدیم بنا بر این بیاییم سرمون رو با این بحث ها به درد نیاریم. اینجا می خواییم این باور عمومی که هر کی میاد مالزی شانشس برای رفتن به امریکا و ... 10 برابر میشه!! رو به بحث بذاریم. بگیم به این دلیل (واضح و موردی) به نظر من درسته به این دلیل به نظر من غلطه.
    شما تا الان به این جواب کلی اکتفا کردید که خب همه چیز در همه جا به تلاش و خواست خود آدم بستگی داره. این درسته. ولی هدف این تاپیک این نیست دقیقا... می خواییم ریز تر و موردی تر بحث کنیم.

Member mohhhamad آواتار ها

سلام
    دوستان من زیاد درباره مالزی نمیدونم اما به نظرم یه فرمول خیلی ساده وجود داره که میتونید با بررسیش ببینید به اهدافتون با رفتن به مالزی راحت تر میرسید یا نه.
    یه راه سادش اینه برید ببینید از بچه های خود مالزیایی یا ایرانی هایی که اونجا بودن وبعدش اپلای کردن کجاها اپلای کردن وپذیرش گرفتن؟شما حد بالاش رو هم بگیر.ببین بهترین دانشگاهی که رفتن کجاست وطرف اصلا رزومش چطوری بود؟بعد از این ببینید این حالت یه حالت خاص بوده یا نه.
    بطور مثال میگما مثلا از بحث رفتن از ایران به دانشگاه برکلی اگه طرف یه المپیادی باشه میشه حالت خاص.
    خلاصه بررسی بکنید اینها رو راحت دستتون میاد که شما با هر وضعیت علمی برید اونجا وبکوب درس بخونید آخرش ختم به کجاها میشه.
    این کاربر ،غیر فعال است.

Junior Member Nour آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری - UPM

نقل قول نوشته اصلی توسط happy2010 نمایش پست ها
    من دانشجوهای نخبه می شناسم که حتی برای دکترا رفتن مالزی ! هر چند خودم اصلا طرفش هم نمی رم یکی که حسابی تو دانشگاه معروف بود و رتبه اول و فعال
    یکی دیگه هم دانشجوی خوبی بود و اگر همین جا می خوند حتما دکترا قبول می شد

در مورد پل امریکا و کانادا بودن هم باز چند نفری می شناسم که از طریق مالزی 1 سال اونجا موندن و بعد بورس امریکا یا کانادا گرفتن واسه دکترا
    میشه بگی چرا خودت اصلا طرفش هم نمیری؟ مشکلش چیه؟

رشته و دانشگاه
    معماری - UPM

به نظر من دوستان کمی کم لطفی میکنن.
    یکی از دلایلی که آمار رفتن از مالزی به اروپا کمه، اینه که اکثر بچه ها بعد از دو سه سال سختی غربت رو چشیدن و درس خوندن به این نتیجه میرسن که ایران اونقدرها هم جهنم نیست. منتهی روشون نمیشه این نظر رو ابراز کنن. (میدونید که تو کشور ما غر زدن و گیر دادن یه جورایی کلاس داره)
    اینکه دوستمون میگه اینجا بازار مقاله کساده رو نمیدونم از کجا اورده. الان تو upm برای مستر 1 و برای دکتری 2 ات مقاله isi ضروریه و بدون اون امکان فارغ التحصیلی نیست.
    خودم به شخصه پایان نامه هایی که تو کتابخونه دیدم، عموما 4 تا مقاله تهش بوده.
    "ارتباطات با دانشگاههای دیگه و ... پز تو خالیه" رو هستم.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Nour نمایش پست ها
    به نظر من دوستان کمی کم لطفی میکنن.
    اینکه دوستمون میگه اینجا بازار مقاله کساده رو نمیدونم از کجا اورده. الان تو upm برای مستر 1 و برای دکتری 2 ات مقاله isi ضروریه و بدون اون امکان فارغ التحصیلی نیست.
    خودم به شخصه پایان نامه هایی که تو کتابخونه دیدم، عموما 4 تا مقاله تهش بوده.
    اینکه در پست قبلیم گفتم اینجا بازار مقاله کساد تره در مقایسه با دانشگاههای خوب ایرانبود. نه اینکه بگیم اینجا مقاله ISI چاپ نمیشه. اگه کسی رو میشناسید که در دانشگاههای دولتی و آزاد تهران دکترا می خونه ازش بپرسید ببینید براشون شرط چند تا ISI برای فارغ التحصیلی گذاشتن؟ اونجا هم 2 تا حداقله.
    به هر حال نظر شما هم کاملا محترمه و من اصراری ندارم که حتما حرف من درسته. هدف همینه که همه نظرشون رو بگن. حتی الامکان مستند و مستدل.

جمع بندی من از نظر شما اینه که
    1-تجربه غربت اشتیاق بچه ها رو برای رفتن به اروپا و امریکا کمتر می کنه (-)
    2-از بعد مقاله دادن هم دانشگاههای مالزی مشکلی ندارن و مث دانشگاههای خوب ایران هستن (++)
    3- موافقید که ارتباط با دانشگاههای دیگه و ... پز تو خالیه (--)
    ویرایش توسط basy : August 17th, 2010 در ساعت 09:18 AM

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

به نظر من اگه ما درک کنیم که در 99.34%مواقع مالزی قبل از اینکه یک" پل " واسه امریکا وکانادا و... باشه بعوان یک راه " در رو" (رجوع شود به فیلم مارمولک واسه مفهوم در رو) از ایران هست (بدلایلی که میدونید مثلا عدم قبولی در کنکورفوق)، جواب خیلی از سوالات داده میشه. حالا این راه در درو میتونه (could v.s can(به پل هم برسه-گاهی هم اصلا نیاز به پل نیست- مثل اون پل عابر پیاده میدون انقلاب که زیرش شلوغ تر از خود پل بود قدیما-چند بارم خودم رفتم زیر ماشین- چون پل طولانی تر وخسته کننده تر بود انگار

رشته و دانشگاه
    معماری - UPM

درسته.
    یادمون نره، مقاله خیلی بستگی به ادمش داره.
    یا علی

ApplyAbroad Champion
    maziyarsh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Multimedia

نقل قول نوشته اصلی توسط Countdown نمایش پست ها
    به نظر من اگه ما درک کنیم که در 99.34%مواقع مالزی قبل از اینکه یک" پل " واسه امریکا وکانادا و... باشه بعوان یک راه " در رو" (رجوع شود به فیلم مارمولک واسه مفهوم در رو) از ایران هست (بدلایلی که میدونید مثلا عدم قبولی در کنکورفوق)، جواب خیلی از سوالات داده میشه. حالا این راه در درو میتونه (could v.s can(به پل هم برسه-گاهی هم اصلا نیاز به پل نیست- مثل اون پل عابر پیاده میدون انقلاب که زیرش شلوغ تر از خود پل بود قدیما-چند بارم خودم رفتم زیر ماشین- چون پل طولانی تر وخسته کننده تر بود انگار
    متاسفانه با دیدن ایرانیان مالزی که من بیشتر بچه های KL و cyberjaya رو میشناسم به این نتیجه میرسید که بیشتر بچه ها برای در رفتن از بسیاری از شرایط حاکم در ایران اومدند حالا از کنکورها و سهمیه ها و محدودیتهای رشته ای در شهرهای خاص گرفته تا سریازی و محدودیتهای اجتماعی ... ولی برای افراد بسیار اندکی این راه میتونه پل باشه و به جرات بگم واسه همه اونا این پل طولانی تر نشده چون میانگین افرادی که اینجا برای پیشرفت اومدن آدمهای معمولی مثل خودم هستند که نه معدل تاپ دارند نه زبان تاپ دارند نه مقاله دارند و نه ... و با این وضعیت که بیشتر بچه هایی که هدف اصلیشون پیشرفت هست و نه فرار باید بگم مسیر از آنچه که بوده کوتاه تر شده نه بلندتر. بسیار اندکند کسانی که می تونن بورس آمریکا کانادا یا استرالیا بشند و الان در مالزی تحصیل میکنند پس باید با این دید به بچه های اینجا نگاه کرد که با این شرایط متوسط درسی آیا اینجا نسبت به ایران میشه این راه را به پل تبدیل کرد که باید بگم بله.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی فیزیک

می شه مثلا بعد دیپلم بریم مالزی و لیسانسو که گرفتیم بریم اروپا و یا آمریکا؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)