صفحه 7 از 49 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 482

موضوع: آرشیو شده : نظرات انتخاب مالزی برای تحصیل از تمامی لحاظ ها (تا اواسط سال 2012)

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آیا واقعا مالزی پلی برای رفتن به اروپا و امریکا هست؟

با توجه به کلیه جوانب به نظر من مالزی بطور مستقیم پلی برای رفتن به اروپا یا امریکا نیست.ولی در صورتیکه شخص انتخاب کننده به طورصحیح رشته و دانشگاه را انتخاب کند وهدفش از آمدن به مالزی درس و پیشرفت تحصیلی باشد( و نه برای فرار از شرایط ایران) میتواند از مالزی پلی برای رفتن به اروپا یا امریکا بسازد.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط basy نمایش پست ها
    البته مقایسه از این بعد که برای رفتن به امریکا و اروپا بهتر از دانشگاههای درجه یک و حتی درجه دو ایران هستن؟ یا بد تر؟ و لطفا با ذکر دلایل واضح نظتون رو بگید.
    برای کسایی که میان به امید اینکه برن امریکا و اروپا، جمع بندی من تا اینجا اینه، :
    1- اینجا احتمالا معدل بالا آوردن راحت تره (+++)
    2-بازار مقاله کسادتر از ایرانه(- -)
    3-امتحانای زبان و جی آر ای و ...اینجا صف طولانی نداره و راحت میشه امتحان داد(+)
    4-احتمالا در سفارت ها کمتر اذیت بشید(+)
    5-ارتباطات با دانشگاههای دیگه و ... پز تو خالیه (- - -)

در کل اگه کسی هدفش دکترا در اروپا و امریکاست و میتونه 10-12 دانشگاه اول ایران قبول بشه همون جا بمونه چیزی رو از دست نداده.
    طرز تفکرتون کلاً اشتباه هستش

الآن کجا توی ایران برای ثبتنام امتحان زبان صف هستش ؟؟؟ اون سیاست برخورد ایرانی هاست اگر هم چیزی باشه جوری با مردم برخورد میکنند که التماسشون را بکنن
    خواستی بدم خودم برات ثبتنام میکنم جانم
    در ضمن این که نشد مزیت !!

احتمالا در سفارت ها کمتر اذیت بشید

اینو کی گفته ؟؟؟ چند بار تا حالا سفارت رفتی ؟؟
    هر چیزی خوبی داره و هر چیزی بدی داره ؛ اونجا توی سفارت کسی فارسی بلده ؟؟ نیستش جانم ، اکثر بچه ها که من میشناسم مجبور شدن توی سفارت چند کلمه ای شده فارسی مفهومشون را بیان کنند ، هر چیزی خوبی داره و هر چیزی بدی داره

اینا دلیل بحساب نمیان
    اینا دلیلی نیستند که کسی از ایران میره مالزی

بیشتر بخاطر برخود هستش که میرن
    مثلاً توی ایران بعضی رشته ها باید کلی صف پشت کنکور وایسی ، برای کنکور سخت درس بخونی تا دانشگاه خوبی قبول بشی

آزادی پوشش
    دیگه با ترس و لرز زندگی نمیکنی
    ویرایش توسط amin_ict_5 : October 28th, 2010 در ساعت 12:35 AM
    هدف بنده صرفاً یادگیری ایست؛ یادگیری علم، یادگیری اخلاق، ...
    هدف خودسازی ایست، نه خوشگذرانی

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

انتخاب اول اگر پولدار هستید، مستقیماً امریکا هر مقطعی ، ارزششو داره

انتخاب دوم : دانشگاه برتر دولتی چه روزانه چه شبانه چه آزاد
    روزانه و شبانه : تهران ، شریف ، امیرکبیر ، علم و صنعت ، خواجه نصیر ، ...
    آزاد : علوم و تحقیقات ، قزوین ، ...

انتخاب دوم : اگه کشوری آشنا یا فامیلی دارید برید همونجا مثلاً ایتالیا ، فرانسه ، کلاً اروپا و کانادا

انتخاب سوم : دانشگاه برتر مالزی مثل upm و um و ...

حال جواب به سوال تاپیک که : آیا مالزی پلی برای جاهای بهتر هست یا نه
    من مالزی نیستم اگر استرالیا را مستثنا بگیریم عموماً خیر
    استرالیا در همسایگی مالزی قرار دارد بنابراین دانشگاه های کشور های همسایه ( منطقه ) را برسمیت میشناسد و بها میدهد
    اما بیشتر استرالیایی ها دنبال فارغ التحصیلان دانشجویان ژاپنی هستند

گرفتن فاند در مقاطع بالاتر به زحمت های شخصی فرد در حین تحصیل بستگی دارد اما کل شانس فارغ التحصیلان از دانشگاه برتر مالزی 30 درصد خواهد بود

شما با مدرک مالزی یا فلیپین راحت میتونی پناهنده استرالیا شی ولی آیا با مدرک ایران میشه؟؟ اصلاً مدرک ایران اونجا معتبر هست ؟؟
    شما بعد فارغ التحصیلی از مالزی درخواست ویزای کار از استرالیا کن
    بعد برو استرالیا بچرخ 3 ماه فرصت داری کار پیدا کنی ، با حقوق کمتر کار پیدا میشه، چند سال اول مجبوری کمتر حقوق بگیری
    بعد از دو سال پاسپورت ات را میتونی استرالیایی کنی و سلام

مالزی پلی بسوی استرالیا هستش نه جاهای دیگه
    اینو توی سایت هایی که در مورد گرفتن پناهندگی از استرالیا هست میتونی بخونی
    هدف بنده صرفاً یادگیری ایست؛ یادگیری علم، یادگیری اخلاق، ...
    هدف خودسازی ایست، نه خوشگذرانی

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_ict_5 نمایش پست ها
    طرز تفکرتون کلاً اشتباه هستش

الآن کجا توی ایران برای ثبتنام امتحان زبان صف هستش ؟؟؟ اون سیاست برخورد ایرانی هاست اگر هم چیزی باشه جوری با مردم برخورد میکنند که التماسشون را بکنن
    خواستی بدم خودم برات ثبتنام میکنم جانم
    در ضمن این که نشد مزیت !!

خب این هم که شد همون! که اینجا راحت و بی درد سر تر میتونی امتحان بدی، بدون منت، بدون معطلی و جنگ اعصاب.

احتمالا در سفارت ها کمتر اذیت بشید

اینو کی گفته ؟؟؟ چند بار تا حالا سفارت رفتی ؟؟

من اینجا کوله ام رو انداختم پشتم و رفتم درب سفارت کانادا و گفتم یه سوال دارم گفتن از سایتمون نگاه کن، گفتم نگاه کردم نیست، پاسپورتم رو خواستن و گفتن آسانسور سمت راست طبقه 6! مامور اول که باهام صحبت کرد جواب سوال منو نمی دونست و گفت باید از سایت نگاه کنی که وقتی من یه خورده اصرار کردم یه آفیسر دیگه آمد و در یه اتاق خصوصی باهام صحبت کرد. به این میگن تفاوت آقایی که مالزی رو ندیدی نظر میدی!...مثل ایران خبری از صف کشیدن پشت یک پنجره کوچیک و حرف شنیدن از دربون و باغبون سفارت نیست...

هر چیزی خوبی داره و هر چیزی بدی داره ؛ اونجا توی سفارت کسی فارسی بلده ؟؟ نیستش جانم ، اکثر بچه ها که من میشناسم مجبور شدن توی سفارت چند کلمه ای شده فارسی مفهومشون را بیان کنند ، هر چیزی خوبی داره و هر چیزی بدی داره

اتفاقا خوبیش همینه! حالا این یه مثال کوچیکه. اینطور جاهاست که یاد میگیری چطور دو کلمه انگلیسی حرف بزنی و دست و پات نلرزه،، اینها از مزیت های تجربه مالزی قبل از رفتن به کشورهای دیگست

اینا دلیل بحساب نمیان
    اینا دلیلی نیستند که کسی از ایران میره مالزی
    بیشتر بخاطر برخود هستش که میرن

از قدیم گفتن آدم زنده وکیل وصی نمی خواد! تو این تاپیک نصف بچه ها، مقیم مالزی هستن و اگه این نظر رو یکی از اونها میداد جای تامل داشت ولی اینکه شما...
    کسایی که بخاطر پوشیدن مثلا شلوار کوتاه یا نذاشتن رو سری یه کاره بلند شن بیان این همه پول خرج کنن و دوسال زندگیشون رو اینجا تلف کنن...هر چند هستن...ولی موضوع بحث ما تو این تاپیک نیستن. این تاپیک برای بچه های جدی ای هست که میدونن واسه چی و با چه هدفی دارن این زمان و هزینه رو میذارن...بنا بر این یه سری به قول معروف "مرفه بی درد"! رو تعمیم ندین به همه بچه های مالزی

مثلاً توی ایران بعضی رشته ها باید کلی صف پشت کنکور وایسی ، برای کنکور سخت درس بخونی تا دانشگاه خوبی قبول بشی

آزادی پوشش
    دیگه با ترس و لرز زندگی نمیکنی
    جواب در متن نقل قول
    ویرایش توسط basy : October 28th, 2010 در ساعت 03:41 PM

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_ict_5 نمایش پست ها
    شما با مدرک مالزی یا فلیپین راحت میتونی پناهنده استرالیا شی ولی آیا با مدرک ایران میشه؟؟ اصلاً مدرک ایران اونجا معتبر هست ؟؟
    واقعا معذرت میخوام که این مثال رو بکار میبرم : یکی گفت "من روزی 28 بار حموم میرم، بهش گفتن تو یا نمی دونی 28 چندتاست یا نمیدونی حموم چیه!" آخه برادر من که میای به یه ملتی که سر دوراهی یه تصمیم بزرگ هستن ، نصیحت میکنی!!! شما یا نمی دونی "مدرک تحصیلی" چیه یا نمی دونی "پناهندگی" چیه، پناهندگی چه دخلی داره به مدرک تحصیلی و معدل و دانشگاه؟؟؟؟ که با مدرک فیلیپین بتونی پناهنده بشی و با مدرک ایران نتونی پناهنده بشی!!!

در ضمن در نظر داشته باشین این فروم برای کسایی هست که میخوان ادامه تحصیل بدن نه جویندگان پناهندگی و آوارگان جنگی...
    ویرایش توسط basy : October 28th, 2010 در ساعت 03:29 PM

Member

دوستان متاسفانه هر از چند گاهی بحث این تاپیک از روال منطقی -هر چند کند- ی که داره خارج میشه و پست های پر حاشیه میاد. خواهش می کنم به احترام بچه هایی که میان و پست های ما رو میخونن از دادن اطلاعت غلط و 100% سلیقه ای خودداری کنین، درسته که دادن اطلاعات بی اساس و کاملا سلیقه ای خلاف مقررات نیست و مدیر محترم بخش هم -بدرستی- دست به این پست ها نمی زنن، ولی وجدان خودمون چی میشه؟ چه اشکال داره اگر چیزی رو نمی دونیم نگیم؟ شاید این اطلاعات غلط ما مسیر زندگی یه آدم رو عوض کنه...

باز هم در جواب آقای amin_ict_5

این بخش از حرف شما که دانشگاههای استرالیا دانشگاههای مالزی رو کاملا میشناسن حرف درستی هست. دلیل عمده هم اینه که بیشترین تعداد دانشجوهای مالزیایی که خارج از مالزی درس میخونن در استرالیا هستن (بنا به آمار وزارت علوم فرانسه در سایت campusfrance.org) بنا بر این دانشگاههای استرالیا شناخت خوبی از دانشگاههای مالزی دارن. مثلا احتمال داره که در فنلاند فرقی بین UTM=Universit teknologi malaysia و UTM=Universit teknologi Mara نذارن ولی در استرالیا کاملا شناخت دارن که "این کجا و آن کجا"...

راجع این بخش از حرف هم که برای ویزای کار استرالیا مدرک مالزی بهتره من اطلاعات مستندی ندارم. ولی یکی از دوستان میگفت اگر بخواهید برای نیوزلند تشکیل فایل مهاجرت بدید، اگر در کشوری که درس خوندید در 5 دانشگاه اول اون کشور درس خونده باشید در سیستم امتیازدهی مهاجرت یه امتیاز بیشتری برای شما منظور می کنن (در ایران: شریف و امیرکبیر و تهران و ...) و در مالزی هم قاعدتا باید (UM, UTM,UPM,USM , ...) باشن.

Member ali_m4057 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Transportation and Highway Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    با توجه به کلیه جوانب به نظر من مالزی بطور مستقیم پلی برای رفتن به اروپا یا امریکا نیست.ولی در صورتیکه شخص انتخاب کننده به طورصحیح رشته و دانشگاه را انتخاب کند وهدفش از آمدن به مالزی درس و پیشرفت تحصیلی باشد( و نه برای فرار از شرایط ایران) میتواند از مالزی پلی برای رفتن به اروپا یا امریکا بسازد.
    I agree.
    you should make it.
    I think it is the best result that all of us are in agreement
    good LUCK

Junior Member adelarch آواتار ها

برای پاسخ درست به این سوال اول باید مشخص کنیم که اصولا چرا مالزی؟
    ببینید رده بندی جهانی دانشگاههای مالزی در سایت topuniversiteis اینطور مشخص شده:
    um 207
    ukm 263
    usm 309
    upm 319
    utm 365
    که البته دراین رده بندی ازایران فقط دانشگاه تهران با رتبه بین 400 تا 500 مشخص شده. پس هرچند این رنکینگ ها برای دانشگا ه یک ملاک مطلق نیست ولی بادرنظرگرفتن اینکه اونجا زبان تدریس انگلیسیه و طبیعتا ا ارتباطات بین المللی درمالزی راحت تر از ایرانه می تونه انگیزه مهمی برای رفتن به مالزی باشه. حالا فکر کنین من یه مدرک لیسانس از یه دانشگاه غیر از دانشگاههای مطرح مثل تهران و شریف و ... دارم بامعدل زیر 15- زبان نه چندان قوی و پول رفتن به انگلیس رو هم ندارم. حالا اگه انگیزه قوی برای ادامه دادن داشته باشم و توان پرداخت سالی 10 میلیون رو هم داشته باشم به نظرم تنها گزینه فقط مالزیه. البته اگه نخوام دوسال رو برای سربازی و یکی دو سال روهم برای قبولی ارشد تو یه دانشگاه خوب ایران به هدر بدم. حالا پل: بله می تونه باشه به شرطی که از اول انگیزه این کار رو داشته باشیم و تا آخر هم یادمون نره که واسه چی اونجائیم و احتمال این کار فکر کنم برای استرالیا قوی تر از آمریکا و اروپا باشه. البته همه می دونیم که اگه کسی بتونه تو ایران تلاش بیشتری بکنه و تو یک دانشگاه خوب یه رزومه پروپیمون جور کنه دیگه نیازی به این پل باریک و دورافتاده نداره

Junior Member

Post پاسخ : آیا واقعا مالزی پلی برای رفتن به اروپا و امریکا هست؟

اطلاعات این تاپیک به من که در شرف اپلای برای مالزی هستم کمک زیادی کرد. من به شخصه برای ادامه تحصیل پارامترهای زیر رو در نظر میگیرم:

۱- شاخص فساد اداری آن کشور: طبق آمار شفافیت بین‌الملل، مالزی از نظر فساد اداری شاخص ۴.۴ رو داره و ایران ۲.۲. مالزی فقط دو برابر ایران شفاف نیست، بلکه اساس رتبه اون در جهان ۵۶ هست و رتبه ایران ۱۴۶! بدتر از ایران در این گزارش کشورهایی مثل آنگولا هستند. (http://www.transparency.org/content/...d/55725/890310). شما رو نمیدونم اما من بارها و بارها بخاطر مسئله فساد اداری از ناحیه معدلم ضربه دیدم.
    ۲- شرایط زندگی در مالزی: زمانی که من در دانشگاه درس میخوندم در ایران مجبور بودم صبح کار کنم و شب درس بخونم. چیزی که نمرات من رو بشدت پایین آورد. الان شرایط مالی خانواده من جوری شده که شهریه مالزی رو بپردازند و من فقط درس بخونم. یک توصیه به کسانی که سودای کار و تحصیل همزمان رو دارند حالا هرجای دنیا که باشه، با تجربه‌ای که من دارم کار دولتی و از پیش سفارش شده نه، ولی شرایط کار در مثلا رستوران یا کارخونه فرق میکنه. شما اگر روزی چهار ساعت کار کنید روزی چهار ساعت هم یا در رفت و آمد هستید یا خسته. پس جایی که میرید برای درس خوندن، نباید کار کنید وگرنه قید معدل بالا رو بزنید.
    ۳- شرایط زندگی در ایران: دوستان مسلما با کار و تلاش شبانه روزی میشه هر غیر ممکنی رو ممکن کرد. اگر من نوعی در ایران بمونم و چند سال دیگر هم زبان بخونم و مقاله بدم و ایمیل بزنم بلاخره شاید روزی رو ببینم که از دانشگاهی از آمریکا برای من با معدل ۱۳ بورسیه بدن، اما این رو در نظر بگیرید که آیا ایران رو میتونید همچنان تحمل کنید؟ گرانی روزافزون، بیکاری و بلاتکلیفی، ناامنی، بی‌خبری از آینده و... . میشه رفت مالزی و روند طولانی اپلای کردن برای آمریکا رو هم همزمان ادامه داد.
    ۴- رتبه دانشگاه در جهان: رتبه دانشگاه‌های مالزی در سایت topuniversities.com تقریبا برابر یا بیشتر از دو دانشگاه تهران و صنعتی شریف هست. اما چند نفر از ماها فارغ‌التحصیل این دانشگاهها بودیم؟ اگر کسی از صنعتی شریف لیسانس گرفته تشریف ببره آمریکا ولی برای خیلیها مالزی مدرک بسیار معتبرتری نسبت به دانشگاه قبلیشون هست.
    ۵- برابری شرایط در دانشگاه: یک دانشگاه هرچقدر امکانات زیادی داشته باشه وقتی امکاناتش فقط در انحصار خودیها باشه برای امثال من اهمیتی نداره. در ایران خودمون که برابری وجود نداشت. آیا ما با مردم مالزی در مورد امکانات و فرصتهای تحقیقاتی دانشگاه برابر هستیم؟
    متشکرم.
    ویرایش توسط ario : January 10th, 2011 در ساعت 03:48 PM دلیل: خلاصه کردن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ليسانس IT دانشگاه آزاد

منم با نظزاي كلي و درست موافقم.
    مثلا براي بنده كه ليسانس كامپيوتر دانشگاه آزاد هستم و مي خواهم ارشد بخونم واقعا مالزي ميتونه پلي براي رسيدن به جاهاي بهتر باشه.چون من پارسال براي حدودا 20 دانشگاه فرم application پر كردم و toefl 2006 هم داشتم(هرچند كه اعتبارش تموم شده).اما هيچكدام قبولم نكردند و تنها 2 دانشگاه تو آمريكا قبول كرد كه اونقد هزينش بالا بود بيخيال شدم(در حدود ترمي 15 ميليون).امسالم يه سفر مالزي رفتم و ليدر تور دانشجوي ارشد IT تو دانشگاه مالتي مديا بود كه پسر خيلي خوبي بود و بسيار هم با تلاش و پشتكار، داشت از دانشگاه yale آمريكا پذيرش مي گرفت و گفت معدلم 3.4 شده.البته ناگفته نماند كه پدرش در اومده بود.خودش مي گفت اينجا خيلي زحمت مي كشه تا تونسته به يه موفقيتي برسه.
    خلاصه اينكه براي افرادي مثل من كه بودجه حدودا 10 ميليون تومان دارند و فارغ التحصيل جاهايي مثل دانشگاه آزاد و يا دانشگاه هاي سطح پايين هستند مالزي گزينه خوبي مي تونه باشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)