صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 49

موضوع: چرا این همه غلط املایی فارسی دارین؟از تحصیل کردگان بعیده

پیش فرض پاسخ : چرا این همه غلط املایی فارسی دارین؟از تحصیل کردگان بعیده

اگر قرار بود هر متنی که نوشته میشود کامل باشد باید احتمالا روند زیر دنبال میشد.
    1-آیا باید به یک سوال مانند سوال حاضر (بی ثمر) پاسخ داد
    2-چه ایده ای را باید دنبال کرد
    3- از لحاظ املایی آیا صحیح است
    4- از لحاظ نگارشی آیا صحیح است.
    5- اگر مطمئن نیستیم از یک فرد آگاه کمک بگیریم
    6-آن شخص الان خانه نبود
    7- تلفن همراهش در دسترس نبود
    .
    .
    .

با دنبال کردن این پروسه نمی شود سوال افراد را سریعا پاسخ داد و هر فرد به تعداد کمتری کمک خواهد کرد(اگر حوصله کند)
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

Senior Member saheb آواتار ها

من كه تو نامه هاي انگليسيم به استادام هم همش غلط تايپي دارم جدا نمي تونم خودم را اصلا كنم همه از دستم شاكين
    مي دئنيد از بس تند تند تايپ مي كنم اما جدا من اصلا نديدم كه خارجي ها در متناشون ايرادي داشته باشند لا اقل دئستاي اون ور آبيه خودم را كه نديدم
    پس واقعا خوبه كه رعايت منيم
    اول يه تذكر به خودم
    HAPPINESS

Junior Member

سلام ورودتون رو در ابتدا به فروم تبریک میگم. اکثر بچه ها اینجا روزی چند بار سر میزنن تا بتونن به هم کمک کنن.بعضیها مثل من در زمان استراحت بین کار هم برا چک کردن میان. زمان حرف اول رو میزنه .بیشتر ببینی بیشتر جواب بدی بیشتر اطلاعات بگیری و...
    این در دنیا هم مرسومه مهم اینه تو منو بفهمی . شاید باور نکنی اما من یه ایمیل از یکی از استادای کانادا دارم که در 4 خط سه تا غلط املائی داره!!!!!!
    ولی من فهمیدم چی میگه حالا به نظرت اگه به من ok داد برم باهاش کار کنم ؟یا نه بابا ولش کن بیسواده ;D
    برای انسانهای بزرگ بن بستی وجود ندارد زیرا انها بر این باورند که : یا راهی خواهم یافت ،یا راهی خواهم ساخت.

بابا آدمائی که اینجا هستند یه مدت دیگه باید برا لیسنینگ و رایتینگ و ....... فارسی تمرین کنند که زبون مادریشون یادشون نره غلط املائی که دیگه صل علی
    every thing is possible, but you must pay for it

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

من با spiro موافقم ...
    این مدل تاپیک ها فقط به درد بالا بردن آمار پست های اعضا می خوره ;D ... وگرنه هیچ فایده ای نداره ...
    یکی می آد می خواد تند تند جواب یه بنده خدایی رو که گیر کرده بده و بره سر کارای خودش ، دیگه معنی نداره آدم بیاد بهش بگه که چرا جوابت یا سوالت غلط املایی داره !
    یا شایدم خیلی ها توی تایپ فارسی مشکل دارن ... یا یکی مثل من keyboardمون حروف فارسی رو نداره و هر چی که بلدیم می زنیم و از زیر دستمون هم در می ره ...

به نظر من قفل بشه !

پ . ن : مدارک می دن ... اپلای می کنن .. admission می گیرن !

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

بابا کلا این موظوع دیکطه رو ذیاد جدی نگیرید. :P
    What Goes Around...Comes Around

Senior Member

ولی به نظر من گفتن این حرف لازم بود و چه خوب که یه تاپیک در این مورد باز شد...
    من این مدت غلطهای املایی دیدم که بعضا مات و مبهوت موندم !
    مثلا و فقط برای مثال وثیقه رو در این فروم با املاهای "وسیقه"، "وصیقه"، "وثیغه"، و "وصیغه" دیدم !!! شاید جورهای دیگه هم بوده که من ندیدم !

البته اینجور اشکالات در فروم کمه، اما از حدی که بشه چشم پوشی کرد داره بیشتر میشه...
    فکر کنید وقتی یکی فروم رو به خصوص در دفعات اول میخونه خواه نا خواه فکر میکنه اینا هنوز نوشتن کلمه ای که دارن درباره اش حرف میزنن رو بلد نیستن ...

بد نیست اگر مدیران گروهها حداقل اینجور اشکالات املایی رو در پیامهای خصوصی به دوستان تذکر بدن و در متن پیامهای ارسال شده هم اصلاحشون کنن...

Member
    رشته و دانشگاه
    N/A

ضیاد سخط نگیرید
    بع عنوان کصی که بیشترین قلط املایی رو رو طو فروم فروم داره ، خدمتطان ارز می کنم ، حدف نیل به حدف اصت . من یکصال با همین وزع طو فروم بودم !!!! بیشطرین اصتفاده رو کردم. خدا رو هم شاکرم . ولی باید حق بدین ، اکصر ماها ضیاد وقت نداریم من صوای از انگلیصی ، فقانسه هم دارم یاد می گیرم!!!
    گر نکوبی شیشه غم را به سنگ هفت رنگش میشود هفتاد رنگ

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط صابری
    ضیاد سخط نگیرید
    بع عنوان کصی که بیشترین قلط املایی رو رو طو فروم فروم داره ، خدمتطان ارز می کنم ، حدف نیل به حدف اصت . من یکصال با همین وزع طو فروم بودم !!!! بیشطرین اصتفاده رو کردم. خدا رو هم شاکرم . ولی باید حق بدین ، اکصر ماها ضیاد وقت نداریم من صوای از انگلیصی ، فقانسه هم دارم یاد می گیرم!!!
    شما که با وقتی که برای نوشتن این متن گذاشتی معلومه چقدر وقت نداری ;D

به هرحال من ارتباط ریادی بین وقت داشتن یا نداشتن و غلطهای املایی نمی بینم ... حالا اشکالات جمله بندی شاید تا حدی به بهانه وقت قابل توجیه باشن ... و احتمالا همه قبول داریم درست نوشتن چیز خوبیه ...

ممنون از بابک که این تاپیک رو دوباره باز کرد
    دلیل قفل شدنش اونقدر عجیب بود که آدم بیخیال اعتراض میشد ...

Member
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل
    نقل قول نوشته اصلی توسط صابری
    ضیاد سخط نگیرید
    شما که با وقتی که برای نوشتن این متن گذاشتی معلومه چقدر وقت نداری ;D
    60 ثانیه ،فقط ، اون فقط به خاطر گل رو شما :P
    گر نکوبی شیشه غم را به سنگ هفت رنگش میشود هفتاد رنگ

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)