صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 49

موضوع: چرا این همه غلط املایی فارسی دارین؟از تحصیل کردگان بعیده

پیش فرض پاسخ : چرا این همه غلط املایی فارسی دارین؟از تحصیل کردگان بعیده

يعني مدير بشينه اشتباهات نگارشي رو اصلاح كنه. :-\
    در اين مورد كه مديران چه بخشهايي رو اصلاح كنن قبلا بحث شده. اينكه پست هر كس به خودش مربوط هست و مديران تنها كليت موضوع رو با قوانين فروم تطبيق ميدن. به نظرم مسئله همينه كه خودمون در نگارش دقت كنيم نه اينكه ديگري اشتباهات ما رو ويرايش كنه.
    Do not mistake coincidence for fate

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Eliot
    يعني مدير بشينه اشتباهات نگارشي رو اصلاح كنه. :-\
    در اين مورد كه مديران چه بخشهايي رو اصلاح كنن قبلا بحث شده. اينكه پست هر كس به خودش مربوط هست و مديران تنها كليت موضوع رو با قوانين فروم تطبيق ميدن. به نظرم مسئله همينه كه خودمون در نگارش دقت كنيم نه اينكه ديگري اشتباهات ما رو ويرايش كنه.
    اشتباهات نگارشی و تایپی با اشکالات املایی فرق دارن، مثلا اینکه به جای وثیقه بنویسیم "وصیغه" اشکال نگارشی یا تایپی نیست ... (و تو جستجوی فروم هم ایجاد مشکل میکنه)
    اینجور اشکالات زیاد نیستن و مدیر اگر دیدشون میتونه برای تذکر و اصلاحشون اقدام کنه ...
    اگر هم در اين مورد كه مديران چه بخشهايي رو اصلاح كنن قبلا بحث شده، من به عنوان پیشنهاد میگم این کار هم بهش اضافه بشه از این به بعد ... (یکی از مدیران هم در این مورد نظر بده لطفاً)

من هم از این لحظه از این تاپیک انصراف میدم مگر اینکه بخوام مشخصا در مورد مشکلات املایی فروم چیزی بنویسم، نه درباره بحث در مورد لزوم توجه یا عدم توجه به غلطهای املایی ...

واقعا براتون متاسفم که نمیتونید یه بحث درست داشته باشید و همش دوست دارید بحث رو به مسخره بازی بکشونید و صحبتهای بی ربط بکنید
    شدیداً با این حرف موافقم. واقعاً که آدمای بی جنبه ای هستید. در ضمن من با این تاپیک موافقم. چون استفاده ما ایرانی ها از pinglish این قدر زیاد شده که کم کم داریم املای صحیح بعضی از کلمات رو فراموش می کنیم. همون طور که گفته شد این تاپیک تلنگری بود واسه همه تا بیشتر دقت کنن! بعضی وقتا من واقعاً از اشتباهات املایی آدما چشام گرد می شه، بعضیا چیزای بدیهی رو هم نمی دونن!!! : ???
    در ضمن "تحصیل کردگان" هم کاملاً کلمه درستیه!
    تا نیک ندانی که سخن عین ثواب است / باید که به گفتن دهن از هم نگشایی / گر راست سخن گویی و در بند بمانی / به زان که دروغت دهد از بند رهایی

ApplyAbroad Champion

راستش برای من هم خیلی عجیبه که بعضی‌ها کلی سفسطه چیدند که بگند لازم نیست املا کلمات رو درست نوشت و کلی وقت گذاشته‌اند که بخواهند عمدا املای کلمات رو غلط بنویسند که این موضوع رو بی‌اهمیت جلوه بدهند. این به خودتون بستگی داره که بخواهید املای کلمات رو درست بنویسید یا غلط، ولی خواهی نخواهی این مساله تا حدودی معیار سواد شما تلقی می‌شه. بنابراین حتی اگر حفظ زبان مادری‌تون براتون اهمیت نداره، برای حفظ وجهه‌ی اجتماعی‌ خودتون هم که شده، خوبه که املای صحیح کلمات رو رعایت کنید. اگر حفظ وجهه‌ی اجتماعی‌تون هم بی‌اهمیته که ببخشید این تاپیک با شما نبوده!

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

این یک حقیقت هست که در حال حاضر اکثر ماها تو نوشته هامون غلط های املایی داریم. من فکر میکنم یک دلیل مهمش این باشه که چون تو دانشگاه بیشتر با کتابهای مرجع سر و کار داشتیم تا فارسی و بیشتر سر و کارمون با انگلیسی بوده تا فارسی کم و بیش املای درست بعضی کلمه ها رو فراموش کردیم. بعضی وقتها هم واقعا بی دقتی میکنیم. مثلا به نظر من نوشتن وصیقه به جای وثیقه کاملا ناشی از بی دقتی هست نه کم سوادی.
    به نظر من پیشنهاد پویا خوب هست و بد نیست کلماتی که زیاد اشتباه نوشته میشن اینجا نوشته بشن تا یک یادآوری برای همه بشه.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

ApplyAbroad Veteran
    Spiro آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل
    اشتباهات نگارشی و تایپی با اشکالات املایی فرق دارن، مثلا اینکه به جای وثیقه بنویسیم "وصیغه" اشکال نگارشی یا تایپی نیست ... (و تو جستجوی فروم هم ایجاد مشکل میکنه)
    اینجور اشکالات زیاد نیستن و مدیر اگر دیدشون میتونه برای تذکر و اصلاحشون اقدام کنه ...
    اگر هم در اين مورد كه مديران چه بخشهايي رو اصلاح كنن قبلا بحث شده، من به عنوان پیشنهاد میگم این کار هم بهش اضافه بشه از این به بعد ... (یکی از مدیران هم در این مورد نظر بده لطفاً)
    ...
    اگر به این نکته ای که ایشون فرمودن دقت کنیم میبینیم که در بسیاری موارد که کلمات کلیدی مورد جستجو غلط نوشته شدن باید اصلاح شوند و به نظر من مدیران بخشهای مختلف در هنگام مرور روزانه مطالب اگر به چنین مواردی برخورد کردن باید اصلاح کنن. (دقیقا منظورم کلمات کلیدی و پر کاربرد هست)

می خواستم از آقا بابک بخوام که این موضوع رو به مدیران گروه های مختلف اعلام کنن و دستور مقتضی صادر نمایند.
    دوستان عزيز لطفا سوالات خود را بروي فروم مطرح كنيد و در صورت تمايل فقط لینک سوال را براي من بفرستيد.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : چرا این همه غلط املایی فارسی دارین؟ا

نقل قول نوشته اصلی توسط Spiro
    ...
    اگر به این نکته ای که ایشون فرمودن دقت کنیم میبینیم که در بسیاری موارد که کلمات کلیدی مورد جستجو غلط نوشته شدن باید اصلاح شوند و به نظر من مدیران بخشهای مختلف در هنگام مرور روزانه مطالب اگر به چنین مواردی برخورد کردن باید اصلاح کنن. (دقیقا منظورم کلمات کلیدی و پر کاربرد هست)

می خواستم از آقا بابک بخوام که این موضوع رو به مدیران گروه های مختلف اعلام کنن و دستور مقتضی  صادر نمایند.
    اگر برچسب ها اشتباه نوشته شده باشن خوبه که تصحیح بشن ولی اگه تو متن کاربرها باشن به نظر من این موضوع به خودشون مربوط هست و نباید نوشته هاشون تغییر پیدا کنه. ضمن اینکه طریقه جستجو به اینصورت هست که اگه کسی مثلا کلمه وثیقه رو جستجو کنه و تو یک تاپیک 100 تا کلمه وثیقه هم نوشته باشه موتور جستجو فقط یک پست اون تاپیک رو نشون میده و تو نتایج میاره نه همه پستها رو. حالا فرض کنید 10 تا وثیقه تو اون تاپیک باشه و 5 تا وصیغه در اینصورت تغییری تو نتایج جستجو پیدا نمیکنه. مگر اینکه همه تو اون تاپیک نوشته باشن وصیغه که یکم عجیب هست. ولی در مورد تغییر برچسب ها با شما موافقم
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    راستش برای من هم خیلی عجیبه که بعضی‌ها کلی سفسطه چیدند که بگند لازم نیست املا کلمات رو درست نوشت و کلی وقت گذاشته‌اند که بخواهند عمدا املای کلمات رو غلط بنویسند که این موضوع رو بی‌اهمیت جلوه بدهند. این به خودتون بستگی داره که بخواهید املای کلمات رو درست بنویسید یا غلط، ولی خواهی نخواهی این مساله تا حدودی معیار سواد شما تلقی می‌شه. بنابراین حتی اگر حفظ زبان مادری‌تون براتون اهمیت نداره، برای حفظ وجهه‌ی اجتماعی‌ خودتون هم که شده، خوبه که املای صحیح کلمات رو رعایت کنید. اگر حفظ وجهه‌ی اجتماعی‌تون هم بی‌اهمیته که ببخشید این تاپیک با شما نبوده!
    بابک جان سلام .ما بلاخره شما رو زیارت کردیم.
    والا منظور ما و بچه ها یکم طنز بودش.آخه اونم لازمه یکم نه؟
    من فکر نمیکنم که کسی از دوستان سواد کم واسه نوشتن منظورش داشته باشه.معملا غلط های املایی از تایپ سریع و بی دقتی از افکار مغشوش حاصل میشود ویا کسانی مثل من مشکل تایپ فارسی دارند.در هر حال ایجاد این تاپیک خودش یه تلنگور به دوستان فعال در فروم بود. عزیزم تا بیشتر دقت کنند
    What Goes Around...Comes Around

Senior Member pouya4 آواتار ها

مشاهده شده است توجیح به جای توجیه ...
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

Senior Member

پیش فرض پاسخ : پاسخ : چرا این همه غلط املایی فارسی دارین؟از

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    نقل قول نوشته اصلی توسط Spiro
    ...

می خواستم از آقا بابک بخوام که این موضوع رو به مدیران گروه های مختلف اعلام کنن و دستور مقتضی صادر نمایند.
    اگر برچسب ها اشتباه نوشته شده باشن خوبه که تصحیح بشن ولی اگه تو متن کاربرها باشن به نظر من این موضوع به خودشون مربوط هست و نباید نوشته هاشون تغییر پیدا کنه. ضمن اینکه طریقه جستجو به اینصورت هست که اگه کسی مثلا کلمه وثیقه رو جستجو کنه و تو یک تاپیک 100 تا کلمه وثیقه هم نوشته باشه موتور جستجو فقط یک پست اون تاپیک رو نشون میده و تو نتایج میاره نه همه پستها رو. حالا فرض کنید 10 تا وثیقه تو اون تاپیک باشه و 5 تا وصیغه در اینصورت تغییری تو نتایج جستجو پیدا نمیکنه. مگر اینکه همه تو اون تاپیک نوشته باشن وصیغه که یکم عجیب هست. ولی در مورد تغییر برچسب ها با شما موافقم
    در اینکه برچسبها مهمتر هستن شکی نیست. در مورد جستجو هم در مجموع درست میگی ...
    اما بد نیست حتی اگر متن نوشته های دوستان تغییر نمی کنه، در مواردی که اشتباه خیلی اساسیه در یه پیام خصوصی کاملا محترمانه یادآوری بشه ... من خودم چند بار می خواستم این کار رو بکنم اما نگران بودم که نویسنده اون متن دچار سوء تفاهم بشه و یه جواب ناجوری بهم بده! (البته همونطور که قبلا هم گفتم این تذکرات باید فقط در مورد غلطهای قابل توجه باشه و یه جوری نباشه که یه عده بشینن از بقیه مدام غلطهای ریز و درشت بگیرن)

ضمن اینکه تغییر متن ارسال هم اگر "1) برای مدیران سخت نباشه و 2) با اطلاع به نویسنده متن انجام بشه" فکر نمی کنم مشکل ساز بشه ...

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)