صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 49 , از مجموع 49

موضوع: چرا این همه غلط املایی فارسی دارین؟از تحصیل کردگان بعیده

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : چرا این همه غلط املایی فارسی دارین؟از تحصیل کردگان بعیده

من خودم چند بار می خواستم این کار رو بکنم اما نگران بودم که نویسنده اون متن دچار سوء تفاهم بشه و یه جواب ناجوری بهم بده!
    شما وقتی خودت داری اینطوری فکر میکنی میدونی عواقب ادیت کردن متن این افراد (حتی در مورد تصحیح غلط املایی) چی هست و چه برخوردهایی ممکن هست داشته باشن؟ شاید شما ندونی ولی تجربه نشون داده چندان خوب نیست
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

والا روزی که این تاپیک را ایجاد کردم فکر نمی کردم این همه بحث ایجاد کنه برای اینکه به دوستان بر نخوره با علامت شوخی نوشتم چون واقعا از املاهای غلط به ستوه آمده بودم!! بعد دیدم دوست خوبم مریم گلی بجای توجه به هدف ایجاد تاپیک فکرکنه که بابک بهش اشاره کرد اومد به لغت تحصیل کردگان که کاملا صحیحه گیر بده در ضمن من گفته بودم املایی در ضمن نه انشایی!! منظور ایشان را نفهمیدم لغت درست بود اما من اینو یک نوع دهن کجی دونستم که متاسفانه مریم خواست بگه تو که لغت نمی دونی چی میگی؟ یا دوستانی که مسخره کردن ××برای همین مدتی چیزی ننوشتم حتی در حواب مریم گلی که اینجا را کل اندازی پنداشته بود یا پلنگ صورتی که گفت با قوانین جور نیست قفل کرد!! حالا مهم نیست من فقط اومدم یک تلنگر بزنم اونم با یک پوزخند بی هیچ توهینی به دوستان حالا اشتباه برداشت میشه مقصر نیستم!! جالا نظر خودم را بگم بچه ها همون غلطهای تابلو را در این تاپیک بگین فکر کنم بد نباشه و تابلو غلطها را مدیر مربوطه ادیت کنه بد نباشه×ما فارسی را به عنوان زبان مادری و اصالتمون پاس بداریم جزیی از هویت ماست
    برای شروع در پست قبلی یکی نوشتم اینم یک لغتی که یکی دوستان در این تاپیک نوشتن!!
    تلنگر نه تلنگور

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط apply2008iran
    والا روزی که این تاپیک را ایجاد کردم فکر نمی کردم این همه بحث ایجاد کنه برای اینکه به دوستان بر نخوره با علامت شوخی نوشتم چون واقعا از املاهای غلط به ستوه آمده بودم!! بعد دیدم دوست خوبم مریم گلی بجای توجه به هدف ایجاد تاپیک فکرکنه که بابک بهش اشاره کرد اومد به لغت تحصیل کردگان که کاملا صحیحه گیر بده در ضمن من گفته بودم املایی در ضمن نه انشایی!! منظور ایشان را نفهمیدم لغت درست بود اما من اینو یک نوع دهن کجی دونستم که متاسفانه مریم خواست بگه تو که لغت نمی دونی چی میگی؟
    سلام دوست عزيز
    من فكر ميكنم شما يه كمي شتابزده قضاوت فرمودين، والا من اون لحظه- خداي نكرده- اصلا قصد تمسخر نداشتم. يعني كلا و معمولا بعد از اين همه مدتي كه در فروم عضو بودم نميام يه پست به عنوان همون استعاره اي كه شما كردين! براي كسي كه تازه در اينجا عضو شده بفرستم. من اون لحظه يادم افتاد كه معلم سوم دبستانم بهم ياد داده بود كه در املا وقتي ه به "گان" رسيدف حذفش كنم يعني در واقع ميدونستم هرگز نمينويسيم تحصيل كرده گان وليكن چون معمولا در وسايل ارتباط جمعي معمولا ميشنويم "قشر تحصيل كرده" يا" تحصيل كننده ها" اون لحظه به شك افتادم كه نكنه اين كلمه استثنا باشه و از اونجايي كه جنابعالي موضوع مجزايي با اين عنوان ايجاد كرده بوديد ، سوالي به صورت " استفهام انكاري" ! پرسيدم و همينطور همون شب چون اين مسئله در ذهنم بود هنوز، از كسي اين سوال رو سر شام پرسيدم تا مطمئن شم!( قابل توجه شما براي رفع اتهام من!) ولي در ادامه يكي از دوستان پستي گذاشت و اين ابهام رو برطرف كرد.
    یا دوستانی که مسخره کردن ××برای همین مدتی چیزی ننوشتم حتی در حواب مریم گلی که اینجا را کل اندازی پنداشته بود یا پلنگ صورتی که گفت با قوانین جور نیست قفل کرد!! حالا مهم نیست من فقط اومدم یک تلنگر بزنم اونم با یک پوزخند بی هیچ توهینی به دوستان حالا اشتباه برداشت میشه مقصر نیستم!! جالا نظر خودم را بگم بچه ها همون غلطهای تابلو را در این تاپیک بگین فکر کنم بد نباشه و تابلو غلطها را مدیر مربوطه ادیت کنه بد نباشه×ما فارسی را به عنوان زبان مادری و اصالتمون پاس بداریم جزیی از هویت ماست.
    من فكر ميكنم به جاي اين استعارات تند و آتشين!، اگه با يك پيغام خصوصي از من و يا pink floyd در اين باره سوال ميكردين، قضيه ختم به خير ميشد.
    در نهايت من خودم تايپ فارسي خوبي نداشتم و اوايل خيلي برام سخت بود تايپ فارسي، ولي بايد به دوستان و حتي خودم يادآوري كنم كه با بازخواني متن نوشته شده يا استفاده از دكمه " پيش نمايش" قبل از ارسال بشه اين مشكل رو تا حدودي رفع كرد. در مورد تصحيح پستها و غلطهاشون توسط مديران، موافق نيستم چون حد المقدور - با توجه به قوانين- كپي رايت هر پست بايد متعلق با خود نويسنده باشه. يه سوال هم كه دارم اينه كه در رابطه با وجود لغاتي مثل تافل- جي آر ايي- يا ... ( البته در موضوع فارسي رو پاس بداريم اين موضوع بحث شده )كه تعدادشون در فروم كم نيست چكار كنيم بهتر هست؟
    ممنون هستم

مریم عزیز اول بگم لطفا این جنجال را تمام کنید من به ارسالهای شما به عنوان مدیر بخش تافل احترام می گذارم!! این آخرین جواب برای این جنجاله!! کاری داشتید پیام خصوصی بگذارید الانم که پیام کلی میدم در جواب اینکه شما چرا هنوز نیومده تو فرم این را گفتید به چندتا دوستان که خصوصی پرسیدن جواب دادم من بالای 3 ساله عضو یاهوگروپ اپلای ابرود هستم اما گویی باید اعلام رسمی کنم!!! دوم من خودم را متخصص چیزی نمی دونم بارها وقتی غلطی می دیدم برام سوال بود ارسال قبلی من را در این موضوع ببینید می بینید که گفتم بعد ارسال خودم که غلط املایی داشت و من بی خیالش شدم این رانوشتم و به طنز نوشتم اگه دنبال جنجال بودم یک مدت سکوت نمی کردم دیدید تاوقتی بابک موضوع را باز کرد چیزی نننوشتم گفتم دعوا نشه!!!
    راجع به پیام خصوصی خودتون این کارو نکردین اولین بار!! این سوال را به بهرنگم توضیح دادم راجع به تعداد ارسال من آیدی دیگری درام با بالای 100 ارسال اما یک ای دی جدید ایجاد کردم برای این تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamgoli
    يه سوال هم كه دارم اينه كه در رابطه با وجود لغاتي مثل تافل- جي آر ايي- يا ... ( البته در موضوع فارسي رو پاس بداريم اين موضوع بحث شده )كه تعدادشون در فروم كم نيست چكار كنيم بهتر هست؟
    ممنون هستم
    به منظور سهولت در کار جستجو، لطفا کلمات انگلیسی متداول و مهم مثل application form, TOEFL, GRE, اسم دانشگاهها و... را انگلیسی تایپ کنید

http://www.applyabroad.org/forum/ind...pic,546.0.html
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

سلام دوستان بهتره قبل اینکه پست دیگری بفرستید به اینجا یه نگاه بندازیم تا این موضوع ختم بخیر بشه!

http://www.applyabroad.org/forum/ind...c,10120.0.html
    راستی همین تاپیکم میتونه مفید باشه برای اینکه کمتر غلط بنویسیم و با دقت بنویسیم والا من امروز بعضی از نوشته های خودمو خوندم دیدم عجب غلط املایی بدی داشتم.لااقل از این به بعد دقتم را بیشتر میکنم. ;D ;D
    What Goes Around...Comes Around

maryamgoli:
    در مورد تصحيح پستها و غلطهاشون توسط مديران، موافق نيستم چون حد المقدور - با توجه به قوانين- كپي رايت هر پست بايد متعلق با خود نويسنده باشه.
    [\quote\]
    شما حتی وقتی یک مقاله می نویسی reviewer اون مجله ممکن است بدون اطلاع تغییرات کوچکی در متن و یا حتی عنوان مقاله بدهد که مهم نیست. شما که نمی خواهی متن طرف را تحریف کنی پس مشکلی نیست اما به نظر من این است که کلا کار بیهوده ایه چون این جا کلاس آموزش ادبیات نیست.

مشکل غلط نویسی ، مشکل همه ی جامعه است. سواد فارسی نسل ما و حتی چند دهه بزرگتر از ما نم کشیده است. این یک هشدار است.. شما بروید ببنید روزنامه ها و تلویزیون چه قدر غلط می نویسند، حتی روزنامه های سابقه دار.

اکثرا سپاسگزاری را اشتباه می نویسیم، با این که این واژه را در سال اول دبستان یاد گرفتیم. "ما از معلم خود سپاسگزاری می کنیم" درس یکی مانده به آخر که تصویر یک معلم زن هم داشت. یادتان آمد!

زیر نویس شبکه ی خبر پر است از غلط. اکثر می نویسد ظبط! و اصلا دقت نمی کند که ببینید این طوری چه قدر کلمه زشت می شود. یادم است که نوشته بود "نظامیان اشغالگر قدس در یک عمل صبوعانه ...." مثل این که مردم زنگ زدند و گفتند این کلمه با "س" است، چند دقیقه بعد کردش "سبوعانه" در حالی که درستش "سبعانه " است.

اخیرا یک سایت پیدا کرده ام به آدرس www.mibosearch.com که لغتنامه ی دهخدا و معین را دارد. در برخی موارد ضروری می توانیم از آن استفاده کنیم و املای کلمات را چک کنیم.

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

یا پلنگ صورتی که گفت با قوانین جور نیست
    درود
    بنظرم احتیاج نیست شما به املای بچه ها ایراد بگیرید، همین که اسم دوستان درست بنویسید خودش کلی هنره.
    درمورد قفل کردن تاپیک هم خدمت شما عرض شود که بابک جان زحمت کشیدند تاپیک رو باز کردند چون تفسیر ما از قانون متفاوته من با هر تاپیکی که بنحوی کار به لوده بازی بکشه مشکل دارم، اما بابک جان خیلی دموکرات هستند وگرنه من هنوز نظرم بر قفل بودن تاپیک هستش.
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

Senior Member pouya4 آواتار ها

بسیار دیده می شود:

فارق التحصیل به جای فارغ التحصیل و چه بهتر که بگوییم دانش آموخته
    راجب به جای راجع به و چه بهتر که بگوییم درباره

(پویا، نماینده رسمی دکتر میرجلال الدین کزازی در فروم!)
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)