نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: READING DATABASE OF IELTS EXAM

Member sitdong آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Information Technology

پیش فرض READING DATABASE OF IELTS EXAM

همنطور که دوستان اطلاع دارند لغت های موجود در امتحان ایلتس در ازمون های مختلف ایلتس تکرار می شه و تعداد دفعات تکرار یک لغت نشان دهنده میزان اهمیت و احتمال تکرار در ریدینگ های ازمون های اینده است.
    برای من همیشه سوال بوده که لغتی که در حال یادگیری هستم چند بار در ازمون های قبلی ایلتس تکرار شده. ریدینگ های ایلتس معمولا دارای موضوعات یکسانی هست موضوعاتی مثل حیوانات، گیاهان، بناهای تاریخی و .....

مثلا لغت Prey و یا Predator در اکثر ریدینگ هایی مربوط به حیوانات اورده شده و در اینده هم خواهد امد. با توجه به این اگر بشه به کمک رفقا ریدینگ های کمبریج 5 تا 8 رو تایپ کرد و در یک PDF قرار داد به کمک نرم افزارهای Acrobat و یا Foxit می توان هر لغت رو در فایل PDF سرچ کرد و تعداد دفعات تکرار و همچنین دقیقا جایگاه لغت در ریدینگ ها رو متوجه شد.
    برای ریدینگ نیاز به دانستن تمام لغات نیست و فقط لغاتی که Base هستن مد نظر هست که با استفاده از این کار و دریافتن تعداد دفعات تکرار می شه متوجه شد یک لغت بیس هست و نیاز به یادگیری کامل دارد و یا فقط باید چشم با لغت اشنا باشد.

خوب البته مزایای دیگری هم داره مثلا می توان با استفاده از بابیلون و یا سایر نرم افزار ها، معنای لغت مورد نظر در متن رو با یک کلیک متوجه شد بدون نیاز به تایپ لغت و درد سرهای دیگه.

حالا باید هر یک از رفقا، تایپ یک بخش از هر تست ریدینگ کتاب های کمبریج 5 تا 8 رو انتخاب کنه و بخش انتخابی رو در اینجا اعلام کنه تا تصادمی پیش نیاد و با تقسیم کار هر چه سریع تر کار انجام بشه و برای دوستانی که تا یک یا دو ماه دیگه امتحانشون هست اماده شه.

دوستان هر کدام که قصد دارند بخشی رو بر عهده بگیرند در اینجا اعلام کنند و البته باید متن توسط افیس تایپ و لینک در همین مکان قرار داده بشود. بعد از اینکه کار تایپ ریدینگ ها پایان گرفت تمامی متون به صورت منسجم در یک فایل PDF قرار می گیرد و در همین مکان قرار داده می شود.

در ضمن تست های کمبریج به صورت PDF موجود است اما چون به صورت اسکن می باشند قابلیت سرچ کردن در ان ها وجود ندارد البته به جز کتاب 4 که در فایل PDF ان قابلیت سرچ وجود دارد.
    ویرایش توسط Simon : October 3rd, 2013 در ساعت 10:08 PM
    !!!No pain, No gain' is not false, But 'No enjoy, No gain' is truer'

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

فایلای pdfش هست نمیخواد تایپ کنید من چنتاشو دارم سرچ کنید همشون پیدا میشن تو نت اگر استقبال شد من متنشون میکنم میزارم اینجا موردی نداره

من صفحم قدیمی بود ندیدم پست دومتون رو دوست عزیز وقتی پستمو زدم.

برای درست کردنش adobe acrobat professional رو نصب کنید بعد فایل رو باش باز کرده از منوی document به زیر منوی OCR Text recognition برید و گزینه recognize text using OCR رو بزنید و پنجره ای که باز میشه رو ok کنید و بزارید تا تمام صفحه ها رو متنشو تشخیص بده بعد خروجیشو جای دیگه سیو کنید! تمام فایل شما دارای امکان سرچ، کپی و ... خواهد شد.
    پیروز باشید
    ویرایش توسط Simon : October 3rd, 2013 در ساعت 10:10 PM
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

Member sitdong آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Information Technology

پیش فرض پاسخ : READING DATABASE OF IELTS EXAM

من با foxit این کار رو کرده بودم اما نتیجه مطلوب نبود و همچنین اپلیکیشن های دیگه اما متن قاطی می شد الان با Acrobat تست کردم نتیجه بهتر شد. الان دارم روش کار می کنم اگه نتیجه گرفتم اینجا می ذارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران (زلزله) - خواجه نصیر

نقل قول نوشته اصلی توسط ariaie نمایش پست ها
    من صفحم قدیمی بود ندیدم پست دومتون رو دوست عزیز وقتی پستمو زدم.

برای درست کردنش adobe acrobat professional رو نصب کنید بعد فایل رو باش باز کرده از منوی document به زیر منوی OCR Text recognition برید و گزینه recognize text using OCR رو بزنید و پنجره ای که باز میشه رو ok کنید و بزارید تا تمام صفحه ها رو متنشو تشخیص بده بعد خروجیشو جای دیگه سیو کنید! تمام فایل شما دارای امکان سرچ، کپی و ... خواهد شد.
    پیروز باشید
    علاوه بر روشی که گفتید، میشه با نرم افزار Readiris هم این کار را انجام داد. می شه از سایت Softgozar.com دانلودش کنید.
    لازمه یه روشی هم برای پیدا کردن لغاتی که بیشترین تکرار را داشته اند پیدا کنیم.
    یادگیری لغات با فلش کارت (کاغذی) / از اینجا دانلود کنید
    مجموعه های آماده شده: 504 (انگلیسی - فارسی) / 504 (انگلیسی - انگلیسی) / 1100 (انگلیسی - انگلیسی)

Member sitdong آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Information Technology

دوست عزیز شما فایل های PDF ای رو که مد نظر داری با استفاده از نزم افزار Acrobat و یا چیزی که خودت معرفی کردی( کلا هر نرم افزاری که قابلیت تشخیص تکست از تصویر رو داره البته قبلا من از FOXIT و نرم افزار دیگه استفاده کرده بودم اما جواب مطلوب نگرفتم) به فایلی که قابلیت سرچ داره تبدیل کن و همه رو در یک پوشه قرار بده و بعد با استفاده از Acrobat در قسمت سرچ Open full acrobat search یا Shift+ctrl+f fi به قسمت All pdf documents می ری و پوشه رو که گفتم تعیین می کنی و سرچ می کنی که بعد در قست نتایج می تونی تعداد دفعات و متنی که لغت در ان هست رو ببینی.
    البته من پیشنهاد می کنم از FOXIT استفاده کنی چون سرعت سرچ کردنش بالاست و سریع نتیجه رو می بینی.(برای استفاده از این نرم افزار هم تمامی مراحل بالا رو انجام می دی)

Junior Member Ehsan4288 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - PA

سلام دوستان،
    نسخه های جدید Adobe Acrobat یعنی از ورژن 11 به بالا بطور پیش فرض این امکان رو داره. پیشنهاد میکنم از این نرم افزار استفاده کنید. البته من ثبلا از یه نرم افزار قدرتمند دیگه هم استفاده میکردم که اسمش Nitro Professional بود.
    پایدار باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Electronics

توی سایت ielts.org دو ساله که اعلام کردن تمام readingها از مجلات science، london time و national geography استخراج میشن. اگه این مجلات رو به صورت تفریحی هم بخونین می شه خیلی نمره رو تحت تاثیر قرار داد. من از سایت http://www.ieltsfamily.com آخرین نسخه این مجلات رو دانلود می کنم.

بله درسته Adobe Acrobat نسخه 12 این امکان رو داره منم تست کردم