صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 23

موضوع: کشورهایی که مردم آن مکالمات روزمره را به زبان انگلیسی نیز انجام میدهند

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

پیش فرض پاسخ : کجاها به زبون آدمیزاد حرف میزنن؟

اصلا تو هلند يه ضرب المثله معروفه كه "اينجا هلندي زبان دومه!"
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

نقل قول نوشته اصلی توسط AghaMashalla نمایش پست ها
    سلام بی هوا جان. ببخشید که بی هوا میپرم وسط
    باید خدمتت عرض کنم که عنوان تاپیک کاملا درسته و چون به زبان اصیل ایرانی (یه مقداری عامیانه) نوشتی ،کسانی که به زبان مادری خودشون که همون فارسی هست تسلط ندارن ممکنه که اشتباه برداشت کنن.
    البته جالبه که همه منظورت رو فهمیدن!
    و نکته ی آخر اینکه : شما نمیتونی عنوان تاپیک رو عوض کنی. باید به مدیر این قسمت که همانا اتابک عزیز میباشد پیام خصوصی بدی که این کار رو انجام بده. که فکر میکنم احتیاجی نیست چون خودش این کار رو انجام میده.
    بحث زبان مادری نیست که تسلط بخواد یا نه، همه می دونن منظور این آقا/خانم چی هست ! ولی هرچی باشه این عنوان برای ایجاد موضوع اصلا مناسب نیست !

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

ببينيد يك ليستي هست به نام EF EPI English Proficiency Index كه توسط موسسه ي "نخست آموزش"ايجاد شده.براتون اين رو ضميمه كردم.كار اين موسسه روي سطح زبان انگليسي كشورهاي غير انگليسي زبان هست و از روي يك آزمون يك رنكينگ جهاني ارائه مي ده .همانطور كه مي بينيد كشورهاي اسكانديناوي بالاترين سطح اين آزمون رو به خود اختصاص داده اند.(نروژ=1)اين مي تونه براي شما يك مقياس و معيار قرار بگيره براي انتخابتون.موفق باشيد.

***توصيه جدي:كاربران و دوستان گرامي همواره سعي در حفظ احترام و شخصيت طرف مقابل خود داشته باشيد.بي احترامي در اين محيط بسيار ناشايست و زشت است.اگر نمي توانيد ديدگاهي را تحمل كنيد رهايش كنيد.متشكرم.***
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Member lida_a86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law

در مورد سؤالتون همون طور که دوستان هم اشاره کردن اگه شما فقط با انگلیسی احساس راحتی میکنید بهتره فقط کشورهای انگلیسی زبان رو در نظر بگیرید چون تجربه شخصی من نشون میده که حتی در جایی مثل سوئد که درصد آشنایی مردم (از بچه هفت ساله تا پیرمرد هفتاد ساله) با انگلیسی خیلی بالاست باز هم شما خارج از محیط دانشگاه مدام سوئدی میبینی، میشنوی و میخونی و برای گذران زندگی نیاز داری حداقل کمی سوئدی بدونی چون مردم هیچ کشوری حاضر نیستن زبان مادریشونو بذارن کنار حالا هر چقدرم انگلیسیشون خوب باشه و هرچقدرم خارجی داشته باشن.

در مورد عنوان پست هم لطفا ناراحت نشید اما با توجه به محیط و کارکرد این فروم از کاربرها انتظار میره که با دقت بیشتری مطالبشون رو عنوان کنن. اگه قوانین فروم رو هم بخونید بد نیست در صورتی که قصد ادامه فعالیت در اینجارو دارید. مثلا پست کردن صرفا برای تشکر از یه کاربر دیگه بر خلاف قوانین فرومه.

Junior Member ali95120 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    architecture / islamic azad university of soth tehran bernch

نقل قول نوشته اصلی توسط bihava نمایش پست ها
    nimak جان متشکرم

سلام/
    دوست عزیز نقل جدید بودن یا تازه کار بودن نیست....
    اینجا تمام بچه ها سعی در حفظ هرچه بیشتر نظم در فروم رو دارن...
    همه تابع مقررات هستند و اینو وقتی وارد سایت شدن اعلام کردن/
    درمورد اسمی که برای تایپیک انتخواب کردین حق با دوستانه اینجا نیازی نیست برای گرفتن پاسخ های بیشتر اسم خاص برای جلب توجه انتخواب کنین
    تمام دوستانی که اینجا هستند دوست دارن به شما کمک کنن اگر در بعضی تایپیک ها میبینین که دیر به دیر پاسخ میدن دوستان دلیلش اینکه نمیخوان درمورد سوالی که تخصص کافی در اوون رو ندارن نظر بدن...
    برای تشکر از +/- که در پایین اسم هر فرد قرار داره استفاده کنین....
    درمورد سوالتون هم که دوستان همه ی مطالب رو گفتن....
    شما اگر واقعا با این موضوع مشکل دارین المان + فرانسه + روسیه رو از لیست خودتون باید به قطع حذف کنین.....
    پیروز و موفق باشین...
    ایرانی زانو نمیزند حتی اگر زیر فشار مشکلات زانو هایش خرد شود!
    (کورش کبیر)

ApplyAbroad Veteran
    Arash_Mohebi7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT

گرچه اسم تاپیک به نظرم خیلی زننده اومد ولی یه تجربه ی خودم رو میخوام بگم... هلند ازین نظر عالیه, اینجا تقریبا من هرکسی رو دیدم میتونسته انگلیسی صحبت کنه, این مساله تو شهرهای بزرگشون بیشتر خودش رو نشون میده. ولی به هر حال هر چه هم که باشه کشوری که زبان اولش انگلیسی نباشه مشکلاتی داره دیگه, اینجا مثلا تو فروشگاه ها ما با نوشته های روی محصولات مشکل داریم به زبان خودشون هست.. یا مثلا تابلو ها و چند مورد هم که دیدم فرم های شهرداری و ... ولی فکر میکنم تو اروپا هلند و سوئد ازین نظر ها بهتر از جاهای دیگه باشن... ایتالیا که نگو افتضاح بود!!! پلیس های نزدیک مکان های توریستی شون هم مشکل جدی داشتم برای برقراری ارتباط باهاشون. جاهای دیگه رو نمیشناسم.
    I am Back

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

پیش فرض کشورهایی که مردم آن مکالمات روزمره به زبان انگلیسی انجام میدهند

دوستان عزیز سلام

عنوان تاپیک نامناسب و خلاف مقررات است، اگر قصدمان این است دوستان دیگر برای پاسخ دادن به ما رغبت داشته باشند بایستی عنوانی محترمانه تر انتخاب کرد و اگر قصدمان ادامه فعالیت این تاپیک به عنوان بخشی از فروم و حفظ آن به عنوان مرجع و راهنمای تحصیلات تکمیلی در خارج از کشور است، بایستی عنوانی انتخاب شود که برای مراجعین بعدی نیز قابل استفاده و استناد باشد

من خیلی خوشحالم از اینکه کاربران بسیار زیادی در این دو روزی که من نبودم با ارسال گزارشهای متعدد این تاپیک و عنوانش رو گزارش کردند و
    یک دنیا از لطف دوستانی که در این تالار خدمت دوست عزیز تازه پیوستمون (bihava) توضیحات لازم رو در باره انتخاب عنوان و نحوه حضور موثر در فروم ارائه داده اند ممنونم.

من توضیحی بیشتری نیاز نمیبینم اینجا داده بشه، عنوان تاپیگ رو تغییر دادم و برخی پستهای نامرتبط به موضوع رو حذف کردم، در پایان ضمن یادآوری قانون شماره 3 از همه شما خواهشمندم
    لطفن یک بار دیگر مقرراتفروم را مطالعه فرمایید.

قانون شماره ۳) کاربران می بایست در هنگام ارسال سوالات و مشکلات و پیغام‌های خود از عنوان مناسب استفاده نمایند. در غیر این صورت در صورتی که کاربر جدید باشد به او اخطار داده خواهد شد. در صورت تکرار این موضوع توسط کاربران چه جدید و چه قدیم، برخورد جدی خواهد شد. از انتخاب عناوین غیرگویا مانند «كمك»، «فوری»، «تورو خدا كمكم كنید»، «خیلی مهم»، «هر كی میتونه جواب بده»، «نیاز به پاسخ فوری»، «چطوری می‌تونم» و جملاتی شبیه به این پیغام‌ها جدا خودداری نمایید كه طبق قوانین با شما بر خورد خواهد شد. راهنمایی در این زمینه:‌ برای انتخاب موضوع میتوانید از كلمات كلیدی سوال خود استفاده كنید.

همچنین اگر پستی از این تاپیک را پاسخ با نقل قول میکنید، به منظور جلوگیری از تکرار عنوان, در حین پاسخ دادن قسمت صفحه پیشرفته را انتخاب نمایید و عنوان را تغییر دهید.
    ممنون از همه شما
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کشورهایی که مردم آن مکالمات روزمره را به زبان انگلیسی نیز انجام میدهند

من فقط تجربه یکبار تو چتروم را میگم:
    با المانی ها شروع کردیم انگلیسی چت کردن با اتفاق یک کاربر نیوزلندی....
    بعد کاربری المانی مسن گفت دیگه اینجا همش دارید انگلیسی حرف میزنید...
    نیوزلندی گفت: چه اشکالی داره...
    یک کاربر 18 ساله المانی یدفعه در امد گفت ظاهرا از بهشت افتادیم تو جهنم منو بگی: :-\

من از یک چیزشون خوشم امد اتحاد بین المانی ها و از هم دفاع کردن...
    همشون انگلیسی بلدن...

Senior Member nima_AA آواتار ها

تجربه من در مورد مردم عادی و مکالمات ساده حداقل با توریست ها :

1- ایتالیا : بسیار ضعیف
    2- اسپانیا : ضعیف به سمت معمولی
    3- یونان : بطور عجیبی خوب : حتی در یک جزیره دور افتاده و نه چندان معروف در یونان زبان مردم جزیره واقعا منو قافل گیر کرد و وقتی علت را جویا شدم گفتن به خاطر قدمت زیاد توریستی بودن کشور یونان هستش....

تجربه ای که من داشتم این بود که معمولا جوانها هم علاقه بیشتری به انگلیسی دارند هم سطح زبانشون بهتر از بقیه می باشد
    زندگی یک هدیه است به ما حق ویژه، فرصت و مسؤولیت می‌دهد.
    باید به ازای آن، چیزی بازگردانیم و آن « خود اصلاح‌شده » ماست
    . « آنتونی رابینز »

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics and Mathematics-Undergraduate

پیش فرض پاسخ : کشورهایی که مردم آن مکالمات روزمره را به زبان انگلیسی نیز انجام میدهند

کشور آذربایجان به خصوص شهر باکو هم خیلی داغونه و تقریبا 90%مردم انگلیسی بلد نیستن...اما دبی از نظر انگلیسی حرف زدن مثل همون یونانی که دوستان گفتن چون توریستی هست 95%مردم خیلی خوب حرف میزنن و اون 5%هم من تا حالا بهشون بر نخوردم ...
    با هرچرت و پرتی که تا الآن گفتم مخالفم!!!

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین