صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 104

موضوع: قبل از اینکه به فکر اپلای کردن بیفتین لطفا بخونین...!

پیش فرض قبل از اینکه به فکر اپلای کردن بیفتین لطفا بخونین...!

درود بر شما که این تاپیک رو داری میخونی.
    خواستم یه موضوعی رو در میون بذارم با شمایی که به فکر اپلای داری میفتی...یعنی هنوز کاری نکردی و فقط تو فکرشی.
    این چند روزه یه سری پست ها تو فروم خوندم که به فکر افتادم شاید زدن این تاپیک مناسب باشه...مثل تحصیل تو پاکستان...یا کسایی که رفتن به عنوان مثال مالزی و قبرس، پشیمون شدن...
    ببین دلیلت برای اپلای چیه؟
    *چون پسر اصغر آقا رفته آلمان برای دکترا پس تو هم باید بری یه دانشگاه خارج از ایران... مثلا بری دانشگاهی تو ارمنستان برای ارشد که زیاد معتبر نیست، حالا خارج که دیگه با هم فرق ندارن...خارج، خارجه دیگه...
    خوب اینکه نشد دلیل بابا...این همه هزینه کنی بری ارشد یه جایی که بعدش نه مدرکش معلومه چیه...نه کار میشه گیر آورد...دوری از خانواده و رفیق و آشنا...یه مملکت دیگه با یه فرهنگ دیگه...کلی بدبختی تا بخوای جا بیفتی اونجا...
    مگه دانشگاه های سراسری خودمون چشه؟ خداییش این 4،5 ماهی که میخوای بذاری برای تافل یا آیلتس...خوب بشین برا ارشد همینجا بخون دیگه...رزومه ات رو قوی کن برا دکترا جاهای بهتر برو...
    آقا مگه همه باید برای تحصیلات، برن خارج از کشور تا موفق بشن؟ این همه آدم تو شرکت های تهران، سپاهان، ذوب آهن اصفهان، آلومینوم اراک، اصلا این شاخ ها رو بیخیال...این همه شرکت...کلی از اساتید و مهندس های ما دارن اونجا پول خوب میگیرن...شما میخوای جوونیت رو بذاری تو راهی که تهش معلوم نیست خوب تموم میشه یا بد؟
    *من آدمی هستم که توانایی های زیادی دارم و اینجا برای من مناسب نیست.
    این میتونه انگیزه ی خوبی باشه...ولی حالا فکر کن...اگه به فکر این نیستی که تو اون کشور بمونی...میخوای بری یه جای پیشرفته تر از اینجا یه سری توانایی کسب کنی که به درد اینجا نمیخوره؟خوب همینجا ارشد و دکترات رو بگیر...میفهمی درد اینجا چیه با توجه به اون برو تحقیق و پژوهش کن...
    اصلا دوست داری یه جا دیگه تحصیل کنی باز هم به خودت مربوطه...ولی این رو دقت کن...تحصیل در یک کشور دیگه حتما ضامن موفقیت نیست...کشور و مدرک دانشگاه و وضعیت آینده و شانس و اینا تو موفقیت دخیل هستن...

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : قبل از اینکه به فکر اپلای کردن بیفتین لطفا بخونین...!

ببین عزیزم تاپیک خوبی رو شروع کردی.اما باید اوئل ببینیم از زندگی چی میخوای؟شما گفتی این همه مهندس دارد خوب پول در میارند! خوب اگر انگیزه پول باشه که اصلا بهتره اپلای نکنیم.چون بعید میدونم با فاند های دوره دکترا خیلی پول تو جیبت بمونه.در حالی که همون 4 5سالی که برای دکترا میخوای بذاری تو ایران میتونی کار کنی جاهای خوب و پول خوبی رو هم به جیب بزنی.کلا به نظر من انگیزه ی مالی اصلا دلیل خوبی برای اپلای نیست.چون حداقل کسی که برای ارشد میره و به فرض اینکه میخواد بمونه و کار کنه باید انتظار داشته باشه که 10سال زندگی خیلی متوسطی رو باید داشته باشه.اگر ادمی صرفا به این فکر باشه که میرم امریکا یا اروپا Nهزار دلار در ماه حقوق میگیرم مطمئنا سرخورده میشه.چون میبینه تا دکتراشو تموم که و وارد بازار کار بشه 10سالی شده و در اون 10سال هم کلاسی های دانشگاش با یه ارشد از ایران رفتن مثلا عسلویه و کلی ثرمایه برای خودشون جمع کردن در حالی که خودش فقط مدرک تونسته بگیره!نباید انگیزه ای داشته باشیم که تک بعدی باشه.
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

احسنت به شما با ایجاد این تاپیک اما همه ما میدونیم که مملکت ما از لحاظ اقتصادی فعلا مشکل داره و جوابگوب اینهمه جوان نیست
    خوب با این پیش فرضو اینکه کشور ماهم از لحاظ علمی وضعیت عالی نداره اما باز نسبت به کشور های هم سطح خوبه
    اینجور در نظر بگیریم که هدف تاپ 100 دنیا باشه که اینطوری هم از لحاظ علمی و هم از لحاظ اقتصادی میشه گفت اون دو مشکل حل میشه
    خوب حالا راه ها برای رسیدن به اون دانشگاه ها و رفتن به کشور هایی مثل امریکا کانادا و استرالیا و... باید ببینیم راه کار ها چیه و من مطمئنم تو همین ایران میشه رفت به اون کشور ها چه برای فوق و چه برای دکتری پس نباید اجازه بدیم تاپیکی تحت عوان تحصیل در پاکستان اصلا تو این فروم باشه حالا کشور های دیگه رو میشه بحث کرد

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    ببین عزیزم تاپیک خوبی رو شروع کردی.اما باید اوئل ببینیم از زندگی چی میخوای؟شما گفتی این همه مهندس دارد خوب پول در میارند! خوب اگر انگیزه پول باشه که اصلا بهتره اپلای نکنیم.چون بعید میدونم با فاند های دوره دکترا خیلی پول تو جیبت بمونه.در حالی که همون 4 5سالی که برای دکترا میخوای بذاری تو ایران میتونی کار کنی جاهای خوب و پول خوبی رو هم به جیب بزنی.کلا به نظر من انگیزه ی مالی اصلا دلیل خوبی برای اپلای نیست.چون حداقل کسی که برای ارشد میره و به فرض اینکه میخواد بمونه و کار کنه باید انتظار داشته باشه که 10سال زندگی خیلی متوسطی رو باید داشته باشه.اگر ادمی صرفا به این فکر باشه که میرم امریکا یا اروپا Nهزار دلار در ماه حقوق میگیرم مطمئنا سرخورده میشه.چون میبینه تا دکتراشو تموم که و وارد بازار کار بشه 10سالی شده و در اون 10سال هم کلاسی های دانشگاش با یه ارشد از ایران رفتن مثلا عسلویه و کلی ثرمایه برای خودشون جمع کردن در حالی که خودش فقط مدرک تونسته بگیره!نباید انگیزه ای داشته باشیم که تک بعدی باشه.
    اقا با این بحث شما مخالفم چون مثلا کسی میتونه بره فقط دو سال در امریکا مستر بخونه و به موقعیت کاری برسه که تو ایران شاید سال ها کار ببره
    دکتری خوندن باید فقط هدف افرادی باشه که عاشقه کار آکادمیک هستن

Member

اگر دقت کنید بیشتر کشور خودمون مدک گرا هستند ...یعنی صرفا گرفتن مدرک مهم هست نه بعدش(سر چه کاری میریم و..) من مهندس فیزیک میشناسم که الان مرغداری زده کنارش دلالی جوجه و...انجام میده و با پول کلانی که دراورده کارخونه خوراک زده....مهندس فیزیک کجا این شغل فعلی کجا...
    این بماند...
    الان بنظرم منظورتون بیشتر بحث کشور اسیای شرقی هست...همون مالزی که بعضی دوستان پشیمون شدند...

کلا یک مطلب بگم:
    اگر الان از بچه های پشت کنکور بپرسی میگن ترجیح میدیم بریم مالزی و هند و...فقط پشت کنکور نمونیم چرا؟؟!!!

به دو دلیلی مهم:
    1- یکسال پشت کنکور بودن و سختی های خاص خودش
    2- امکان قبول نشدن در رشته مود نظر فرد دانشجو یا اصلا قبول نشدن در دانشگاه

اگر وضعیت را شما بتونی واسه این قشر جوان توی ایران فراهم کنی که هر کسی بتونه به دانشگاه بره ولی براحتی نتونه فارغ التحصیل بشه (باید واقعا هدفش تحصیل باشه نه مدرک) !!!!
    با توجه به هزینه بالای تحصیل در خاج مطمئن باش خیلی ها از رفتن صرفنظر میکنن و جدا از اون فرد واقعا باسواد فارغ التحصیل میشه....

زدن این تاپیک خوبه ولی ایا میتونید جوابگو این دو موردی که گفتم باشید!!!!

پ.ن: دلایل فرعی زیادی دیگه ای هم واسه افراد دیگه وجود دار(مثل امنیت شغلی و امنیت فکری و ...)من به مهمترین اونها اشاره کردم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Ignore نمایش پست ها
    اگر دقت کنید بیشتر کشور خودمون مدک گرا هستند ...یعنی صرفا گرفتن مدرک مهم هست نه بعدش(سر چه کاری میریم و..) من مهندس فیزیک میشناسم که الان مرغداری زده کنارش دلالی جوجه و...انجام میده و با پول کلانی که دراورده کارخونه خوراک زده....مهندس فیزیک کجا این شغل فعلی کجا...
    این بماند...
    الان بنظرم منظورتون بیشتر بحث کشور اسیای شرقی هست...همون مالزی که بعضی دوستان پشیمون شدند...

کلا یک مطلب بگم:
    اگر الان از بچه های پشت کنکور بپرسی میگن ترجیح میدیم بریم مالزی و هند و...فقط پشت کنکور نمونیم چرا؟؟!!!

به دو دلیلی مهم:
    1- یکسال پشت کنکور بودن و سختی های خاص خودش
    2- امکان قبول نشدن در رشته مود نظر فرد دانشجو یا اصلا قبول نشدن در دانشگاه

اگر وضعیت را شما بتونی واسه این قشر جوان توی ایران فراهم کنی که هر کسی بتونه به دانشگاه بره ولی براحتی نتونه فارغ التحصیل بشه (باید واقعا هدفش تحصیل باشه نه مدرک) !!!!
    با توجه به هزینه بالای تحصیل در خاج مطمئن باش خیلی ها از رفتن صرفنظر میکنن و جدا از اون فرد واقعا باسواد فارغ التحصیل میشه....

زدن این تاپیک خوبه ولی ایا میتونید جوابگو این دو موردی که گفتم باشید!!!!

پ.ن: دلایل فرعی زیادی دیگه ای هم واسه افراد دیگه وجود دار(مثل امنیت شغلی و امنیت فکری و ...)من به مهمترین اونها اشاره کردم.
    بله من جواب میدم:
    دیگه همه ما میدونیم قبولی در دانشگاه پیام نور چه قدر سخته!!! وقتی از این دانشگاه و درس خوندن و تلاش کردن توش میشه از امریکا پذیرش گرفت با فاند خوب دیگه مشکل از خوده دانشجویه که تلاش نمیکنه نه دانشگاه و کشور و پشت کنکور موندن هم نداره دیگه
    اما اکثر کسانی که پشت کنکور میمونن اهداف بزرگ دارن در این سالها و مثلا میخوان برن رشته های خاص یا دانشگاه خاص
    خوب هر که طاووس خواهد.....

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    بله من جواب میدم:
    دیگه همه ما میدونیم قبولی در دانشگاه پیام نور چه قدر سخته!!! وقتی از این دانشگاه و درس خوندن و تلاش کردن توش میشه از امریکا پذیرش گرفت با فاند خوب دیگه مشکل از خوده دانشجویه که تلاش نمیکنه نه دانشگاه و کشور و پشت کنکور موندن هم نداره دیگه
    اما اکثر کسانی که پشت کنکور میمونن اهداف بزرگ دارن در این سالها و مثلا میخوان برن رشته های خاص یا دانشگاه خاص
    خوب هر که طاووس خواهد.....
    نه دوست عزیز....
    همین الان من خیلی ها رو میشناسم که توی دبیرستا متوسط به ضعیف بودن و الان تو مالزی داره دندانپزشکی میخونه.....

دانشگاه ازاد و پیام نور ایران !!!!!!!!!!!!!!!

هزینه ای خیلی ها برای دانشگاه ازاد میخوان بدن ترجیح میدن توی کشور اسیای شرقی بکنن نه تو ایران!امیدوارم به کسی جسارت نشه و لی مدرک دانشگاه ازاد ایران ارزش بالای نداره.....(حداقل حداقلش در برابر دانشگاه های مالزی و هند فراتر از دانشگا های ایران هست بخصوص پزشکی و دندان)

Junior Member

راستش من وقتی رزومه ی بچه ها رو تو این فروم میبینم خیلی حیفم میاد که چرا دارن میرن
    اینجوری پیش بره اینجا تا چند سال آینده جز چندتا آدم بیسواد چیزی باقی نمی مونه

نقل قول نوشته اصلی توسط Ignore نمایش پست ها
    نه دوست عزیز....
    همین الان من خیلی ها رو میشناسم که توی دبیرستا متوسط به ضعیف بودن و الان تو مالزی داره دندانپزشکی میخونه.....

دانشگاه ازاد و پیام نور ایران !!!!!!!!!!!!!!!

هزینه ای خیلی ها برای دانشگاه ازاد میخوان بدن ترجیح میدن توی کشور اسیای شرقی بکنن نه تو ایران!امیدوارم به کسی جسارت نشه و لی مدرک دانشگاه ازاد ایران ارزش بالای نداره.....
    بله خیلی ها این کار رو میکنن
    ببخشید من هدفم کوبیدن دانشگاه پیام نور نبود فکر کنم شما ناراحت شدید.
    لازمه بدونید دانشگاه های دولتی شعب بین اللملی زدن و شهریه چندین برابر آزاد میگیرن

نقل قول نوشته اصلی توسط bihava نمایش پست ها
    راستش من وقتی رزومه ی بچه ها رو تو این فروم میبینم خیلی حیفم میاد که چرا دارن میرن
    اینجوری پیش بره اینجا تا چند سال آینده جز چندتا آدم بیسواد چیزی باقی نمی مونه
    نه اینجوری هم نیست خیلی ها میرن و بر میگردن و اگه کسانی نبودن که قبلا رفته بودن کشور های پیشرفته الان این بستر تو این کشور نبود

صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)