صفحه 2 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 104

موضوع: قبل از اینکه به فکر اپلای کردن بیفتین لطفا بخونین...!

Member

پیش فرض پاسخ : قبل از اینکه به فکر اپلای کردن بیفتین لطفا بخونین...!

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    بله خیلی ها این کار رو میکنن
    ببخشید من هدفم کوبیدن دانشگاه پیام نور نبود فکر کنم شما ناراحت شدید.
    لازمه بدونید دانشگاه های دولتی شعب بین اللملی زدن و شهریه چندین برابر آزاد میگیرن
    نه عزیزم من دانشگاه دولتی خوندم بدون هزینه ...
    در ضمن من گفتم هزینه ای که خیلی ها میخوان واسه ازاد بکنن ترجیح میدن برن توی خارج بکنن....این حقیقته حالا اگه ناراحتم بشید دیگه ادم باید بدونه حقیقته....
    بقول شما دانشگاه بین الملل کیش ترمی حدودا 5-6 میلیون هزینش هست البته حداقل!!!!!

خیلی عذر میخوام مگر طرف مدرک شو دوست داشته باشه بگیره و پولدار باشه......حوصله خارج رفتنم نداشته باشه

بنظر من سطح علمی دانشگا ههای دولتی هم خیلی کم شده دیگه چه برسه به ازاد.....این نظر شخصی منه و نه طبق امار میگم نه چیزی تصمیم با دوستان

Junior Member

والا ما هم تو دانشگاه پیام نور درس میخوندیم وتلاشمون به اندازه ی دانشجوهای دیگه بود شاید هم بیشتر
    من به شخصه بخاطر اتفاقاتی که برام دم کنکور افتاد ناخواسته وارد پیام نور شدم به همین سادگی آینده م عوض شد و حالا رسیدم به اینجا
    همه به خیالشون دکتر مهندس میشیم و از فلان دانشگاه مدرک میگیریم ولی نشد ببینیم در آینده چی پیش میاد
    خداگر زحکمت ببندد دری زرحمت گشاید در دیگری

نقل قول نوشته اصلی توسط Ignore نمایش پست ها
    نه عزیزم من دانشگاه دولتی خوندم بدون هزینه ...
    در ضمن من گفتم هزینه ای که خیلی ها میخوان واسه ازاد بکنن ترجیح میدن برن توی خارج بکنن....این حقیقته حالا اگه ناراحتم بشید دیگه ادم باید بدونه حقیقته....
    بقول شما دانشگاه بین الملل کیش ترمی حدودا 5-6 میلیون هزینش هست البته حداقل!!!!!

خیلی عذر میخوام مگر طرف مدرک شو دوست داشته باشه بگیره و پولدار باشه......حوصله خارج رفتنم نداشته باشه

بنظر من سطح علمی دانشگا ههای دولتی هم خیلی کم شده دیگه چه برسه به ازاد.....این نظر شخصی منه و نه طبق امار میگم نه چیزی تصمیم با دوستان
    من منکر این نیستم که سطح علمی ایران مطلوب نیست و برای همین اپلای و رفتن به کشور های خوب و دانشگاه های خوب رو به نفع کشورمون میدونم
    راجع به رشته های پزشکی و رشته بنده هم باید بگم تو تاپیک مربوطه توضح کامل دادم شما میتونید بخونید اما یه اشاره میکنم وزارت بهداشت ایران مدارک کشور هایی که اشاره کردید رو مستقیما قبول نمیکنه و حدود 30-80 میلیون ازشون شهریه میگیره که تو ایران بازم باید واحد های تکمیلی پاس کنن
    راستی علت اصلی که اونها میرن اون کشور های اینه که آزاد ایران قبول نمیشن خیلی ها دو سه سال کنکور میدن قبول نمیشن و 50% کسانیکه میان دندون آزاد تهران سراسری پزشکی شهرستان هم قبول شدن (رتیه زیر 1000 دارن)
    اما بحث اصلی اینه مگه نمیشه تو ایران رزومه ساخت که افراد میرن کشور های درجه 3؟
    ویرایش توسط dental.persian : February 15th, 2012 در ساعت 07:16 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط bihava نمایش پست ها
    والا ما هم تو دانشگاه پیام نور درس میخوندیم وتلاشمون به اندازه ی دانشجوهای دیگه بود شاید هم بیشتر
    من به شخصه بخاطر اتفاقاتی که برام دم کنکور افتاد ناخواسته وارد پیام نور شدم به همین سادگی آینده م عوض شد و حالا رسیدم به اینجا
    همه به خیالشون دکتر مهندس میشیم و از فلان دانشگاه مدرک میگیریم ولی نشد ببینیم در آینده چی پیش میاد
    خداگر زحکمت ببندد دری زرحمت گشاید در دیگری
    حتما میتونید آیندتون رو تغییر بدین با استفاده از این فروم و تلاش خودتون

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Ignore نمایش پست ها
    اگر وضعیت را شما بتونی واسه این قشر جوان توی ایران فراهم کنی که هر کسی بتونه به دانشگاه بره ولی براحتی نتونه فارغ التحصیل بشه (باید واقعا هدفش تحصیل باشه نه مدرک) !!!!
    برای این قسمت از صحبت هاتون چندتا مشکل جدی وجود خواهد داشت:
    1- همه (یا اکثریت قریب به اتفاق) جوانهای این مملکت دوست دارن رشته های خاصی رو بخونن. مثلا ریاضی ها مهندسی و تجربی ها پزشکی ، دندان و... از طرفی تعداد دانشگاههای خوب کشور هم محدوده. طبیعتا با برداشتن کنکور باز این مشکل حل نخواهد شد. مسئله بعدی اینکه اگه کنکور نباشه هر دانشگاهی ورودیشو بر اساس ملاکهایی تعیین میکنه و ممکنه این وسط حق یه عده تضییع بشه.
    2- گفتید همه وارد بشن، ولی به قدری سخت بگیرن که براحتی نشه فارغ التحصیل شد. خب همونا هم که تو این سیستم فارغ التحصیل میشن با معدل های پایین شانسی برای اپلای خواهند داشت؟!

با توجه به مسائل فرهنگی و اقتصادی خاص کشور، عملی شدن این مسئله بعید به نظر میرسه.

Junior Member

من منکر این نیستم که سطح علمی ایران مطلوب نیست و برای همین اپلای و رفتن به کشور های خوب و دانشگاه های خوب رو به نفع کشورمون میدونم
    راجع به رشته های پزشکی و رشته بنده هم باید بگم تو تاپیک مربوطه توضح کامل دادم شما میتونید بخونید اما یه اشاره میکنم وزارت بهداشت ایران مدارک کشور هایی که اشاره کردید رو مستقیما قبول نمیکنه و حدود 30-80 میلیون ازشون شهریه میگیره که تو ایران بازم باید واحد های تکمیلی پاس کنن
    اما بحث اصلی اینه مگه نمیشه تو ایران رزومه ساخت که افراد میرن کشور های درجه 3؟
    خیلی عذر میخوام ایران مدرک دانشگاه انگلیس هم قبول نداره...بخدا خیلی جلو خودمو گرفتم ولی میخوام 100 سال قبول نداشته باشه

دانشجو با هزار بدبختی و سختی فارغ التحصیل میشه کار نیست من میدونم خیلی ایران داره تلاش میکنه از فرار مغزها جلوگیری کنه
    بقول دوستمون تا 1-2 سال دیگه علم در ایران یعنی بیسوادی مطلق اساتید چون همشون با رابطه و ضابطه شدن استاد نه علم شون و ملاک هم خودتون میدونید چی هست و لازم نیست من بگم

ببینید دوست عزیز که طرفداری ایران میکنی اینجا خواه نا خواه دانشجو میره اگر اروپا و امریکا و کانادا بره که بعید میدونم برگرده....خودتونوو گول نزنید رفته اونجا دکترا گرفته باید بیاد ایران اول ریش بزاره (!) حجاب شو درست رعایت کنه......و.................................... .........................................

اگرمم میخواد بره مالزی و فیلیپین مطمئن باش چون اول انگلیسی زبان هست و دوم رتبه جهانی بالاتری داره میتونه واسه کشور های خوب اپلای کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!
    بیخودی شما فلسفه نبافین ببخشیدا.........................

دکتر و مهندس مملکت زیر دست یک مشت بیسواد هستند.....مگه دیوونه هستند برگردند ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط Phylesis نمایش پست ها
    خیلی عذر میخوام ایران مدرک دانشگاه انگلیس هم قبول نداره...بخدا خیلی جلو خودمو گرفتم ولی میخوام 100 سال قبول نداشته باشه

دانشجو با هزار بدبختی و سختی فارغ التحصیل میشه کار نیست من میدونم خیلی ایران داره تلاش میکنه از فرار مغزها جلوگیری کنه
    بقول دوستمون تا 1-2 سال دیگه علم در ایران یعنی بیسوادی مطلق اساتید چون همشون با رابطه و ضابطه شدن استاد نه علم شون و ملاک هم خودتون میدونید چی هست و لازم نیست من بگم

ببینید دوست عزیز که طرفداری ایران میکنی اینجا خواه نا خواه دانشجو میره اگر اروپا و امریکا و کانادا بره که بعید میدونم برگرده....خودتونوو گول نزنید رفته اونجا دکترا گرفته باید بیاد ایران اول ریش بزاره (!) حجاب شو درست رعایت کنه......و.................................... .........................................

اگرمم میخواد بره مالزی و فیلیپین مطمئن باش چون اول انگلیسی زبان هست و دوم رتبه جهانی بالاتری داره میتونه واسه کشور های خوب اپلای کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!
    بیخودی شما فلسفه نبافین ببخشیدا.........................

دکتر و مهندس مملکت زیر دست یک مشت بیسواد هستند.....مگه دیوونه هستند برگردند ایران
    عزیزم کی گفته برگردن ایران؟!
    من میگم وقتی امکانش هست تو کشور خوده آدم با هزینه خیلی کمتر و نرفتن به کشور ثالث به امریکا و کانادا و استرالیا و... رفت و در دانشگاه های تاپ هم قبول شد اونم با فاند چرا آدم بره کشور هایی که وضعشون از کشور خودمون بدتر نباشه بهتر نیست
    عزیزم یکی از بچه های این فروم از دانشگاه پیام نور رفته به دانشگاه شیکاگو با فاند
    من میگم ادم به جای رفتن به کشور های اونطوری همه تمرکزش رو بگذاره و دانشگاه های تاپ 100 دنیا و در کشور های خوب رو هدف بگیره و اگزم مشکل مالی داره یه رزومه ای درست کنه که باهاش فاند بگیره.
    شما نظر بهتری داری؟

Junior Member sikma آواتار ها

به اینصورت قضاوت کردن هم صحیح نیست، بهرحال رفتن خودش یه مسیر جدیده که میتونه باعث موفقیت بشه هم میتونه باعث شکست؛ خب هیچ راهی و هیچ مسیری نمیشه گفت صد در صد تضمین برای موفقیتش هست چه در داخل چه در خارج
    پرستویی که به فکر مهاجرت هست، از ویرانی آشیانه نمی هراسد

ApplyAbroad Editor rupking آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Maser of Science(Computer Science) UTM University

بعد از این که کنکور کاردانی به کارشناسی رو قبول شدم و رتبه خوبی آوردم، تصمیم گرفتم که بکوب واسه ارشد هم بخونم، حدافل 50% کار خوندن رو انجام داده بودم...

اما بعد 1 سال کارشناسی خوندن به فکر پذیرش گرفتن افتادم،
    دلایلی هم که داشتم اینا بود:
    1- بعد از یک سال درس خوندن تو دانشگاه کارشناسیم، احساس کردم اگه یک دانشگاه دولتی توی تهران می خواد اینقدر سطح علمی پایینی داشته باشه، برای ارشد قرار نیست که معجزه بشه! هر دانشگاهی هم که برم همین خواهد بود.
    2- با وجود این قبولی در دانشگاه های دولتی ریسک بزرگی بود!
    3- می دونستم که برای یادگیری غیر از یک اتاق و چهار تا صندلی، یک سری آدم با سواد هم لازمه که دورو ورت باشن که کارشون استادی باشه نه اینکه تو بیسینس کنکور باشن(البته استادای خوب تو این کارن نه همه).
    4- می دونستم تو جامعه ای میشه درس خوند که ثبات داشته باشه، و بشه حدافل فردا رو با تقریب خوبی پیشبینی کرد که بجای درس خوند مجبور نشم هی جریانات فرهنگی! رو پیگیری کنی

اول سال که واسه مالزی اپلای کردم پذیرفته نشدم و با کمال میل سربازی رو به همه چی ترجیح دادم و در طول سربازی زبان خودم. و آیلتس امتحان دادم

بعد سربازی هم اپلای کردم و الان یک سال و چند ماهه که مالزی دارم می خونم.

اینچا برای من بدون شک محیط، مردم، موقعیت و امکانات بهتری داره،
    هدف من مدرک نبود و یاد گیری بود که بهش رسیدم، ولی اعتراف می کنم که اینجا هم برای رشته من که علوم کامپیوتر باشه تا همون فوق لیسانش کشش داره. و برای دکترا باید یک کشور که سیستم دکترای آمریکایی داره رو انتخاب کنم.

Junior Member

؟
    دوست محترم شما تو این قسمت گفتین که برا کشورمون خوبه خوب معذر ت میخوام از راه دور که برا کشورمون خوب نمیشه باید برگردند...
    در ضمن همه که نمیتونن واسه تاپ 100 بقول شما اپلای کنن...
    یا باید ایران اپلای کنن یا مالزی!
    ملتم نگاه میکنن میگن بابا فارغ التحصیل دولتیش اینجا داره چندر غاز میگیره با کلی منت باید فکر کار 2وم و سوم باشه تا بتونه خرج زندگیشو در بیاره
    در مورد زیر دست بودن ادمای تحصیل کرده زیر نظر بیسواد مثل اکثر کارفرما ها...دلم نمیخواد تو این مورد بحث باز بشه که 100 هزار تا مثال میزنم.....

خوب اگر فرد اهل درس بصورت انچنانی نباشه و خونواده بهش فشار میاره که باید بری دانشگاه میگه پول بده تا برم دانشگاه ...اونم نمیاد وقتش ارزشمندشو بزاره تو ایران 3-4 سالی پشت کنکور و بعدم هزینه دانشگاه ازاد 3-4 ماه وقت میزاره میره مالزی...چون نمیتونه دانشگاه خوب اپلای کنه...

ماشا.... از حمایت دولت هم که ارز دانشجویی مثل باقلوا داره به ما ها میده ....همه قشر دانشجو از ایران خسته شدند ...برنمیگردند و درنتیجه چه طرف بره دانشگاه خوب چه بد واسه ایران فرقی نمیکنه

بقول معروف علی میمونه و حوضش

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)