صفحه 3 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 104

موضوع: قبل از اینکه به فکر اپلای کردن بیفتین لطفا بخونین...!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : قبل از اینکه به فکر اپلای کردن بیفتین لطفا بخونین...!

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    عزیزم کی گفته برگردن ایران؟!
    من میگم وقتی امکانش هست تو کشور خوده آدم با هزینه خیلی کمتر و نرفتن به کشور ثالث به امریکا و کانادا و استرالیا و... رفت و در دانشگاه های تاپ هم قبول شد اونم با فاند چرا آدم بره کشور هایی که وضعشون از کشور خودمون بدتر نباشه بهتر نیست
    عزیزم یکی از بچه های این فروم از دانشگاه پیام نور رفته به دانشگاه شیکاگو با فاند
    من میگم ادم به جای رفتن به کشور های اونطوری همه تمرکزش رو بگذاره و دانشگاه های تاپ 100 دنیا و در کشور های خوب رو هدف بگیره و اگزم مشکل مالی داره یه رزومه ای درست کنه که باهاش فاند بگیره.
    شما نظر بهتری داری؟
    راستش امثال این دوست پیام نوری زیاد نیستن و گزینه ی شانس (حتی در طی دوران تحصیل در پیام نور پیدا کردن اساتید مجرب در دانشگاه برای راهنمایی و ارائه ی مقاله و امثالهم) در گرفتن پذیرش از جاهای خوب نقش زیادی رو در این شرایط براشون ایفا میکنه در واقع جزو استثنائات محسوب میشن و درصد زیادی از افرادی که(حداقل کسایی که من باهاشون برخورد داشتم) پذیرش از دانشگاههای خوب گرفتن توی دانشگاههای خوب ایران تهران، شریف ،امیرکبیر و علامه... تحصیل کردن. و خب همه میدونیم کنکور هم مصائب خودشو داره(همین امروز صبح داشتم. به هرحال خیلی ها ترجیح میدن این ریسک رو نپذیرن و سختی تحصیل در کشورهای درجه 3 رو تحمل کنن تا به اهدافشون برسن. البته من خیلی ها رو هم دیدم که واقعا با سطحی نگری اقدام پذیرش میکنن. کلن خوبی این فروم هم در اینه که تجربیات واقعی و ملموس کسانی رو که در خارج از کشور تحصیل میکنن در اختیار ماهایی میذاره که درحال تصمیم گیری برای این انتخاب واقعا سرنوشت ساز هستیم.

نه عزیز منظورم این نبود
    مگه کسی میتونه راجع به دیگران نظر بده!! و تازه مجبور هم بکنه؟! ولی مطمئنا از این عده ای که میرن امریکاو... و دانشگاه های تاپ یه تعداد به علت وابستگی های مختلف بر خواهند گشت اگرم بر نگردند بالاخره با شرکت تو کنفرانس ها و کمک ها غیر مستقیم به نفع ایران هست وجودشون
    اقا طرف اگه اهل درسم نباشه دیگه دانشگاهپیام نور شهر خودش قبول میشه نمیشه؟! خوب تو دوران لیسانس 4 سال زحمت به خودش بده بعد بره دانشگاه های تاپ حالا تاپ 100 نشد تاپ 500 نه تاپ 1000
    با تلاش و زرنگی که ما ایرونی ها داریم میتونیم البته من خودم چون تونستم از دانشگاه آزاد ایران خیلی پیشرفت کنم و الان امریکا برام فراهمه و یکی از بچه های همین فروم هم دیدم تونست از پیام نور بره امریکا دارم اینجوری میگم اگه تجربم منفی بود که .....
    من میگم با تمرکز روی امتحانات زبان و gre و دادن مقاله میشه در دانشگاه های خوب پذیرفته شد غلیرغم اینکه تو ایران دانشگاه تاپ هم نری پس در نتیجه رفتن به کشور های جهان سوم چیزی نیست جز تلف کردن پول و وقت و جوونی

نقل قول نوشته اصلی توسط solmazl نمایش پست ها
    راستش امثال این دوست پیام نوری زیاد نیستن و گزینه ی شانس (حتی در طی دوران تحصیل در پیام نور پیدا کردن اساتید مجرب در دانشگاه برای راهنمایی و ارائه ی مقاله و امثالهم) در گرفتن پذیرش از جاهای خوب نقش زیادی رو در این شرایط براشون ایفا میکنه در واقع جزو استثنائات محسوب میشن و درصد زیادی از افرادی که(حداقل کسایی که من باهاشون برخورد داشتم) پذیرش از دانشگاههای خوب گرفتن توی دانشگاههای خوب ایران تهران، شریف ،امیرکبیر و علامه... تحصیل کردن. و خب همه میدونیم کنکور هم مصائب خودشو داره(همین امروز صبح داشتم. به هرحال خیلی ها ترجیح میدن این ریسک رو نپذیرن و سختی تحصیل در کشورهای درجه 3 رو تحمل کنن تا به اهدافشون برسن. البته من خیلی ها رو هم دیدم که واقعا با سطحی نگری اقدام پذیرش میکنن. کلن خوبی این فروم هم در اینه که تجربیات واقعی و ملموس کسانی رو که در خارج از کشور تحصیل میکنن در اختیار ماهایی میذاره که درحال تصمیم گیری برای این انتخاب واقعا سرنوشت ساز هستیم.
    حرفتون متینه اما دانشگاه آزادی تو رشته های مختلف خیلی میشناسم که الان امریکا هستن اما در مورد پیام نور شک داشتم که اونم دیدم نه کاملا امکان پذیره در نهایت باید گفت آدم در هر موقعیتی باشه میتونه به هر جایی که میخواد برسه امیدوارم همه تو این فروم تاپ 100دنیا قبول شن به کوری چشم دشمنان اسلام D: مخصوصا امریکا

Junior Member

بحثمون سر قوی بودن ازادی و پیام نور نیست....
    اما...
    سفارت المان اگه دقت کنی واسه دانشگاه ازادی ها محدودیت معدل گذاشته اما واسه سراسری ها نه....پس نمیتونی اینجا بگی ازاد فلان و ...خود این حکایت میکنه که ارزش مدرک دانشگاه غیر دولتی نه در ایران بلکه جاهای دیگه کمه...نمیخوام ارزش مدرکتون را کم کنم ولی همینکه سفارت همچین قانونی گذاشته خودش یجوری گویای مسائل هست.

شما و دوستات اگه دانشگاه خوبی پذیرش داری(نمیدونم دانشگاه شما چیه) قطعا تلاش زیادی واسش داشتی و ....
    بطور متوسط
    اگه ادم باسواد توی ازاد و پیام نور باشه تعدادش معدوده (در مقایسه با سراسری) ...بخاطر *****ینگ کنکور ===> تعداد باسواد سراسری ها بیشتره مگر سهمیه دار بوده باشن....
    کسی که سراسری خونده اغلب دانشگاه بهتری اپلای میکنن...
    متاسفانه قبول شدن در رشته خوب در ایران بیشتر بدلیل سهمیه های مختلف(از شهدا و ....تا بسیج) باعث شده کسی فکر دانشگاه ایران نباشه

من هدفم از تاپیک زدن فقط این بود که به قول دوستمون، هدف تحصیل در خارج از کشور ناشی از سطحی نگری طرف نباشه...
    من نمیگم ایران بهترین جا هست و نمیگن مثلا نرین مالزی...میگم تو ایران ارشد گرفتن میارزه به دانشگاه خصوصی نه چندان معتبره اونجا...هم سرمایه از کشور خارج میشه هم از جوونی خود طرف خرج میشه...اگه طرف میتونه بره دانشگاهی که ارزش داشته باشه خوبه،میتونه استفاده کنه از اونجا...ولی هدفش این نباشه که جلو فامیل کلاس بذاره منم رفتم خارج مدرک گرفتم...
    اینم بگم به هیچ وجه کشور خاصی منظورم نیست(در جواب دوستی که گفت به شرق آسیا گیر دادم)...به دانشگاه گیر دادم.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bihava نمایش پست ها
    والا ما هم تو دانشگاه پیام نور درس میخوندیم وتلاشمون به اندازه ی دانشجوهای دیگه بود شاید هم بیشتر
    من به شخصه بخاطر اتفاقاتی که برام دم کنکور افتاد ناخواسته وارد پیام نور شدم به همین سادگی آینده م عوض شد و حالا رسیدم به اینجا
    همه به خیالشون دکتر مهندس میشیم و از فلان دانشگاه مدرک میگیریم ولی نشد ببینیم در آینده چی پیش میاد
    خداگر زحکمت ببندد دری زرحمت گشاید در دیگری
    مطمئنا با تلاش خودتون مثل خیلی از دانشگاه ازادی ها میتونید از دانشگاههای خوب پذیرش بگیرین
    اول اراده کنید و بخواید که دانشگاه خوب پذیرش بگیرید (با داشتن نمره خوب زبان و مقاله حتی میتونید فاند هم پیدا کنید)
    ارزوی موفقیت دارم

Senior Member

اون دوستی که این تاپیک رو زده در اولین پست نوشته که جوونا بمونن ایران این همه کار هست و اسم از چند تا کارخونه و این چیزا آوردن..........

آخه دوست گرامی حداقل ۶۰ درصد مهندسایی که این چند ساله فارغ التحصیل شدن بیکارن!
    چی میگی شما؟ از هم دوره ای های خودم بگم....... دخترا (البته خانوم مهندسها)که اکثرا بیکارن چون سهم بازار کار رو الان تو ایران بیشتر به پسرا میدن ، یک عدشون هم میرن ارشد میخونن، پسرا هم که بعضیاشون بعد مهندس شدن وقتشونو با سربازی گذروندن تا شاید بعد ۲ سال اوضاع کاری بهتر شه بعضیاشونم رفتن واسه ارشد ولی آخرشم چه دختر چه پسر اونایی که کار گیرشون اومده بیشترشون رفتن سراغ شغلای کاذب که ربطی به رشته ی دانشگاهیشون نداشت!
    پروژه ها خوابیده کار کجا بوده؟ خیر سرمون مهندس شدیم!
    مثل اینکه صدای این دوستمون از جای گرم بلند میشه!

منهم میگم ای کاش شرایط تو کشور خودمون مهیا بود که از ترس نداشتن امنیت شغلی کسی پاشو بیرون نمیذاشت. ولی واقعا فارغ التحصیلای الان حق دارن اگه به فکر پیشرفتشون در کشورهای دیگه هستن. الان من می بینم اکثر هم دوره ای های دانشگاهم به فکر مهاجرت هستند ، تا با ویزای تحصیلی وارد شن و ادامه تحصیل بدن (با وجود تمام سختی هایی که در غربت براشون پیش میاد) بعدشم همونجا بمونن و به فکر کار و زندگی آروم باشن ، فقط آرامش میخوان همین!

اینه واقعیت مهاجرت جوونای امروز ایران ...........

نقل قول نوشته اصلی توسط choclate نمایش پست ها
    اون دوستی که این تاپیک رو زده در اولین پست نوشته که جوونا بمونن ایران این همه کار هست و اسم از چند تا کارخونه و این چیزا آوردن..........

آخه دوست گرامی حداقل ۶۰ درصد مهندسایی که این چند ساله فارغ التحصیل شدن بیکارن!
    چی میگی شما؟ از هم دوره ای های خودم بگم....... دخترا (البته خانوم مهندسها)که اکثرا بیکارن چون سهم بازار کار رو الان تو ایران بیشتر به پسرا میدن ، یک عدشون هم میرن ارشد میخونن، پسرا هم که بعضیاشون بعد مهندس شدن وقتشونو با سربازی گذروندن تا شاید بعد ۲ سال اوضاع کاری بهتر شه بعضیاشونم رفتن واسه ارشد ولی آخرشم چه دختر چه پسر اونایی که کار گیرشون اومده بیشترشون رفتن سراغ شغلای کاذب که ربطی به رشته ی دانشگاهیشون نداشت!
    پروژه ها خوابیده کار کجا بوده؟ خیر سرمون مهندس شدیم!
    مثل اینکه صدای این دوستمون از جای گرم بلند میشه!

منهم میگم ای کاش شرایط تو کشور خودمون مهیا بود که از ترس نداشتن امنیت شغلی کسی پاشو بیرون نمیذاشت. ولی واقعا فارغ التحصیلای الان حق دارن اگه به فکر پیشرفتشون در کشورهای دیگه هستن. الان من می بینم اکثر هم دوره ای های دانشگاهم به فکر مهاجرت هستند ، تا با ویزای تحصیلی وارد شن و ادامه تحصیل بدن (با وجود تمام سختی هایی که در غربت براشون پیش میاد) بعدشم همونجا بمونن و به فکر کار و زندگی آروم باشن ، فقط آرامش میخوان همین!

اینه واقعیت مهاجرت جوونای امروز ایران ...........
    این همه شرکت که فقط با سلام و صلوات کار نمیکنن...چهار تا مهندس توش هست...ولی حرف شما رو قبول دارم...مخاطب من کسانی هستند که به هر قیمتی شده میخوان از اینجا برن...حالا شما قضاوت کن...کسی بره پاکستان درس بخونه و کلی هزینه بکنه و اینا بهتره یا همینجا باشه حداقل چهار نفر باشن اگه مشکل داشت بتونه بهشون رجوع کنه؟
    درضمن...استخدام شدن بستگی به سطح سواد خودمون هم داره دیگه...
    ویرایش توسط salazar716 : February 15th, 2012 در ساعت 09:12 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط salazar716 نمایش پست ها
    این همه شرکت که فقط با سلام و صلوات کار نمیکنن...چهار تا مهندس توش هست...ولی حرف شما رو قبول دارم...مخاطب من کسانی هستند که به هر قیمتی شده میخوان از اینجا برن...حالا شما قضاوت کن...کسی بره پاکستان درس بخونه و کلی هزینه بکنه و اینا بهتره یا همینجا باشه حداقل چهار نفر باشن اگه مشکل داشت بتونه بهشون رجوع کنه؟
    اقا دیگه پاکستان رو با ایران مقایسه نکنید که توهینه بیشتر هدف این تاپیک اینه که ببینیم برای رسیدن به موقعیتهای تاپ دنیا چه راه هایی وجود داره و آیا ما ایرونی ها لازمه بریم به کشور ثالث برای رسیدن به اون هدف عالی یا نه
    در مورد اوضاع بد اقتصادی ایران که فعلا کسی نمیتونه منکرش بشه.
    امیدوارم هرچه سریع تر درست بشه و فقط افرادی که میرن دغدغه علمی داشته باشن

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط salazar716 نمایش پست ها
    درضمن...استخدام شدن بستگی به سطح سواد خودمون هم داره دیگه...
    من نمی دونم چرا شما انقدر عاشق پاکستان هستی که هی اسمشو میاری! من دیگه فکر نمی کنم کسی پایین تر از کشورهای در حال توسعه مثل مالزی و..... بخواد واسه کشورهای جهان سوم اقدام کنه! ایران خودش فعلا جهان سوم هست مسلما از بین کشورهای همسایه ی جهان سوم خیلی هم پیشرفته تر هست پس لطفا با این بحث به بیراهه نرید.

الان تو شرکتها که سر میکنی میبینی اون مهندسا (به قول شما) همه سابقه دارهایی هستن که از قدیم استخدام شدن یا اگه جوونن نور چشمی کسی بودن .
    شمام از خواب بلند شو دوست عزیز....... استخدام شدن در ایران یک زمانی به سطح سواد بر میگشت ،الان متاسفانه ...............، الان شما چند تا نرم افزار اضافی هم که در کنار معلومات رشته ت بلد باشی نمی تونی کار مرتبط با بعضی رشته ها رو پیدا کنی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)