صفحه 4 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 104

موضوع: قبل از اینکه به فکر اپلای کردن بیفتین لطفا بخونین...!

پیش فرض پاسخ : قبل از اینکه به فکر اپلای کردن بیفتین لطفا بخونین...!

نقل قول نوشته اصلی توسط choclate نمایش پست ها
    من نمی دونم چرا شما انقدر عاشق پاکستان هستی که هی اسمشو میاری! من دیگه فکر نمی کنم کسی پایین تر از کشورهای در حال توسعه مثل مالزی و..... بخواد واسه کشورهای جهان سوم اقدام کنه! ایران خودش فعلا جهان سوم هست مسلما از بین کشورهای همسایه ی جهان سوم خیلی هم پیشرفته تر هست پس لطفا با این بحث به بیراهه نرید.

الان تو شرکتها که سر میکنی میبینی اون مهندسا (به قول شما) همه سابقه دارهایی هستن که از قدیم استخدام شدن یا اگه جوونن نور چشمی کسی بودن .
    شمام از خواب بلند شو دوست عزیز....... استخدام شدن در ایران یک زمانی به سطح سواد بر میگشت ،الان متاسفانه ...............، الان شما چند تا نرم افزار اضافی هم که در کنار معلومات رشته ت بلد باشی نمی تونی کار مرتبط با بعضی رشته ها رو پیدا کنی.
    سعی کنین در زمان بحث اون نگاه بالاتر از دیگران بودن رو بذارین کنار بابا...
    برای این پاکستان پاکستان میکنم که گلاب به روت یکی تاپیک زد برای پاکستان(!)...واسه همین این اسم رو میارم.
    استخدام شدن الان هم به سواد ربط داره...بین دوتا اپلیکنت برابر میرن دنبال نورچشمی...وگرنه کسی نمیاد کارخونه اش رو که بده دست کسی که هیچی حالیش نیست...اگر هم بده باز یه مشاور میگیره با سواد واسش میگیره...من خودم تو فولاد طبرستان و دقیق ساری کار کردم دیدم...درسته کارشناسی هستم ولی دلیل نمیشه هیچی حالیم نباشه...

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

جناب dntal.persian گرامي علاقه ي وافر شما به ايران و فرهنگ غني و آزادي فردي اين كشور صاحب 100000000000000 سال تمدن(در پستهاي زيادي از شما ديدم) اين سوال رو در بنده ايجاد كرده كه چرا مي خواهيد مهاجرت كنيد؟يك سوال ديگه چرا اجبار داريد همه با هدف علمي برن؟يك بنده خدايي آزادي فردي اش رو مي خواد؟همه چي بايد از يك حفره ي كوچيك نگاه ما رد بشه؟چرا زور مي كنيد؟اين همه آدم هنرمندن و مي رن اونا آدم نيستند؟اگر هنرمند بوديد و يكبار مي ريختند روي سرتان تا سازتان را بشكنند،تابلوهاي نقاشيتان را پاره پاره كنند،شعرهايتان را از دستگاهي كه آنرا به هزار تكه ي ريز تقسيم مي كند بگذرانند، بيشتر به ايران علاقمند مي شديد!

در كشوري كه رتبه ي يك كارشناسي ارشد جايي در دانشگاه ندارد ايران ديگر وطن ايشان(و بسياراني ديگر) نيست.كمي بازتر ببينيد.خواهش مي كنم.همين
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    جناب dntal.persian گرامي علاقه ي وافر شما به ايران و فرهنگ غني و آزادي فردي اين كشور صاحب 100000000000000 سال تمدن(در پستهاي زيادي از شما ديدم) اين سوال رو در بنده ايجاد كرده كه چرا مي خواهيد مهاجرت كنيد؟يك سوال ديگه چرا اجبار داريد همه با هدف علمي برن؟يك بنده خدايي آزادي فردي اش رو مي خواد؟همه چي بايد از يك حفره ي كوچيك نگاه ما رد بشه؟چرا زور مي كنيد؟اين همه آدم هنرمندن و مي رن اونا آدم نيستند؟اگر هنرمند بوديد و يكبار مي ريختند روي سرتان تا سازتان را بشكنند،تابلوهاي نقاشيتان را پاره پاره كنند،شعرهايتان را از دستگاهي كه آنرا به هزار تكه ي ريز تقسيم مي كند بگذرانند، بيشتر به ايران علاقمند مي شديد!

در كشوري كه رتبه ي يك كارشناسي ارشد جايي در دانشگاه ندارد ايران ديگر وطن ايشان(و بسياراني ديگر) نيست.كمي بازتر ببينيد.خواهش مي كنم.همين
    مثلا امریکا که من توصیه کردم در پست هام همواره آزادیش کمه و باید برن مالزی یا کشورهای این جوری طعم آزادی رو بچشن؟
    بالاخره من فکر میکنم اهداف علمی و مالی و کاری خیلی مهمتر از بحث روسری و ساز و ... باشه.
    من به شخصه اگه مهاجرت کنم بیشتر دغدغه علمی دارم و از لحاظ مالی هم مشکلی ندارم
    ویرایش توسط dental.persian : February 15th, 2012 در ساعت 09:45 PM

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نفرموديد چرا ايران نمي مانيد و مي خواهيد اپلاي كنيد؟بحث تاپيك هم همينه ديگه.احساس هم بخشي از وجود ماست و اگر خيلي عقل گرا بوديم كه ايران اروپا بود(اگرچه احساس اروپايي ها بسيار بيشتر از ماست)باز شما داري يك طرفه به داستان نگاه مي كنيد.روسري و اينها آزادي فردي است.چيزي است كه نبايد دغده ي مردم باشد.بله.كارهاي مهمتري هست.درست.مشكل من اين ديد خودمحورانه و استبدادي است.(كه هممون داريم)

Junior Member

جناب NimaK فوق العاده بود صحبتتون....
    ایران 8-9 سال پیش داشت پیشرفت میکرد منتهی یدفعه روند عقبگرد رو پیش گرفت........

اسم تون را نمیارم ولی مشخصه طرف صحبتم کیه شما ها واقعا عذر میخوام عین این دو تا فرد فکر میکنید: هر دوشون تو ایران هستند یکی دانشگاهیه یکی هم دنبال استخدامه
    66440981050215469866.jpg

اگه ایران خوبه ترو خدا ادامه ندید و شما ها برای ایران اپلای کنید بزارید دیگران فکر سعادت خودشون باشن
    یکی سعادت رو در علم میبینه یکی در ارامش فکری شما ها تو ایران بمونید و ابادش کنید....

نفرموديد چرا ايران نمي مانيد و مي خواهيد اپلاي كنيد؟بحث تاپيك هم همينه ديگه.احساس هم بخشي از وجود ماست و اگر خيلي عقل گرا بوديم كه ايران اروپا بود(اگرچه احساس اروپايي ها بسيار بيشتر از ماست)باز شما داري يك طرفه به داستان نگاه مي كنيد.روسري و اينها آزادي فردي است.چيزي است كه نبايد دغده ي مردم باشد.بله.كارهاي مهمتري هست.درست.مشكل من اين ديد خودمحورانه و استبدادي است.(كه هممون داريم)
    دوسته من من برام امریکا فراهمه که برم برای گذروندن دوره تکمیلی و کار و زندگی اما بیشتر دوست دارم درسمو تو تخصص های تاپ ادامه بدم اما برام مهمه کدوم دانشگاه و کدوم کشور به خاظر همین هم دارم برای ایران تلاش میکنم و هم برای امریکا حالا بین گزینه هام هر کدوم بهتر بود همونو میرم و گفتم اگه برم بیشتر برای دغدغه علمی میرم

ApplyAbroad Veteran
    Industrial88 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE, Concordia University

8-9 سال که نه عزیز من، صحبت قرن هاست!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Phylesis نمایش پست ها

اسم تون را نمیارم ولی مشخصه طرف صحبتم کیه شما ها واقعا عذر میخوام عین این دو تا فرد فکر میکنید: هر دوشون تو ایران هستند یکی دانشگاهیه یکی هم دنبال استخدامه
    66440981050215469866.jpg

اگه ایران خوبه ترو خدا ادامه ندید و شما ها برای ایران اپلای کنید بزارید دیگران فکر سعادت خودشون باشن
    یکی سعادت رو در علم میبینه یکی در ارامش فکری شما ها تو ایران بمونید و ابادش کنید....
    سلام آقا نیما
    فرمایش شما متین هستن اما هر جور فکر می کنم علت به تمسخر گرفتن تمدن ایران نمی فهمم! (كشور صاحب 100000000000000 تمدن)
    شما حتما بهتر از من میدونید که وضعیت امروز ما نتیجه اشتباهات گذشته ماست. اما من نمیفهمم چرا ایرانی ها برخلاف مردم مهاجر کشورای دیگه (نظیر چین) چنین اظهار نظرهایی درباره خودشون و فرهنگشون می کنن. واقعا اگه چینی ها هم اینجوری بودن می تونستن امروز بعنوان یه قطب اقتصادی مطرح بشن؟
    متاسفانه بسیاری از ایرانی هایی که خارج از کشور زندگی می کنن (شما رو عرض نمی کنم) بیشتر خارجی دوست (بخونید پرست) هستند تا اینکه اندکی بفکر ایران باشن! نمونه هاش هم غالب جمعیت ایرانی ساکن آمریکاست یا نمونه خیلی کوچکترش اساتید ایرانی دانشگاه های خارج از کشور که دانشجوهای ایرانی تحویل نمی گیرن!

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Industrial88 نمایش پست ها
    8-9 سال که نه عزیز من، صحبت قرن هاست!

سلام آقا نیما
    فرمایش شما متین هستن اما هر جور فکر می کنم علت به تمسخر گرفتن تمدن ایران نمی فهمم! (كشور صاحب 100000000000000 تمدن)
    شما حتما بهتر از من میدونید که وضعیت امروز ما نتیجه اشتباهات گذشته ماست. اما من نمیفهمم چرا ایرانی ها برخلاف مردم مهاجر کشورای دیگه (نظیر چین) چنین اظهار نظرهایی درباره خودشون و فرهنگشون می کنن. واقعا اگه چینی ها هم اینجوری بودن می تونستن امروز بعنوان یه قطب اقتصادی مطرح بشن؟
    متاسفانه بسیاری از ایرانی هایی که خارج از کشور زندگی می کنن (شما رو عرض نمی کنم) بیشتر خارجی دوست (بخونید پرست) هستند تا اینکه اندکی بفکر ایران باشن! نمونه هاش هم غالب جمعیت ایرانی ساکن آمریکاست یا نمونه خیلی کوچکترش اساتید ایرانی دانشگاه های خارج از کشور که دانشجوهای ایرانی تحویل نمی گیرن!
    درود بر شما گرامي من ايران هستم البته!خيلي مشخصه بيشترين ضربه و پس روي ما به خاطر كيلو كيلو افاده ي تمدن داشتنمونه كه ما رو از حركت به سمت جلو بازداشته و يك عامل وحشتناك تخريبي شده متاسفانه برامون.مي شد به گونه ي ديگري ازش استفاده مي كرديم.متاسفانه بررسي علل عقب ماندگي ما در اين مجال نمي گنجه(من به عزيزان مطالعه ي كتاب چرا غرب پيش رفت و ايران عقب ماند از دكتر كاظم علمداري رو پيشنهاد مي كنم).متاسفانه ما جز به صورت لحظه اي هيچ گاه اتحاد و همدلي نداشته ايم.تعجب شما زين امر بديهي است و صحيح.آنگاه كه وضع داخل چنين است چه انتظاري از خارج داريد؟حق با شماست.

نقل قول نوشته اصلی توسط Phylesis نمایش پست ها

66440981050215469866.jpg

من چطوری واضح تر از این بگم نمیدونم...من با اینکه کسی که برای یک دانشگاه غیر معتبر تو یک کشور اقدام کنه مخالفم...حالا میخواد آمریکا باشه میخواد مالزی باشه یا هرجای دیگه.
    به جای اینکه پول و وقت رو هدر بدیم و چیزی بدست نیاریم بهتره تو همین ایران تلاش کنیم که حداقل یکی باشه هوای ما رو داشته باشه...من استخدام شدن رو به عنوان مثال آوردم...نمیدونم چرا شماها هی روش دارین مانور میدین. من هیچ وقت نمیگم ایران خوبه...ولی خوب نبودن ایران دلیل نمیشه کشورهای دیگه سرزمین آرزوها باشن...
    درضمن...خواهش میکنم فرق بین انتقاد و توهین رو یاد بگیرین.

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

ضمن درود خدمت دوستان
    معمولن تلاش میکنم در پست های پر تنش حرفی نزنم تا دلی بشکند به قول معروف منتها فرازهایی از نظر بنده به شرح زیر است

از دید بنده بررسی علتهای اپلای کردن و رقتن جوان ها (اعم از لایق و نالایق) خیلی وسیعتر هست از ظرفیت بحث یک تاپیک خاص در یک فروم. ما در اوضاع فعلی یک مشکل و دو مشکل نداریم!موارد گوناگونه! ینده و جناب عالی که میری با هزار زحمت دانشگاه میبینی ملت میان ملوم نیس تو کدوم دنیا سیر میکنن!از استادش تا دانشجو خوب آدم احساس بدی میکنه!من خودم آرزوم پلی تکنیک بود!در نیومدم!چمران درومدم!خدا شاهده فارغ شدیم به جرات میگم بیش از 60% هم دوره ای همام ویندوز لپتاپاشونو نمیتونن عوض کنن! طرف داره درسش تموم میشه پروژه هاشو میده بیرون!من به شخصه برای دانشجوی پلی تکنیک ترم آخر پروژه دانشجویی نوشتم!الگوریتم تبدیل تاریخ!حالا این از این ور آشنایی داریم پسرش دیپلم نقشه کشی داشت!کاردانش!الان دانشجوی دندان پزشکی هست فیلیپین!چطور سر چه حساب .... خدا میدونه!تازه به سلامتی پسر شایسته دانشگاه شده سوغات جوان از فرنگ برگشته و تحصیل کرده عکسش هست تو روزنامه که پسر شایسته شده مادرشم با افتخار نشون همه میده!میشناسم باز پلی تکنیک درس میخوند رقت مالزی از این دانشگاه دوزاریاش که کلن از بیخ پولیه!اونجا 7 ماه زبان یاد گرفته بعدشم تو این دو سال نتونست هیچ حرکت خاصی بزنه باز رفت برای دکترا یه دانشگاه از دم پولی دوزاریه دیگه تو استرالیا! و از این دست بسیاره!اینم نمیشه باسواد اینام مث همین بیسوادایی هستند که روزانه از به اصطلاح دانشگاههای ایران فارغ التحصیل میشن.

از جمله دلایلی که آدمها به این نتیحه میرسن باید شرایطشون رو تغییر بدن این هست که نگاه میکنن میبینن بیشتر از چیزی که هستن میتونن باشن!ولی مشکل میدونی چیه؟!اینه که بعضی آدمها هیچ تلاشی تا حالا نکردن برای چیزی بودن!بارها از دوستای خودم شنیدم تو زبانت خوبه، تو فلان چیزو بلدی تو از رشتت کاراشو بلدی!میدونی جواب من براشون چیه؟ تقی جان نقی جان من چه امکاناتی داشتم که تو نداشتی؟!جوابی ندارن! مشکل اینجاست!به نظر من عزیزی که میخوای اپلای کنی اول نگاه کن ببین واقعا بخواه که ببینی الان از امکاناتی که داشتی چه استفاده ای کردی که میخوای بری جای بهتر؟!اونجا رفتی تو نیسنی که عوض میشی!امکانات بیشتر شده!عزیزی که اپلای میکنی بشین با خودت خلوت کن ببین ز کجا آمده ای!ببین چه مسیری رو اومدی!با وجدان خودت بسنج ببین اگر تا الان انیشتین نشدی دلیلش چی بوده اگر به این نتیجه رسیدی 70%ش بخاطر ایران بودنت بوده و تلاش کردی و به خاطر این 70% نتیجه نگرفتی اونوقت از این کویر وحشت به سلامتی گذشتی به شکوفه ها به باران برسان سلام مارا!بشین ببین چقد از این چیزایی که تو ذهنته فیلمه چقد وافعیه؟!ببین چقدرش شعاره؟!بعد برای تحصیل از ایران برو!نمیگم ممبکت آزاده ولی با وجدانت برای خودت بسنج چند درصد از انیشتین نشدنت بخاطر نداشتن آزادی بوده؟! من یه چیزی میگم خدایی دوستان بشینن تو دل خودشون فکر کنن: رفتی فیلیپین مث این فامیل ما دکتر شدی اومدی همه بت میگن دکتر خارج که بودی هرجام رفتی خاسگاری حلوا حلوات میکنن ولی بدون پسفردا که به خودت نگاه کردی دیدی بت میگن دکتر ولی پخی نیستی پس فردای روزگار که خودت میدونستی جایی که هستی جای تو نیست خودت روت نمیشه تو چت بچت نگاه کنی خودت همیشه میدونی تو جات جایی که هستی نیست!ولله اگر تو ایران بمونی کار معمولیی بکنی دکترم نشی ولی در همون سطحی که واقعا هستی باشی 40 سالت که شد وجدانت راحتتره-قسمت آخر با توجه به عددبین بودن عموم افراد اجتماع فعلی ایران- آدمهایی که از ایران میرن فقط و فقط برای اینکه اگه تو ونکور هوا گرم شد میتونن با لباس زیر بیان تو خیابون ولی تو تهران نمیشه ببینید سرانجامشون به کجا میرسه!اینا کسایین که به اعتقاد من نمیدونستن چقد از چیزایی که تو ذهنشون هست فیلمه و چقد واقعیت!
    امیدوارم برای مطرح کردن برخی موارد از جمله آزادی پوشش ایراد نگیرن یا قبل از ایراد گرفتن کل صحیتم رو در نظر داشته باشن که این مثالی بود و فرض بر این بود هدف نهایی خروج در قا تحصیلی است!
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)