صفحه 191 از 192 نخستنخست ... 91141181182183184185186187188189190191192 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,901 تا 1,910 , از مجموع 1914

موضوع: تجربیات زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

نقل قول نوشته اصلی توسط motavaled90 نمایش پست ها
    دوستان ب نظرتون میارزع کسی با رتیه خوب تجربی و پدیرش ازدانشگتاه دولتی پزشکی
    رو ببخیال بشه و با مدرک قبولیش پزشکی رو اتریش بخونه؟
    کلا وصعیت پزشکی چطوره
    برای تخصص چطور

اابتههههه منوط به دانستن زبان المانی
    اصلا همچین کاری نکن.شما که وضع درسیت انقدر خوبه کشورای درجه بک برو.امریکا.کانادا و ... و حتما فاند بگیر.در غیر اینصورت ایران بمون.ارزششو نداره.برای تجربه زندگی تو کشورای دیگه راههای دیگه هم هست.بعدا هم میتونی مهاجرت کنی...

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Bauingenieurwesen

نقل قول نوشته اصلی توسط evane3nce1 نمایش پست ها
    مرسی ممنون. راجع به ارز همراه که با خودمون می تونیم ببریم کسی اطلاعاتی داره؟ چون سقفش 10 هزار یورو هستش و بر اساس چیزایی که من خوندم تو این سایت بهتره که 12000 تا ببریم. واسه اون 2 هزار تای اضافش باید از کجا شروع کنم با کد رهگیری بگیرم؟ بانک مرکزی یا اینترنتی باید از جایی فرم پر کنم؟
    ببینید اوردن ارز از ایران کلا شانسی هست چک کردنش برای این کار پولتون رو 2 دسته تقسیم کنین مقداریش تو کوله باشه مقدار قابل مجاز هم تو جیب چون تو فرودگاه امام تو اگه بدشانس باشین تو رودی اول که میخواین چمدون ها رو تحویل بدین و کارت پرواز بگیرین چک میشین بازرسی اخر که توسط سپاه انجام میشه که قبل سوار شدن به هواپیما هست با پول شما کاری ندارن ولی اگه با 12000 یورو وارد اتریش میشین باید اعلام کنین بهتره پذیرشتون هم همراتون باشه و فرم رو پر کنین و مشکلی ایجاد نمیشه.من خودم 3 سال پیش با مبلغ 15000 وارد اتریش شدم و فرم رو هم پر نکردم اتفاقی نیافتاد در کل این مساله چک کردنش در ایران و اتریش سلیقه انجام میشه و بخشیش هم شانس
    Um etwas zu tun, muss man es sehr lieben. Um etwas sehr zu lieben, muss man bis zur Verrücktheit daran glauben.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Bauingenieurwesen

نقل قول نوشته اصلی توسط motavaled90 نمایش پست ها
    دوستان ب نظرتون میارزع کسی با رتیه خوب تجربی و پدیرش ازدانشگتاه دولتی پزشکی
    رو ببخیال بشه و با مدرک قبولیش پزشکی رو اتریش بخونه؟
    کلا وصعیت پزشکی چطوره
    برای تخصص چطور

اابتههههه منوط به دانستن زبان المانی
    المان و اتریش در حال حاضر تو پزشکی و... شهریه ها به مراتب کمتر هست و قابل قیاس به هزینه های پزشکی با کشورهای کانادا امریکا استرالیا هلند و... نیست.
    فقط چند نکته هست که من به عرض شما میرسانم که اگه برای اتریش اقدام خواستین بکنید حتما باید در اون دانشگاه دولتی ثبت نام کنید چون برای گرفتن پذیرش به گواهی اشتغال به تحصیل در یک دانشگاه دارید و نکته دوم این هست که در المان و اتریش رشته های پزشکی ازمون ورودی(به زبان المانی هست) دارن که در صوزت قبولی میتوانید با مدارک ترجمه دبیرستان و پیش دانشگاهی و گواهی اشتغال به تحصیل در اتریش ادامه دهید( برای المان نیاز به گواهی اشتغال به تحصیل نیست شما باید برگه از سازمان سنجش که بهش برگه سبز میگن رو دریافت کنین )
    پزشکی وضعیت تو اکثر کشورها خوب هست ولی اگه با مدرک پزشکی اتریش بخواین داخل ایران کار کنید باید بر اساس لینک زیر ارزشیابی میشود
    http://dme.behdasht.gov.ir/uploads/113_228_motabar.htm
    و میتونید با لینک زیر در تماس باشید
    http://mohed.behdasht.gov.ir/EducationServicePortal/

قبل از هر اقدامی در مورد کشور مورد نظر تحقیق کنید و با توجه به معایب و مزایا و شرایط خودتون و در نظر گرفتن هزینه ها بهترین تصمیم رو بگیرین که کدوم کشور بهتر هست.هر کسی با توجه به شرایط خودش شما رو راهنمایی میکنه ولی شما در نهایت باید انتخاب کنید و مشاوره با افراد خارج از ایران میتونه مفید باشه ولی خیلی جاهاش رو هم الکی بزرگ میکنن و خیلی جاهاش رو هم سانسور.
    امیدوارم همیشه موفق باشید و بهترین تصمیم رو بگیرین

و اطلاعات تکمیلی رو میتونید از سایت خود دانشگاه مطالعه کنید:
    https://www.meduniwien.ac.at/web/en/...dicine-degree/
    و
    http://www.medizinstudieren.at/
    و اینکه برای ازمون هم کلاس امادگی دارن و کسایی که زبانشون خوبه و وقت گذاشتن درس خوند از کسایی که من میشناسم ازمون رو قبول شدن و مشغول تحصیل هستن.
    Um etwas zu tun, muss man es sehr lieben. Um etwas sehr zu lieben, muss man bis zur Verrücktheit daran glauben.

Junior Member

سلام دوستان.

روزهای اولی هست که در اتریش مشغول تحصیل شدم. موقع افتتاح حساب در بانک Erste مسئول مربوطه صحبت هایی در مورد ارایه سند برای منبع پول های واریزی کرد.
    میخوام حدود 9-8 هزار یورو به حسابم منتقل کنم . نگرانم از اینکه مساله ای پیش بیاد.
    ممنون میشم تجربیات شما رو بدونم.

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    University of Vienna

نقل قول نوشته اصلی توسط humarant نمایش پست ها
    سلام دوستان.

روزهای اولی هست که در اتریش مشغول تحصیل شدم. موقع افتتاح حساب در بانک Erste مسئول مربوطه صحبت هایی در مورد ارایه سند برای منبع پول های واریزی کرد.
    میخوام حدود 9-8 هزار یورو به حسابم منتقل کنم . نگرانم از اینکه مساله ای پیش بیاد.
    ممنون میشم تجربیات شما رو بدونم.
    از ماها تاحالا همچین چیزی نخواستن مگر اینکه جدیدا اینجوری شده باشه.دو هفته پیش یکی از بچه ها حساب باز کرد چیزی ازش نخواستن. میتونین موقع افتتاح حساب نهایتا 2000 یورو وارد حساب کنین. وقتی کارتتون اومد بقیه شو واریز کنین. اینجوری احتمالا مشکلی پیش نمیاد( این فقط پیشنهاد منه) ولی درکل من و بقیه ی دوستانم تاحالا هیچ مشکلی با این بانک نداشتیم. همیشه هم موقع تمدید ویزا مبالغ بالا به صورت یکجا وارد و خارج از حسابمون شده و مشکلی نبوده.
    لطفا مقررات فروم را مطالعه کنید.

سلام من اگه برای تحصیل و با دویست و پنجاه تا سیصد میلیون تومن پول از ایران بیام اتریش ، زندگی ام در چه وضعیتی خواهد بود؟برای یه زندگی راحت با چقدر پول باید بیام؟

Senior Member mas0o0ud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering , IAUT

نقل قول نوشته اصلی توسط Smartgirl21 نمایش پست ها
    سلام من اگه برای تحصیل و با دویست و پنجاه تا سیصد میلیون تومن پول از ایران بیام اتریش ، زندگی ام در چه وضعیتی خواهد بود؟برای یه زندگی راحت با چقدر پول باید بیام؟
    سلام
    همه چیز بستگی به خودتون داره که چه خونه ای بگیرین و چجوری زندگی بکنین به عنوان مثال غذا بیرون بخورین و یا خونه خودتون ، به نظر من ماهی کمتر از ۷۰۰ یورو نباید در نظر بگیرین البته بازم میگم بستگی به خودتون داره .

Junior Member

کاملا با ایشون موافقم.

اصلا اشتبا نکن برادر. اگر فول فاند گرفتی برو کشورهای درجه یک و اگر نگرفتی برای تخصص فول فاند بگیر و برو.

Junior Member

سلام دوستان,
    من پذیرش از دانشگاه ملی وین دارم. چند روز دیگه به وین پرواز دارم. میشه بگین اولین کارایی که باید بکنم چی هستن؟کجا باید خودمو ملده کنم؟ آدرسش چی هست؟میتونم از الان اینترنتی برای کلاس زبان ثبت نام کنم یا اول باید برم دانشگاه؟

خیلی ممنونم

با سلام.
    دوستان روند کارها پس از ورود به اتریش طبق مطالعه فروم به صورت زیر هست:
    1- خوابگاه
    2- شهرداری
    3- دانشگاه
    4- بانک و افتتاح حساب
    5-ثبت نام زیان
    6- اداره اقامت و گرفتن کارت اقامت.
    این مراحل درسته ؟
    چند تا سال داشتم که ممنون میشم کمک کنین.
    1- من تاریخ ورودم توی ویزا خورده 1 فوریه و دانشگاه تکنیک وین تاریخ ثبت نام دانشگاه و زبان رو زده حداکثر تا 5 فوریه. که 2 و 3 فوریه هم شنبه ویکشنبه است. به نظرتون میشه ثبت نام دانشگاه رو توی این 3 روز انجام داد.(1 فوریه میرسم و 4 و 5 فوریه)
    2- اول یک راست از فرودگاه برم دانشگاه کارم رو انجام میدن یا اول باید برم خوابگاه؟
    3- سفارت اصل پذیرش دانشگاه من رو پس نداد و گفت فرستادیم اتریش اداره اقامت برو از اونجا تحویل بگیر. این توی روند کار مشکلی ایجاد نمیکنه؟ با کپی پذیرش میشه کار هار رو انجام داد؟
    4- این 1180 یورو که برای ثبت نام زبان باید بدیم برای چند ترمه ؟ و ترم ها چجوری حساب میشن؟ من تا A2 تو ایران خوندم مثلا تا B2 چقدر پول باید بدم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)