صفحه 148 از 192 نخستنخست ... 4898138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,471 تا 1,480 , از مجموع 1914

موضوع: تجربیات زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

پیش فرض پاسخ : تجربیات زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

نقل قول نوشته اصلی توسط alch666 نمایش پست ها
    خواهش ميكنم
    بله مشكلي نداره ... تقريبا تمامي موارد مديكال رو ساپورت ميكنه

سيستم بيمهاينجا مثل ايران نيست و تمامي دكتر ها قبول دارند بيمه رو البته اول بايد پيش پزشك عمومي برين و بعد در صورت نياز متخصص

هيچ فرقي هم بين مليت پزشك ها وجود نداره
    با تشکر از جواب شما.
    عجالتا اجازه بدهید کمی پاسخ را اصلاح کنم: اکثر پزشکان و مراکز درمانی با بیمه ها قرارداد دارند و با بیمه دانشجویی که از wgkk می گیریم، می توانیم از خدمات آنها استفاده کنیم. ولی برخی مراکز و پزشکان، با بیمه کار نمی کنند. باید سوال کنید و مطمئن شوید. البته اطلاعات همه پزشکان در اینترنت هست. یا خود پزشک سایت دارد و یا در سایتهای دیگر، اطلاعات مربوطه معرفی شده است. نوع بیمه ای که پزشک قبول می کند را می توانید در اینترنت کنترل کنید. تقریبا همه پزشکان عمومی با بیمه ها قرارداد دارند ولی برخی پزشکان متخصص بطور خصوصی کار می کنند. برخی مراکز تشخیص طبی که کارهای تخصصی ویژه می کنند هم با بیمه ها قرارداد ندارند، مانند مراکز اسکن رادیوایزوتوپی.

Junior Member

دوستان من یه سوال ضروری دارم. من مراحل ثبت نام کلاس زبانم هنوز تموم نشده، یعنی اخر ماه تعیین سطح میشم. البته هزینه شو پرداخت کردم. ایا الان میتونم بیمه دانشجویی اقدام کنم؟
    با نشکر

یک نکته را هم در مورد مراجعه به پزشک در اتریش اضافه کنم: سیستم درمانی تقریبا به صورت پزشک خانواده است. به این معنا که شما پزشک عمومی خود را انتخاب می کنید که معمولا نزدیکترین پزشک محل سکونت شماست (Hausarzt). پزشک عمومی تا جایی که در حیطه ی کاری خودش باشه، طبابت می کنه، و دارو و آزمایش مینویسه. اگر لازم شد، بیمار را با معرفینامه کتبی به پزشک متخصص و یا مراکز درمانی تخصصی معرفی می کنه. معمولا وقتی به پزشک متخصص مراجعه می کنید، از شما در مورد معرفینامه سوال می کنند. و حتی مراکز تخصصی و دانشگاهی و یا بسیاری از پزشکان متخصص، بدون معرفینامه پزشک عمومی، بیمار را قبول نمی کنند، ولی بسیاری هم، بدون معرفینامه، پذیرش می کنند. ولی در هر حال بهتر است که اول به پزشک عمومی و پزشک خانوادگی خودتان مراجعه کنید.
    پزشک عمومی را هم نمی توانید عوض کنید. اطلاعات پزشک عمومی قبلی که به آن مراجعه کرده اید در سیستم ثبت شده است و اگر در بار بعدی به پزشک عمومی دیگری مراجعه کرده باشید، مشخص می شود. البته به دلایل موجه می توانید پزشک عمومی خود را عوض کنید و قضیه زیاد جدی نیست. با یکی از دوستان به پزشک عمومی مراجعه کردیم و منشی پرسید که چرا پزشک عمومی را عوض کردی و دوستم گفت که محل زندگی را عوض کردم و راه دور است. و آدرس جدید را داد که منشی در سیستم ثبت کرد و او را پذیرش کرد. همچنین شنیده ام که اگر مدت زیادی از مراجعه به پزشک عمومی قبلی گذشته باشد، می توانید پزشک عمومی را عوض کنید و همانطور که گفتم، زیاد مساله جدی ای نیست.
    ضمنا اکثر هموطنان ترجیح میدهند که به پزشکان ایرانی در اتریش مراجعه کنند که ارتباط بهتری با او بتوانند برقرار کنند و تقریبا از تمام تخصصها هم پزشک ایرانی در وین هست.
    انشاالله که هیچگاه بیمار نشوید. یا بقول معروف: تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد!

نقل قول نوشته اصلی توسط honeyray نمایش پست ها
    پسر من الان کلاس اول هستش. ترجیح من اینه که بره مدرسه اتریشی. و سال دیگه احتمالا اواسط پاییز ما بتونیم بریم . نمیدونم از وسط سال بچه رو قبول میکنن یا نه . این زبان هم برای خودش مقوله ایه. امیدوارم بتونه خودش رو وفق بده چون خیلی سخته که یهو بره توی یه کامیونیتی جدید با یک زبان دیگه.
    به هر حال بینهایت از راهنماییتون ممنونم. موفق باشین
    مدارس اتریشی، از وسط سال هم، فرزند شما را پذیرش می کنند. مخصوصا چون کلاس اول هستند، به احتمال زیاد در همان کلاس اول ثبت نام می کنند. اگر کلاس دوم بود، ممکن بود که کلاس اول ثبت نام کنند. ضمنا طول سال تحصیلی در اتریش بیشتر از ایران است. حتی اگر یک ماه هم از سال تحصیلی باقی مانده باشد، باز هم او را در مدرسه ثبت نام کنید.
    نگران زبان نباشید، برای فرزند شما سخت نیست. در واقع برای ما سخت تر است. بچه ها تو این سن و سال خیلی زود زبان یاد می گیرند، از شما بهتر و سریعتر. همچنین خود را بخوبی با محیط وفق میدهند. معمولا برنامه های آموزشی مدرسه جذاب و مفرح است. مدرسه ها حیاط بزرگ، سالن ورزش خوب و محیط دوستانه ای دارند و در دوره ی دبستان به بچه ها سخت نمی گیرند. بچه ها معلم و مدرسه را دوست دارند و معلمها هم حرفه ای هستند. برای فرزند شما، ساعات مجزایی برای آموزش زبان در نظر می گیرند و معلم دیگری، با او زبان کار می کند. ولی بهترین ابزار زبان آموزی، بودن در محیط و ایجاد ارتباط و شنیدن مکرر و اجبار به برقراری ارتباط است که همه ی اینها در مدرسه انجام می شود. البته این روند، کاملا بطئی و آرام است و ممکن است در ماههای اول شما احساس نکنید ولی صبور باشید، یکسال طول می کشد. به فرزندتان فشار وارد نکنید و اجازه دهید بدون فشار و استرس، مدرسه کار خود را انجام دهد.
    به نظر من، کمترین مشکل را در ارتباط با فرزندتان خواهید داشت. به محض آنکه در مدرسه ثبت نامش کنید، برنامه هایش شروع شده و بطور منظم جلو میرود. ولی در عوض، بیشتر به فکر همسرتان باشید. هم آقایان و هم خانمها. چون شرایط جدید، برای هر یک از والدین استرسهایی را به دنبال دارد که با توجه به فشار کار و درسها، می تواند آزار دهنده باشد. بنابر این باید محیط بسیار مناسبی را در خانواده ایجاد کنید و آماده ی برخورد صحیح و منطقی با مشکلات باشید تا اینکه دوران انطباق با محیط جدید، بسرعت طی شود و باصطلاح جا بیفتید.
    موفق باشید

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    University of Vienna

نقل قول نوشته اصلی توسط nassimk62 نمایش پست ها
    برای بیمه شدن چه مدارکی لازم هستش؟
    پاسپورت- کپی ملده ستل- گواهی ثبت نام کلاس زبان که باید از دفتر کلاس زبان بخواید براتون صادر کنه-اگر در دانشگاه ثبت نام کردین گواهی ثبت نام دانشگاه و ریز نمرات پاس شده-تا جایی ک یادمه عکس نیازی نیست ولی همراهتون باشه.
    لطفا مقررات فروم را مطالعه کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط asaria نمایش پست ها
    سلام
    اگر شما در محلی ملد باشید، می توانید فرد دیگری را در آنجا ملد کنید. البته شنیده ام که متراژ خانه باید از حداقل خاصی بیشتر باشد، ولی ظاهرا این مطلب را بطور جدی کنترل نمی کنند. در مورد خوابگاه، مطمئن نیستم. گمان می کنم برای خوابگاه این امکان وجود ندارد. این برگ ملده را می توانید هم به شهرداری و هم به سایر ادارات ارائه کنید. ولی اگر منظورتان از شهرداری، ma35 باشد، علاوه بر برگ ملده به اجاره نامه هم نیاز خواهید داشت. این اجاره نامه را هم، می توانید بین خودتان بنویسید و امضا کنید. البته باید (یا بهتر است) تایپ شده باشد، به آلمانی باشد، اطلاعات لازم مثل مبلغ اجاره، مدت، متراژ، تاریخها و ... در آن ذکر شده باشد.
    برگ ملده، موقت نیست. تا وقتی که مستاجر برای تغییر محل زندگی شخصا به مگیسترات مراجعه نکند، معتبر است. اگر فرد مستاجر پس از ترک منزل شما، برای تغییر محل زندگی به شهرداری مراجعه نکند، شما به عنوان صاحبخانه، می توانید به شهرداری مراجعه کنید و با توضیح مساله، درخواست آبملده کنید. ولی چند ماه طول می کشد و حتی از طرف پلیس و شهرداری، برای بررسی و تحقیق محلی، به منزل شما مراجعه می کنند. و اندکی دردسر دارد.
    ممنون از جوابتون من در ابتدای ورود منظورم هست که باید خودمان را معرفی کنیم ظرف 48 ساعت ایا میشه شحصیکه مستاجر هست بتونه مارا به عنوان ذوست ملده کند مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط aram1 نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون من در ابتدای ورود منظورم هست که باید خودمان را معرفی کنیم ظرف 48 ساعت ایا میشه شحصیکه مستاجر هست بتونه مارا به عنوان ذوست ملده کند مرسی
    بله. می تونند.
    48 ساعت نیست. 72 ساعت یا 3 روز است.

نقل قول نوشته اصلی توسط sh_shafiee نمایش پست ها
    پاسپورت- کپی ملده ستل- گواهی ثبت نام کلاس زبان که باید از دفتر کلاس زبان بخواید براتون صادر کنه-اگر در دانشگاه ثبت نام کردین گواهی ثبت نام دانشگاه و ریز نمرات پاس شده-تا جایی ک یادمه عکس نیازی نیست ولی همراهتون باشه.
    با تشکر از sh-shafiee بابت پاسخشون. تا آنجا که در خاطر دارم، از من کپی برگه پذیرش دانشگاه را هم خواستند که ارائه دادم. عکس لازم نیست. مشخصات حساب بانکی (iban و bic) را همراه داشته باشید، چون در فرم باید وارد کنید تا حق بیمه را ماهانه از حسابتون کم کنند.
    ریز نمره لازم نیست. چون در دفعه اول که مراجعه می کنید واحدی پاس نکرده اید. اما گواهی ثبت نام دانشگاه یا studienbestätigung لازم است. در ترمهای بعدی هم برای تمدید بیمه همین گواهی کافی است و ریز نمرات نمی خواهند.
    اگر متاهل هستید، کپی ترجمه سند ازدواج و کپی ترجمه شناسنامه ها و برگ ملده زتل همسر و فرزندان هم لازم است.

ایا این مساله درسته که شخص دانشجووقتی بیمه شد همراهان هم بیمه میشن و یا اینکه از حساب انها هم کم میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط asaria نمایش پست ها
    بله. می تونند.
    48 ساعت نیست. 72 ساعت یا 3 روز است.
    مرسی ویک سوال دیگه یعنی ما بازهم باید با ایشون قرارداداجاره ببندیم یا لازم نیست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)