صفحه 172 از 192 نخستنخست ... 72122162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,711 تا 1,720 , از مجموع 1914

موضوع: تجربیات زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

سلام٬
    وقت سفارت من اواسط آبان ماه هست و احتمال داره که به ترم تابستانی نرسم (فوریه)
    پذیرشم تا ترم بعدی هم اعتبار داره.
    میخواستم بدونم مثلا اگر ویزا اسفند اومد و من نتونستم برای این ترم برم دانشگاه میتونم برم اونجا که کلاس زبان ثبت نام کنم تا قبل از ترم سپتامبر ۲۰۱۷؟
    یعنی میخوام بدونم از این ویزای ۴ ماهه ای که مثلا اسفند به من بدن میتونم استفاده کنم و برم برای ثبت نام کلاس زبان و کارت اقامت بگیرم؟

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    University of Vienna

نقل قول نوشته اصلی توسط darya_ نمایش پست ها
    سلام٬
    وقت سفارت من اواسط آبان ماه هست و احتمال داره که به ترم تابستانی نرسم (فوریه)
    پذیرشم تا ترم بعدی هم اعتبار داره.
    میخواستم بدونم مثلا اگر ویزا اسفند اومد و من نتونستم برای این ترم برم دانشگاه میتونم برم اونجا که کلاس زبان ثبت نام کنم تا قبل از ترم سپتامبر ۲۰۱۷؟
    یعنی میخوام بدونم از این ویزای ۴ ماهه ای که مثلا اسفند به من بدن میتونم استفاده کنم و برم برای ثبت نام کلاس زبان و کارت اقامت بگیرم؟
    تا زمانی که ویزا اعتبار داشته باشه میتونین کلاس زبان یا دانشگاه ثبت نام کنین. زمانی که ویزاتون میاد هر چی زودتر برین اتریش به نفعتونه. ولی اگر منظورتون اینه که برای گرفتن زودتر کارت اقامت کلاس زبان ثبت نام کنین باید بگم اگر به عنوان دانشجوی رسمی پذیرفته شدید و نیاز به کلاس زبان ندارین دانشگاه شما رو کلاس زبان ثبت نام نمیکنه. برای گرفتن کارت اقامت باید خود دانشگاه ثبت نام کنین. اگر ویزاتون اسفند بیاد شما برای ترم تابستون میتونین ثبت نام کنین.
    لطفا مقررات فروم را مطالعه کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sh_shafiee نمایش پست ها
    تا زمانی که ویزا اعتبار داشته باشه میتونین کلاس زبان یا دانشگاه ثبت نام کنین. زمانی که ویزاتون میاد هر چی زودتر برین اتریش به نفعتونه. ولی اگر منظورتون اینه که برای گرفتن زودتر کارت اقامت کلاس زبان ثبت نام کنین باید بگم اگر به عنوان دانشجوی رسمی پذیرفته شدید و نیاز به کلاس زبان ندارین دانشگاه شما رو کلاس زبان ثبت نام نمیکنه. برای گرفتن کارت اقامت باید خود دانشگاه ثبت نام کنین. اگر ویزاتون اسفند بیاد شما برای ترم تابستون میتونین ثبت نام کنین.

خیلی ممنون از جوابتون.
    اگر ویزای من دیر بیاد (مثلا همون اسفند) قاعدتا زبانم تا اون موقع در ایران تموم میشه... (الان ب۲.۲ میخونم)
    ولی ترجیح میدم این کارو بکنم و به بهانه کلاس زبان برم که کارت اقامت رو بگیرم...
    فقط اینکه در اسفند ماه دانشگاه به من نامه ی معرفی به کلاس زبان میده که برم ثبت نام کنم؟ و اینکه ترم های کلاس زبان تاریخ شروع خاصی داره؟

رشته و دانشگاه
    University of Vienna

خیلی ممنون از جوابتون.
    اگر ویزای من دیر بیاد (مثلا همون اسفند) قاعدتا زبانم تا اون موقع در ایران تموم میشه... (الان ب۲.۲ میخونم)
    ولی ترجیح میدم این کارو بکنم و به بهانه کلاس زبان برم که کارت اقامت رو بگیرم...
    فقط اینکه در اسفند ماه دانشگاه به من نامه ی معرفی به کلاس زبان میده که برم ثبت نام کنم؟ و اینکه ترم های کلاس زبان تاریخ شروع خاصی داره؟
    ددلاین کلاس زبان تاریخ خاصی داره و حتما باید تا اون تاریخ ثبت نام کنید وگرنه به هیچ وجه ثبت نامتون نمیکنن. برای ترم زمستان میدونم که ددلاین تا 2 سپتامبر هست. اگر تا موقع ب2 گرفتین ولی خواستین تو اتریش هم یه ترم زبان بخونین مدرک زبانتون رو نشون ندین وگرنه نمیذارن برین کلاس زبان. در ضمن هزینه کلاس زبان بیش از 1000 یورو در ترمه. در ضمن شما اگر ویزاتون فروردین هم بیاد وقت برای ثبت نام دانشگاه دارین چون ددلاین ترم تابستان تا 30 اپریل یا حدود 10اردیبهشت هست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sh_shafiee نمایش پست ها
    ددلاین کلاس زبان تاریخ خاصی داره و حتما باید تا اون تاریخ ثبت نام کنید وگرنه به هیچ وجه ثبت نامتون نمیکنن. برای ترم زمستان میدونم که ددلاین تا 2 سپتامبر هست. اگر تا موقع ب2 گرفتین ولی خواستین تو اتریش هم یه ترم زبان بخونین مدرک زبانتون رو نشون ندین وگرنه نمیذارن برین کلاس زبان. در ضمن هزینه کلاس زبان بیش از 1000 یورو در ترمه. در ضمن شما اگر ویزاتون فروردین هم بیاد وقت برای ثبت نام دانشگاه دارین چون ددلاین ترم تابستان تا 30 اپریل یا حدود 10اردیبهشت هست.
    من اگر بخوام زبان بنویسم میشه همون ترم تابستان... پس اگر با این اوصاف من با اشتغال به زبان بتونم کارت اقامت یک ساله بگیرم میتونم ۱ ترم زبان بخونم و بیام ایران و بعد برای شروع ترم دانشگاه برگردم اتریش؟
    ترم کلاس زبان چند ماهه؟

رشته و دانشگاه
    University of Vienna

من اگر بخوام زبان بنویسم میشه همون ترم تابستان... پس اگر با این اوصاف من با اشتغال به زبان بتونم کارت اقامت یک ساله بگیرم میتونم ۱ ترم زبان بخونم و بیام ایران و بعد برای شروع ترم دانشگاه برگردم اتریش؟
    ترم کلاس زبان چند ماهه؟
    شما چه دانشجوی رسمی باشین چه دانشجوی زبان بین دو ترم تعطیل هستین و میتونین هر وقت دلتون میخواد برین ایران و برگردین. من نمیدونم مشکلتون چیه که با اینکه وقت کافی دارید اصرار دارین یه ترم زبان بخونین که هم خیلی گرونتره هم تکرار مکرراته. اگر میخواین فقط کلاس زبان ثبت نام کنین و سر کلاسها حاضر نشین نمیدونم امکان پذیر هست یا نه چون کلاسهای زبان حضور غیاب داره. برای پیدا کردن تاریخ های شروع و پایان کلاس زبان لطفا از وبسایت دانشگاه استفاده کنید و یا وبسایت خود کلاس زبان.

رشته و دانشگاه
    University of Vienna

کاربران گرامی,

با توجه به گسترده بودن بحث کورس های زبان آلمانی لطفا از این پس هر گونه پرسش و پاسخ و بیان تجربه را در این مورد در تاپیک مربوطه مطرح نمایید:
    پرسش و پاسخ در خصوص ثبت نام و گذراندن دوره های زبان آلمانی برای دانشجویان غیر رسمی

با تشکر

Senior Member

شما باید تاریخ های ثبت نام دانشگاه و کلاس زبانو چک کنید.از این ترم قانونشونو عوض کردن.شما برا ثبت نام کلاس زبان فقط 2هفته زمان دارین.ولی برا ثبت نام یونی 4ماه.یعنی شما اسفند هم بیای میتونی دانشگاهتو شروع کنی.از همون موقع ها شروع میشه فکرکنم.(خودتون چک کنید).ولی زبان شاید گذشته باشه ثبت نامش.پس وقتی گرفتن کارت اقامت براتون مهمه ثبت نام تو خود دانشگاه بهترین کاره

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط violet_m نمایش پست ها
    شما باید تاریخ های ثبت نام دانشگاه و کلاس زبانو چک کنید.از این ترم قانونشونو عوض کردن.شما برا ثبت نام کلاس زبان فقط 2هفته زمان دارین.ولی برا ثبت نام یونی 4ماه.یعنی شما اسفند هم بیای میتونی دانشگاهتو شروع کنی.از همون موقع ها شروع میشه فکرکنم.(خودتون چک کنید).ولی زبان شاید گذشته باشه ثبت نامش.پس وقتی گرفتن کارت اقامت براتون مهمه ثبت نام تو خود دانشگاه بهترین کاره

ثبت همه ی نام دانشگاه ها ۴ ماه وقت داره؟
    مثلا اگر فروردین برم ثبت نام کنم غیبت یک ماهه ای که داشتم مهم نیست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Angewandte kunst uni wien

ثبت همه ی نام دانشگاه ها ۴ ماه وقت داره؟
    مثلا اگر فروردین برم ثبت نام کنم غیبت یک ماهه ای که داشتم مهم نیست؟
    دريا جون كلاس زبانو چك كن چون وقتي كه دانشجوى غير رسمى (ausordentlich)هستى ثبت نام كلاس زبانت مهم تره اگر اون نشه هيچ كارى انجام نميشه حتى ويزاى يكسالت.

من شنيدم كه سفارت زمان ها رو در نظر ميكيره باز نگران نباش، دانشگاه براى دانشجوى غير رسمى زمان ثبت نام طولانى هست. ولى وابسته به بردن فيش ثبت نام زبان مى باشد.
    ویرایش توسط sh_shafiee : July 30th, 2016 در ساعت 09:01 PM دلیل: ترکیب با بعدی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)