صفحه 10 از 192 نخستنخست 123456789101112131415161718192060110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 1914

موضوع: تجربیات زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master studium of Vienna University of Technology

پیش فرض پاسخ : وسایل لازم، تهیه بلیط و هماهنگی جهت سفر به اتریش

نقل قول نوشته اصلی توسط Ignore نمایش پست ها
    Soya drink light: شیر یک لیتری1,95 euro
    Croissant: نان داخلش شکلات به تعداد 10 عدد´1,99 Euro
    cheeseburger : 2 عدد ساندویچ کوچک´´=2 Euro
    Pizza Mozzarell=5,99 Euro
    Orangennektar´-ابپرتقال یک و نیم لیتری´´=1 euro
    6 ta tokhme morgh=2,59 euro
    شکلات صبحانه=450gr=2,69 euro
    از فروشگاههای مولر-هوفر و مرکور و امپریس خرید میکنم!!!!!
    روز اول با یک همکار( اتریش) ک خرید کردم(کمکم کرد) 100 یورو شد...
    یخچال و پر کردم و مواد شوینده خریدم و نان و گوشت....
    خواستین من اسکن کنم رسید خریئوJ))
    بخدا این قیمتای تیرول هست....اینجوری باشه باید بیام وین خرید کنم برگردم!!!!!
    همکارم میگفت تیرول همچی الکی گرونه!!!!!در ضمن اتریشیه و هرچی باشه کشورشو بهتر میشناسه!!
    سوالهای مهم:
    1-جایی هست من فلاسک و قوری با قیمت مناسب تهیه کنم! من فقط یک فلاسک توی یک فروشگاه دیدم بخدا قیمتش 40 یورو بود!!!!!!اصلا موندم !!!
    چایی کیسه ای و قهوه بسته ای هم اگر باز با قیمت مناسب سراغ دارید بفرمایید!!!!
    2-قیمت قطار شهر به شهر دیگه کدوم سایت اینترنتی هست؟ایا باید رزرو کنیم؟
    3-من کارت اقامت را از شهرداری گرفتم... اگر با اتما م ویزام برگردم ایران میتونم با همین کارت بلیط بگیرم(وقتی وقت ویزا به اتمام برسه) و برگردم اتریش !؟؟کلا واسه برگشت به اتریش چه مدرک مهمی باید داشته باشیم؟؟
    شیر رو از hofer-billa-zeilpunkt-penny بخر که بهترین شیرشون که درصد چربیشم بالا باشه 1 یورو هست مگر اینکه فقط شیر سویا بخوری که خوب گرون هست تویه ایرانم شیر سویا گرون بود
    نونی که داخلش شکلات هست من نمیدونم به چه کاری میاد و ضروری نیست چون نون معمولی رو آدم احتیاج داره
    ساندویچ رو از فروشگاهها بخری که ضرر کردی چون نه سیر میشی نه کیفیت مناسبی داره البته کلا اینجا ساندویچ قیمتش بالاست مثلا کمترین قیمت 3 یور هست یا نهایتا 2.5 یورو مگه تویه مکدونالد که میشه یه دوبلشو با 1.5 یورو خرید
    آب پرتقال رو از hoffer بخر 2 لیتر 75 سنت
    تخم مرغم از هوفر بخر 15 تا 1.99 یورو
    شکلات صبحانه هم از billa بخر مارک celever 400 گرمی 1.19 یورو
    مولر و مرکور از گرونترین فروشگاههای اتریش هستند دوست عزیز
    شما از اینهایی که گفتم خرید بکنی قیمتهات و هزینه هات نصف میشه

فلاکس-قوری و لوازم خونه رو از ikea باید بپرسی ببینی اونجا شعبش کجاست یا تویه گوگل سرچ کنی
    یا بعضی از فروشگاهها هست که فقط لوازم خونه میفروشه به اسم kaufpunkt یا echt gunnstig! اینا قیمتاشون بد نیست ولی ikea از همه بهتره
    چای کیسه ای و قهوه هم از همین فروشگاهها که بالا گفتم بخر و مارک celever از همه مناسبتره

گــــفتار نیکــــــ ***** کــــردار نیکـــــــ ***** پــــندار نیکــــــــ

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه +/- زیر مشخصات کاربری استفاده کنید***

مطالب و سوالات غیر مرتبط با موضوع هر تاپیک به تاپیک مربوطه انتقال داده میشود

Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات کاربران از زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

مرسی سوبی جون اما من زیاد تکرار کردم که تیرول قیمتاش تقریبا دو برابر وین هست و کاریشم نمیشه کرد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    خود اینجا میگن تیول هست و کاریشم نمیشه کرد!!!!
    حتی دانشج.ی برلین هم اینجا داشتن که از گرونیش گله مند بوده....:-)))
    ولی بازم ممنون....
    البته خرید از فروشگاههای مختلف ایده خوبیه...

بهمین خاطر در مورد قطار و ...سوا ل کردم....ببینم بصرف ه هست بیام وین خرید ماهانه رو انجام بدم!!!!!

بقیه سوال ها رو کسی میدونه لطف کنه جواب بده....
    بازم ممنون

پیش فرض پاسخ : تجربیات کاربران از زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

نقل قول نوشته اصلی توسط Ignore نمایش پست ها
    مرسی سوبی جون اما من زیاد تکرار کردم که تیرول قیمتاش تقریبا دو برابر وین هست و کاریشم نمیشه کرد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    خود اینجا میگن تیول هست و کاریشم نمیشه کرد!!!!
    حتی دانشج.ی برلین هم اینجا داشتن که از گرونیش گله مند بوده....:-)))
    ولی بازم ممنون....
    البته خرید از فروشگاههای مختلف ایده خوبیه...

بهمین خاطر در مورد قطار و ...سوا ل کردم....ببینم بصرف ه هست بیام وین خرید ماهانه رو انجام بدم!!!!!

بقیه سوال ها رو کسی میدونه لطف کنه جواب بده....

بازم ممنون
    الهی...
    این دوستمون خیلی‌ مثل اینکه تو خرج افتاده..ببین دوست عزیز اگر زیر ۲۶ سال هستی‌ و تا وین هم ۲ ساعت بیشتر راه نیست..من اگه جات بودم میومدم وین خرید و بر میگشتم...آخه اینا که داری میگی‌ خیلیه!!!!
    زیر ۲۶ سال رو به خاطره قیمت بلیط گفتم

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط danaei نمایش پست ها
    الهی...
    این دوستمون خیلی‌ مثل اینکه تو خرج افتاده..ببین دوست عزیز اگر زیر ۲۶ سال هستی‌ و تا وین هم ۲ ساعت بیشتر راه نیست..من اگه جات بودم میومدم وین خرید و بر میگشتم...آخه اینا که داری میگی‌ خیلیه!!!!
    زیر ۲۶ سال رو به خاطره قیمت بلیط گفتم
    اره خانم دانایی عزیز ا
    تا حالا (تقریبا 2 هفته) 200 یورو م پرررررررررررررر!!!!!!!
    نه بابا من واسه PhD سنم زیر 26 نیست!!!

الانم بخاطر نداشتن اینترنت از وایرلس هتل بقلیه استفاده میکنم!:-))))
    جدی خوش بحالتون ...وین بخاطر رقابت بین تولید کننده و جمعیت بیشترش قیمتها فوق العاده خوبه.....

در مورد فلاکس sobijoonدرست میگن.IKEA ارزونترینشو میتونی‌ پیدا کنی.
    یک نکتهٔ دیگه هم بگم ..
    ببین دوست عزیز توقع شما هزینه هارو موجب می‌شه...به این معنی که اگر معمولیتر خرید کنی‌ خوب مطمئنا هزینه‌ات میاد پائین..البته من قصد جسارت نداشتم ها..کلی‌ عرض کردم..
    دانشجویی‌ خرید کنید هزینهاتون خیلی‌ خیلی‌ کمتر میشه

البته یه سری قطارهای خاص هم گذاشتن که آخر هفته ها هرجای اتریش بخواید برید با 9 یورو میتونید برید و واقعا به صرفه هست
    فکر میکنم تا یک ماه دیگه هم این قطارها، همچنان به کار خودشون ادامه میدن، اگه بعدا گرونتر نشوند
    YOU CAN WIN, IF YOU WANT

Member

نه عزیز ....جسارت چیه.....
    لطف دارین که اطلاع میدین
    هر چی میدونید بگید....اصلا فکر نمیکردم مثل ناشی ها بیوفتم تو خرج های الکی......

البته من خرجام معمولی تر از معمولیه.....انواع و اقسام نون رو اینجا نگاه کردم واقعا قیمتها 2-3 برابر وین هست!!!!

کاش میشد نون سنگگ از ایران بفرستن.....

:-)))
    منو بگو دوچرخه هم میخواستم بخرم!!!!!!
    ویرایش توسط Ignore : March 25th, 2012 در ساعت 01:39 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physik-TUGRAZ

سلام دوستان ..برای چایی درست کردن بهتره که یک بلر بخرید و یک فلاکس از موبلیکس به قیمته حدوده ۵ euro

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physik-TUGRAZ

rasti doostan mitoonid az forooshgahayee mesle quelle va universal be soorate ghesti ham kharid konid!baraye bazi vasile ha be dard mikhoret!
    rasti gheymate felax be tanhayee 5 euro hast va boiler gheymat monaseb ham beyne 9 ta 15 euro hast....say konid baraye kharid ajale nakonid..be hame ja sar bezanid..gahi dar forooshgahyaee mesle SATURN va mediamarkt ham mitoonid gheymathaye monaseb peida konid!man khodam 40 rooz chayee nakhordam ta felakse gheymate monaseb peida konam!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physik-TUGRAZ

لیدل قیمتش خوبه ..فقط به نظاره من گوشت قرمز نخرین..چون به نظاره من بو میده
    من از مرکور یک کیلو گشته چرخ کرده گرفتم به قمته ۵.۲۲ یورو
    به حراجها خیلی توجه کنید
    ولی کلان فروشگاه ارزون لیدل و هوفره ..

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)