صفحه 14 از 192 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 1914

موضوع: تجربیات زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

ApplyAbroad Senior Veteran
    PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر/نرم افزار

پیش فرض پاسخ : تجربیات کاربران از زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

نقل قول نوشته اصلی توسط shabgard25 نمایش پست ها
    سلام دوستان.چقدر این تاپیک پر و پیمون شده.کلی نکات مفید یاد گرفتم.دست همتون درد نکنه.
    در مورد هزینه زندگی دوست عزیزمون سوبی جون کاملا درست میگن.میشه با هفته ای حدود 12 یورو هم سر کرد که سر جمع میشه چیزی در حدود 50 تا نهایتا 60 یورو واسه خوراک.(خودم تجربه کردم)
    در مورد حمل و نقل دوستان اکه نکته ای دارن لطفا بفرمائید تا استفاده کنیم.من یه بلیط یک ماهه برای گراتس خریدم 38 یورو که در ماه میشه اتوبوس و قطار شهری رو نامحدود استفاده کرد.حالا یه کارت هایی هم هست که فکر میکنم 80 یورو در سال میدیم و بلیط ها کلا نصف قیمت میشه یا همچین چیزی.سوالم اینه که آیا تا حالا کسی از این کارت استفاده کرده؟؟؟می ارزه؟؟؟
    در مورد گواهینامه متاسفانه باید حتما زبان آلمانی بلد بود یا مترجم گرفت کرد!!!پس دوستانی که هنوز ایران هستید تا فرصت هست زبان بخونید.

و اما تجربه من درماه دوم:
    فکرشو بکنید که ویندوز لپ تاپ پکید و سی دی ریکاوری هم کار نکرد و هزار و یک ماجرا که نهایتا من روانه بازار کامپیوتر اینجا شدم!
    هزینه نصب ویندوز 50 یورو است.(منظور ریکاوری است)
    در مورد من از شانس بد هارد آسیب دیده بود و باید یه هارد نو میخریدم و البته ویندوز نو.اینجا بود که با همه وجودم قانون کپی رایت رو درک کردم!!!200 یورو واسه ویندوز!
    خلاصه با یه حساب سر انگشتی دیدم بهتره یه لپ تاپ جدید بخرم و قدیمی رو تو فرصتی که میرم ایران روبراه کنم.
    و اما لپ تاپ جدید با ویندوز و کیبورد آلمانیش دلم رو بد جوری به درد آورد!!!اول قصد تعویضش رو داشتم ولی بعد دیدم عجب چیزیه!تو یه روز 40 تا لغت یاد گرفتم اینه که دیگه نگهش داشتم.
    در مورد خرید لوازمی مثل لپتاپ این امکان وجود داره که سفارش بدین به کمپانی هایی مثل اپل که براتون انگلیسیش رو بفرستن که شاید 10 روز طول بکشه.
    نکته جالبی که دیدم این بود که در فروشگاه به اسم saturn که زنجیره ای است و در کل اتریش شعبه داره قیمت اغلب موارد اعم از گوشی همراه و لپ تاپ کمی ارزان تر بود.مثلا لپ تاپی که در نمایندگی اپل 925 یورو بود تو اونجا 890 یورو بود.و گوشی که در بازار 199 یوروه دراونجا 178 یورو.از نظر گارانتی هم هیچ فرقی با بیرون نداره.یه چیزیه تو مایه های پایتخت خودمونه که البته همه وسایل منزل رو داره.اعم از جارو برقی و ...
    ایشالله یه روز قسمت بشه واسه خونه خودتون در اینجا از این فروشگاه خرید کنید.
    محل این فروشگاه در گراتس تو citypark است.(اتوبوس 35)
    اینم آدرس سایتشه: http://www.saturn.at/ (کلا سخت افزار واسه زندگی خواستید جای خوبیه!)
    و اما نتیجه اخلاقی که من از داستان گرفتم این بود که اول از همه همیشه یه سی دی ویندوز از نوع ایرانیش همراه داشته باشم که گاهی هرچند موقتی خیلی به درد میخوره!!!
    دومین و مهمتر اینکه همیشه اینجا میتونید جایی رو پیدا کنید که جنسی ارزونتر از جاهای دیگه باشه.پس قبل از خرید مواردی مثل گوشی و کامپیوتر حتما حتما تحقیق کنید.

موفق باشید
    با تشکر از اطلاعات خوبی که قرار دادید.
    هرگز به فکر نرم افزار های قفل شکسته در کشورهایی که قانون کپی رایت دارن نباشید چون در صورت نصب و وصل شدن به اینترنت شما با مشکل روبرو میشید.
    من توصیه می کنم دوستانی که مثل شما نمی خوان کلی پول ویندوز بدن برن از سیستم عامل لینوکس(اوبونتو)استفاده کنن که هم رایگان هست هم در اینترنت به راحتی قابل دسترس و دانلود هست و نصبش هم مثل آب خوردن هست و دیگه این که محیطش مثل ویندوزه. برای جلوگیری از پرداخت پول برای سایر نرم افزارها مثل office می تونید مشابه اونها که free هستند را به راحتی از اینترنت دانلود کنید.
    موفق و سربلند باشید

Senior Member shabgard25 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Music-Tehran Art University

پیش فرض پاسخ : تجربیات کاربران از زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

نقل قول نوشته اصلی توسط PILAPILA نمایش پست ها
    هرگز به فکر نرم افزار های قفل شکسته در کشورهایی که قانون کپی رایت دارن نباشید چون در صورت نصب و وصل شدن به اینترنت شما با مشکل روبرو میشید.
    من توصیه می کنم دوستانی که مثل شما نمی خوان کلی پول ویندوز بدن برن از سیستم عامل لینوکس(اوبونتو)استفاده کنن که هم رایگان هست هم در اینترنت به راحتی قابل دسترس و دانلود هست و نصبش هم مثل آب خوردن هست و دیگه این که محیطش مثل ویندوزه. برای جلوگیری از پرداخت پول برای سایر نرم افزارها مثل office می تونید مشابه اونها که free هستند را به راحتی از اینترنت دانلود کنید.
    موفق و سربلند باشید
    ممنون دوست عزیز.
    البته من اعتقاد به رعایت کپی رایت دارم.ولی منظورم از داشتن ویندوز کرک شده صرفا جهت رفع نیاز موقت بود.وگرنه توصیه خودم هم صد در صد به نرم افزار اورجیناله.
    از توصیتون ممنون.من با این سیستم عامل آشنایی ندارم.به نظرتون میتونم راحت باهاش کار کنم؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر/نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط shabgard25 نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز.
    البته من اعتقاد به رعایت کپی رایت دارم.ولی منظورم از داشتن ویندوز کرک شده صرفا جهت رفع نیاز موقت بود.وگرنه توصیه خودم هم صد در صد به نرم افزار اورجیناله.
    از توصیتون ممنون.من با این سیستم عامل آشنایی ندارم.به نظرتون میتونم راحت باهاش کار کنم؟
    نگاه کنید محیطش و کار کردن باهاش تا حد زیادی شبیه ویندوز هست ولی به هر حال یک محیط جدید و یاد گرفتن کار با اون کمی وقت می بره.

به نظر من کار با اوبونتو سخت نیست و با یکم تلاش می تونید یاد بگیرید.

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master studium of Vienna University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط PILAPILA نمایش پست ها
    موفق و سربلند باشید
    دوست عزیز ممنون از راهنماییتون
    ولی در کشورهایی مثل اتریش تا لحظه ای که فعالیت اقتصادی با نرم افزار ها انجام بدین براتون دردسر میشه
    و الا الان شاید همه ایرانیهای اینجا نرم افزارهای کرک شده دارن و برای هیچ کس مشکلی پیش نیومده
    حتی خیلی از خود خارجی ها هم نرم افزارهای کرک استفاده میکنن

گــــفتار نیکــــــ ***** کــــردار نیکـــــــ ***** پــــندار نیکــــــــ

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه +/- زیر مشخصات کاربری استفاده کنید***

مطالب و سوالات غیر مرتبط با موضوع هر تاپیک به تاپیک مربوطه انتقال داده میشود

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    TUWIEN

نقل قول نوشته اصلی توسط sobijoon نمایش پست ها
    شما باید میرفتین پیش مدیر اونجا و میگفتین که ما برای اولین بار هست که میخوایم اقدام کنیم و اصلا تویه دستور العملشون هست که نباید ازتون برای اولین بار پرینت بگیرن ولی چون کارمندهای اونجا دیگه عادت دارن این پرینت مالی رو بگیرین از بعضی ها میخوان

در کل سیستم چونه زنی تویه اتریش خوب جواب میده به شرطی که زبان بلد باشین حالا یا انگلیسی یا آلمانی

اتفاقا 7 نفر که رفته بودیم کار من دست مدیر اون بخش بود و باهاشون هم صحبت کردیم ولی گفتن که می خواد.اتفاقا توی دستور العمل اینه که هر سال که اقدام میکنی این برگه رو از شما بخوایین
    در ضمن تو اتریش چیزی به نام چانه زنی نیست.بالاخره یکی از آشناهای ما 8 ساله اینجا زندگی میکنه و من خودم هم تو این چند وقت تو کارهای اداریم هیچ جا چونه نزدم و مطابق قانون همه کارام دقیق انجام شده.لطفا اینجا راه های در رو نگیم و دقیق بر اساس قانون حرکت کنیم.اینکه پرینت حساب میخوان این خیلی کار درست و منطقی هستش چون کسی که تمکن مالی نداره زندگی براش سخت میشه.

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط signal نمایش پست ها
    اتفاقا 7 نفر که رفته بودیم کار من دست مدیر اون بخش بود و باهاشون هم صحبت کردیم ولی گفتن که می خواد.اتفاقا توی دستور العمل اینه که هر سال که اقدام میکنی این برگه رو از شما بخوایین
    در ضمن تو اتریش چیزی به نام چانه زنی نیست.بالاخره یکی از آشناهای ما 8 ساله اینجا زندگی میکنه و من خودم هم تو این چند وقت تو کارهای اداریم هیچ جا چونه نزدم و مطابق قانون همه کارام دقیق انجام شده.لطفا اینجا راه های در رو نگیم و دقیق بر اساس قانون حرکت کنیم.اینکه پرینت حساب میخوان این خیلی کار درست و منطقی هستش چون کسی که تمکن مالی نداره زندگی براش سخت میشه.
    اینکه میگین چونه زدن جواب نمیده باید بگم که کاملا برعکسه
    امروز 3 تا از بچه ها رفتن ma35 از 2 تاشون خواستن
    با یه ذره چونه زدن ردیف شد و کارتشون رو محترمانه بهشون دادن

در ضمن برای بیمه هم همینطور : یمی از بچه ها باید 340 یورو بیمه میداد که اونم با چونه زنی شد 90 یورو
    پس سیستم چونه زنی جواب میده

حالا هرکی که میخواد میتونه طبق دستور العمل پیش بره ولی اینو گفتم که بدونین میشه چونه زد
    همینطور برای باز کردن حساب بانکی هم ما دیروز و امروز سر یه مشکلی با چونه ردیفش کردیم

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه +/- زیر مشخصات کاربری استفاده کنید***

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    TUWIEN

من با چونه رنی موافق نیستم چون قانون باید اجرا بشه والسلام و هیچ جا تا به حال چونه نزدم و نمی زنم و هیچ ضرری هم نکردم
    در مورد بیمه هم لازمه بگم باز م من نمیدونم شما از کجا میگید 340 یورو؟؟؟؟ بیمه 50 یورو ماهی هستش که من خودم تو ساختمون مرکزی بیمه کردم و ماه اول 65 یورو میدی و ماه های بعد 50 یورو
    لطفا اطلاعات درستی قرار بدهید !
    در مورد اداره اقامت هم پس خواستن نگید که نمی خوان، حالا شما مثه ایران می خوایید چونه بزنید این بحثش جداست.

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط signal نمایش پست ها
    من با چونه رنی موافق نیستم چون قانون باید اجرا بشه والسلام و هیچ جا تا به حال چونه نزدم و نمی زنم و هیچ ضرری هم نکردم
    در مورد بیمه هم لازمه بگم باز م من نمیدونم شما از کجا میگید 340 یورو؟؟؟؟ بیمه 50 یورو ماهی هستش که من خودم تو ساختمون مرکزی بیمه کردم و ماه اول 65 یورو میدی و ماه های بعد 50 یورو
    لطفا اطلاعات درستی قرار بدهید !
    در مورد اداره اقامت هم پس خواستن نگید که نمی خوان، حالا شما مثه ایران می خوایید چونه بزنید این بحثش جداست.
    دوست خوب من اینجا هیچ اطلاعاتی نمیزارم که اشتباه باشه

این بیمه که میگم یه مورد خاص بود برای یکی از بچه های فروم که متاسفانه بیمه قبول نکرد ماهی 50 یور ازش کم کنه و باید 340 یور به صورت آزاد بیمه میکرد که با چونه زدن درستش کردیم

و الا اگه قبول میکرد که احتیاجی به چونه زدن نبود
    همچینین برای تطبیق واحدم یکی دیگه از بچه ها 36 واحد رو به 11 واحد رسوند
    پس چونه زدن خیلی جاها به نفع ماها هست
    حالا یکی مثل شما میخواد چونه نزنه یکی هم میزنه

و غیر قانونی هم نیست که خود کارمندای ادارات این کار رو انجام میدن

ولی هر کسی به طریقی

Senior Member shabgard25 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Music-Tehran Art University

تائید میشه.ببینید وازه چانه زنی شاید یادآور خیلی داستانای ناهنجار در ایران باشه و کمی ناخوشاینده ولی یه کم که مثبت بهش نگاه کنید واقعا اینجا جواب میده و اصلا به معنای زیرپا گذاشتن قانون هم نیست و فقط کمی آسون تر کردن کارها است.
    دوستان عزیز تا جایی که من متوجه شدم در اتریش هر شهر و محله واداره ای شرایط خودش رو داره پس اگه موردی شنیدیم که با مورد خودمون متفاوت بود سریعا فکر نکنیم که طرف داره دروغ یا اطلاعات غلط میده.
    داستان بیمه همونطور که دوستمون گفتن برای من هم به همون شکل ازاد بود با کمی پیچیدگی.حالا تا الان نگفته بودم که کسی وحشت نکنه.
    ببینید بعضی رشته ها اینجا از ابتدا نمیتونن بیمه رسمی Gkk بشن.بنابراین باید در ابتدا یک بیمه 6 ماهه آزاد به مبلغ 360 یورو (حالا یه کم این ور و اون ور) بگیرن. و در کنارش به مدت 6 ماه هم حق بیمه GKK رو بپردازن تا بعز از 6 ماه تازه بیمه بشن.بنابراین من در بدو ورود 360 یورو به بیمه آزاد و ماهی 89 یورو به بیمه دولتی دارم پول میدم.
    برای اداره اقامت هم واقعا با یه مقداری چانه زنی یا حالا هر چی دوست دارید اسمش رو بزارید خیلی کارا راه میفته.مثلا از یکی بیمه میخوان از یکی نمیخوان!!!یکی از دوستای من هم همینجوری کارش درست شد درحالی که 2 نفر دیگه محبور شدن بیمه آزاد رو هم بگیرن ولی یکی قصر در رفت!!!
    در ضمن اینجا هم مثل سفارت یه کم سلیقه ای است.مثلا اداره اقامت از من جز بیمه و گواهی دانشگاه و برگه اسکان چیزی نخواست.در حالی که از یکی از دوستان حساب بانکی هم خواسته بود!!!
    تازه از همه جالب تر به یکی از هم رشته ای های ما که با هم قبول شدیم گیر داده بود و کارت اقامتش رو نداده بود که باید بره از رئیسش بپرسه آیا به این رشته اقامت میدن یا نه!!!که البته بازم با کمی صحبت دوستانه (همون چانه زنی) حل شد.
    بچه ها من اسم اتریشی ها رو گذاشتم آلمانی های شیرازی.چون تا الان که دیدم مثل شیرازی های همه جیز رو خیلی آسون میگیرن و در هر کاری خیلی راخت کنار میان!!!
    امیدوارم برای همه هم وطن های گلم تک تک لحظه ها به خوشی بگذره.
    شاد باشید

Member

دوستان توی اتریش هیچی مثل دوچرخه نمیتونه واسه ادم کارساز باشه
    اینجا حتی اگه قدرت خرید اتومبیل داشته باشی خیلی بصرفه نیست چون بنزین گرونه+ مدت پارک محدوده و جریمه پارک بیش از مدت مشخص از 20 یورو به بالاست....

من برا شروع خرجهای بیهوده ای کردم بطوریکه روز اول 100 یورو فقط خوراک و مواد اولیه تهیه کردم...

دوچرخه هم اگه بخوای نو بخری 240 یورو (کوهستانی خوبش) ولی فلومارکت هایی وجود داره که دوجچرخه و وسایل برقی و...پوشاک دست دوم توش هست و با چونه زدن میشه فوق العاده خریدهای خوبی انجام بدی
    من یه دوچرخه کوهستان خریدم 30 یورو...بقول خود صاحبش گفت این قیمت مثل هدیه هست./

تجربه من بعد از 40 روز ))

اینجا خیلی بارون میاد .....چتر یادتون نره)))
    موفق و سربلند باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)