صفحه 141 از 192 نخستنخست ... 4191131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151191 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,401 تا 1,410 , از مجموع 1914

موضوع: تجربیات زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

Senior Member Austrian آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تجربیات زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

نقل قول نوشته اصلی توسط sh_shafiee نمایش پست ها
    من 9000 یورو تو گردنم بود زیر لباسم و موقع بازرسی بدنی به ماموره گفتم اینا پوله درش بیارم؟ گفت نه نمیخواد. اصلا نپرسید چقدره یا واسه چی پول میبری. فک کنم بعضی وقتا سلیقه ای هم هست.
    کلا سلیقه ایه
    ولی بنظر بنده ( این نظر کاملا شخصیه و با احترام کامل به تجربیات شما دوستان و نظراتتون عرض می کنم ) قراردادن چیزی که حتی مجازم باشه در جایی مثل لباس زیر که داره نشون میده با آگاهی کامل دارید چیزی رو مخفی می کنید بسیار شک بر انگیز تر از زمانیه که مثل افراد بی اطلاع پول رو در چند بخش قرار داده اید.
    کاربران جدید توجه کنید که می بایست inbox خود را خالی کنید تا بنده و دیگر دوستان بتوانیم پاسخگوی سوال خصوصی شما باشیم.

Senior Member sabadadboud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MS Computational Science - University of Vienna

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamakbari نمایش پست ها
    والا اون چیزی که من میدونم و دیدم خلاف گفته شماست.
    من تا الان 3 بار اومدم ایراو و هر دفه وضعیت همینطوری بوده. از ایران میخوا پول ببری جرم محسوب میشه و برادران سپاهی ساعت 3 نصف شب بقول خودشون خونه زندیگیشونو ول کردن دارن مارو میگردن قانون سرشون نمیشه.
    نیم ساعت مونده به پرواز تز گیت رد میشی میگه این چیه؟ این پول واسه چیه؟ داری پول شویی میکنی؟ داری سرماییه مملکت و میبری؟
    تا تو بیای قانعش کنی پرواز پربده
    من کاری با قانون ندارم
    این چیزی که تواین 3 دفعه دیدم. که دختری زااار گریه میکرد عمو سپاهیم میگف نهههههههههههه.

اگه دوستان استرس دارن پول کمی ببرن بعد که اینجا حساب باز کردن خونواده انتقال میده.
    اینو چه به آژانس ها یا افراد دیگه و حتی تو فرودگاه هم بگید بهتون میگن. وضع دانشجویی با توریستی خیلی فرق داره. فقط با گفتنش به مامور گیت که دانشجو هستم مشکل رو حل میکنه. اینهمه دانشجو دارن میرن، تا حالا نشنیدیم به خاطر پول بهشون گیر بدن. مگراینکه مشکوک بازی در بیارن. همه هم دارن میگن پول یکجا نباشه و پخش باشه و استرسی که نداشته باشه ادم. همین.

Member RezaRazeR آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering-TU Wien

سلام،
    دوستان برای تعویض گواهینامه به گواهی نامه ی اتریشی محدودیت زمانی هست؟ من گواهی نامه رو قبل از اینکه بیام تعویض کردم و ۱۰ ساله گرفتم،سفارت هم ترجمه اش کردم و فقط دکتر نرفتم،درگیر امتحانات هستم و سرم شلوغه،
    تا شیش ماه اعبتار داره گواهی نامه(+بین الملی یا ترجمه) بعد از اون محدودیت زمانی نداره که کی برم برای تعویض؟
    ممنون

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    mining engineering LEOBEN

نقل قول نوشته اصلی توسط RezaRazeR نمایش پست ها
    سلام،
    دوستان برای تعویض گواهینامه به گواهی نامه ی اتریشی محدودیت زمانی هست؟ من گواهی نامه رو قبل از اینکه بیام تعویض کردم و ۱۰ ساله گرفتم،سفارت هم ترجمه اش کردم و فقط دکتر نرفتم،درگیر امتحانات هستم و سرم شلوغه،
    تا شیش ماه اعبتار داره گواهی نامه(+بین الملی یا ترجمه) بعد از اون محدودیت زمانی نداره که کی برم برای تعویض؟
    ممنون
    گواهی نامه رو واسه چی تعویض میکنیم؟ چون دیگه مال خودمون که اعتبار داشت تموم شده. پس وقتی از اعتبارش میگذره قابل تعویض تره.
    6 ماه اعتبار از روزه ورود به اتریش گواهی نامه اعتبار داره.
    باشد که رستگار شویم...‌‌

Junior Member

دوستان من خوابگاهم رو از oead گرفتم حالا برام يك ايميل زدن كه انگار موقعي كه برسم ميان دنبالم و كليد خوابگاه رو ميدن و ... اين جريانش چيه ؟ كسي اطلاع داره؟ چقدر هزينه ميگيرن؟ اينم متن ايميل:

Is your arrival scheduled early in the morning, at night or on a weekend? Then we strongly recommend you to book the iHouse - Student Welcome Service.
    www.ihouse.at
    It includes a 24-hour shuttle service from the Vienna International Airport to your OeAD-Guesthouse and you will be handed your keys to your apartment directly at the airport. Thus, this service allows you to book the flight that suits you the best and enables you to arrive in Vienna with a smile on your face.
    The iHouse Survival Guide will support you even further with all the important and student-tailored information for a pleasant start into the new semester.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mdsgh نمایش پست ها
    دوستان من خوابگاهم رو از oead گرفتم حالا برام يك ايميل زدن كه انگار موقعي كه برسم ميان دنبالم و كليد خوابگاه رو ميدن و ... اين جريانش چيه ؟ كسي اطلاع داره؟ چقدر هزينه ميگيرن؟ اينم متن ايميل:

Is your arrival scheduled early in the morning, at night or on a weekend? Then we strongly recommend you to book the iHouse - Student Welcome Service.
    www.ihouse.at
    It includes a 24-hour shuttle service from the Vienna International Airport to your OeAD-Guesthouse and you will be handed your keys to your apartment directly at the airport. Thus, this service allows you to book the flight that suits you the best and enables you to arrive in Vienna with a smile on your face.
    The iHouse Survival Guide will support you even further with all the important and student-tailored information for a pleasant start into the new semester.
    طبق قانون ، خوابگاه کلید رو فقط به خودتون می تونه تحویل بده، میگه اگه در زمانی غیر از ساعات معین برای دریافت کلید بخواید اقدام کنید چون مسئولین خوابگاه نیستند داره میگه می تونید از طریق ihouse اقدام کنید که خدمات دیگه ای هم داره مثل پیک آپ از فرودگاه و ...
    ولی اگه کسی رو در شهری که پذیرش گرفتید دارید که می تونه کلید رو بگیره با خوابگاه هماهنگ کنید و پول بیخود ندید
    کاربران جدید توجه کنید که می بایست inbox خود را خالی کنید تا بنده و دیگر دوستان بتوانیم پاسخگوی سوال خصوصی شما باشیم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mdsgh نمایش پست ها

www.ihouse.at

ولش کنید. گرونه الکی. 79 یورو می گیرن برای پیک اپ ساده. با تاکسی که ارزونتره.

نقل قول نوشته اصلی توسط sabadadboud نمایش پست ها
    ولش کنید. گرونه الکی. 79 یورو می گیرن برای پیک اپ ساده. با تاکسی که ارزونتره.
    این سایت صرفا برای پیک آپ نیست و برای کسانیست که متاسفانه در ساعتی به وین می رسند که ممکنه دسترسی به محل خوابگاه براشون سخت باشه و اینکه کسی رو ندارند که بره کلید خوابگاه رو بگیره و متاسفانه هستند دوستان زیادی که اطلاعات اولیه زبان رو هم در سطح خیلی پایینی دارند و مجبور میشن از این وبسایت استفاده کنند:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2177591

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Austrian نمایش پست ها
    این سایت صرفا برای پیک آپ نیست و برای کسانیست که متاسفانه در ساعتی به وین می رسند که ممکنه دسترسی به محل خوابگاه براشون سخت باشه و اینکه کسی رو ندارند که بره کلید خوابگاه رو بگیره و متاسفانه هستند دوستان زیادی که اطلاعات اولیه زبان رو هم در سطح خیلی پایینی دارند و مجبور میشن از این وبسایت استفاده کنند:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2177591
    اره دیدم شرایطشو. بهترین حالتش که میان دنبالت و کلید خونه رو میدن دستت و کارهای ثبت نام و ... رو هم انجام میدن 499 یورو می گیرن اگه اشتباه نکنم. بالا دیگه توضیح ندادم. چون هرکی سایتشو بره ببینه 3 تا پکیج گذاشته. بد نیستااا اما خدایی بیخودی گرونه.

این سایتشه:
    http://www.ihouse.at/

نقل قول نوشته اصلی توسط sabadadboud نمایش پست ها
    اره دیدم شرایطشو. بهترین حالتش که میان دنبالت و کلید خونه رو میدن دستت و کارهای ثبت نام و ... رو هم انجام میدن 499 یورو می گیرن اگه اشتباه نکنم. بالا دیگه توضیح ندادم. چون هرکی سایتشو بره ببینه 3 تا پکیج گذاشته. بد نیستااا اما خدایی بیخودی گرونه.

این سایتشه:
    http://www.ihouse.at/
    آره منم کاملا موافقم که خیلی زیاده و گرونه ، دوستان ایرانی که می خوان چنین کاری کنند بنظرم می تونند برن داخل فیس بوک دانشگاهشون اونجا پیغام بدن که دارند میان خیلی ها حتی میرن استقبالشون و کمکشون می کنند ، خیلی هم باحاله فقط برای کلید به هر کسی اعتماد نکنید ، نه اینکه کلید رو ممکنه اصلا نیارند ها ، مشکل اینه که برعکس چیزی که ما فکر می کنیم همه این خارجی ها خوش قول هستند اصلا اینجوری نیست و خیلی هاشون بد قول هستند ;-)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)