صفحه 165 از 192 نخستنخست ... 65115155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,641 تا 1,650 , از مجموع 1914

موضوع: تجربیات زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    University of Vienna

پیش فرض پاسخ : تجربیات زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

نقل قول نوشته اصلی توسط elaherk نمایش پست ها
    میبخشین دوستان گواهی بیمه wgkk که باید به ma35 بدم واسه کارای اقامت، نمیدونم کدوم برگه هست . کلا از wgkk دو تا برگه برام اومده که یکیش نوشته 92،33 یورو از حسابم برداشت شده. یکی هم قبلش برام اومد که فلان مبلغ واسه یک ماه ونیم از حسابم برداشت خواهد شد. دیگه برگه ی دیگه ای بهم ندادن. اگه ایمیلی درخواست کنم بهم میدن گواهی رو؟
    ممنون
    اون یه گواهی هست که مخصوص ma35 صادر میشه و باید بهشون بگین بهتون بدن.
    لطفا مقررات فروم را مطالعه کنید.

Senior Member

2تا سوال:
    1.ترمتون تا 31 جون تموم شده؟یا ممکنه مثلا تا اواسط جولای بمونین؟
    2.اگه کارت اقامتمو 1 اگوست بگیرم.سال بعدش میتونم 2ماه زودتر برم برا تمدیدش؟یا حتما همون موقع باید برم؟

Junior Member

سلام دوستان
    من دانشجوی ترم اول دانشگاه وین هستم البته هنوز رسمی نشدم و در حال گذراندان کورس زبان هستم،از طرفی با معافیت تحصیلی و سپردن وثیقه به وین اومدم و حالا قصددارم حدودا یک ماه دیگه برای دیدار خانواده به ایران برم .هفته گذشته با راهنمایی دوستان در این فرم به سفارت ایران در اتریش مراجعه کردم جهت دریافت مهر خروج ولی کارمندان سفارت به بنده اعلام کردن که مهر خروج برای شما نیست و مخصوص مشمولینی است که غیبت دارند و فقط گواهی اشتغال به تحصیل منو تایید کردن و گفتن باید اینو وقتی رفتی ایران ببری وزارت علوم و اونا نامه میدن برای اداره گذرنامه که اونجا مهر خروج بزنن برات.حالا مشکل من اینه که تو اشتغال به تحصیل نوشته که من در حال گذراندن کورس زبان هستم و دانشجوی رسمی نیستم و این دقیقا چیزی هست که وزارت علوم با اون مشکل داره یعنی دانشجوی مشمول با معافیت تحصیلی حق گذراندن کورس زبان ندارد......کسی شرایط من رو تجربه کرده و میدونه من باید چی کار کنم؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط fryfer نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجوی ترم اول دانشگاه وین هستم البته هنوز رسمی نشدم و در حال گذراندان کورس زبان هستم،از طرفی با معافیت تحصیلی و سپردن وثیقه به وین اومدم و حالا قصددارم حدودا یک ماه دیگه برای دیدار خانواده به ایران برم .هفته گذشته با راهنمایی دوستان در این فرم به سفارت ایران در اتریش مراجعه کردم جهت دریافت مهر خروج ولی کارمندان سفارت به بنده اعلام کردن که مهر خروج برای شما نیست و مخصوص مشمولینی است که غیبت دارند و فقط گواهی اشتغال به تحصیل منو تایید کردن و گفتن باید اینو وقتی رفتی ایران ببری وزارت علوم و اونا نامه میدن برای اداره گذرنامه که اونجا مهر خروج بزنن برات.حالا مشکل من اینه که تو اشتغال به تحصیل نوشته که من در حال گذراندن کورس زبان هستم و دانشجوی رسمی نیستم و این دقیقا چیزی هست که وزارت علوم با اون مشکل داره یعنی دانشجوی مشمول با معافیت تحصیلی حق گذراندن کورس زبان ندارد......کسی شرایط من رو تجربه کرده و میدونه من باید چی کار کنم؟
    شما به سفارت چی گفتید؟ گفتید مهر خروج ویژه مشمولین خارج از کشور میخواید یا مهر خروج دانشجویی؟
    همونطور که میتونید توی لینکها ببینید، این دوتا کاملن باهم فرق دارن. اولی مخصوص مشمولین غایب و ایرانیهای مقیم خارج از کشوره که به سن سربازی میرسن.
    دومی برای همه دانشجوهای ایرانیه که اعم از مشمول و غیرمشمول از کشور قانونی خارج شدن و مشغول تحصیل در اتریش هستن. برای دانشجویان پسر این مهر
    به منزله تایید وضعیت دانشجویی شما در اتریش توسط نمایندگی دولت جمهوری اسلامی (یعنی سفارت ایران) بوده و اجازه خروج مجدد شما از کشور به مقصد اتریش
    می باشد. برای دانشجویان دارای کارت پایان خدمت و دانشجویان دختر هم این مهر تنها این سود رو داره که در موقع خروج از کشور عوارض پرداخت نمیکنن.
    مادامیکه که شما در خارج از کشور مشغول تحصیل هستید اون مهر مشمولین رو برای شما نمیزنن،چون لازمه ش انصراف/اتمام تحصیلی هستش و تغییر کشور محل
    اقامت در پاسپورت. چون داخل پاسپورت شما و بقیه دانشجوها محل اقامت رو ایران زدن، اون مهر برای شما بکار نمیاد و باید مهر خروج دانشجویی رو بگیرید.

نظر من اینه که شما به کارمند سفارت گفتید مهر خروج مشمولین میخواید. درسته؟ چون قاعدتن اگر گواهی اشتغال ب تحصیل شما رو مهر کردن میتونید با پر کردن
    یک فرم و تحویلش به سفارت همراه با همون برگه گواهی اشتغال به تحصیل، مهر خروج رو براتون بزنن. به توصیحاتی که توی لینکها هست توجه کنید.
    ضمنن شما اگر پذیرشتون مشروط بوده، چجوری تونستین از نظام وظیفه نامه خروجی بگیرید؟ اگر اینکار رو توی ایران کردید و وزارت علوم موافقت کرده
    که برای سپردن وثیقه شما رو به نظام وظیقه معرفی کنه، پس مشکلی با نوع پذیرش شما نداشتن و من بعد هم ندارن.

Junior Member

سلام دوستان
    من تا مدتی دیگه آدرسم تو وین تغییر میکنه، یعنی تو همون خوابگاهی که هستم، فقط اتاقمو عوض میکنم. میخواستم بدونم وقتی آدرسم تغییر میکنه، به کجا باید اطلاع بدم و چه کاری باید انجام بدم. و اینکه این تغییر آدرس رو باید به همه جاهایی که ازشون نامه دریافت میکنم بگم، مثل wgkk و بانکم... یا اینکه همون یه اداره باید برم و بصورت اتومات همه ادارات دیگم متوجه میشن؟
    و سوال دیگم اینه که بیمه ای که اینجا از wgkk گرفتیم، باید هر سال تمدید بشه؟ (برا تمدید اقامت)
    ممنون.

Senior Member

سلام.قبل از ثبت نام دانشگاه چه کارایی باید بکنیم و چقدر طول میکشه؟
    کلا میشه مراحل گرفتن کارت اقامتو بگین و همینطور زمانی که طول میکشن؟مرسی

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    University of Vienna

نقل قول نوشته اصلی توسط violet_m نمایش پست ها
    سلام.قبل از ثبت نام دانشگاه چه کارایی باید بکنیم و چقدر طول میکشه؟
    کلا میشه مراحل گرفتن کارت اقامتو بگین و همینطور زمانی که طول میکشن؟مرسی
    ثبت نام دفعه ی اول کاری نداره. میری ب بخش مربوطه در دانشگاه با کارت شناسایی و پذیرشت و اونجا خودشون برات ثبت نام میکنند.
    برای کارت اقامت میری مگیسترات با مدارک لازم و درخواست میدی. بهت یه فیش میده+ یه لیست مدارک+ یه تاریخ. توی اون تاریخ با مدارک خواسته شده میری و کارتتو تحویل میگیری. بین 2 تا 3 هفته طول میکشه.
    لطفا مقررات فروم را مطالعه کنید.

Senior Member Austrian آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Ary90 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تا مدتی دیگه آدرسم تو وین تغییر میکنه، یعنی تو همون خوابگاهی که هستم، فقط اتاقمو عوض میکنم. میخواستم بدونم وقتی آدرسم تغییر میکنه، به کجا باید اطلاع بدم و چه کاری باید انجام بدم. و اینکه این تغییر آدرس رو باید به همه جاهایی که ازشون نامه دریافت میکنم بگم، مثل wgkk و بانکم... یا اینکه همون یه اداره باید برم و بصورت اتومات همه ادارات دیگم متوجه میشن؟
    و سوال دیگم اینه که بیمه ای که اینجا از wgkk گرفتیم، باید هر سال تمدید بشه؟ (برا تمدید اقامت)
    ممنون.

باید دوباره برید شهرداری و بشهون تغییر آدرس رو اعلام کنید ( باید کپی قرارداد و اصل قرارداد جدید که آدرس توی اون عوض شده هم با خودتون ببرید.
    نه باید به همه جاهایی که براتون مهمه تغییر آدرس رو اعلام کنی، خیلی هاشون از طریق همون اینترنت و ایمیل میشه ، مثلا من خودم برای بیمه رو ایمیلی انجام دادم.
    بله بیمه باید هر سال تمدید بشه ، شما اید در اتریش همیشه بیمه باشید اگه نباشید :
    1. کارت اقامت سال بعدتون تمدید نمیشه
    2. درصورت نیاز به دکتر و دوا و ... خیلی خیلی هزینه هاتون زیاد میشه بصورت آزاد.
    کاربران جدید توجه کنید که می بایست inbox خود را خالی کنید تا بنده و دیگر دوستان بتوانیم پاسخگوی سوال خصوصی شما باشیم.

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Austrian نمایش پست ها
    باید دوباره برید شهرداری و بشهون تغییر آدرس رو اعلام کنید ( باید کپی قرارداد و اصل قرارداد جدید که آدرس توی اون عوض شده هم با خودتون ببرید.
    نه باید به همه جاهایی که براتون مهمه تغییر آدرس رو اعلام کنی، خیلی هاشون از طریق همون اینترنت و ایمیل میشه ، مثلا من خودم برای بیمه رو ایمیلی انجام دادم.

مطمئنید اینو؟ چون اگر تغییر آدرس نیست و فقط تغییر اتاق به نظرم نیازی نیست هیچ جا اعلام بشه. چون دارن میگن
    آدرس خوابگاه ثابته، یعنی‌ اسم خیابون و شماره ساختمون که تغییری نکرده. نامه‌های هم که میاد به آدرس کل ساختمون میاد
    نه اتاق به اتاق. درسته؟

Senior Member sabadadboud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MS Computational Science - University of Vienna

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    مطمئنید اینو؟ چون اگر تغییر آدرس نیست و فقط تغییر اتاق به نظرم نیازی نیست هیچ جا اعلام بشه. چون دارن میگن
    آدرس خوابگاه ثابته، یعنی‌ اسم خیابون و شماره ساختمون که تغییری نکرده. نامه‌های هم که میاد به آدرس کل ساختمون میاد
    نه اتاق به اتاق. درسته؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Austrian نمایش پست ها

خوب به صندوق پستی کجا باید نامه بری؟ هر خونه هر خوابگاه شماره داره. نامه ها با شماره خونه یا اپارتمان مشخص میشن و همشون صندوق پستی خودشونو داره. اگه تغییر ندن امکان داره هر بسته پستی یا نامه ای به صندوق پستی قبلیشون بره...و جابجا بشه با فردی که قراره جدید تو اون خونه ساکن بشه

اقای اتریش درست میگن... باید ادرس اطلاع داده بشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)