صفحه 187 از 192 نخستنخست ... 87137177178179180181182183184185186187188189190191192 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,861 تا 1,870 , از مجموع 1914

موضوع: تجربیات زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

دوستان برای کار در اتریش برای دانشجوها کجا بهتر هست و الان کار هست ..هرچند مثلا با حداقل 200 یورو هم باشه .

Junior Member 85223501 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط 85223501 نمایش پست ها
    پاسخ سوال یک رو هنوز نمی دونم

ایمیلت و شماره تماستو می گیرن، با هر ایر لاینی می تونی بفرستی ولی تو وین باید تحویل بگیری، روز پرواز قطعا تحویل داده نمی شود.

بهترین راه بردن بار همراه است، ارزان تر از پست و فریت در می اید، حتی با وجود دادن دو مسیر اضافه بار هوایی
    اضافه بار هواپیمای اتریشی را تلفنی اعلام کنید بهشون
    فریت برای بار زیر 100 کیلو به صرفه نیست، خصوصا اگر مقصد وین نباشد ولی از پست ارزان تر است برای بیست کیلو ولی برای ده کیلو پست پیشتاز ارزان تر است.

فریت کردن بار در ایران ایر با ارائه بلیط و سایر مدارک حتی بعد از رفتن مسافر امکان پذیر است.
    فرودگاه وین اداره پست شبانه روزی ندارد
    صندوق امانات هم ندارد

درود و عرض ادب
    دوستان مقیم در مورد آب و هوا در 4 فصل سال اطلاعاتی مرحمت می فرمایید؟
    وین رو با تهران در چهر فصل سال مقایسه بفرمایید از لحاظ اب و هوا /و میزان بارش باران / طول مدت روز
    ممنون میشم
    سپاس

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    University of Vienna

نقل قول نوشته اصلی توسط asalmaknoon نمایش پست ها
    درود و عرض ادب
    دوستان مقیم در مورد آب و هوا در 4 فصل سال اطلاعاتی مرحمت می فرمایید؟
    وین رو با تهران در چهر فصل سال مقایسه بفرمایید از لحاظ اب و هوا /و میزان بارش باران / طول مدت روز
    ممنون میشم
    سپاس
    تهران بسیار شهر گرمتر و خشکتریه. وین از حدود ماه مارچ یا همون فروردین شروع ب گرم شدن میکنه و تا حدودا اواخر اکتبر یا همون مهر ماه همچنان گرمه. سه ماه تابستان یعنی جولای و اگوست و سپتامبر که تقریبا همزمان با سه ماه تابستان ایرانه کاملا گرمه و از اونجایی که همه جا مثل ایران کولر ندارن نسبتا غیر قابل تحمل(مخصوصا اگوست). زمستان های نسبتا سردی داره مثلا امسال دمای هوا در شب به -14 و حتی بیشتر هم رسید منتها اولا داخل منازل به دلیل عایق بندی درست گرمه ثانیا سرما از یه حدی ک بگذره دیگه واسه بدن فرقی نداره پس نمیشه گفت خیلی سخته. مسلما از ایران خیلی بیشتر بارش داریم ولی اینجا هم مثل ایران گاهی شانسیه. مثلا امسال برف درست حسابی ندیدیم. در کل زمان گرم شدن و سرد شدن هوا با ایران تقریبا یکیه ولی زمستانهای اینجا سردتره.
    لطفا مقررات فروم را مطالعه کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط sh_shafiee نمایش پست ها
    تهران بسیار شهر گرمتر و خشکتریه. وین از حدود ماه مارچ یا همون فروردین شروع ب گرم شدن میکنه و تا حدودا اواخر اکتبر یا همون مهر ماه همچنان گرمه. سه ماه تابستان یعنی جولای و اگوست و سپتامبر که تقریبا همزمان با سه ماه تابستان ایرانه کاملا گرمه و از اونجایی که همه جا مثل ایران کولر ندارن نسبتا غیر قابل تحمل(مخصوصا اگوست). زمستان های نسبتا سردی داره مثلا امسال دمای هوا در شب به -14 و حتی بیشتر هم رسید منتها اولا داخل منازل به دلیل عایق بندی درست گرمه ثانیا سرما از یه حدی ک بگذره دیگه واسه بدن فرقی نداره پس نمیشه گفت خیلی سخته. مسلما از ایران خیلی بیشتر بارش داریم ولی اینجا هم مثل ایران گاهی شانسیه. مثلا امسال برف درست حسابی ندیدیم. در کل زمان گرم شدن و سرد شدن هوا با ایران تقریبا یکیه ولی زمستانهای اینجا سردتره.
    درود و عرض ادب

با سپاس از شما دوستان که وقت میگذارید و تجربیاتتون رو در اختیار هم وطنان قرار میدید پیروز باشید و برقرار

در مورد روزهای افتابی در وین هم ممنون میشم بفرمایید معمولا چند ماه در سال آفتاب داره ؟
    و طول مدت روز در تابستان چقدره ؟ چه ساعتی معمولا آفتاب غروب می کنه

با سپاس

درود بر دوستان
    در مورد امنیت شهر وین :
    - یه بانوی جوان به همراه دو فرزند خردسال برای زندگی به تنهایی از امنیت برخوردار هست ؟
    - شهر وین برای زندگی دائم و تحصیل کودکان شهر مناسبی ست یا صرفا برای تفریح و تحصیل دانشجویی مناسب ما ایرانیان است؟

مچکرم

Moderator

درود بر دوستان
    در مورد امنیت شهر وین :
    - یه بانوی جوان به همراه دو فرزند خردسال برای زندگی به تنهایی از امنیت برخوردار هست ؟
    - شهر وین برای زندگی دائم و تحصیل کودکان شهر مناسبی ست یا صرفا برای تفریح و تحصیل دانشجویی مناسب ما ایرانیان است؟

مچکرم

جواب هر دو سوال مثبته. شهر وین جزو 3 شهر اول دنیا از نظر زندگی هستش و امنیت بالایی برای ساکنینش داره. البته
    باید در نظر داشته باشید که هر شهری ناامنی های مخصوص خودش رو داره ولی در مورد وین و یا کلن شهرهای اتریش میشه
    این رو گفت که امنیت در درجه بالایی قرار داره. از تظر تحصیلی برای فرزندان خردسال هم خوبه چون ساپورتهایی مثل تحصیل
    رایگان رو دارن. اما به زبان آلمانی هستش. اگر میخواید بچه تون اینترنشنال تحصیل کنه به زبان انگلیسی و المانی ،مدارسی وجود
    داره که البته رایگان نیس.

درود و عرض ادب

با سپاس از شما دوستان که وقت میگذارید و تجربیاتتون رو در اختیار هم وطنان قرار میدید پیروز باشید و برقرار

در مورد روزهای افتابی در وین هم ممنون میشم بفرمایید معمولا چند ماه در سال آفتاب داره ؟
    و طول مدت روز در تابستان چقدره ؟ چه ساعتی معمولا آفتاب غروب می کنه

با سپاس

درود دوستان
    عرض ادب و احترام
    دوستی فرمودن چرا انقدر در مورد جزئیات آب و هوا و دما و آفتاب و ... وین سوال می کنم ... بعد که وارد شدم می بینم .
    اینا خیلی مهم هستن جز تحصیلی نمیام برای اقامت میام و بین 3 تا کشور موندم :اتریش-وین فرانسه اسپانیا-مادرید -والنسیا

سفر تفریحی کوتاه بود و کاملا با اقامت دائم متفاوت هست

بخصوص در مورد دو کودک همراه
    آب و هوا و سردی هوا
    آفتاب
    امنیت
    هزینه ها
    امکانات تحصیلی برای کودکان

تاالان انتخابم وین بوده ... اما از لحاظ آب و هوا و میزان روزهای آفتابی و طول مدت روز در وین که بخصوص برای رشد کودکان خیلی مهمه ... دچار شک هستم
    و نیاز به راهنمایی دوستان مقیم دارم.

با سپاس

Moderator

درود دوستان
    عرض ادب و احترام
    دوستی فرمودن چرا انقدر در مورد جزئیات آب و هوا و دما و آفتاب و ... وین سوال می کنم ... بعد که وارد شدم می بینم .
    اینا خیلی مهم هستن جز تحصیلی نمیام برای اقامت میام و بین 3 تا کشور موندم :اتریش-وین فرانسه اسپانیا-مادرید -والنسیا

سفر تفریحی کوتاه بود و کاملا با اقامت دائم متفاوت هست

بخصوص در مورد دو کودک همراه
    آب و هوا و سردی هوا
    آفتاب
    امنیت
    هزینه ها
    امکانات تحصیلی برای کودکان

تاالان انتخابم وین بوده ... اما از لحاظ آب و هوا و میزان روزهای آفتابی و طول مدت روز در وین که بخصوص برای رشد کودکان خیلی مهمه ... دچار شک هستم
    و نیاز به راهنمایی دوستان مقیم دارم.

با سپاس
    با سلام. فکر میکنم تمام مواردی که گفتید توی پستهای مختلف بحث شد. هم آب و هوا و سردی و هم هزینه ها و تحصیل فرزندان.
    در مورد افتاب هم حب در ایام زمستان اینجا خیلی ابری تر از تهرانه و معمولن آفتاب کم هست. اما خب بهار و تابستون خوبه. باز اگه سوالی
    هست بپرسید.

Junior Member 85223501 آواتار ها

پاسخ
    من وین نیستم
    اما منزای دانشگاه سایت داره و غذاهای اصلیش بین 3 و نیم تا 5 و نیم یورو هست و اوها کارت تخفبف عفتگی یک یورویی می ده، فقط نهاره و روزهای تعظیل هم بسته اس.
    سوال
    من تازه دارم میام اتریش. شما اطلاعی در مورد غذاهای سلف دانشگاه دارین که عموما در اتریش که به شکله؟ کیفیت و هزینه چطوریه و آیا مثل سیستم ایرانه که باید رزرو کرد و با قیمت خیلی پایینتر؟؟ و اینکه شامل چه وعده هایی میشه؟ نهار و صبحانه هم میدن؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)