صفحه 188 از 192 نخستنخست ... 88138178179180181182183184185186187188189190191192 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,871 تا 1,880 , از مجموع 1914

موضوع: تجربیات زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

Moderator

پیش فرض پاسخ : تجربیات زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

نقل قول نوشته اصلی توسط 85223501 نمایش پست ها
    پاسخ
    من وین نیستم
    اما منزای دانشگاه سایت داره و غذاهای اصلیش بین 3 و نیم تا 5 و نیم یورو هست و اوها کارت تخفبف عفتگی یک یورویی می ده، فقط نهاره و روزهای تعظیل هم بسته اس.
    سوال
    من تازه دارم میام اتریش. شما اطلاعی در مورد غذاهای سلف دانشگاه دارین که عموما در اتریش که به شکله؟ کیفیت و هزینه چطوریه و آیا مثل سیستم ایرانه که باید رزرو کرد و با قیمت خیلی پایینتر؟؟ و اینکه شامل چه وعده هایی میشه؟ نهار و صبحانه هم میدن؟
    ببینید اساسن چیزی به اسم سلف دانشجویی (که قیمت ارزونتر باشه و فقط مخصوص دانشجوها باشه، مثه ایران) وجود نداره. دانشگاه رستورانهایی
    به نام منزا داره که قیمتاش متعادل (نه لزومن ارزون) هستن و همه؛ اعم از استاد، دانشجو و کارمند میرن اونجا غذا میخورن. مثل رستوران معمولی
    رزرو هم نداره. شما میرید غذا رو میگیرید و پولشو میدید. برای دانشجوها، ÖH یک تخفیف حدود 1 یورو میده که باید برید و فعالش کنید.
    میشه گفت منزا یه سیستم سراسری هستش که همه دانشگاههای اتریش دارن و کم و بیش یه شکل هست.
    همونجوری که گفتم فرض کنید یه رستوران بزرگه که ظهرها مشتری داره و از ساعت 11 غذا میده،معمولن داخلش هم یکی دوتا کافه مانند هست که
    با قیمت آزاد قهوه و کیک میفروشن. میشه صبونه رو هم اونجا خورد. ولی خب صرفه اقتصادی نداره. یه قهوه و یک کیک چیزی حدود 3-4 یورو در میاد.
    واسه همین اکثرن همه واسه ناهار فقط میرن. شام هم نداره

Junior Member 85223501 آواتار ها

در روزهای اولیه ورودتون از öH بخواین کسی از دانشجوهای entrée رو برای نشون دادن محل و همه چیز در شهر و دانشگاهتون به عنوان buddy بهتون معرفی کنه

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    mining engineering LEOBEN

سلام به همه دوستان چه در ایران چه در اتریش.
    دقیق ۲ سال پیش همین روز همین ساعت ها وارد اتریش شدم .خدا رو شکر من الان ترم ۴ مستر هستم و انشاءالله تابستان تموم میکنم. یه سری حرفها هست که واجب میدونم اینجا بگم هرچند ممکن بعضی رو نا امید و بعضیارو امیدوار بکن. صبور باشید و بخوانید اگر واقعا قصد مهاجرت دارید.

تحصیل:
    دوستانی که تو ایران هستید و میخواهیدر هر جور شده ازون‌ مملکت بزنید بیرون، لطفا قبل از هر کاری قبل از جمله من باید برم تحقیق کنید. اتریش نسبت به کشور های هم تراز خودش کمترین هزینه دانشگاهی و یه جورایی آسانترین ویزارو داره. ولی به چه قیمتی؟ قبل از هرچیز شمارو قسم میدم گول حرفهای ای موسسه هارو نخورید که با دادن وعده شمارو امیدوار میکنند و با گرفتن کلی پول و فرستادنتون به اتریش بزرگترین مشکل رو براتون میسازند. عزیزآن توصیه من به شما اینکه در حد امکان برای مستر پذیرش بگیرید چونکه لیسانس اینجا سختر ازون چیزی که فکرش رو بکنید یه جوراب حتی اگه تطبیق واحد هم بدید واقعا تموم کردنش سخت. دوم اینکه اگه درستون به زبان آلمانی هست تو ایران با یک دهم هزینه بخوانید و بیایین اینجا. وقتی ایرانیایی رو میبینم که سالی ۵۰ میلیون خرج میکنند واسه فقط آلمانی یاد گرفتن واقعا غمم میگیره با خودشون هم که حرف میزنم نادم و پشیمان هستند پس شما این راه رو نرین. بعضیاشون میگن همین که از ایران آمدیم اینجا خوب. عزیز من داری سالی ۵۰ تا خرج میکنی باور کن تو ایران این پول بزاری تو بانک با سودش تو بهترین زندگی رو خواهی داشت پس عجولانه قدم بردندارین هی نگین من باید برم. المانیتو بخوانید مدارکتان رو درست کنید و اقدام کنید تو این حالت زندگی تو اینجا براتون حسی پوچی نخواهد داد. کاش بیایین و ببینین چقدر هموطنامون تو اتریش بیکار و بی تکلیف الکی روزگار سپری میکنن( نه همه) اتریش جای خوبیه واسه درس ولی عاقلانه باید آمد. یک بار با دوستم رفتم کلاس زبان اورینت سطح A از ۲۵ نفر دانشجو ۱۷ تاش ایرانی بود. عزیز من مگه تو ایران دارند شکنجت میکنن خوب اونجا بخون بیا اینجا کیف کن. خیلی حس بدیه وقتی میبینی بعضیا مشغول درس و امتاحان هستند و تو هنوز داری گرامر آلمانی میخونی. کاش اون دوستانی که من میشناسمشون بخاطر همین شرایط برگشتن ایران که کار درستی کردن بیان و حرف بزنند. خلاصه خودتون رو از چاله تو چاه نندازین که هزینه داره این چاه آرزوها.

کار:
    اتریش یک کشور قانونمندی امنیت و رفاه بالایی داره. بعضیا تو این فکر هستن که فقط بریم از ایران بعد اونجا کار پیدا میکنیم. عزیزآن ویزای ما دانشجویی و اجازه کار یجورایی نداری مگر در حد چند ساعت که اونم اگه کارفرما گیر بیارین و باز اگه المانیتون خوب باشه. توصیه ام به دوستان این که تو ۶ ماه و یا سال اول رو کار حساب باز نکنید. کار تو دانشگاه به شدت توصیه میشه که اونم به خیلی پارامتر ها بستگی داره. حقوق ها در اتریش بالاست و تنها با ۱۰ ساعت در هفته کار کردن میشه ۴۵۰ یورو در ماه در آورد. هر مدرکی که دارید رو ترجمه و بیارید ممکن بدرد بخوره.

زندگی:

برای شمایی که بزودی میایین اینجا خیلی سخت حرف منو قبول کنید اگه بگم با بار ۱۰ کیلوی بیایین اینجا و بجز لوازم خیلی ضروری چیزی نیارید‌ چرا؟ چون شما هرچیزی که به ذهنتون میرسد اینجا هست و با قیمت مناسب. شما هرچیزیو که میخواهید بخرین و بیارین رو پولش بزارین تو جیبتان و ازینجا خرید کنید. تو وین کلی سوپری ایرانی هست که حتی سبزی خشک شده قرمه سبزی رو هم دارند ترشی ...... پس الکی ۵۰ کیلو بار نیارین فقط لوازم ضروری.

این نوشته ها چیزی کلی بود و تو جزیات نرفتم که لازم نیست. امیدوارم با خوندن این متن یک دید و نگرش جدید به آنچه که میخواهید انجام بدید پیدا کنید. اگه سوالی بود خوشحال میشم جواب بدم و بعضیارو از خواب بیدار کنم.
    با آرزوی موفقیت برای همه شما دوستان
    باشد که رستگار شویم...‌‌

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamakbari نمایش پست ها
    دقیق ۲ سال پیش همین روز همین ساعت ها وارد اتریش شدم .خدا رو شکر من الان ترم ۴ مستر هستم و انشاءالله تابستان تموم میکنم. یه سری حرفها هست که واجب میدونم اینجا بگم هرچند ممکن بعضی رو نا امید و بعضیارو امیدوار بکن. صبور باشید و بخوانید اگر واقعا قصد مهاجرت دارید.

تحصیل:
    دوستانی که تو ایران هستید و میخواهیدر هر جور شده ازون‌ مملکت بزنید بیرون، لطفا قبل از هر کاری قبل از جمله من باید برم تحقیق کنید. اتریش نسبت به کشور های هم تراز خودش کمترین هزینه دانشگاهی و یه جورایی آسانترین ویزارو داره. ولی به چه قیمتی؟ قبل از هرچیز شمارو قسم میدم گول حرفهای ای موسسه هارو نخورید که با دادن وعده شمارو امیدوار میکنند و با گرفتن کلی پول و فرستادنتون به اتریش بزرگترین مشکل رو براتون میسازند. عزیزآن توصیه من به شما اینکه در حد امکان برای مستر پذیرش بگیرید چونکه لیسانس اینجا سختر ازون چیزی که فکرش رو بکنید یه جوراب حتی اگه تطبیق واحد هم بدید واقعا تموم کردنش سخت. دوم اینکه اگه درستون به زبان آلمانی هست تو ایران با یک دهم هزینه بخوانید و بیایین اینجا. وقتی ایرانیایی رو میبینم که سالی ۵۰ میلیون خرج میکنند واسه فقط آلمانی یاد گرفتن واقعا غمم میگیره با خودشون هم که حرف میزنم نادم و پشیمان هستند پس شما این راه رو نرین. بعضیاشون میگن همین که از ایران آمدیم اینجا خوب. عزیز من داری سالی ۵۰ تا خرج میکنی باور کن تو ایران این پول بزاری تو بانک با سودش تو بهترین زندگی رو خواهی داشت پس عجولانه قدم بردندارین هی نگین من باید برم. المانیتو بخوانید مدارکتان رو درست کنید و اقدام کنید تو این حالت زندگی تو اینجا براتون حسی پوچی نخواهد داد. کاش بیایین و ببینین چقدر هموطنامون تو اتریش بیکار و بی تکلیف الکی روزگار سپری میکنن( نه همه) اتریش جای خوبیه واسه درس ولی عاقلانه باید آمد. یک بار با دوستم رفتم کلاس زبان اورینت سطح A از ۲۵ نفر دانشجو ۱۷ تاش ایرانی بود. عزیز من مگه تو ایران دارند شکنجت میکنن خوب اونجا بخون بیا اینجا کیف کن. خیلی حس بدیه وقتی میبینی بعضیا مشغول درس و امتاحان هستند و تو هنوز داری گرامر آلمانی میخونی. کاش اون دوستانی که من میشناسمشون بخاطر همین شرایط برگشتن ایران که کار درستی کردن بیان و حرف بزنند. خلاصه خودتون رو از چاله تو چاه نندازین که هزینه داره این چاه آرزوها.

کار:
    اتریش یک کشور قانونمندی امنیت و رفاه بالایی داره. بعضیا تو این فکر هستن که فقط بریم از ایران بعد اونجا کار پیدا میکنیم. عزیزآن ویزای ما دانشجویی و اجازه کار یجورایی نداری مگر در حد چند ساعت که اونم اگه کارفرما گیر بیارین و باز اگه المانیتون خوب باشه. توصیه ام به دوستان این که تو ۶ ماه و یا سال اول رو کار حساب باز نکنید. کار تو دانشگاه به شدت توصیه میشه که اونم به خیلی پارامتر ها بستگی داره. حقوق ها در اتریش بالاست و تنها با ۱۰ ساعت در هفته کار کردن میشه ۴۵۰ یورو در ماه در آورد. هر مدرکی که دارید رو ترجمه و بیارید ممکن بدرد بخوره.

زندگی:

برای شمایی که بزودی میایین اینجا خیلی سخت حرف منو قبول کنید اگه بگم با بار ۱۰ کیلوی بیایین اینجا و بجز لوازم خیلی ضروری چیزی نیارید‌ چرا؟ چون شما هرچیزی که به ذهنتون میرسد اینجا هست و با قیمت مناسب. شما هرچیزیو که میخواهید بخرین و بیارین رو پولش بزارین تو جیبتان و ازینجا خرید کنید. تو وین کلی سوپری ایرانی هست که حتی سبزی خشک شده قرمه سبزی رو هم دارند ترشی ...... پس الکی ۵۰ کیلو بار نیارین فقط لوازم ضروری.

این نوشته ها چیزی کلی بود و تو جزیات نرفتم که لازم نیست. امیدوارم با خوندن این متن یک دید و نگرش جدید به آنچه که میخواهید انجام بدید پیدا کنید. اگه سوالی بود خوشحال میشم جواب بدم و بعضیارو از خواب بیدار کنم.
    خوب بود‌.دوتا نکته:۱.حتی با المانی ب۲ هم ممکنه بیاین سرکلاس دانشگاه بشینین و پشیمون شین.اگه رشته و مقطع خوبی رو انتخاب نکرده باشین.حتی کاری که بعد ۶ماه تا یک سال پیدا میشه دانشجوییه و باید بسختی زندگی رو باهاش ادامه بدین و هیچ اینده ای براتون نداره مگه اینکه خوب درس بخونید...در مورد بار هم با اینکه یکی با ۱۰ کیلو بیاد موافق نیستم.با ۵۰ کیلو هم موافق نیستم.درحد بار مجاز هواپیمایی بین ۳۰ تا ۴۰ کیلو رو بیارین.چون هزینه سرباری براتون نداره.اضافه بار بخورین نمیارزه.قیمتای اتریش هم اونقدر پایین نیست.از ایران یکم گرونتره.ولی چیزی که دارین رو ببرین بهتره.

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن پذیرش از دانشگاههای اتر

سلام دوستان... پیش از هر چیز عذر میخوام اگر مطلب و سوال بنده مرتبط با این بحث ممکنه نباشد.... عنوان مرتبط در فروم پیدا نکردم!
    اگر کسی با پذیرش لیسانس برای ویزا اقدام کرده باشد و چند ماه پس از مصاحبه پذیرش ارشد از دانشگاهی دیگه در همان شهر گرفته باشد،آیا بعد از ورود به اتریش و در زمان اخذ کارت اقامت یکساله این مساله ممکن هست مشکلاتی ایجاد کند؟
    سپاس بیکران از توجه شما

Junior Member 85223501 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تجربیات زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزها

سلام و روز به خیر
    تجربه گرفتن ارز دانشجویی رو براتون می گم
    اسفند ماه ۹۵ ۲۰ میلیون تومان معادل ۶۰۰۰ دلار ارز دانشجویی گرفتم که با خودم آوردم اتریش و بعد از تبدیل (فروردین ۹۶) می تونم بگم فقط ۲ میلیون تومان صرفه جویی شد!
    البته منهای دوندوگی هاش!
    اگر واقعا ارزششو داره روند و ‍بروسه اش رو هم بخواین براتون می گم!

Member hipax آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student of Marketing - Monash University

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamakbari نمایش پست ها

تحصیل:

کار:

زندگی:

حرف هایی که زدین کاملا صحیح هست. متاسفانه خیلی از هموطنانمون فکر می کنن که خارج از کشور پول ریخته ولی خیلی هم اینجوری نیست. زبان رو اگر کسی بلد نباشه نباید اقدام کنه برای خارج از کشور. درضمن، ده برابر چیزی که ایران کار میکنی باید توی خارج از کشور تلاش کنی.
    The future is already here – it's just not evenly distributed

همه اینا رو گفتین اما باز در کل اگر کسی دغدغه مالی نداشته باشه زندگی در اینجا یکی از ایده آل ترین زندگی ها در دنیا هست

Junior Member

ه سوال داشتم که ویزا همسر من ۲۶ ژانویه به سفارت ارسال و برای خودم ۲۰ مارس و شروع ویزا رو میخواستم از اواخر ماه می بزنم ولی سفارت گفت نمیشه چون همسرم ۲۶ ژانویه تاریخ تایید بوده حداکثر سه ماه بعدشروع رو میتونیم بزنیم که شد ۲۵ آپریل تا ۲۴ آگوست و یه سری از دوستان میگن به ثبت نام زبان نمیرسی و نتیجتا کارت اقامت نمیگیری و ویزا هم باطل میشه
    آیا به نظرشما راهی نداره این مسئله,؟

Junior Member

دوستان سلام
    من مي خوام براي تحصيل در اتريش اقدام كنم مي خواستم بپرسم چه رشته هايي امكان پيدا كردن كار براشون راحت تره
    رشته من بازرگاني هستش
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)