صفحه 5 از 192 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1914

موضوع: تجربیات زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

Member zohre7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    computer eng...TU Wien

پیش فرض پاسخ : تجربیات کاربران از زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

نقل قول نوشته اصلی توسط sobijoon نمایش پست ها
    خوب دوستان بالاخره منم رسیدم وین

فقط یه سری موارد رو بهتون میگم که حتما رعایت کنید

به هیچ وجه اضافه بار بالای 5 کیلو نداشته باشید که توی فرودگاه امام خیلی اذیتتون میکنن

وین همه چی خوبه خیلی خیلی آرومه
    حالا از فردا که رفتم خوابگاه و اتاق خودم براتون کامل توضیح میدم
    من 10 کیلو اضافه بار داشتم مشکلی نبود
    راستی سوزن نخ من رو اوردید مرسی؟

Senior Member shabgard25 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Music-Tehran Art University

پیش فرض پاسخ : تجربیات کاربران از زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

سلام به همه دوستان.
    رسیدن به خیر آقای سوبی.
    عجیبه که به اضافه بار گیر دادن.من یه 28 کیلو و یه 13 داشتم که با چونه حلش کردم!(هواپیمای اتریشی!)
    دوستان من امروز رفتم اداره پلیس برای درخواست کارت.خب من از بچه ها شنیده بودم که به محض رسیدن 3 روز وقت هست تا بریم خودمون رو معرفی کنیم.ولی در واقع این موضوع بستگی به زمان ویزا داره.برای مایی که ویزای 3 ماهه داشتیم میتونستیم همون ماه آخر بریم.در ضمن کلی مدارک و کپی به من گفتند ببرم که هیچکدوم به دردم نخورد و فقط یه برگه اسکان و یه گواهی دانشگاه رو گرفتن.هزینش 40 یورو شد و گفتن 10 روز دیگه آماده میشه.ازم همونجا هم انگشت نگاری کردن.
    راستی من برای تمدید کارت هم پرسیدم.قابل توجه دوستانی که نگران 10 هزار یورو هنگام تمدید اقامت بودن.والا من هم از منابع موثق شنیدم هم امروز از کامند اداره پلیس پرسیدم اصلا لازم نیست موقع تمدید 10 هزار یورو داشته باشیم.اونمقع هم همون برگه اسکان و گواهی دانشگاه رو میخوان.
    دوستان تا اینجاش که همه چی خوب بوده.ایشالله واسه همه خوب بوده باشه.
    راستی دانشگاه کلاس ورزش های خیلی خوبی هم داره.از بدنسازی بگیر تا حتی چتر بازی!با قیمت های خیلی خوب.برای یک ترم کامل از 17 تا 40 یورو.

موفق باشید

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr_Different نمایش پست ها
    -----

=))=))=))

ببخشیییییییییید خانوم شبگرد =))

از بابت اطلاعات که دادین ممنون.
    در مورد داتلود مواظب باشین یه Proxy خرید کنین با اون وصل شین برا دانلود یا اینکه یه VPN نه از ایرانیاش که اونجا هست بخرین . این برگه که امضا کردین رو خیلی جدی بگیرین !! جریمه سنگین داره !!!
    اختیار دارین خواهش می کنم.

ازم امضا نگرفتن.خانومه گفت اخلاقا ازتون قول میگیریم!!!حالا من از چیز پی ان سه هزار تومنی ایرانی استفاده میکنم.سعی میکنم همه لینک هام هم مال سایتهای ایرانی و مستقیم باشه.به نظر شما مشکلی پیش میاد؟

راستی من واقعا با سطل آشغالای اینجا مشکل دارم!!!صد تاس!هر چی مال یه چیزی!خب اینجوری که آدم باید چند جور کیسه زباله داشته باشه!کاغذ و پلاستیک و شیشه و آهن و زباله خشک و زباله تر!سخته

بچه ها واقعا ممنون که اطلاعاتتونو در اختیار می ذارین!به خصوص که خدا رو شکر همه ی پستها پر از انرژی مثبته!امیدوارم همیشه موفق باشید!راستی در مورد کار دانشجویی هم اگه اطلاعات موثقی دارین توی تاپیک مربوطه نظر بدین!راجع به حداکثر ساعت و درامد ی که اجازه می دن!
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master studium of Vienna University of Technology

دوستان خوب متاسفانه هنوز اینتننتم روبراه نشده اونجوری که باید و شاید

اینجا همه چی خوبه بچه ها فقط مشکل زبانه که اونم مردمش خیلی با آدم راه میان و من تا الان نشده سوالی بپرسم بهم بد جواب بدن

دانشگاه رفتم و بهم یه برگه واریزی داده برای کلاس زبان به مبلغ 420 یورو که رفتم بانک پرداخت کردم و یه حسابم باز کردم
    اینجا برای تبدبل دلار به یورو به ازای 6500 دلار ازم 75 یورو کارمزد گرفتن و هر دلاری رو 1.345 یورو حساب کردن

تویه فرودگاهم اصلا کاری ندارن چقدر ارز دارین با خودتون

یه حساب بانکب هم باز کردم و خیلی خوب باهام برخودن کردن و هیچ مشکلی پیش نیومد

2 شنبه هم باید برم خودمو معرفی کنم برای کلاس زبان که دانشگاه گفته

اینجا مواد غذایی تقریبا مثل ایرانه ولی خوب گاها مزه ها متفاوته که دیگه باید عادت کردن

گوشت اگه کلی بخرین خیلی ارزون تر از ایران در میاد مثلا 2-3 نفر بشین با هم بگیرین

خوابگاهی که گرفتم هم خیلی خوب و تمیزه و نقلیه من که راضی هستم فقط هنوز اینترنتش رو نتونستم راه بندازم

در ضمن همونطوری که شبگرد عزیز گفت ازون 10.000 یورو خبری نیست گویا البته من هنور نرفتم چون حالا کلی وقت دارم و میزارم سر فرصت

هوا که خیلی خوبه مثل عید ایرانه میشه با یه لباس بهاری رفت بیرون
    خودشون که با آستین کوتاه هم دیدیم میان بیرون و لباسهای نازک در کل هوا هم خیلی تمیزه هم مطلوب

از نطر رفت و آمد خیلی خوبه من از منطقه 4 تا منطقه 20 رو تویه 10 دقیقه با مترو میرم
    بلیط مترو هم ماهیانه 50 یورو هست که اگه میبینین با مترو زیاد رفت و آمد میکنین ماهیانه بگیرین بهتره

اینجا فروشگاه های مواد غذایی مختلفی هست که باید هر وسیله ای رو از یکی بگیرین مثلا نون و مواد لبنی تویه یکی خوبه و قیمتش مناسبه
    مواد شوینده و این چیزا هم تویه یکی دیگه
    که اینارو کم کم خودتون میفهمین

آقا جون در کل خوبه ها ما که راضی هستیم خیلی خوبه خیلی
    خدا کنه تا آخر هم همینجوری باشه

در مورد کار دانشجویی فعلا اینقدر درگیر بودیم که نشده با کسی بشینیم و در این مورد حرف بزنیم ولی حتما اونم میپرسم و میگم

بازم اینترنت خودم که راه افتاد بیشتر میام و سر میزنم

گــــفتار نیکــــــ ***** کــــردار نیکـــــــ ***** پــــندار نیکــــــــ

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه +/- زیر مشخصات کاربری استفاده کنید***

مطالب و سوالات غیر مرتبط با موضوع هر تاپیک به تاپیک مربوطه انتقال داده میشود

Junior Member

خوشحالم سالم و خوش رسیدی
    طودتر اینترنت راه بیفته !!!!!!!!!!!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط sobijoon نمایش پست ها
    دوستان خوب متاسفانه هنوز اینتننتم روبراه نشده اونجوری که باید و شاید

اینجا همه چی خوبه بچه ها فقط مشکل زبانه که اونم مردمش خیلی با آدم راه میان و من تا الان نشده سوالی بپرسم بهم بد جواب بدن

دانشگاه رفتم و بهم یه برگه واریزی داده برای کلاس زبان به مبلغ 420 یورو که رفتم بانک پرداخت کردم و یه حسابم باز کردم
    اینجا برای تبدبل دلار به یورو به ازای 6500 دلار ازم 75 یورو کارمزد گرفتن و هر دلاری رو 1.345 یورو حساب کردن

تویه فرودگاهم اصلا کاری ندارن چقدر ارز دارین با خودتون

یه حساب بانکب هم باز کردم و خیلی خوب باهام برخودن کردن و هیچ مشکلی پیش نیومد

2 شنبه هم باید برم خودمو معرفی کنم برای کلاس زبان که دانشگاه گفته

اینجا مواد غذایی تقریبا مثل ایرانه ولی خوب گاها مزه ها متفاوته که دیگه باید عادت کردن

گوشت اگه کلی بخرین خیلی ارزون تر از ایران در میاد مثلا 2-3 نفر بشین با هم بگیرین

خوابگاهی که گرفتم هم خیلی خوب و تمیزه و نقلیه من که راضی هستم فقط هنوز اینترنتش رو نتونستم راه بندازم

در ضمن همونطوری که شبگرد عزیز گفت ازون 10.000 یورو خبری نیست گویا البته من هنور نرفتم چون حالا کلی وقت دارم و میزارم سر فرصت

هوا که خیلی خوبه مثل عید ایرانه میشه با یه لباس بهاری رفت بیرون
    خودشون که با آستین کوتاه هم دیدیم میان بیرون و لباسهای نازک در کل هوا هم خیلی تمیزه هم مطلوب

از نطر رفت و آمد خیلی خوبه من از منطقه 4 تا منطقه 20 رو تویه 10 دقیقه با مترو میرم
    بلیط مترو هم ماهیانه 50 یورو هست که اگه میبینین با مترو زیاد رفت و آمد میکنین ماهیانه بگیرین بهتره

اینجا فروشگاه های مواد غذایی مختلفی هست که باید هر وسیله ای رو از یکی بگیرین مثلا نون و مواد لبنی تویه یکی خوبه و قیمتش مناسبه
    مواد شوینده و این چیزا هم تویه یکی دیگه
    که اینارو کم کم خودتون میفهمین

آقا جون در کل خوبه ها ما که راضی هستیم خیلی خوبه خیلی
    خدا کنه تا آخر هم همینجوری باشه

در مورد کار دانشجویی فعلا اینقدر درگیر بودیم که نشده با کسی بشینیم و در این مورد حرف بزنیم ولی حتما اونم میپرسم و میگم

بازم اینترنت خودم که راه افتاد بیشتر میام و سر میزنم

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master studium of Vienna University of Technology

دوستان فقط یه لطفی بکنین سوالاتی که مربوط به تاپیکهای دیگه میشه اونجا مطرح کنید که این تاپیک زیاد آشفته نشه و بچه ها بتونن از مطالبش استفاده کنن

با تشکر

گــــفتار نیکــــــ ***** کــــردار نیکـــــــ ***** پــــندار نیکــــــــ

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه +/- زیر مشخصات کاربری استفاده کنید***

مطالب و سوالات غیر مرتبط با موضوع هر تاپیک به تاپیک مربوطه انتقال داده میشود

Junior Member

سلام، به همه دوستاني که موفق شدند مراحل پذيرش، اخذ ويزا و سفر به اتريش رو باموفقيت طي کنند، تبريک ميگم. اميدوارم همينطور تا انتها به خوبي پيش برود.
    يک سوال داشتم؛ آيا کسي از شما هنگام گشايش حساب ارزي، اقدام به گرفتن ويزا کارت کرده است؟ من مي خواهم از بانک پارسيان ويزا کارت کلاسيک طرف قرارداد با بانک هاي ارمنستان بگيرم، که براي انتقال وجه ازش استفاده کنم. اگر شما چنين تجربه اي در خصوص گرفتن ويزا کارت و يا مستر کارت از ايران و استفاده در ATM اروپا و يا اتريش براي پرداخت وجه خوابگاه، دانشگاه و يا خريدهاي عمومي داره؛ ممنون ميشم توضيح بدهد.
    آيا ويزا کارت و مستر کارت ايراني در اتريش قابل استفاده است؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط amiri1 نمایش پست ها
    سلام، به همه دوستاني که موفق شدند مراحل پذيرش، اخذ ويزا و سفر به اتريش رو باموفقيت طي کنند، تبريک ميگم. اميدوارم همينطور تا انتها به خوبي پيش برود.
    يک سوال داشتم؛ آيا کسي از شما هنگام گشايش حساب ارزي، اقدام به گرفتن ويزا کارت کرده است؟ من مي خواهم از بانک پارسيان ويزا کارت کلاسيک طرف قرارداد با بانک هاي ارمنستان بگيرم، که براي انتقال وجه ازش استفاده کنم. اگر شما چنين تجربه اي در خصوص گرفتن ويزا کارت و يا مستر کارت از ايران و استفاده در ATM اروپا و يا اتريش براي پرداخت وجه خوابگاه، دانشگاه و يا خريدهاي عمومي داره؛ ممنون ميشم توضيح بدهد.
    آيا ويزا کارت و مستر کارت ايراني در اتريش قابل استفاده است؟
    نگیر دوست من اصلا از بانک پارسیان نگیر! حتی خود کارمندای بانک هم میگن نگیرین.به چند دلیل اول و مهمتر اینکه عملا تو اروپا به دردتون نمیخوره و فقط هزینه الکی کردین.
    شما تشریف بیارین اینجا بعد از گرفتن کارت دانشجویی که همون روز ثبت نام میدن (یا برگه تائیدیه ثبت نام) و برگه اسکان (همون مدلزتل! تلفظش سخته!!!) به راحتی همونطور که آقای سوبی گفتن میتونید حساب بانکی باز کنید و کارتش (کارت خود بانک) هم چند روزه آماده میشه.این از این.
    بعدم اینکه اینجا پرداخت با حساب بانکی مثل هلو میمونه.حساب بانی رو تو فیش مینویسین و امضا میکنید برگه رو میدین به دستگاه بعد اطلاعات رو دستگاه میگیره و تائیدش رو از شما میخواد و به همین راحتی فیش شما پرداخت میشه.
    پس اصلا و اصلا نگران کارای بانکی اینجا نباشید.
    حالا چرا میگم اون کارت رو نگیرید؟من خودم از بانک آذربایجان (رویال) مستر کارت دارم.باور کنید مهمترین کاری که اینجا باهاش کردم این بوده که نگاش کردم!!!
    ببینید بانکها هایی مثل آذربایجان و ارمنستان و ... کلا اینایی که ما از ایران میتونیم بگیریم تو اروپا خیلی خیلی سخت کار میکنن.من میخواستم بلیط اینترنتی بخرم کارتم کار نکرد و اصلا جوابی از بانک صادر کننده نمیومد.
    حالا این وسطا یه عده از اوضاع نابسامان ما تو ایران استفاده می کنن و میان و میگن مثلا حالا شما بیا کارت قرقیزستان و بگیر 3 برابر پول بده حتما جواب میده!یا اون یکی میگه نه فقط ارمنستان خوبه بیا 600 هزار پول بده.یکی هم میاد میگه ما اولین صادر کننده ویزا و مستر کارت در ایرانیم و آذربایجان حرف نداره فقط از ما بخر!!!
    باور کنید به عنوان کسی که حدااقل بیش از دو ساله تو این زمینه درگیر بودم بهتون دوستانه میگم همه کارتا از ایران عین هم هستند و هیچ فرقی ندارن و ممکنه برای کسی که سفر خارجی میره اونم واسه یه سری کارای محدود جواب بده ولی برای شمایی که قراره اقامت اتریش داشته باشید فقط و فقط هزینه اضافیه.
    خداییش من فقط دوتا استفاده کردم از مستر کارتم اینم بگم که استفادشم بدونید.من فقط تونستم سیم کارت بین المللی که دارم رو اینترنتی شارژ کنم و حساب پی پالم رو وریفای کنم ولی این کارا جور دیگه هم میشد انجام بدم!
    آهان این همه درددل بابت مستر کارت کردم فقط میخواستم این و بگم که شما بعد از 6 ماه از افتتاح حساب بانکی میتونید اینجا درخواست مستر یا ویزا کارت اعتباری بدین.
    در جواب سوال قرمز آخرتون هم که عارضم ویزا کارت ایرانی نداریم؟!!اگه منظور همون بازار مشترکاس باید بگم ممکنه کار کنه ولی خیلییییییییییییییییی به سختی.
    حالا من به خاطر شما فردا میرم از عابر بانک با مستر کارتم پول میگیرم ببینم پول میده یا نه ولی به احتمال خیلی زیاد اصلا از بانک صادر کننده پاسخی دریافت نخواهد شد!!!
    در ضمن تا اون 6 ماه بگذره بانک به شما یه کارت Mastero میده که فکر میکنم در خیلی جاها تو اروپا قابل استفاده است و مثل شتاب میمونه.
    لطفا دوستانی که بیشتر در جریان هستند صحت این موضوع رو تائید کنند.
    موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shabgard25 نمایش پست ها
    نگیر دوست من اصلا از بانک پارسیان نگیر!
    شما تشریف بیارین اینجا بعد از گرفتن کارت دانشجویی که همون روز ثبت نام میدن (یا برگه تائیدیه ثبت نام) و برگه اسکان (همون مدلزتل! تلفظش سخته!!!) به راحتی همونطور که آقای سوبی گفتن میتونید حساب بانکی باز کنید و کارتش (کارت خود بانک) هم چند روزه آماده میشه.این از این.
    آهان این همه درددل بابت مستر کارت کردم فقط میخواستم این و بگم که شما بعد از 6 ماه از افتتاح حساب بانکی میتونید اینجا درخواست مستر یا ویزا کارت اعتباری بدین.
    حالا من به خاطر شما فردا میرم از عابر بانک با مستر کارتم پول میگیرم ببینم پول میده یا نه ولی به احتمال خیلی زیاد اصلا از بانک صادر کننده پاسخی دریافت نخواهد شد!!!
    در ضمن تا اون 6 ماه بگذره بانک به شما یه کارت Mastero میده که فکر میکنم در خیلی جاها تو اروپا قابل استفاده است و مثل شتاب میمونه.
    لطفا دوستانی که بیشتر در جریان هستند صحت این موضوع رو تائید کنند.
    موفق باشید.
    سلام shabgard25 عزيز، به خاطر اينکه لطف کرديد سريع پاسخ داديد متشکرم.
    لطفاً به خاطر من به زحمت نيفتيد، عجله نکنيد هر زمان فرصت کرديد پيگيري کنيد؛ متشکرمي شم.

1. بنابراين کارت ATM رو ميشه از خود اتريش تهيه کرد.

ولي چطور مي شه شارژش کرد؟ منظورم از ايرانه؟ مثلاً به جاي اينکه براي هزينه ها از صرافي ها پول رو منتقل کرد مي توان از MASTER کارتي که شما فرموديد و از اتريش تهيه کرديد پول را انتقال داد؟

1. چرا شما از اين کارت براي پرداخت هزينه دانشگاه، خوابگاه و ... استفاده نمي کنيد؟ آيا کاربردي بدين منظور ندارند؟ البته شايد شما بورسيه يا فاند هستيد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)