صفحه 59 از 192 نخستنخست ... 9495051525354555657585960616263646566676869109159 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 581 تا 590 , از مجموع 1914

موضوع: تجربیات زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات کاربران از زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

نقل قول نوشته اصلی توسط sobijoon نمایش پست ها
    اینجا میدونم که یک مدرسه واسه ایرانیها هست
    همچنین برای بچه هایی که زبان بلد نیستن و در مدرسه های آلمانی زبان ثبت نام میکنن یک معلم برای یادگیری قدم به قدم زبانشون اختصاص داه میشه و الان یکی از دوستان که دخترش مدرسه میره اینجا فقط هزینه تغذیه ازش میگیرن و خیلی هم راضی هست

در مورد هزینه مدرسه ایرانی چیزی نمیدونم ولی فکر میکنم رایگان باشه
    مرسی ... مدرسه ایرانی رو سرچ کردم گویا هیچ سایتی نداره ....بیشتر ترجیح میدوم همون انگلیسی بره که قاطی نکنه

Junior Member mzamanian66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Vienna University of Technology

پیش فرض پاسخ : تجربیات کاربران از زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

سلام دوستان

برای کارت 1 ساله مترو بایذ اونو اول ژانویه بگیریم؟؟

و اگه آره
    تا اون موقع باید دوتا بلیط یک ماه بگیریم
    چهار چوب نگاه ما زمینی است
    اما برآیند اندیشه ما می تواند آسمانی باشد

نقل قول نوشته اصلی توسط mzamanian66 نمایش پست ها
    سلام دوستان

برای کارت 1 ساله مترو بایذ اونو اول ژانویه بگیریم؟؟

و اگه آره
    تا اون موقع باید دوتا بلیط یک ماه بگیریم
    کارتهای یکساله مترو میتونن از اول هر ماهی که خودتون درخواست میدید شروع بشه (توی برگه یه قسمتی هست که سال و ماه شروع رو خودتون مینویسید) و از اون تاریخ 12 ماه محاسبه میشه.
    کارتهای هفتگی ولی همیشه از دوشنبه اعتبارشون شروع میشه تا دوشنبه هفته بعد (یعنی اگه بعنوان مثال روز جمعه از دستگاه یه کارت هفتگی بگیرین فقط کمتر 3 روز اعتبار داره براتون!)
    در مورد کارتهای ماهیانه اطلاعی ندارم متاسفانه.

Junior Member

سلام به همه دوستان...واقعا مطالب خوبی رو بهش اشاره کردین...مخصوصا مراحل گرفتن کارت اقامت و اینجور چیزا
    فقط من یه سوال در رابطه با کار دانشجویی تو اتریش داشتم.این موضوع رو نمیدونم توی کدوم تاپیک باید مطرح کنم،اگه اینجا جاش نیست راهنماییم کنین،مرسی.آخه اینجا مال روزهای اول ورود هست گفتم همین جا بپرسم!کسی هست که تونسته باشه توی یه ماه اول کار پیدا کنه؟اینکه میگن هرکس میتونه 20ساعت کار کنه خوب به نظر میرسه،آخه جاهایی مثل هلند 10ساعت هست اونم با حقوق 5تا8€... من خودم از دانشگاه delft هلند با 50%، scholarship پذیرش گرفتم.ولی خوب بازم هزینه خود دانشگاه واسه هرسال نزدیک5000€ میشه که مسلما اتریش خیلی کمتر از این حرفهاست.کسی هست که الان اونجا کار گیرش اومده باشه؟واسه هر ساعت تقریبا چقدر میدن؟
    بازم واقعا تشکر میکنم از اطلاعات خوبتون...به نظرم از همه فروم ها اطلاعات بهتری میدین،ایشالا بیام اونجا جبران کنم

Junior Member

دوستان سلام،

من راجبه مبلغ 8000 تا 10000 یورویی که بدو ورود به اتریش باید همراه دانشجوها باشه سوال داشتم. آیا این مبلغ واقعا در فرودگاه چک میشه؟اگه کمتر از این حد باشه (با توجه به گرون شدن بی حدودحساب ارز)آیا مشکلی پیش میاد؟ و در حساب بانکی هم باید همین مقدار موجود باشه تا اقامت یکساله به دانشجوها بدن؟
    ممنون از راهنمایی شما دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط sima_r20 نمایش پست ها
    دوستان سلام،

من راجبه مبلغ 8000 تا 10000 یورویی که بدو ورود به اتریش باید همراه دانشجوها باشه سوال داشتم. آیا این مبلغ واقعا در فرودگاه چک میشه؟اگه کمتر از این حد باشه (با توجه به گرون شدن بی حدودحساب ارز)آیا مشکلی پیش میاد؟ و در حساب بانکی هم باید همین مقدار موجود باشه تا اقامت یکساله به دانشجوها بدن؟
    ممنون از راهنمایی شما دوستان
    خوشبختانه هیچ سختگیری در این مورد توی فرودگاه ها وجود نداره و به راحتی (مثل سایر دوستان) میتونین این مقدار پول رو با خودتون خارج کنید. البته بهتر هست که پول رو به چند قسمت تقسیم کنید و در قسمتهای مختلف بار یا وسایل همراهتون قرار بدید که خیالتون هم راحت باشه.
    طبق قوانین میگن که شما باید حساب بانکی (در بانکهای اتریش) ارائه بدید که حدود حداقل 7500 یورو توش موجودی باشه. ولی خیلی از دوستان بدون ارائه این مدرک کارشون راه افتاده و اقامت یکساله رو گرفتن.

نقل قول نوشته اصلی توسط iSaman نمایش پست ها
    فرشید جان بی زحمت کلاس زبان شروع شد یک خبر از رضایت یا عدم رضایتت بهمون بده. کلاس زبان خود دانشگاه میری؟ اگر روزی سه ساعت باشه عالیه چون هم وقت درس خوندن هست و هم اگر احیانا کاری گیر بیاد, میشه بهش رسید. ممنون میشم خبر بدی, موفق باشی.
    خب دیروز اولین جلسه کلاس زبانم در موسسه ÖOG بود:
    - از کتابهای Delfin برای آموزش زبان آلمانی استفاده میشه.
    - کل ترم 4 ماه هست ولی فقط 58 روزش کلاس تشکیل میشه. که با روزی 3 ساعت جمعاً میشه 174 ساعت مدت زمان این ترم.
    - من کاملاً از پایه شروع کردم (سطح A0) و بعد از این 4 ماه باید امتحان A2 رو بدم.
    - نهایت تعداد نفرات توی هر کلاس از 25 نفر بیشتر نمیشه که 80% از کشورهای مختلف اروپا (مخصوصاً شرق اروپا) و تعداد محدودی از آسیا. (میانگین سنی هم حدود 20 سال هست که اگه یه کم زیادی بالاتر از این سن هستید احتمالاً احساس پیری بهتون دست میده!!! ولی روحیتون رو از دست ندین!)

دوباره این موضوع رو بهش اشاره کنم که هیچ مشکلی پیش نمیاد اگه شما بدون کوچکترین دانشی از زبان آلمانی اینجا بیاین و بخواین شروع کنین، غیر از اینکه یه مقدار با اصطکاک سختی در ابتدا (تاکید میکنم فقط در ابتدای قضیه) روبرو میشین. من خودم توی ایران فقط حدود یکماه تونستم زبان بخونم (اونم تفریحی!!!) ولی همین مقدار خیلی توی فهم یه سری چیزای ساده زبان آلمانی بهم کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط farshid1 نمایش پست ها
    خب دیروز اولین جلسه کلاس زبانم در موسسه ÖOG بود:
    - از کتابهای Delfin برای آموزش زبان آلمانی استفاده میشه.
    - کل ترم 4 ماه هست ولی فقط 58 روزش کلاس تشکیل میشه. که با روزی 3 ساعت جمعاً میشه 174 ساعت مدت زمان این ترم.
    - من کاملاً از پایه شروع کردم (سطح A0) و بعد از این 4 ماه باید امتحان A2 رو بدم.
    - نهایت تعداد نفرات توی هر کلاس از 25 نفر بیشتر نمیشه که 80% از کشورهای مختلف اروپا (مخصوصاً شرق اروپا) و تعداد محدودی از آسیا. (میانگین سنی هم حدود 20 سال هست که اگه یه کم زیادی بالاتر از این سن هستید احتمالاً احساس پیری بهتون دست میده!!! ولی روحیتون رو از دست ندین!)

دوباره این موضوع رو بهش اشاره کنم که هیچ مشکلی پیش نمیاد اگه شما بدون کوچکترین دانشی از زبان آلمانی اینجا بیاین و بخواین شروع کنین، غیر از اینکه یه مقدار با اصطکاک سختی در ابتدا (تاکید میکنم فقط در ابتدای قضیه) روبرو میشین. من خودم توی ایران فقط حدود یکماه تونستم زبان بخونم (اونم تفریحی!!!) ولی همین مقدار خیلی توی فهم یه سری چیزای ساده زبان آلمانی بهم کرد.
    سلام جوون
    تبریک میگم رسیدن بخیر!
    حالا به نظرت نسبت به کلاسای دیگه چطوره؟
    تحقیق کردی اینجا رفتی؟
    قیمتش چطوره؟
    ماله دانشگاه بهتر نیست؟

من از سرزمین آه آمده ام، سرزمین اندوه های بسیار

نقل قول نوشته اصلی توسط bmirzaee3000 نمایش پست ها
    سلام جوون
    تبریک میگم رسیدن بخیر!
    حالا به نظرت نسبت به کلاسای دیگه چطوره؟
    تحقیق کردی اینجا رفتی؟
    قیمتش چطوره؟
    ماله دانشگاه بهتر نیست؟
    ممنون.

من هیچ حق انتخابی نداشتم!
    دانشگاه گفت برو اینجا منم گفتم چشم!
    هزینه هم برای هر ترم 434 یورو. البته هزینه کتابها هم در حدود 40 یورو احتمالاً میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط farshid1 نمایش پست ها
    ممنون.

من هیچ حق انتخابی نداشتم!
    دانشگاه گفت برو اینجا منم گفتم چشم!
    هزینه هم برای هر ترم 434 یورو. البته هزینه کتابها هم در حدود 40 یورو احتمالاً میشه.
    من توی پستای قبلی دیدم یه سری آموزشگاه معرفی شده نمیشه رفت اونجا حتما باید حرف دانشگاهو گوش کرد؟
    رفت اونجا و به حد مطلوب دانشگاه برسیم؟
    راستی دانشگاه مدرک زبان میخواد یا مصاحبه میکنه؟
    به بخشیدا زیادی سوال میکنم

من از سرزمین آه آمده ام، سرزمین اندوه های بسیار

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)