صفحه 6 از 192 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1914

موضوع: تجربیات زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

Senior Member shabgard25 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Music-Tehran Art University

پیش فرض پاسخ : تجربیات کاربران از زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

خواهش میکنم.چشم فردا تو یه فرصتی این کار رو میکنم.
    ببینید شما اینجا حساب که باز می کنید یه کارت هم روش بهتون میدن که میتونید باهاش پرداخت داشته باشید و از عابر بانک پول بگیرید و ....از اونجایی که این کارت Mastero است (با مسترکارت اشتباه نشه) فکر میکنم که میشه در خیلی جاها تو اروپا ازش استفاده کرد.دوستان با تجربه لطفا تائید کنند.
    حالا من وقتی میتونم مثل هلو با یه شماره حساب پول هایی که لازمه رو واریز کنم چه کاریه با مستر کارتی که اصلا معلوم نیست کار میکنه یا نه این کارو بکنم که اصلا حتی نمیدونم این کار تو یه مرحله شدنیه یا نه!چون شما یه بار باید پول برداشت کنید که یه کارمزد داره.یه بار هم باید پول نقد واریز کنید که اونم یه کارمزد در حدود 4.5 یورو داره!پس چه کاریه و با همون حساب بانک به راحتی و مثل آب خوردن بدون کارمزد میشه همه کارای واریز رو انجام داد.
    حالا واسه انتقال پول از ایران اینکه اونا به حساب شما تو اتریش پول واریز کنند یا به مستر کارت فکر نمیکنم هیچ فرقی تو هزینه بکنه.هردوتاش مییشه حساب ارزی شخص حقیقی که نسبت به قیمت روز ارز یه مقداری روش کشیده میشه (چون حساب شخص حقیقیه) و به عنوان حواله پول ارسال میشه.
    بهترین کار به نظر من که اکثر دوستان هم انجام دادن اینه که شما پولی که برای یکسال لازم دارید رو با خودتون بیارین.اگه زرنگ باشید و همه کارا رو انجام بدین روز دوم میتونید حساب باز کنید و پول رو به حسابتون بریزید.
    من بورسیه نیستم ایشالله خدا قسمت کنه بگیرم ولی الان با هزینه شخصی اینجا هستم.همون حساب بانکی کارم رو راه می اندازه و این مستر کارتی که دارم بیشتر برام شده مایه عذاب!!!
    اینا رو گفتم تا شما اشتباه من رو نکنید.
    البته این کارت قبلا برام خیلی کاربرد داشته.مثلا من تا حالا بارها بیش از 30 مرتبه باهاش هتل رزرو کردم که خب اگه بدونید تو ایران بابت رزرو واقعی هتل چیزی در حدود صد و خورده ای هزار تومان میگیرن ولی من به راحتی با این کارت خودم هتل هام رو رزور کردم. یه بار هم باهاش ماشین رنت کردم.کلا استفادش جائی بوده که به برداشت پول نیازی نیست (البته به جز وریفای کردن حساب پی پل) و در باقی موارد مثل خرید بلیط هواپیما عملا بلا استفاده است و کارت به دلیل عدم پاسخگویی بانک صادر کننده عملا مورد قبول نیست!!!
    آها راستی در آخر بگم اون کارتی که بانک بهتون میده در واقع کارت حسابتونه و هر چی پول تو حسابتون داشته باشید میشه پول تو کارتتون.برای افزایش موجودی هم یا باید نقدی به حسابتون بریزین یا از ایران به حسابتون حواله کنن.
    بعد از 6 ماه میتونید درخواست کارت اعتباری بکنید (ویزا یا مستر).
    موفق باشید

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master studium of Vienna University of Technology

پیش فرض پاسخ : تجربیات کاربران از زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

نقل قول نوشته اصلی توسط amiri1 نمایش پست ها
    سلام، به همه دوستاني که موفق شدند مراحل پذيرش، اخذ ويزا و سفر به اتريش رو باموفقيت طي کنند، تبريک ميگم. اميدوارم همينطور تا انتها به خوبي پيش برود.
    يک سوال داشتم؛ آيا کسي از شما هنگام گشايش حساب ارزي، اقدام به گرفتن ويزا کارت کرده است؟ من مي خواهم از بانک پارسيان ويزا کارت کلاسيک طرف قرارداد با بانک هاي ارمنستان بگيرم، که براي انتقال وجه ازش استفاده کنم. اگر شما چنين تجربه اي در خصوص گرفتن ويزا کارت و يا مستر کارت از ايران و استفاده در ATM اروپا و يا اتريش براي پرداخت وجه خوابگاه، دانشگاه و يا خريدهاي عمومي داره؛ ممنون ميشم توضيح بدهد.
    آيا ويزا کارت و مستر کارت ايراني در اتريش قابل استفاده است؟
    با تشکر از شبگرد عزیز که خیلی خوب و کامل توضیح دادن

دوست من در حال حاظر مستر کارت یا ویزا کارت واسه شمایی که میخوان از ایران براتون پول بریزن اصلا فایده ای نداره

الان برین همون پارسیان بگین میخوام کارتمو شارژ کنم ، میگه برو دلار اسکناس بیار یعنی شما یا خانواده شما باید دلار 1900 تومن بخرن بعد با یه کارمزدی برای شما بفرستن و شما هم اینجا در اتریش باز با یه کرمزدی اونو از ATM بگیری و اگه دلار باشه که ماله پارسیان دلار هست و یورویی نداره باید بازم با یه کارمزدی تبدیلش کنی که اینجا کارمزد تبدیل ارز بالاست

پس دیدی که آخر کار کلی ضرر کردی

در صورتی که 1: با همین عابر بانکی که اینجا بهتون میدن ( ترجیحا ERSTE BANK ) کیتونین تویه کلیه کشورهای اتحادیه اروپا پول برداشت کنید و همه اون خریدهای اینترنتی یا فروشگاهی و رزرو هتل ها رو انجام بدید

2: خانواده به حساب شما پول واریز میکنن از طریق صرافی و فقط یکبار کارمزد به اونا میخوره

3: خیالتون راحته که دیگه کارتتون بلوکه نمیشه و از این مسخره بازی ها که سر کارتهای ویزای پاسارگاد پیاده شد

پس بیاین اینجا و همونطور که دوستمون گفت سعی کنید خرج یکسالتون رو بیارین و که دیگه تا مدتی احتیاج به پول فرستادن از ایران نباشه

موفق باشید

گــــفتار نیکــــــ ***** کــــردار نیکـــــــ ***** پــــندار نیکــــــــ

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه +/- زیر مشخصات کاربری استفاده کنید***

مطالب و سوالات غیر مرتبط با موضوع هر تاپیک به تاپیک مربوطه انتقال داده میشود

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sobijoon نمایش پست ها
    با تشکر از شبگرد عزیز که خیلی خوب و کامل توضیح دادن

دوست من در حال حاظر مستر کارت یا ویزا کارت واسه شمایی که میخوان از ایران براتون پول بریزن اصلا فایده ای نداره

الان برین همون پارسیان بگین میخوام کارتمو شارژ کنم ، میگه برو دلار اسکناس بیار یعنی شما یا خانواده شما باید دلار 1900 تومن بخرن بعد با یه کارمزدی برای شما بفرستن و شما هم اینجا در اتریش باز با یه کرمزدی اونو از ATM بگیری و اگه دلار باشه که ماله پارسیان دلار هست و یورویی نداره باید بازم با یه کارمزدی تبدیلش کنی که اینجا کارمزد تبدیل ارز بالاست

پس دیدی که آخر کار کلی ضرر کردی

در صورتی که 1: با همین عابر بانکی که اینجا بهتون میدن ( ترجیحا ERSTE BANK ) کیتونین تویه کلیه کشورهای اتحادیه اروپا پول برداشت کنید و همه اون خریدهای اینترنتی یا فروشگاهی و رزرو هتل ها رو انجام بدید

2: خانواده به حساب شما پول واریز میکنن از طریق صرافی و فقط یکبار کارمزد به اونا میخوره

3: خیالتون راحته که دیگه کارتتون بلوکه نمیشه و از این مسخره بازی ها که سر کارتهای ویزای پاسارگاد پیاده شد

پس بیاین اینجا و همونطور که دوستمون گفت سعی کنید خرج یکسالتون رو بیارین و که دیگه تا مدتی احتیاج به پول فرستادن از ایران نباشه

موفق باشید
    سلام sobijoon و shabgard25، توضيحات شما کاملاً درست و منطقي هست.
    بله بانک پارسيان فقط با دلار کار مي کند اونهم دلار خريداري شده؛ منظورم اينه که دقيقاً طبق حرف شما اسکناس دلار تحويل مي گيره و کارت رو شارژ مي کنند.
    پس گرفتن ويزا کارت از بانک پارسيان و يا هر بانک ايراني ديگه
    ؛ ضرر اندر ضرر است.
    به خاطر توضيحاتتان متشکرم.

Member

سلام به دوستان عزیز
    من از فرودگاه وین دارم براتون مینویسم...
    اینجا همه چی عالیه ....فرودگاه بزرگی داره ولی کاملا راهنماییتون میکنن....

توی فرودگاه امام بابت اضافه بار خیلی اذیت شدم....اگر با ÷رواز اتریشی تشریف میبری وزن چمدون بیش از 24-25 نشه ....
    تا بعد....

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Ignore نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز
    من از فرودگاه وین دارم براتون مینویسم...
    اینجا همه چی عالیه ....فرودگاه بزرگی داره ولی کاملا راهنماییتون میکنن....

توی فرودگاه امام بابت اضافه بار خیلی اذیت شدم....اگر با ÷رواز اتریشی تشریف میبری وزن چمدون بیش از 24-25 نشه ....
    تا بعد....
    خوش اومدی دوست خوب موفق و پیروز باشی

بچه ها اضافه بار نداشته باشین خیلی خیلی اذیت میشین تویه تهران

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه +/- زیر مشخصات کاربری استفاده کنید***

Junior Member

بچه ها چند تا سوال داشتم فوری هست ممنون میشم اگر کسی جوابش رو می دونه بگه 1.برای گرفتن کارت ایا اقامت امکانش هست 7 روز بعد از انکه وارد وین شدیم خودمون رو به پلیس معرفی کنیم ؟2. قرارداد خوابگاه من دو ماهه هست اجاره نامش این مشکلی ایجاد نمی کنه واسه گرفتن کارت اقامت(چون مدت قراردادم کوتاهه ) 3.در قرارداد خوابگاه من مبلغ پول پیش که 700 یورو هست ذکر نشده و بالای صفحه قرارداد اجاره فقط اسمم و تاریخ شروع و پایان قرارداد و مبلغ اجاره نوشته شده کلا قرارداد خوابگاه این شکلیه یا قرارداد من مشکلی داره؟

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط seina نمایش پست ها
    بچه ها چند تا سوال داشتم فوری هست ممنون میشم اگر کسی جوابش رو می دونه بگه 1.برای گرفتن کارت ایا اقامت امکانش هست 7 روز بعد از انکه وارد وین شدیم خودمون رو به پلیس معرفی کنیم ؟2. قرارداد خوابگاه من دو ماهه هست اجاره نامش این مشکلی ایجاد نمی کنه واسه گرفتن کارت اقامت(چون مدت قراردادم کوتاهه ) 3.در قرارداد خوابگاه من مبلغ پول پیش که 700 یورو هست ذکر نشده و بالای صفحه قرارداد اجاره فقط اسمم و تاریخ شروع و پایان قرارداد و مبلغ اجاره نوشته شده کلا قرارداد خوابگاه این شکلیه یا قرارداد من مشکلی داره؟
    با اینکه این سوال جاش اینجا نبود ولی همینجا پاسخ میدم :

1-شما بهتره که تا قبل از 1 هفته خودتونو به شهرداری منطقه سکونتتون معرفی کنید که این با گرفتن اقامت فرق داره اون یه چیز دیگست که اونم میگم بهتون شما قانوا 3 روز بعد از ورود باید برین خودتونو به شهرداری معرفی کنید ولی دیرتر هم برین زیاد گیر نمیدن اما نه دیگه یک هفته دیرتر سسعی کنید سر همون 7 روز برین اگه وافعا براتون زودتر امکان نداره

بیشتر مشکل از بابت پلیس شهری هست که اگه بهتون گیر بدن و شما تا 3 روز بعد از ورودتون نامه melde یا همون معرفی به شهرداری رو نداشته باشین اذیت میشین

2- واسه اقامت یکساله گرفتن شما باید به ma35 اصلی برین که تا پایان مدت ویزاتون وقت دارین ولی هرچی زودتر برین بهتره و تا قبل از تموم شدن قرارداد خونتون برین حتما

3- پول پیش رو نمینویسه و به همین ترتیبی هست که میگین فقط باید حتما زیرش مهری امضایی چیزی باشه اگه از oead باشه که مشکلی نیست

Junior Member

دوستان من نمیدونم تجربیات من به دردتون میخوره یا نه ؟ ولی خب میگم ... شما به محض اینکه ویزاتون توی ایران خونده میشه همون موقع کارت اقامت یک ساله دانشجوییتون هم توی اداره امور مهاجرت وین صادر شده و تاریخ اعتبارش از همون روز شروع میشه . شما وقتی به وین میرسید برای دسترسی به این کارت احتیاج به برگه ملده ستل دارید که گواهی سکونت شما هست ، احتیاج به گواهی حساب بانکتون دارید و احتیاج به شماره بیمه یا همون گواهی بیمه ... نکته اول اینکه نیازی نیست که پول توی حسابتون بمونه شما به محض اینکه یه برگه از دستگاه خودپرداز بانک مبنی بر موجودیتون بگیرید و اونو بدید به اداره مهاجرت میتونید به پولتون دست بزنید . پس فکر کردید ما چطوری ویزا تمدید میکنیم ؟ پول رو میریزیم به حساب پرینت میگیریم و در میاریم دوباره میدیم به صاحبش پول شاید سرجمع ده دقیقه هم توی حساب من نمونه ! برای بیمه هم نیازی نیست صبر کنید که شماره بیمتون بیاد . شما به محض دادن مدارکتون به باجه اداره بیمه یه رسید به شما میدن که همون رسید میشه گواهی اینکه در اتریش بیمه دارید . منتها یکی از مدارکی که اداره بیمه ازتون میخواد گواهی اشتغال به تحصیله و پرینت انتخاب واحدتون که اونو زودتر از سپتامبر نمیتونید بگیرید . البته اگه کلاس زبانتون فوراشتودیوم باشه اگه نه میشه اوریینت گزل شافت هم رفت . کلا کارت ویزای یک ساله ذهنتون رو مشغول نکنه چون چیزه خاصی نیست . آهان بعدش که کارت رو گرفتید اگه دیدید مثلا سه ماه ازش گذشته تعجب نکنید چون گفتم که همزمان با ویزای موقت چهارماهتون صادر میشه.سوالی اگه دارید که بتونم جواب بدم خوشحال میشم کمکتون کنم .فعلا بای

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط karina نمایش پست ها
    دوستان من نمیدونم تجربیات من به دردتون میخوره یا نه ؟ ولی خب میگم ... شما به محض اینکه ویزاتون توی ایران خونده میشه همون موقع کارت اقامت یک ساله دانشجوییتون هم توی اداره امور مهاجرت وین صادر شده و تاریخ اعتبارش از همون روز شروع میشه . شما وقتی به وین میرسید برای دسترسی به این کارت احتیاج به برگه ملده ستل دارید که گواهی سکونت شما هست ، احتیاج به گواهی حساب بانکتون دارید و احتیاج به شماره بیمه یا همون گواهی بیمه ... نکته اول اینکه نیازی نیست که پول توی حسابتون بمونه شما به محض اینکه یه برگه از دستگاه خودپرداز بانک مبنی بر موجودیتون بگیرید و اونو بدید به اداره مهاجرت میتونید به پولتون دست بزنید . پس فکر کردید ما چطوری ویزا تمدید میکنیم ؟ پول رو میریزیم به حساب پرینت میگیریم و در میاریم دوباره میدیم به صاحبش پول شاید سرجمع ده دقیقه هم توی حساب من نمونه ! برای بیمه هم نیازی نیست صبر کنید که شماره بیمتون بیاد . شما به محض دادن مدارکتون به باجه اداره بیمه یه رسید به شما میدن که همون رسید میشه گواهی اینکه در اتریش بیمه دارید . منتها یکی از مدارکی که اداره بیمه ازتون میخواد گواهی اشتغال به تحصیله و پرینت انتخاب واحدتون که اونو زودتر از سپتامبر نمیتونید بگیرید . البته اگه کلاس زبانتون فوراشتودیوم باشه اگه نه میشه اوریینت گزل شافت هم رفت . کلا کارت ویزای یک ساله ذهنتون رو مشغول نکنه چون چیزه خاصی نیست . آهان بعدش که کارت رو گرفتید اگه دیدید مثلا سه ماه ازش گذشته تعجب نکنید چون گفتم که همزمان با ویزای موقت چهارماهتون صادر میشه.سوالی اگه دارید که بتونم جواب بدم خوشحال میشم کمکتون کنم .فعلا بای

واقعا مرسی از راهنمایی واطلاعاتی که گذاشتین خیلی خوبه که ماها که تازه قراره وارد اتریش بشیم از تجربیات شما دوستانی که اونجا هستین استفاده کنیم میشه بفرمایید کارت اقامت چند وقت بعد از تحویل مدارک میاد؟ و سوال دیگم اینکه من و دوستم داریم 26 مارچ می یایم آیا دانشگاه و کلاس زبان ما رو با تاخیر ثبت نام می کنه؟

Junior Member

دوست عزیز کارت اقامت الان صادر شده و لای پرونده شما در اداره مهاجرت داخل یه پاکت سفیده . شما مدارک رو میدی همون لحظه یه قبض بهتون میدن که میبری طبقه بالا پولش رو میدی و برمیگردی رسید رو میگیرن کارتت رو بهت میدن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)