صفحه 8 از 192 نخستنخست 12345678910111213141516171858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 1914

موضوع: تجربیات زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master studium of Vienna University of Technology

پیش فرض پاسخ : تجربیات کاربران از زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

نقل قول نوشته اصلی توسط Ignore نمایش پست ها
    dear friends
    i have problem with internet so cant write u at the current time

at first i need to subscruibe at uni for getting pass word
    the embassy didnt approve my documents
    let me say in farsi:
    badtarin ettefaghe momken bara sabte nam madareke man bayad taeed mishude va faghat shenasname mano taeed kardan va baghie ro nakardand
    chon mikhurim be sale jadid.....sabte name manam aghab miofte.......
    sefarat az in binazmtar namishud

sorry i write u from university
    no persian keyboad
    دوست عزیز سعی کنید از دانشگاه هم که کامنت میزارین با یه نرم افزار کیبورد فارسی این کار رو بکنید که بچه ها بخونن و بتونن یا راهنمایی کنن یا استفاده

و اما در مورد مشکل شما : مگه ازتون موقع ثبت نام شناسنامه خواستن ؟؟؟؟ ربطی به تائید شناسنامه نداره ثبت نام تویه دانشگاه

با برگه پذیرش و پاسپورت این کارو انجام بدین

گــــفتار نیکــــــ ***** کــــردار نیکـــــــ ***** پــــندار نیکــــــــ

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه +/- زیر مشخصات کاربری استفاده کنید***

مطالب و سوالات غیر مرتبط با موضوع هر تاپیک به تاپیک مربوطه انتقال داده میشود

Senior Member shabgard25 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Music-Tehran Art University

پیش فرض پاسخ : تجربیات کاربران از زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزهای اول ورود

سلام.خب من یه سری پست دیدم و خواستم منم یه توضیحی بدم شاید به درد دوستان بخوره.یکبار دیگه کارها بعد از ورود عبارتند از:
    1-مراجعه به دفتر خوابگاه و تحویل خوابگاه و تحویل فرم مربوط به مراجعه به Info
    2-مراجعه به Info و اخذ برگه اسکان یا همون Meldedaten در چند روز اول رسیدن ماکزیمم تا یک هفته(دوستان اصل این برگه رو همیشه بای خودتون نگه داریدون و هر جا لازم بود ازشون بخواهید ازش کپی بگیرند و اصلش رو بهتون برگردونند چون صدور مجددش مستلزم پرداخت هزینه ای در حدود 10 یا 15 یورو است)
    3-مراجعه به دانشگاه و ثبت نام (من با پاسپورتم انجام دادم و احتیاجی به شناسنامه و ... و حتی پذیرش هم نبود چون تو سیستم داشتن)
    4-مراجعه به بانک و افتتاح حساب بانکی با ارائه برگه ثبت نام دانشگاه و برگه اسکان و پاسپورت (به توصیه دوست خوبمون آقای سوبی بانک Erste شرایط خوبی داره و خصوصا که از ابتدا به ما کردیت کارت میده)
    5-مراجعه به اداره بیمه برای درخواست صدور بیمه (GKK)
    6-مراجعه به ادار اقامت و انجام مراحل دریافت کارت اقامت.مراحل هم بسیار ساده است و از شما یه فرم پرشده در حدود یک صفحه و نیم و پاسپورت و یک برگ گواهی ثبت نام در دانشگاه و برگه اسکان و بیمه رو میخواهند.کارت شما قبلا صادر شده و شما اگه مثل من در گراتس یا شهری جز وین باشید پس از پرداخت هزینه کارت (40 یورو) باید 10 روز برای رسیدن کارتتون صبر کنید و پس از سپری شدن 10 روز تشریف ببرید برای دریافت کارت.
    7-حالا این میون اگه دوست داشتید و لازم بود کلاس زبان هم میتونید ثبت نام کنید.

یه نکته دیگه هم که من کمکم باهاش اینجا کنار اومد کارتی به اسم Quick است که در خوابگاه میتونید ازش بابت کارهایی مثل پرداخت هزینه شتشوی لباس، کپی و ... استفاده کنید.شارژ این کارت در دستگاه ATM و توسط کارت بانکیتون انجام میشه.

کسی از دوستان درباره گواهینامه رانندگی در اینجا اطلاعات داره؟

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط shabgard25 نمایش پست ها
    سلام.خب من یه سری پست دیدم و خواستم منم یه توضیحی بدم شاید به درد دوستان بخوره.یکبار دیگه کارها بعد از ورود عبارتند از:
    1-مراجعه به دفتر خوابگاه و تحویل خوابگاه و تحویل فرم مربوط به مراجعه به Info
    2-مراجعه به Info و اخذ برگه اسکان یا همون Meldedaten در چند روز اول رسیدن ماکزیمم تا یک هفته(دوستان اصل این برگه رو همیشه بای خودتون نگه داریدون و هر جا لازم بود ازشون بخواهید ازش کپی بگیرند و اصلش رو بهتون برگردونند چون صدور مجددش مستلزم پرداخت هزینه ای در حدود 10 یا 15 یورو است)
    3-مراجعه به دانشگاه و ثبت نام (من با پاسپورتم انجام دادم و احتیاجی به شناسنامه و ... و حتی پذیرش هم نبود چون تو سیستم داشتن)
    4-مراجعه به بانک و افتتاح حساب بانکی با ارائه برگه ثبت نام دانشگاه و برگه اسکان و پاسپورت (به توصیه دوست خوبمون آقای سوبی بانک Erste شرایط خوبی داره و خصوصا که از ابتدا به ما کردیت کارت میده)
    5-مراجعه به اداره بیمه برای درخواست صدور بیمه (GKK)
    6-مراجعه به ادار اقامت و انجام مراحل دریافت کارت اقامت.مراحل هم بسیار ساده است و از شما یه فرم پرشده در حدود یک صفحه و نیم و پاسپورت و یک برگ گواهی ثبت نام در دانشگاه و برگه اسکان و بیمه رو میخواهند.کارت شما قبلا صادر شده و شما اگه مثل من در گراتس یا شهری جز وین باشید پس از پرداخت هزینه کارت (40 یورو) باید 10 روز برای رسیدن کارتتون صبر کنید و پس از سپری شدن 10 روز تشریف ببرید برای دریافت کارت.
    7-حالا این میون اگه دوست داشتید و لازم بود کلاس زبان هم میتونید ثبت نام کنید.

یه نکته دیگه هم که من کمکم باهاش اینجا کنار اومد کارتی به اسم Quick است که در خوابگاه میتونید ازش بابت کارهایی مثل پرداخت هزینه شتشوی لباس، کپی و ... استفاده کنید.شارژ این کارت در دستگاه ATM و توسط کارت بانکیتون انجام میشه.

کسی از دوستان درباره گواهینامه رانندگی در اینجا اطلاعات داره؟
    شبگرد عزیز ممنون از اطلاعاتت
    همون کارت erste اگه حساب شما student باشه یعنی روی کارتتون نوشته باشه حساب دانشجویی میشه به عنوان quick هم تستفاده کرد اگه دقت کنید پشتش اسم quick رو زده مال من یه عکس کوچیکم از خودم پشت کارت زده و روش اسم دانشگاه و شماره دانشجوییمو نوشته

در مورد گواهینامه سعی کنید اگه در ایرن گواهینامه داشتین هرچه زودتر به یه آموزگاه رانندگی مراجعه کنید و فقط یه آزمون شهری ازتون میگیرن که هر جلسه اون اینجا تویه وین نزدیک 80 یور میشه که بستگی به مهرت خودتون داره که تویه چند جلسه قبول بشید
    و اگه از یه مدتی بگذره که هنوز نمیدونم اون مدت چقدر هست باید هزینه ای نزدیک 1500 یور بدین برای گرفتن گواهینامه

پس هرچه زودتر اقدام کنید بهتره اینجا تویه وین که یه آموزشگاه میشناسم کارمندش ایرانیه البته افغانه ولی تویه ایران بزرگ شده و موقع امتحان تو شهری هوای ایرانی هارو داره

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه +/- زیر مشخصات کاربری استفاده کنید***

Senior Member shabgard25 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Music-Tehran Art University

سوبی جون واقعا ممنون از اطلاعات خوبتون.متاسفانه من پیش از باز کردن حساب در بانک erste کارت quick رو خریده بودم!
    کارت من هفته آینده حاضر میشه و بزرکترین مزیت بانکی که شما معرفی کردید این بود که از لحظه افتتاح حساب یه مستر کارت گلد هم به عنوان کردیت کارت برام در نظر گرفتن که در نوع خودش مزیت بزرگیه.
    برای گواهینامه به نظرتون میشه بیام وین امتحان بدم؟و آیا شما در این باره که در صورت داشتن گواهینامه بین المللی بدون امتحان میشه درخواست گواهینامه کرد اطلاعی دارین؟
    برای امتحان حتما باید زبان دونست و آیا حتما باید کلاس رانندگی رفت؟شما خودتون اقدام کردید؟

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط shabgard25 نمایش پست ها
    سوبی جون واقعا ممنون از اطلاعات خوبتون.متاسفانه من پیش از باز کردن حساب در بانک erste کارت quick رو خریده بودم!
    کارت من هفته آینده حاضر میشه و بزرکترین مزیت بانکی که شما معرفی کردید این بود که از لحظه افتتاح حساب یه مستر کارت گلد هم به عنوان کردیت کارت برام در نظر گرفتن که در نوع خودش مزیت بزرگیه.
    برای گواهینامه به نظرتون میشه بیام وین امتحان بدم؟و آیا شما در این باره که در صورت داشتن گواهینامه بین المللی بدون امتحان میشه درخواست گواهینامه کرد اطلاعی دارین؟
    برای امتحان حتما باید زبان دونست و آیا حتما باید کلاس رانندگی رفت؟شما خودتون اقدام کردید؟
    خوشحالم که مفید واقع شد

برای گواهینامه که به هیچ وجه بدون امتحان نمیشه اینجا گواهینامه گرفت اینو شک ندارم
    در مورد امتحان تویه وین و بقیه موارد بیاد بپرسم براتون
    حتما بهم یاداوری بکنید از طریق پیام خصوصی

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه

بچه ها جاتون خالی امشب تویه وین یه مراسم چهارشنبه سوری باحال برگزار کردن ایرانیها و ما هم رفتیم و خیلی خوش گذشت
    ای کاش همتون بودین ولی به امید ایزد یکتا که سال دیگه همه شما دوستان هستین و برو بچه های اپلای با هم یه گروه تشکیل میدیم

البته اگه مثل خیلی از بچه های این فروم کم لطف نباشین و تا رسیدین به اتریش همه چیزو فراموش نکنید

موفق باشید و با آرزوی بهترینها

دوستان به جای ما
    من که قول میدم اگه پام برسه
    حتما حتما

من از سرزمین آه آمده ام، سرزمین اندوه های بسیار

پیش فرض پاسخ : وسایل لازم، تهیه بلیط و هماهنگی جهت سفر به اتریش

بچه‌ها تا میتونید با خودتون قرص بیارید خیلی‌ گرونه..
    من بیمه‌ هستم و ماهی‌ ۵۰ یورو میدم
    هفتهٔ پیش که مریض شدم رفتم دکتر و برام نسخه نوشت..چون بیمه بودم ۴ تا دونه قرص شد ۲۰ یورو..اگه بیمه نبودام که دیگه هیچی‌

یه قرص کلد ستپ معمولی‌ از داروخونه پرسیدم آزادش ۲۰ یورو بود

قرص حتما بیارید...مسکّن...سرما خوردگی

Member zohre7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    computer eng...TU Wien

پیش فرض پاسخ : [تاپیک جامع] پرسش و پاسخ در خصوص پذیرش از دانشگاههای اتریش

سلام به همه
    من نمی دونم کجا این پست خوبه واسه همین اگه جاش بده
    مدیرا عوض کنند
    می خواستم راجع به عکس بگم که اگه از عکسی که به سفارت دادید راضی نیستید
    می تونید توی ma35 که می رید کارت اقامت بگیرید بگید
    براتون عوض می کنند

Member

پیش فرض پاسخ : وسایل لازم، تهیه بلیط و هماهنگی جهت سفر به اتریش

من نمیدونم خیلی ها قبل از امدنم میگفتن چیزی نیارید....
    اقا هر چی میتونید با خودتون بیارید(ضروری) اینجا واقعا همه چی گرون ه
    مثلا:
    تک پوش بالای 30 یورو
    کفش 200 یورو به بالا
    نوشیدنی مثل اب ÷رتقال: بالای 5 یورو
    یک بسته نون 6-7 تا یی= 2 یورو
    برنج یک کیلویی 4 یورو

===

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)