صفحه 74 از 74 نخستنخست ... 246465666768697071727374
نمایش نتایج: از شماره 731 تا 733 , از مجموع 733

موضوع: سؤال درباره مقاله خارجی

پیش فرض پاسخ : سؤال درباره مقاله خارجی

از شتر می پرسن چرا ش..ت از پسه، میگه من چه رسمم به رسم هرکسه
    تو رو خدا به ضرب المثلامون رحم کنید

.........................
    پ.ن. دیگه هرجور شگفتی رو میشه اینجا پیدا کرد، یه دپارتمان از یه دانشگاه دولتی (دانشگاه فردوسی) با یه نشریه خارجی معلوم نیست چیشون شده، اسم نشریه کیو یک الزویر رفته تو بلک لیست (نشریه هلندی، اپن اکسس، اینتردیسیپلین)
    نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها
    مبگه از شتر میپرسن چرا گردنت کجه، میگه من کجام کج نیست. حکایت حال و روز مملکت ماست
    ویرایش توسط keran : November 24th, 2021 در ساعت 05:42 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    زیست شناسی

با سلام

دوستان دو تا سوال:
    من یک مقاله ای پارسال منشتر کردم. خیلی مقاله ی معمولی بود. گذاشتم توی ریسرچ گیتم یک چند تا سایت هم خورد. قبل از اون توی آکادمیا هم عضو بودم تا بتونم بعضی مقالاتش رو دانلود کنم و عملا پروفایلی نداشتم منتها اکانتمو با ایمیلم ساختم. حالا چند وقت یکار ایمیل میاد که به اسم من کسی سایت انجام داده یعنی مقاله منو توی رفرنس هاشون قرار دادن. (اسممو کامل نمی نویسه . مخفف اسم و کل فامیلیمو می نویسه)

- من توی اکادمیا اکانت پولی ندارم نمی تونم مطمئن شم من بودم یا نه ؛ چه جوری می تونم اینو متوجه بشم؟
    - کلا چطوری می تونم متوجه بشم به مقالم استناد شده؟ چون ژورنال مربوطه دسترسی ازاد بوده و به راحتی هرکسی از گوگل و اینور و اونور هم می تونسته مقاله رو دانلود کنه و نیازی به ریسرچ گیت نبوده.

واقعا دلم می خواد اینو برای مقاله های بعدیم بدونم که امار دقیق استناد به مقاله های خودمون رو چطور می تونیم در بیاریم؟

با تشکر

سلام
    تصور نمی کنم اکادمیا سایت مناسبی برای چک کردن سایتشن مقاله باشه. بیشتر برای این خوبه که اگه مقاله تون اپن اکسس هست اونجا به اشتراک بذارید که بیشتر دانلود بشه، دیده بشه و ارجاع بخوره
    خود گوگل اسکالر یکی از بهترین سایت ها هست برای چک کردن تعداد سایتشن و اینکه کیا ارجاع دادن
    یه سایت دیگه خوب هم بنظرم سایت europepmc هست که سایتیشن و altmetric attention score
    یعنی توجهی که مقاله روی شوشال مدیا و موارد دیگه جمعا دریافت کرده و موارد دیگه رو با جزئیات نشون میده
    در کل سایتهای مختلف یه مقدار عملکردشون فرق هم داره، چون ظاهرا موتورهای مختلف به منابع متفاوتی دسترسی دارن، ولی بنظرم برای پیدا کردن ارجاع ها ریسرچ گیت و اکادمیا جزو بدترین ها هستند. اینا بیشتر برای به اشتراک گذاشتن فایل مقاله خوبن. ریسرچ گیت که کلی باگ هم داره، علاوه بر دسترسی ضعیفش.

تشکر از شما به همچنین

/https://europepmc.org

نقل قول نوشته اصلی توسط educational_t نمایش پست ها
    با سلام

دوستان دو تا سوال:
    من یک مقاله ای پارسال منشتر کردم. خیلی مقاله ی معمولی بود. گذاشتم توی ریسرچ گیتم یک چند تا سایت هم خورد. قبل از اون توی آکادمیا هم عضو بودم تا بتونم بعضی مقالاتش رو دانلود کنم و عملا پروفایلی نداشتم منتها اکانتمو با ایمیلم ساختم. حالا چند وقت یکار ایمیل میاد که به اسم من کسی سایت انجام داده یعنی مقاله منو توی رفرنس هاشون قرار دادن. (اسممو کامل نمی نویسه . مخفف اسم و کل فامیلیمو می نویسه)

- من توی اکادمیا اکانت پولی ندارم نمی تونم مطمئن شم من بودم یا نه ؛ چه جوری می تونم اینو متوجه بشم؟
    - کلا چطوری می تونم متوجه بشم به مقالم استناد شده؟ چون ژورنال مربوطه دسترسی ازاد بوده و به راحتی هرکسی از گوگل و اینور و اونور هم می تونسته مقاله رو دانلود کنه و نیازی به ریسرچ گیت نبوده.

واقعا دلم می خواد اینو برای مقاله های بعدیم بدونم که امار دقیق استناد به مقاله های خودمون رو چطور می تونیم در بیاریم؟

با تشکر
    ویرایش توسط keran : December 8th, 2021 در ساعت 11:45 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)