صفحه 70 از 74 نخستنخست ... 20606162636465666768697071727374 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 691 تا 700 , از مجموع 733

موضوع: سؤال درباره مقاله خارجی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    physics

پیش فرض پاسخ : سؤال درباره مقاله خارجی

نقل قول نوشته اصلی توسط IsfTeams نمایش پست ها
    تشکر بابت جواب قبل
    در این مرحله اگر مشکلی باشه و سوالی پرسیده بشه یا ... سوال میکنند و تصمیم میگیرند درسته؟
    این پروسه چقدر زمان میبره؟
    از زمان سابمیت من 1 هفته طول کشید تا این ایمیل برای من اومد.
    سلام دوست گرامی.
    بله همینطوره. در این مرحله فرآیند داوری انجام میشه و هر یک از داورها پس از اینکه داوری مقاله رو قبول کردن، بر اساس مدت زمانی که براشون توسط ادیتور معین میشه نظرات خودشون رو ارسال می کنند. این نظرات میتونه یک متن ساده دو سه خطی باشه با این مضمون که مثلا فلان داور مقاله رو خوب و بدون مشکل تشخیص داده و پیشنهاد چاپ میده به ادیتور یا حتی برعکس، مقاله رو اصلا مفید ندونسته و پیشنهاد ریجکت. حالات بعدی اینه که داور میگه اوکیه ولی مقاله باید بازبینی بشه و نظرات و تغییرات پیشنهاد شده توسط داور، اعمال بشه. این وضعیت میتونه تغییرات جزئی باشه که میگن minor revision یا تغییرات عمده که میشه major revision. پس میتونه نظرات داور مثلا تا 2 صفحه هم برسه. که در حالتی که مقاله ریوایز میخوره به شما مدت زمانی که برای هر ژورنال متفاوت هست داده میشه مثلا یک ماه تا پاسخنامه مناسب برای داورها تهیه کنید. بعد از اون باید جوابها رو مجدد ارسال کنید و روی اونها تصمیم گیری میشه. ارسال جواب معمولا فقط یک مرتبه هست که نظر نهایی رو یا خود ادیتور شخصا میگیره و یا مجدد جواب شما برای داورها ارسال میشه تا بررسی بشه که آیا پاسخها قانع کننده و منطقی هستند یا خیر.
    کل این فرآیند حداقل 2 ماه و حداکثری هم معمولا نمیشه براش در نظر گرفت. البته هر ژورنال معمولا از مقالات قبلش معلومه که حدودا چند وقته چاپ میشه. بعضی هم در سایتشون مستقیما میگن که مثلا این ژورنال 90 روزه جواب میده یا همچین چیزهایی.
    تجربه نشون میده که در مدتی که منتظر داوری هستید کار رو ادامه بدید و منتظر نمونید که جواب بیاد براتون. چراکه در اون صورت زمان زیادی رو از دست میدید. مسیر تحقیق رو ادامه بدید و کارهای جدید خودتون رو هم آماده کنید. بعد از دیدن نظر داورها میتونید کارهای جاری رو هم ارتقا بدید.
    موفق باشید

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط IsfTeams نمایش پست ها
    تشکر بابت جواب قبل
    در این مرحله اگر مشکلی باشه و سوالی پرسیده بشه یا ... سوال میکنند و تصمیم میگیرند درسته؟
    این پروسه چقدر زمان میبره؟
    از زمان سابمیت من 1 هفته طول کشید تا این ایمیل برای من اومد.
    دوست عزیز
    میتواند خیلی متفاوت باشد و
    اصلا نمیشود زمان پاسخ را پیش بینی کرد.
    صبر بخشی از کار مقاله نویسی ژورنالی است.
    پایدار باشید

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط report نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی.
    بله همینطوره. در این مرحله فرآیند داوری انجام میشه و هر یک از داورها پس از اینکه داوری مقاله رو قبول کردن، بر اساس مدت زمانی که براشون توسط ادیتور معین میشه نظرات خودشون رو ارسال می کنند. این نظرات میتونه یک متن ساده دو سه خطی باشه با این مضمون که مثلا فلان داور مقاله رو خوب و بدون مشکل تشخیص داده و پیشنهاد چاپ میده به ادیتور یا حتی برعکس، مقاله رو اصلا مفید ندونسته و پیشنهاد ریجکت. حالات بعدی اینه که داور میگه اوکیه ولی مقاله باید بازبینی بشه و نظرات و تغییرات پیشنهاد شده توسط داور، اعمال بشه. این وضعیت میتونه تغییرات جزئی باشه که میگن minor revision یا تغییرات عمده که میشه major revision. پس میتونه نظرات داور مثلا تا 2 صفحه هم برسه. که در حالتی که مقاله ریوایز میخوره به شما مدت زمانی که برای هر ژورنال متفاوت هست داده میشه مثلا یک ماه تا پاسخنامه مناسب برای داورها تهیه کنید. بعد از اون باید جوابها رو مجدد ارسال کنید و روی اونها تصمیم گیری میشه. ارسال جواب معمولا فقط یک مرتبه هست که نظر نهایی رو یا خود ادیتور شخصا میگیره و یا مجدد جواب شما برای داورها ارسال میشه تا بررسی بشه که آیا پاسخها قانع کننده و منطقی هستند یا خیر.
    کل این فرآیند حداقل 2 ماه و حداکثری هم معمولا نمیشه براش در نظر گرفت. البته هر ژورنال معمولا از مقالات قبلش معلومه که حدودا چند وقته چاپ میشه. بعضی هم در سایتشون مستقیما میگن که مثلا این ژورنال 90 روزه جواب میده یا همچین چیزهایی.
    تجربه نشون میده که در مدتی که منتظر داوری هستید کار رو ادامه بدید و منتظر نمونید که جواب بیاد براتون. چراکه در اون صورت زمان زیادی رو از دست میدید. مسیر تحقیق رو ادامه بدید و کارهای جدید خودتون رو هم آماده کنید. بعد از دیدن نظر داورها میتونید کارهای جاری رو هم ارتقا بدید.
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    دوست عزیز
    میتواند خیلی متفاوت باشد و
    اصلا نمیشود زمان پاسخ را پیش بینی کرد.
    صبر بخشی از کار مقاله نویسی ژورنالی است.
    پایدار باشید
    خیلی ممنونم دوستان
    فعلا برام خورده Under Review

Banned

سلام

دوستان بعضا من میبینم دو مقاله مشابه در دو ژورنال مختلف چاپ شده است! این علتش چی میتونه باشه؟ مشابه اینکه تقریبا محتوای مقاله یکی هست.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    سلام

دوستان بعضا من میبینم دو مقاله مشابه در دو ژورنال مختلف چاپ شده است! این علتش چی میتونه باشه؟ مشابه اینکه تقریبا محتوای مقاله یکی هست.
    منظورتون با نویسنده و تایتل مشابه است؟ اگر مثال یا لینک بدهید بهتر میشه نظر داد.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    منظورتون با نویسنده و تایتل مشابه است؟ اگر مثال یا لینک بدهید بهتر میشه نظر داد.
    سلام
    مقاله اول در اسپرینگر سابمیت شده و یکسال گذشته بوده و ریوایز خورده در همین حین مقاله در الزویر سابمیت و بعد دو ماه چاپ شده. تایتل متفاوت موضوع دقیقا همان کار همان نویسنده همان.
    https://link.springer.com/article/10...40-019-00511-5
    https://www.sciencedirect.com/scienc...5063071930901X

من دو مورد مشابه هم سراغ دارم متاسفانه الان لینک ندارم طرف یه نفر بود. یه مقاله چاپ شده در سال 2005 رو دقیقا در سال 2009 چاپ کرده بود!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    كارشناسي ارشد مديريت صنعتي

پیش فرض پاسخ : در مورد مقاله

سلام دوستان.آیا در ایران جایی هست که نگارش مقاله انگلیسی رو چک کنه و قابل اعتماد باشه؟اگر سایت یا جایی سراغ دارید ممنون میشم جواب بدین

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

پیش فرض پاسخ : در مورد مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط Sarab8 نمایش پست ها
    سلام دوستان.آیا در ایران جایی هست که نگارش مقاله انگلیسی رو چک کنه و قابل اعتماد باشه؟اگر سایت یا جایی سراغ دارید ممنون میشم جواب بدین
    سلام دوست عزیز.
    شما میتونید بدید به یک استاد زبان بخونه بهتون میگه اشکالات رو. البته حق الزحمه رو مستقیم با خودشون طی میکنید

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    سلام
    مقاله اول در اسپرینگر سابمیت شده و یکسال گذشته بوده و ریوایز خورده در همین حین مقاله در الزویر سابمیت و بعد دو ماه چاپ شده. تایتل متفاوت موضوع دقیقا همان کار همان نویسنده همان.
    https://link.springer.com/article/10...40-019-00511-5
    https://www.sciencedirect.com/scienc...5063071930901X

من دو مورد مشابه هم سراغ دارم متاسفانه الان لینک ندارم طرف یه نفر بود. یه مقاله چاپ شده در سال 2005 رو دقیقا در سال 2009 چاپ کرده بود!
    من چک کردم این دو مقاله رو چون برام جالب بود که ایا نویسندگانی با affiliation های معتبر چون تورنتو و یورک هم همچنین کارهایی میکنن یا نه
    بله درسته شباهت هایی بین این دو مقاله هست ولی اصلا عین هم نیستن. شما فقط به اشکال و جداول نگاه کنید
    یک استاد دانشگاه کانادایی یا امریکایی معتبر هیچ وقت توی اینجور تله ها نمیفته حتی اگه خیلی ناشی باشه. به عبارتی حتی اگه بخاد ی چیزی رو به ظاهری متفاوت جایی چاپ کنه حواسش به همه چی هست هرچند معمولا این تیپ افراد اعتبار علمیشون رو به راحتی به خطر نمیندارن. توی ایرانشم همبن الان استادا زیر نظرن و خبطی داشته باشن فورا ابروش رو میبرن
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Junior Member Siam4k آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management

سلام دوستان من دارم پایان نامه می نویسم و نیاز به پرسشنامه دارم.
    قصد دارم از یک پژوهشگر خارجی که مقاله اون شخص مقاله بیس من هست درخواست پرسشنامه کنم.
    فقط واسه یک درخواست به زبان انگلیسی نیاز به کمک دارم تا اون متن به عنوان ایمیل بفرستم واسه اون شخص و تا جایی که می دونم باید از لحاظ ادبی رسمی و به نوعی طبق یک فرمت خاصی باشه.
    از دوستان تقاضا دارم تو این زمینه کمک کنن.
    ممنون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)