صفحه 11 از 74 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 733

موضوع: سؤال درباره مقاله خارجی

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : راهنمایی‌های ابتدایی برای نوشتن مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط daniel_b نمایش پست ها
    ین
    سلام
    منظور دوستمون از مصاحبه برای مواردی مثل گرفتن پذیرشه
    وگرنه فردی که مقاله شما رو تصحیح میکنه اطلاعی از اینکه کی این رو نوشته نداره(بخصوص مقاله های کنفرانسهای داخلی) و بطورکلی reviewer کاری به شما نداره.
    ممنون. پس به نظر شما نوشتن و یا بودن اسم بهتر از نبودنشه درسته؟
    متشکر

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : نكات مربوط به اسامي در مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط laser نمایش پست ها
    سلام
    من تا حالا دو تا مقاله داخلی داشتم و چون می خواهم برای بورسیه دکترا APPLY کنم دو تا مقاله برای ISI آماده کردم، متاسفانه استاد راهنمام 1 ساله برای زندگی به خارج رفته و دیگه خیلی به ایمیل هام جواب نمی ده طوری که من یکی از این دو مقاله را 6 ماه پیش براش فرستادم ولی هنوز برای هیچ ژورنالی نفرستاده و فقط یکبار جواب داد که می فرستم، از بس براش ایمیل زدم و خواهش و تمنا کردم و گفتم برای پذیرش عجله دارم، خسته شدم و چون زمینه کاریش کمی متفاوت شده دیگه براش مهم نیست .حالا به نظر شما من برای مقاله دومم که خیلی وقته تمومه، چیکار کنم ؟؟ با توجه به این که گفته شده اگر استاد راهنما، نویسنده مسئول باشد برای مقالات خارجی بهتره و من نمی دونم اصلا چطوری باید مقاله بفرستم.لطفا راهنمایی کنید.ممنون
    آقا طرف گذاشته رفته پی عشق و حالش تو نشستی اینجا داری هرس میخوری!!! مقاله ات رو درست کن به فورمت ژورنال مورد نظرت و هرچه سریعتر سابمیتش کن.. کی گفته استاد راهنما سابمیت کنه بهتره.. اصلا این موضوع مطرح نیست.! حتی به نظرم یه ایمیل بهش بزن بگو اولیه رو هم سابمیت کردم، لازم نیست شما زحمت بکشی.. به کسی احترام بزار که واست احترام قائل باشه..!

موفق باشی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سؤال درباره مقاله خارجی

سلام
    میشه یه مقاله را به یک ژورنال IsI با ایمیل خودم بفرستم ولی ایمیل استاد راهنمام را در مقاله زیر نویسنده مسئول، برای مکاتبه بیارم و اسم او را به عنوان نویسنده مسئول بنویسم.

Senior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی‌های ابتدایی برای نوشتن مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTS نمایش پست ها
    ممنون. پس به نظر شما نوشتن و یا بودن اسم بهتر از نبودنشه درسته؟
    متشکر
    سلام

قبلا هم عنوان کردم که اگر فقط میخواهید مقاله ایی به اسمتون چاپ بشه یک مطلب جداست ولی این مقاله رو برای جایی نمیتونید استفاده کنید حتی در رزومتون چون همینظور که دوستان عنوان کردند عدم ارتباط شما با مقاله کاملا مشخص خواهد بود مخصوصا اگر مقاله فارسی باشه.(اگر انگلیسی بود شاید همکاری در نوشتن متن یک دلیل میتونست بحساب بیاد (البته نه زیاد))

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : نكات مربوط به اسامي در مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط laser نمایش پست ها
    سلام
    من تا حالا دو تا مقاله داخلی داشتم و چون می خواهم برای بورسیه دکترا APPLY کنم دو تا مقاله برای ISI آماده کردم، متاسفانه استاد راهنمام 1 ساله برای زندگی به خارج رفته و دیگه خیلی به ایمیل هام جواب نمی ده طوری که من یکی از این دو مقاله را 6 ماه پیش براش فرستادم ولی هنوز برای هیچ ژورنالی نفرستاده و فقط یکبار جواب داد که می فرستم، از بس براش ایمیل زدم و خواهش و تمنا کردم و گفتم برای پذیرش عجله دارم، خسته شدم و چون زمینه کاریش کمی متفاوت شده دیگه براش مهم نیست .حالا به نظر شما من برای مقاله دومم که خیلی وقته تمومه، چیکار کنم ؟؟ با توجه به این که گفته شده اگر استاد راهنما، نویسنده مسئول باشد برای مقالات خارجی بهتره و من نمی دونم اصلا چطوری باید مقاله بفرستم.لطفا راهنمایی کنید.ممنون
    سلام دوست عزیز

لزومی نداره که استاد راهنما نویسنده مسئول باشد. الان که ایشون پاسخ شما را به هر دلیلی نمیدن، شما خودتون اقدام کنید و منتظر نمونید.

فرستادن مقاله هم ساده است. شما ابتدا ژورنال مناسب را با توجه به سطح مقالتون انتخاب می کنید. سپس مقاله را بر اساس فرمت خواسته شده در راهنمای نویسندگان آماده می کنید و مقاله را ارسال می کنید.

هر سوالی در هر مرحله ای داشتید، بپرسید، دوستان راهنمایی تون می کنند.

موفق باشید.
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

ApplyAbroad Superstar

سلام بر دوستان.

کسی اینجا راجع به مقالات به اسم SCOPUS چیزی شنیده که بیشتر در اروپا روش کار میکنند؟ خواستم ببینم در دنیا تایید میشه؟ مشکلی نداره؟ ارزشش چقدره؟
    ممنون از همگی.

ApplyAbroad Veteran

دوست من SCOPUS یک پایگاه علمیه که مقاله ها رو Index میکنه.. خودش publisher نیست..! اتفاقا بسیار هم معتبره. در همه جای دنیا نه تنها اروپا..!
    اینم تعریف مختصر از SCOPUS:

The largest abstract and citation database of research literature and quality web sources covering nearly 18,000 titles from more than 5,000 publishers.

ApplyAbroad Superstar

پس یعنی چیزی مثله Elzevierدرسته؟ من یکی از دوستانم قراره در اونجا مقاله اش در خصوص انرژی رو ثبت کنه خواستم مطمئن بشم ارزش داره یا خیر. ممنون دوستان

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTS نمایش پست ها
    پس یعنی چیزی مثله Elzevierدرسته؟ من یکی از دوستانم قراره در اونجا مقاله اش در خصوص انرژی رو ثبت کنه خواستم مطمئن بشم ارزش داره یا خیر. ممنون دوستان
    خلاصه ماجرا اینه که Elsevier یک موسسه ای که انتشارات علمی داره و کلی مجله در زمینه های علمی مختلف منتشر می کنه. پس خودش ژورنال نیست، ژورنال های مختلف داره. Scopus یک از محصولات دیگه این موسسه است که برای مدیریت کردن اطلاعات مقاله ها، مثل تعداد رفرنس خوردن مقاله ها، درستش کرده. پس هیچ کدومشون مستقیم با مقاله شما ارتباط ندارند، با ژورنال های elsevier ارتباط دارند و شما اصلا لازم نیست نگران این دو عنوان باشی.

شما برای انتشار مقاله ات باید ژورنال مورد نظرت رو پیدا کنی، کاری به منتشر کننده اش نداشته باش، مهم اسم ژورناله.

این که از کجا ژورنال مرتبط با موضوع رو پیدا کنی، راحت ترین کار اینه که به مقاله هایی که رفرنس دادی نگاه کنی ببینی کجاها چاپ شده اند، اونی که بیشتر به کارت مربوطه رو انتخاب کنی.
    این که از کجا بفهمی معتبره یا نه، راحت ترین کار اینه که از یکی از استادهای رشته ات بپرسی. راه بعدی اش اینه که ببینی isi هست یا نه.

فراموش نکن که برای چاپ کردن یک مقاله علاوه بر اینکه نیاز به یک مقاله خوب داری، باید انگلیسی خوبی هم داشته باشه، ساختارش درست باشه و کلی چیز دیگه. ارزش علمی مقاله ضروریه اما اصلا کافی نیست. بهترین مقاله رو اگر بد بنویسی، یا برای ژورنال نادرست بفرستی نتیجه ای نمی گیری.

وقتی بیشتر مطالعه کنید و بیشتر درباره ژورنال ها و مقاله ها با استادتون و بقیه حرف بزنید کم کم با اسم ژورنال ها و روش کارشون آشنا می شید. به شدت توصیه می کنم برای اولین مقاله ها حتما یک نویسنده با تجربه در کنارتون داشته باشید و ازش یاد بگیرید که چه کار می کنه. در واقع کار اصلی استاد راهنما یاد دادن این چیزهاست.

فقط جهت کنجکاوی می پرسم که آیا می شه بگید شما یا دوستتون کدوم دانشگاه و در چه مقطعی مشغول هستید؟

سلام دوستان
    می خواستم بدونم میشه یه مقاله ISI بدون کار آزمایشگاهی داد منظورم با انجام کارای نرم افزاری هست . اگه کسی تجربه یا اطلاعاتی در این زمینه داره ممنون میشم اگه راهنمایی کنه
    در ضمن من رشتم مهندسی شیمیه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)