صفحه 12 از 74 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 733

موضوع: سؤال درباره مقاله خارجی

Senior Member m_rond آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سؤال درباره مقاله خارجی

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkannaghib نمایش پست ها
    سلام دوستان
    می خواستم بدونم میشه یه مقاله ISI بدون کار آزمایشگاهی داد منظورم با انجام کارای نرم افزاری هست . اگه کسی تجربه یا اطلاعاتی در این زمینه داره ممنون میشم اگه راهنمایی کنه
    در ضمن من رشتم مهندسی شیمیه
    سلام
    بله. چرا نمی شه. بسته به نوع پایان نامه یا پروژه ای که تعریف می شه (در اون رشته خاص). در مورد رشته شما اطلاع خاصی ندارم اما بعضی دانشجوها تمایل زیادی به کارهای آزمایشگاهی ندارن و از این تیپ کارها بیشتر استقبال می کنن. در دادن مقاله هم هیچ مشکلی نیست. مثل بعضی از کارهایی که در زمینه Remote Sensing انجام می گیره. یا اینکه مثلاً تو یه رشته ی دیگه یه سری آمار و یا داده جمع آوری می شه و بعد مدلهای مختلفی ران می شه.
    موفق باشید.
    Never Say Never

پیش فرض پاسخ : پرسش در مورد اعتبار ژورنالها و کنفرانس ها

سلام به همه.

دوستان چطور میشه توی سایت ASCE ژورنال سابمیت کرد ؟؟؟
    من یه مقاله دارم که خیلی روش کار کردم و حالا می خوام توی این سایت چاپش کنم ولی هیچ اطلاعی از مراحل سابمیت کردن تو این سایت ندارم.
    یه سوال دیگه: چقدر طول میکشه تا ژورنال رو چاپ کنه ؟؟؟ یا حداکثر ددلاینش چقدره ؟؟؟
    اگه مراحلی برای سابمیت کردن بهم بگید ممنون میشم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اصول اخلاقی برای چاپ مقالات بین المللی

سلام به همه دوستان
    من یه سوالی داشتم که نمیدونم مطرح کردنش در این قسمت درست است یا خیر.
    مقاله من در یک ژورنال ISI پذیرفته شده و گفته برای چاپ مبلغی در حدود 2 میلیون به حسابشون بریزیم و از اونجاییکه من هم دانشجو هستم می خواستم بدونم موسساتی هستند که یه جورایی ساپورت مالی برای چاپ مقاله داشته باشند؟
    ممنون

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nice نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    مقاله من در یک ژورنال ISI پذیرفته شده و گفته برای چاپ مبلغی در حدود 2 میلیون به حسابشون بریزیم و از اونجاییکه من هم دانشجو هستم می خواستم بدونم موسساتی هستند که یه جورایی ساپورت مالی برای چاپ مقاله داشته باشند؟
    ممنون
    سلام
    دوست عزیز خود دانشگاهتون.
    بطور کلی دانشگاه ها همیشه برای جاپ مقالات بودجه دارند بخصوص ISI . پیشنهاد میکنم با استادتون صحبت کنید.

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nice نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    ممنون

ژورنال هایی که حق چاپ می گیرند چندان مراحل داوری درست و حسابی ندارند، بنابراین خیلی از دانشگاه ها اون ها رو اصلا به حساب نمی آورند. یعنی داشتن یک مقاله توی ژورنال پولی نشاندهنده ناتوانی طرف برای چاپ مقاله توی ژورنال معتبر رو نشون می ده.
    به هر حال گرفتن پول برای چاپ مقاله چیزی نیست که توی ژورنال های معتبر رایج باشه و باید حواست به این باشه. کسی هم برای چاپ مقاله پول نمی ده، به پژوهشگر برای کارش پول می دهند، نه برای چاپ مقاله توی یک ژورنال. اون ژورنال هر چقدر هم که بگه که ما داوری می کنیم باز کسی حرفش رو باور نداره. یادتون باشه که isi بودن مهم نیست، مهم اعتبار مجله توی جمع علمی اون رشته است، گاهی پروسیدینگ یک کنفرانس از کلی از ژورنال های isi بیشتر ارزش داره.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    ژورنال هایی که حق چاپ می گیرند چندان مراحل داوری درست و حسابی ندارند، بنابراین خیلی از دانشگاه ها اون ها رو اصلا به حساب نمی آورند. یعنی داشتن یک مقاله توی ژورنال پولی نشاندهنده ناتوانی طرف برای چاپ مقاله توی ژورنال معتبر رو نشون می ده.
    به هر حال گرفتن پول برای چاپ مقاله چیزی نیست که توی ژورنال های معتبر رایج باشه و باید حواست به این باشه. کسی هم برای چاپ مقاله پول نمی ده، به پژوهشگر برای کارش پول می دهند، نه برای چاپ مقاله توی یک ژورنال. اون ژورنال هر چقدر هم که بگه که ما داوری می کنیم باز کسی حرفش رو باور نداره. یادتون باشه که isi بودن مهم نیست، مهم اعتبار مجله توی جمع علمی اون رشته است، گاهی پروسیدینگ یک کنفرانس از کلی از ژورنال های isi بیشتر ارزش داره.
    سلام
    متاسفانه مطلب شما جامعیت نداره.
    ژورنالهایی هستند که پول میگیرند ولی حتی چاپ کردن مقاله در اونها بسیار مشکل هست.

همونطور که دوستمون گفتن متاسفانه نظر شما درست نیست. چیزی به اسم مجله پولی‌ وجود ندارد. open access journals به جای اینکه پول چاپ را به صورت subscription fee از reader بگیرند، آن را به شکل publishing charge از نویسنده دریافت میکنند. اخیرا مجلات بسیاری حتی در springer در حل حرکت به این سمت هستند و به شکل optional گزینه open access publising را برای نویسندگان علاقمند ارائه میکنند. به طور مثل copernicus که publisher open access آلمانی‌ می‌باشد در حل چاپ معتبرترین مجلات geoscince می‌باشد که چاپ مقاله در آنها آرزوی متخصصین این فیلد هست. مطلب شما فقط درباره مجلات open access خاورمیانه سندیت دارد که اکثر آنها junk بود و بدون process داوری و صرفاً برای اهداف مالی تاسیس شده و اکثر قریب به اتفاق آنها هم در isi web of knowledge ایندکس نمیشوند.

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan78404 نمایش پست ها
    همونطور که دوستمون گفتن متاسفانه نظر شما درست نیست. چیزی به اسم مجله پولی‌ وجود ندارد. open access journals به جای اینکه پول چاپ را به صورت subscription fee از reader بگیرند، آن را به شکل publishing charge از نویسنده دریافت میکنند. اخیرا مجلات بسیاری حتی در springer در حل حرکت به این سمت هستند و به شکل optional گزینه open access publising را برای نویسندگان علاقمند ارائه میکنند. به طور مثل copernicus که publisher open access آلمانی‌ می‌باشد در حل چاپ معتبرترین مجلات geoscince می‌باشد که چاپ مقاله در آنها آرزوی متخصصین این فیلد هست. مطلب شما فقط درباره مجلات open access خاورمیانه سندیت دارد که اکثر آنها junk بود و بدون process داوری و صرفاً برای اهداف مالی تاسیس شده و اکثر قریب به اتفاق آنها هم در isi web of knowledge ایندکس نمیشوند.

درباره این ژورنال هایی که شما گفته اید اطلاعی نداره ام، اما در طی حدود هفت سالی که بعد از فوق لیسانس توی دنیای آکادمیک، توی چند دانشگاه مختلف از کشورهای مختلف بوده ام هرگز ندیده ام که کسی به ژورنالی که فی داره اعتماد کنه. دانشگاه ها، معمولا در چند سال اخیر، لیستی از مجلات معتبر تهیه می کنند و به اعضاشون ارائه می دهند، یعنی یک لیستی از ژورنال هایی که اساتید اون دانشگاه در طی سال ها بهشون اعتماد پیدا کرده اند و در عین حال اعتبار کافی در کشور یا دنیا دارند، و من که ندیده ام ژورنال با حق چاپ توی این لیست ها باشه.
    خیلی جاها دلیلی برای دادن حق چاپ به مجله ها سراغ ندارند، چون معمولا دانشگاه ها سیستم و ساختاری برای انتشار working paper ها یا انواع ریپورت های مختلف دارند و اگر کسی بخواهد به راحتی می تواند مقاله اش را آنجا به طور مجانی برای همه منتشر کند. حتی یادم هست که کنفرانسی بود درباره ژورنال ها و روش های اعتبار دهی مقاله ها و بحث های مختلف مربوط به اعتبار مقاله ها و ژورنال ها، اونجا هم کسی پرداخت پول به مجله یا موسسه ای برای چاپ مقاله نامعتبر شناخته می شد.

البته در رشته شما و در این مواردی که شما ذکر کردید، حتما موضوعی که گفته اید درسته. مهمترین روش برای فهمیدن اعتبار یک مجله اینه که از اهل اون رشته بپرسید، ببینید اونها اون مجله رو چقدر معتبر می دونند.

درباره این ژورنال هایی که شما گفته اید اطلاعی نداره ام، اما در طی حدود هفت سالی که بعد از فوق لیسانس توی دنیای آکادمیک، توی چند دانشگاه مختلف از کشورهای مختلف بوده ام هرگز ندیده ام که کسی به ژورنالی که فی داره اعتماد کنه. دانشگاه ها، معمولا در چند سال اخیر، لیستی از مجلات معتبر تهیه می کنند و به اعضاشون ارائه می دهند، یعنی یک لیستی از ژورنال هایی که اساتید اون دانشگاه در طی سال ها بهشون اعتماد پیدا کرده اند و در عین حال اعتبار کافی در کشور یا دنیا دارند، و من که ندیده ام ژورنال با حق چاپ توی این لیست ها باشه.
    خیلی جاها دلیلی برای دادن حق چاپ به مجله ها سراغ ندارند، چون معمولا دانشگاه ها سیستم و ساختاری برای انتشار working paper ها یا انواع ریپورت های مختلف دارند و اگر کسی بخواهد به راحتی می تواند مقاله اش را آنجا به طور مجانی برای همه منتشر کند. حتی یادم هست که کنفرانسی بود درباره ژورنال ها و روش های اعتبار دهی مقاله ها و بحث های مختلف مربوط به اعتبار مقاله ها و ژورنال ها، اونجا هم کسی پرداخت پول به مجله یا موسسه ای برای چاپ مقاله نامعتبر شناخته می شد.

البته در رشته شما و در این مواردی که شما ذکر کردید، حتما موضوعی که گفته اید درسته. مهمترین روش برای فهمیدن اعتبار یک مجله اینه که از اهل اون رشته بپرسید، ببینید اونها اون مجله رو چقدر معتبر می دونند.
    با سلام
    مطالبی که گفتین رو قبول دارم اما بعضی کنفرانس هایی هستند که گفتن مقالاتشون رو تو ژرنال های ISI با ایمپکت های نسبتا خوبی چاپ می کنن اما گفتن که در صورت قبولی برای چاپ باید فلان مقدار هم اضافه بر هزینه کنفرانس پرداخت بشه( مثلا AMPT2012) این چه طوری ارزیابی می شه کرد.؟؟
    در اعتبار اون ژرنال هل هیچ شکی نیست و چک کردم جزو ISI هستن!!

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl6678 نمایش پست ها
    با سلام
    مطالبی که گفتین رو قبول دارم اما بعضی کنفرانس هایی هستند که گفتن مقالاتشون رو تو ژرنال های ISI با ایمپکت های نسبتا خوبی چاپ می کنن اما گفتن که در صورت قبولی برای چاپ باید فلان مقدار هم اضافه بر هزینه کنفرانس پرداخت بشه( مثلا AMPT2012) این چه طوری ارزیابی می شه کرد.؟؟
    در اعتبار اون ژرنال هل هیچ شکی نیست و چک کردم جزو ISI هستن!!
    بعضی از کنفرانس ها در بعضی از رشته ها اعتبار بسیار بالایی دارند، مثلا در کامپیوتر ساینس، پروسیدینگ کنفرانس های معتبر به اندازه یک ژورنال خوب اعتبار داره. بعضی وقت ها هم کنفرانس ها با مجله هایی همکاری می کنند و مقالاتشون رو به صورت یک special issue در اون ژورنال چاپ می کنند که خب اعتبار ژورنال به اون مقاله ها می رسه، اما معمولا یک فرآیند داوری جداگانه ای غیر از داوری برای کنفرانس دارند که مقاله ها در سطح ژورنال باشند. این هزینه ای که گفتید رو دقیقا نمی دونم چیه، اما موضوع اینه که مدیریت فرآیند داوری این special issue ها بر عهده کنفرانس گذاشته می شه، مثلا دبیر علمی کنفرانس می شه editor این ویژه نامه ژورنال، شاید این هزینه ای که گفته اند برای انجام این مراحل داوریه و ربطی به ژورنال نداشته باشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)