صفحه 3 از 67 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 733

موضوع: سؤال درباره مقاله خارجی

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوال در رابطه با مقالات خارجي ؟؟

كسي مقاله شما را نديده بنابراين نميشه گفت مقاله شما نياز به اديت داره يا نه. شايد شما آدم خيلي وسواسي باشيد و مقاله اي كه از نظر كس ديگه سطحش مناسب باشه را قبول نداشته باشيد و بالاعكس. بنابراين اگه مشكلات گرامري نداره مقالتون، متنتون قابل فهم و خواندن هست و لغات فني به درستي انتخاب شده ، نيازي به ويرايش نيست بنظرم. نهايتش خود داوران ي نظري براي بهبود سطح زبان مقاله ميدن كه قابل اصلاح در آن زمان هست.
    شاد باشيد
    نقل قول نوشته اصلی توسط a_afaghpoor نمایش پست ها
    من زمستان سال گذشته مقاله مستخرج از پایان‌نامه خودم را به کمک یک مترجم از زبان فارسی به زبان انگلیسی برگردانده و شخصا آن را با استفاده از لغات تخصصی مرتبط با حوزه پژوهشی چندین بار ویرایش و اصلاح نمودم، با این حال به نظر می‌رسه با توجه به اختلافاتی که در شیوه‌های بیان میان این دو زبان وجود دارد، تفکر حاکم بر مقاله هنوز تا حد زیادی به زبان فارسی نزدیک است. با توجه کیفیت نگارش مقاله پیش‌رو و استانداردهایی که مجلات ISI در پذیرش مقالات لحاظ می‌کنند به نظر شما آیا مطالعه و اصلاح مجدد متن توسط فردی کاملا مسلط به زبان انگلیسی نه از نقطه نظر گرامری بلکه از جهت شیوه‌های بهتر بیان، ضروری است؟ در صورت مثبت بودن پاسخ این سوال، چه پیشنهادی جهت مرتفع ساختن مساله پیش‌رو دارید؟
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

پیش فرض پاسخ : سوال در رابطه با مقالات خارجي ؟؟

جواب من با توجه به سوال دوستمون درباره چاپ مقاله به زبان فارسی در ژورنال داخلی و به زبان English در ژورنال خارجی بود ! روشن هست در مورد مسائل دیگر این مساله کاملا منتفی می باشد !

Junior Member

پیش فرض کمک در مورد مقاله یا کنفرانس

یاحق

سلام دوستان

از دوستان با تجربه می خوام که بهخ بنده کمک کنن

مدتیه که روی یک موضوع تحقیقاتی کار می کنم می خوام الان یه خروجی داشته باشم(اینجوری انگیزم برایب کار بیشتر می شه)
    البته جای کار بیشتر هم داره
    نظر خودم اینه که اول یه مقاله برا کنفرانس بفرستم و بعد که کاملتر شد بکنمش یه مقاله ISI نظر دوستان چیه؟

پیش فرض آیا فیلدکاری(مقاله)یه استاد یا دانشجو حالادرهرمقطعی لیسانس،فوق لیسانس،باید ثابت باشه؟

با سلام

من یه سوال مهم دارم آیا اگه یه نفر استاد یا دانشجو حالا در هر مقطعی لیسانس ، فوق لیسانس، ... مقالات معتبر ژورنال و کنفرانس داشته باشه مثلا در حوزه پردازش تصویر ( شناسایی اثر انگشت ، شناسایی چهره ... ) بعد بره تز دوره دکترا یا پروپوزال نوشته شده از دوره مسترشو در مورد بهینه سازی برداره مثلا بهینه سازی شبکه های وایرلس یا بهینه سازی با استفاده از حرکت پرندگان ... .... برداره ... آیا این در وجه اون شخص از نظر علمی در دنیا و با توجه به مقالاتش که ISI بوده ، خدشه ی وارد میکنه؟
    آیا فیلد کاری و دنبال کردن اون برای یه فرد در ادامه تحصیل از نظر بورس و حتی شغلی ... مهمه؟

الان کسی در حوزه شناسایی اثر انگشت -شناسایی حروف - و شناسایی چهره کار کرده باشه ... فیلد کاریش میشه پردازش تصویر؟ و مشکلی براش در آینده پیش نمیاد ؟

ممنون میشم منو راهنمایی کنید .. از یه استاد شنیدم که اگه کسی مثلا در زمینه بهینه سازی کار کرده باشه و در این زمینه چندتا مقاله داشته باشه ... بعد یهو بره تو کار پردازش تصویر و شناسایی مثلا اثر انگشت ... اون فرد متقلب هست و اون مقاله در مورد پردازش تصویر (شناسایی اثر انگشت) براش جزء سابقه کاری و علمی محسوب نمیشه؟ درسته؟

ممنون
    ویرایش توسط sanazf : June 25th, 2010 در ساعت 02:38 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc mechanical engineering

پیش فرض پاسخ : سؤال درباره مقاله خارجی

به نظر علما ارزش یه مقاله خوب بیشتر یا 3-2 تا مقاله عادی ؟ شاید به نظر سوال عادی بیاد ولی من هنوز نتونستم بفهمم ارزش کدو م بیشتر ه ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc mechanical engineering

مقاله عادی :بعضی وقتا میشه با تغییر یه پارامتر در یکی از کارای قبلی یه مقاله جدید در آورد این کارا معمولا 2-3 ماه بیشتر کار نمیبره ولی کاری که کردی base نبوده عوضش حداقلشش اینه که یه رزومه داری و می دونی کارت جواب میده

مقاله خوب: کلی مخ میسوزونی آخرشم معلوم نیست جواب بگیری یا نه ولی اگه انجام بشه اوفی یعنی استاده زنگ میزنه خونتون

حالا به نظر شما بهتره سراغ کدوم بریم بهتره ریسک کنیم یا نه

در ضمن موضوعی که من توش کار میکنم اینقدر اونور تخصصی میشه که در بهترین حالت فقط 10 درصد با کاره استاده مچ میشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladanahit نمایش پست ها
    به نظر علما ارزش یه مقاله خوب بیشتر یا 3-2 تا مقاله عادی ؟ شاید به نظر سوال عادی بیاد ولی من هنوز نتونستم بفهمم ارزش کدو م بیشتر ه ؟

با سلام،
    می خواستم بدونم با توجه به اینکه اعلام نتیجه پذیرش مقاله در یک ژورنال معتبر بین 2 تا 3 ماه زمان بر هست آیا می شود در این فاصله مقاله رو برای یک ژورنال دیگر هم فرستاد (آخه فرصت زیادی نداریم و باید سریعتر بتونیم از نتیجه اون در رزومه استفاده کنیم و نمیشه صبر کرد نتیجه یک ژورنال بیاد و ببینیم اگر reject شده یه جای دیگر بفرستیم اون هم 3 ماه دیگه معطل بشویم).
    اگر دوستان راجع به این مسئله تجربه یا پیشنهادی دارند، بفرمایید.
    ممنون!

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa2000 نمایش پست ها
    با سلام،
    می خواستم بدونم با توجه به اینکه اعلام نتیجه پذیرش مقاله در یک ژورنال معتبر بین 2 تا 3 ماه زمان بر هست آیا می شود در این فاصله مقاله رو برای یک ژورنال دیگر هم فرستاد (آخه فرصت زیادی نداریم و باید سریعتر بتونیم از نتیجه اون در رزومه استفاده کنیم و نمیشه صبر کرد نتیجه یک ژورنال بیاد و ببینیم اگر reject شده یه جای دیگر بفرستیم اون هم 3 ماه دیگه معطل بشویم).
    ممنون!
    سلام
    اگر 2 تا 3 ماه جواب بدن شانس آوردید. بطور معمول خیلی نیمشه روی این زمان فکر کرد. توی یک ژورنال برای من 3 ماهه جواب دادند ولی دفعه بعدی بیشتر طول کشید. اگر عجله دارید خیلی روی این زمانها فکر نکنید.

ApplyAbroad Guru

با سلام،
    ممنون!
    این کار غیر قانونی یه. سه ماه که تازه خوبه من یکبار دو سال معطل اولین review مقاله ام شدم.

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

با سلام،
    ممنون!
    ببین بعضی ها بودن که اینکارو کردن و کسی نفهمیده...اما واقعا شانس آوردن...این کار غیر قانونی و غیر اخلاقی هست...اگه بفهمن تا اخر عمر تو اون مجله و پابلیشر نمیتونین مقاله سابمیت کنین....من خودمم تو شرایط شما بودم...اما راهی نیست...باید صبر کنید و به خدا توکل کنید...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)