صفحه 53 از 74 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 733

موضوع: سؤال درباره مقاله خارجی

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : سؤال درباره مقاله خارجی

نقل قول نوشته اصلی توسط moien نمایش پست ها
    سلام
    اگه بخاییم عکسی از یک محله مسکونی رو توی مقاله برای مجالات الزویر ارسال کنیم کپشنش به صورت pic هست یا figure یا table ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط moien نمایش پست ها
    سلام
    Running Head یا short title چیه؟
    ممنون
    سلام

Caption به صورت Figure و تو متن Fig.
    Running head برای بعضی از ژورنال ها جزء گزینه اجباری سابمیت هست و در واقع از عنوان اصلی مقاله تون یه چکیده بگیرید میشه همون Running Head. برای این ژورنال ها که Running head اجباری هست بعد از چاپ مقاله تون در بالای صفحات فرد مقاله تون این Running head نوشته میشه و کنارش هم اسم نویسنده اول نوشته میشه به این صورت مثلا نیما افشار و بر و بچ DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
    (.Nima Afshar et al)
    حداکثر باید 50کاراکتر (فاصله هم حساب میشه).
    چقدر قشنگ بهتون چرت و پرت گفتم DDDDD

یه مقاله فرستادم برای ای تری پلی، راستش ایده خیلی خوبه ولی بنا به دلایلی که باید یه سری تصاویر کامل میخریدیم و استادم حاضر نشد خرید رو انجام بده، داده های من کمی ناقص بود. سه تا داور داشتم که دوتاشون اکسپت دادن ولی یکشون چهار باره که داره کامنت میده دوبار اول که ریجکت داد (همراه با توهین که میگفت شما سواد ندارید) ولی بعد که دید دو تا داور بعدی اکسپت دادن و تا حدی از سوالات قانع شد، کمی عقب کشیده در حال حاضر مقاله در وضعیت ماینور قرار داره. از این میترسم که یهو ادعای تقلب کنه و بگه کار تقلبه در این صورت باید چی کار کرد؟ اصلا مجاز هست چنین ادعایی رو بکنه یا نه؟ چون من داده هام کمی ناقص بود اگر ادعای تقلب بکنه کاری از دستم برنمیاد.

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

اگه کپی برداری نکردید که نگران نباشید. اگه کپی برداری غیر مجاز کزدید هم سعی کنید در این ماینور رویژن رفعش کنید. داور هم اگه به این چیزا میخاست شک کنه همان در مراحل اولیه گیر میداد نه الان
    در کل نگرانی وجود نداره
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidrezamfd نمایش پست ها
    یه مقاله فرستادم برای ای تری پلی، راستش ایده خیلی خوبه ولی بنا به دلایلی که باید یه سری تصاویر کامل میخریدیم و استادم حاضر نشد خرید رو انجام بده، داده های من کمی ناقص بود. سه تا داور داشتم که دوتاشون اکسپت دادن ولی یکشون چهار باره که داره کامنت میده دوبار اول که ریجکت داد (همراه با توهین که میگفت شما سواد ندارید) ولی بعد که دید دو تا داور بعدی اکسپت دادن و تا حدی از سوالات قانع شد، کمی عقب کشیده در حال حاضر مقاله در وضعیت ماینور قرار داره. از این میترسم که یهو ادعای تقلب کنه و بگه کار تقلبه در این صورت باید چی کار کرد؟ اصلا مجاز هست چنین ادعایی رو بکنه یا نه؟ چون من داده هام کمی ناقص بود و از طرفی تز دوره دکتری ام هم بود.
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها
    اگه کپی برداری نکردید که نگران نباشید. اگه کپی برداری غیر مجاز کزدید هم سعی کنید در این ماینور رویژن رفعش کنید. داور هم اگه به این چیزا میخاست شک کنه همان در مراحل اولیه گیر میداد نه الان
    در کل نگرانی وجود نداره
    کپی برداری به هیچ وجه نیست. ممکنه داور بگه به نتایج شک دارم. اخه داورش خیلی خیلی خاصه چنین داوری تا به حال ندیدم. به هر حال ممکنه بگه من بعد چهار بار ویرایش الان به این نتیجه رسیدم که نتایج رو الکی گزارش کردن. باورتون میشه تا حالا دوبار اصلاحات ماینور داده؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

سلام دوستان
    یکی از دوستانم ادعا کرده که یک مقاله در ژورنال خارجی فرستاده و اکسپت شده است. ولی هنوز چاپ نشده است. چطوری میشه فهمید که ادعایش درست است؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chem. Eng. U of Clagary

نقل قول نوشته اصلی توسط alitahmasebi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یکی از دوستانم ادعا کرده که یک مقاله در ژورنال خارجی فرستاده و اکسپت شده است. ولی هنوز چاپ نشده است. چطوری میشه فهمید که ادعایش درست است؟
    سلام. تا هنگامی که چاپ آنلاین نشه فقط ایمیل اکسپت مقاله که به نویسندگان مقاله فرستاده میشه دلیل درستی ادعاست! اگه میدونید اسم ژوزنالش چیه برید یه سر بزنید به وب سایتش و آخرین مقالات چاپ شده رو ببینید. اگر هم ایندکس شده باشه (معمولا کمی طول میکشه از زمان اکسپت) تو google scholar اسمشو جستجو کنید.
    I Am Prepared For The Worst, But Hope For The Best

Junior Member kh_m آواتار ها

سلام. من یه مقاله در یک ژورنال آی اس آی "تیلور اند فرانسیس" دارم. میخواستم ترجمه‌ش رو در یک ژورنال علمی پژوهشی داخلی چاپ کنم و نهایتا شکل‌ها رو کمی تغییرظاهر بدم. متن و شکل های مقالات این مجله علمی-پژوهشی ایرانی در گوگل کاملا قابل ردیابی هستن (متاسفانه!). اگه تو این ژورنال ایرانیه مقاله چاپ کنم چند ماهی کسری خدمت بهم میرسه و حیفم میاد از دستش بدم. میدونید که این کار به احتمال زیاد غیر قانونیه چون حتی در زبان دیگه ای هم نمیشه مقاله رو به جای دیگری سپرد و چاپ کرد.

چون زبان اصلی مقالات مجله، فارسی هست به نظرم اومد که اوکی هست و احتمالش کمه که اون خارجیا روزی متوجه این ترجمه بشن. ولی نهایتاً دیدم که چکیده انگلیسی رو دیگه کاریش نمیشه کرد و هرچقدر سعی کنم از واژه های متفاوتی استفاده کنم باز درصدی از کلمات کلیدی مشابه بین دو چکیده انگلیسی (خارجیه و این ایرانیه) وجود خواهد داشت که اگه بدشانسی بیارم ممکنه روزی متوجه شباهت و یکی بودن این دو مقاله بشن و به عواقب سوءی دچار بشم.

این پاراگراف قبلی، حدس و گمان های این بنده خطاکار () در مورد این مسئله بود. خیلی دوست داشتم نظر و تجربه شما عزیزان رو در مورد این کار بدونم و اینکه آیا اینکار ریسک بزرگیه؟

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alitahmasebi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اینکه ایمیل پذیرشی را که مجله بهش فرستاده را در ایمیلش ببینید!
    یا در اکانتی که در سایت مجله درست کرده و مقاله را ارسال کرده، مقاله را نشون شما بده و شما آخرین وضعیت مقاله را Accept ببینید
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط kh_m نمایش پست ها
    سلام. من یه مقاله در یک ژورنال آی اس آی "تیلور اند فرانسیس" دارم. میخواستم ترجمه‌ش رو در یک ژورنال علمی پژوهشی داخلی چاپ کنم و نهایتا شکل‌ها رو کمی تغییرظاهر بدم. متن و شکل های مقالات این مجله علمی-پژوهشی ایرانی در گوگل کاملا قابل ردیابی هستن (متاسفانه!). اگه تو این ژورنال ایرانیه مقاله چاپ کنم چند ماهی کسری خدمت بهم میرسه و حیفم میاد از دستش بدم. میدونید که این کار به احتمال زیاد غیر قانونیه چون حتی در زبان دیگه ای هم نمیشه مقاله رو به جای دیگری سپرد و چاپ کرد.

چون زبان اصلی مقالات مجله، فارسی هست به نظرم اومد که اوکی هست و احتمالش کمه که اون خارجیا روزی متوجه این ترجمه بشن. ولی نهایتاً دیدم که چکیده انگلیسی رو دیگه کاریش نمیشه کرد و هرچقدر سعی کنم از واژه های متفاوتی استفاده کنم باز درصدی از کلمات کلیدی مشابه بین دو چکیده انگلیسی (خارجیه و این ایرانیه) وجود خواهد داشت که اگه بدشانسی بیارم ممکنه روزی متوجه شباهت و یکی بودن این دو مقاله بشن و به عواقب سوءی دچار بشم.

این پاراگراف قبلی، حدس و گمان های این بنده خطاکار () در مورد این مسئله بود. خیلی دوست داشتم نظر و تجربه شما عزیزان رو در مورد این کار بدونم و اینکه آیا اینکار ریسک بزرگیه؟
    از خود مجله سوال کنید آیا بعنوان مولف حق دارید مقاله خودتان را برای یک مجله فارسی زبان ترجمه کنید. بنظر من نباید مشکلی باشد. در متن مقاله فارسی تان هم بنویسید که این مقاله ترجمه مقاله خودتان در مجله خارجی است و رفرنس بدهید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اهمیت مقاله در برابر معدل

سلام.
    در رابطه با ارسال مقاله براي پذيرش يه سوال داشتم اينکه من دو سه ترمه ديگه کارشناسي ارشدم رو ميگيرم. ميخاستم بدونم بايد از چه زماني مقاله اماده کنم تا براي نشريات بفرستم؟ اگه پايان نامه ام رو تبديل به کتاب کنم امتيازي داره برام ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)