صفحه 58 از 74 نخستنخست ... 8484950515253545556575859606162636465666768 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 733

موضوع: سؤال درباره مقاله خارجی

Senior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی‌های ابتدایی برای نوشتن مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdad909 نمایش پست ها
    و این مقالات "کیلویی" در محافل خارجی ارزشی هم دارن یا فقط وجهه ی محقق رو بیشتر خراب می کنن که طرف کپی رایت رو رعایت نکرده؟؟؟
    الان یه تیم تحقیقی ارشد یا دکترا واقعا نمی پذیرن که شخصی که چیزی بلد نیست رو بیارن و تازه یادش بدن و کلی وقت صرف این فرد کنن،من واقعا چیکار باید بکنم؟؟؟؟؟؟؟ به میکس کردن چند مقاله و اضافه کردن مباحثی در سطح همین لیسانس خودم فکر بکنم یا عملا نشدنیه؟؟
    میکس کردن چند تا مقاله برای مقالات داخلی شاید بشه ولی خارجی در ژورنال ISI دارای اعتیار٬ اینطوری نیست و شما باید نتیجه داشته باشید و نتایج را با بقیه مقایسه کنید و حتی ذکر کنید که چه مطلبی در مقاله شما جدید هست و قبلی ها بهش نپرداختن٬ اینو حتی اگر تو مقاله نگید داورها میپرسن و میگن مثلا مقاله شما چه چیز جدیدی داره
    الان کسی که لیسانس به PhD قبول میشه٬ مگه کار کرده یا ریسرچ بلده٬ اینطوری هم نیست و سابقه تحصیلی و نمرات زبان خوب داشته باشید پذیرش میگیرد و بعد هم میرید تو گروه ریسرچ کار می کنید. حتی اگر تو ایران ریسرچ کرده باشید بازم ممکنه تو مقطع دکتری یا ارشد روی یک موضوع دیگه ای که استاد میخواد کار کنید که چندان هم به سابقه قبلی شما مرتبط نباشه.

شما اول معدل و نمرات زبان بالا بیارید بعد هم اپلای کنید. هم زمان هم میتونید با یک استادی روی یک موضوعی ریسرچ کنید. ولی مهم تر فعلا معدل و زبان هست.

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : سؤال درباره مقاله خارجی

نمیدونم سوالم را جای درستی طرح می کنم یا نه، اما جای مناسبی نیافتم.

سوالم اینه: آیا کلا ژورنال ها اگر ازشون بخواهیم، data های یک مقاله را در اختیار ما می گذارند؟ فرضا بنده یک مقاله دیدم، برام جالبه که data شون را داشته باشم و خودم مثلا چند تا فرضیه را امتحان کنم یا مدل دیگه ای غیر از اونچه در مقاله نشون داده شدند را بررسی کنم. آیا ژورنال ها اینطور کاری می کنند؟ یا باید به نویسنده های مقاله ایمیل بزنم و مسقیما زا اونها بخوام؟ یا به ژورنالش بستگی داره؟

ممنون
    inactive account

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    سوالم اینه: آیا کلا ژورنال ها اگر ازشون بخواهیم، data های یک مقاله را در اختیار ما می گذارند؟ فرضا بنده یک مقاله دیدم، برام جالبه که data شون را داشته باشم و خودم مثلا چند تا فرضیه را امتحان کنم یا مدل دیگه ای غیر از اونچه در مقاله نشون داده شدند را بررسی کنم. آیا ژورنال ها اینطور کاری می کنند؟ یا باید به نویسنده های مقاله ایمیل بزنم و مسقیما زا اونها بخوام؟ یا به ژورنالش بستگی داره؟
    سلام
    به عنوان یک قانون کلی، قاعدتا یک مقاله پژوهشی باید تا حدی اطلاعات رو منتقل کرده باشه که اون پژوهش توسط خوانندگان مقاله تکرار پذیر باشه. هرچند متاسفانه خیلی وقتا این قانون رعایت نمیشه.
    تا جایی که من میدونم هیچ ژورنال معقولی اطلاعاتی بیش از اونکه در مقاله اومده در اختیار شما نمیذاره. تنها مرجعی که میتونین ازش اطلاعات بگیرین نویسنده مسئول مقاله ست.
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط rmojtaba نمایش پست ها
    سلام
    به عنوان یک قانون کلی، قاعدتا یک مقاله پژوهشی باید تا حدی اطلاعات رو منتقل کرده باشه که اون پژوهش توسط خوانندگان مقاله تکرار پذیر باشه. هرچند متاسفانه خیلی وقتا این قانون رعایت نمیشه.
    تا جایی که من میدونم هیچ ژورنال معقولی اطلاعاتی بیش از اونکه در مقاله اومده در اختیار شما نمیذاره. تنها مرجعی که میتونین ازش اطلاعات بگیرین نویسنده مسئول مقاله ست.
    نه خب خود مقاله خوب کار کرده و خیلی جالب و زیبا استو همین جالب بودن باعث شده من کنجکاوتر بشم در موردش و برام جالبه که مثلا از یک زاویه دیگه بررسی کنم یا مدل های دیگه را هم چک کنم.
    نمی خوام ازش غلط در بیارم بیشتر می خوام از اطلاعاتش به نحو دیگه ای ولی مرتبط با خود مقاله استفاده کنم
    inactive account

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نه خب خود مقاله خوب کار کرده و خیلی جالب و زیبا استو همین جالب بودن باعث شده من کنجکاوتر بشم در موردش و برام جالبه که مثلا از یک زاویه دیگه بررسی کنم یا مدل های دیگه را هم چک کنم.
    نمی خوام ازش غلط در بیارم بیشتر می خوام از اطلاعاتش به نحو دیگه ای ولی مرتبط با خود مقاله استفاده کنم
    نقل قول نوشته اصلی توسط rmojtaba نمایش پست ها
    سلام
    مجله چیزی جز همان مقاله که برای شما هم قابل دید هست نداره که بخاد به شما بده یا نده.
    مثلا در یک مقاله ای 3تا معادله دیفرانسیل کوپل پارشال با روش عددی شوتینگ حل شده بود و نتایجش در مقاله بصورت نمودارهایی ارائه شده بود. هیچ برنامه یا کدنویسی خاصی نبود که آدم ببینه اینا چطور معادلات را حل کرده بودند. من آمدم خودم با روش شوتینگ معادلات را حل کردم و همان نتایج مقاله را بدست آوردم. پس من بدون داشتن کد مقاله مرجع؛ خودم کد را نوشتم و آمدم با اضافه کردن 2 معادله دیگه، یک ست معادله دیفرانسیل کوپل پارشال 5 تایی را حل کردم که منجر به چاپ مقاله جدید شد. در سابمیت مقاله خودم، ما هیچ کدی در اختیار مجله قرار ندادیم که کس دیگه بخاد ازش بگیره.
    درواقع باید به شخص نویسنده مقاله ایمیل زد که در اکثر مواقع کسی این کد را در اختیار شما قرار نمیده
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها
    مجله چیزی جز همان مقاله که برای شما هم قابل دید هست نداره که بخاد به شما بده یا نده.
    مثلا در یک مقاله ای 3تا معادله دیفرانسیل کوپل پارشال با روش عددی شوتینگ حل شده بود و نتایجش در مقاله بصورت نمودارهایی ارائه شده بود. هیچ برنامه یا کدنویسی خاصی نبود که آدم ببینه اینا چطور معادلات را حل کرده بودند. من آمدم خودم با روش شوتینگ معادلات را حل کردم و همان نتایج مقاله را بدست آوردم. پس من بدون داشتن کد مقاله مرجع؛ خودم کد را نوشتم و آمدم با اضافه کردن 2 معادله دیگه، یک ست معادله دیفرانسیل کوپل پارشال 5 تایی را حل کردم که منجر به چاپ مقاله جدید شد. در سابمیت مقاله خودم، ما هیچ کدی در اختیار مجله قرار ندادیم که کس دیگه بخاد ازش بگیره.
    درواقع باید به شخص نویسنده مقاله ایمیل زد که در اکثر مواقع کسی این کد را در اختیار شما قرار نمیده

ممنون از جوابتون. البته یک مقداری context ش فرق می کنه. در این مورد من منظورم data هست، data خام مقاله. یعنی نوسندگان وقتی مقاله و نتایجشون را برای مجله می فرستند الزامی به فرستادن data ندارند؟
    فرض کنید در یک مقاله بازاریابی، فروش بر اساس جنبه هایی از محصولات مورد بررسی قرار گرفته و با مدل های رگرسیون نتایجی بین متغیرها حاصل شده و این نتایج در مقاله ریپورت شدند.
    یعنی اصولا نویشندگان الزامی نداشتند که فایل data هاشون را برای مجله بفرستند تا موقع داوری کارشون مورد ارزیابی قرار بگیره؟
    چون در اینصورت ممکنه بعضی افراد برای خودشون نتایجی به دست بدهند و مدل هایی بسازند و نتایجی گزارش کنند بی آنکه حتی داده هایی جمع آوری کرده باشند و فقط بر اساس تئوری مدلشون را تایید کنند ولی در ظاهر متکی اش کنند به داده هایی فرضی.
    من منظورم اینطور data هایی هست، یعنی data خامی که بر اساس اونها فرضیات مطرح شده در مقاله تست شدند و نتایجش در مقاله عرضه شدند.
    inactive account

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

این کار شما خیلی هم پسندیده ست، ولی دلیلی نمیبینم ژورنال بیشتر از نویسنده اطلاعات داشته باشه. گاهی وقتها دیده شده داور یا سردبیر داده های خامی که باهاش نموداری رسم شده یا نتیجه ای گرفته شده رو از نویسنده مقاله درخواست میکنن، یا اطلاعات جدید برای رفع ابهام از مقاله، که همه اینا نهایتا توی مقاله چاپ میشه و در دسترس شماست.
    راه متداول کسب اطلاعات بیشتر همانا تمای با نویسنده مسئول مقاله ست.
    یه راه دیگه اینه که به اون پایان نامه کارشناسی ارشد یا دکتری که ازش اون مقاله استخراج شده دسترسی پیدا کنین. اگه از یه دانشگاه درست و حسابی باشه معمولا گیرمیاد، به گشتن دنبالش می ارزه.
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

ممنون از جوابتون. البته یک مقداری context ش فرق می کنه. در این مورد من منظورم data هست، data خام مقاله. یعنی نوسندگان وقتی مقاله و نتایجشون را برای مجله می فرستند الزامی به فرستادن data ندارند؟
    فرض کنید در یک مقاله بازاریابی، فروش بر اساس جنبه هایی از محصولات مورد بررسی قرار گرفته و با مدل های رگرسیون نتایجی بین متغیرها حاصل شده و این نتایج در مقاله ریپورت شدند.
    یعنی اصولا نویشندگان الزامی نداشتند که فایل data هاشون را برای مجله بفرستند تا موقع داوری کارشون مورد ارزیابی قرار بگیره؟
    چون در اینصورت ممکنه بعضی افراد برای خودشون نتایجی به دست بدهند و مدل هایی بسازند و نتایجی گزارش کنند بی آنکه حتی داده هایی جمع آوری کرده باشند و فقط بر اساس تئوری مدلشون را تایید کنند ولی در ظاهر متکی اش کنند به داده هایی فرضی.
    من منظورم اینطور data هایی هست، یعنی data خامی که بر اساس اونها فرضیات مطرح شده در مقاله تست شدند و نتایجش در مقاله عرضه شدند.
    نه. عرض کردم که، کسی چیزی جز همان چیزی که بعدا د ر مجله چاپ میشه در اختیار مجله قرار نمیده. در موارد خیلی نادر، ممکنه داور مجله این چیزا را از شما بخاد که خیلی بعیده این مسئله
    در ارتباط با مسئله بعدی هم باید بگم، که بنا بر صداقت هست. یعنی ممکنه کسی دیتا سازی هم بکنه سر مجله را هم گول بزنه. البته این هم خیلی نادر میتونه اتفاق بیفته چرا که داورها متخصص اون زمینه هستن و قطع یقین میفهمن این تیپ کارها را
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

ApplyAbroad Hero

خب حالا این عرف هست که از نویسنده مقاله بخوام که datasets مقاله یا حداقل بخشی از اونها را در اختیار بنده بگذاره؟ یا اصولا عرف نیست؟ یعنی خوبیت داره که بهش ایمیل بزنم در این مورد؟
    inactive account

Banned

خب حالا این عرف هست که از نویسنده مقاله بخوام که datasets مقاله یا حداقل بخشی از اونها را در اختیار بنده بگذاره؟ یا اصولا عرف نیست؟ یعنی خوبیت داره که بهش ایمیل بزنم در این مورد؟
    سلام

از نظر عرف بودن به اعتقاد من این موضوع عرف هست...
    منتها بارها و یارها دیده شده که از طرف authorهای مقاله مادر، به چنین ایمیل هایی ترتیب اثر داده نمیشه... شاهد اون هم تلاش های بسیار طولانی و بعضا بی موردی هست که افراد در غیاب dataset ها برای validation کارهای انجام شده در دستور کار قرار میدن...
    ولی خب این دلیل نمیشه که که شما شانس همکاری اون author رو برای کمک نادیده بگیرید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)