صفحه 63 از 74 نخستنخست ... 13535455565758596061626364656667686970717273 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 621 تا 630 , از مجموع 733

موضوع: سؤال درباره مقاله خارجی

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

پیش فرض پاسخ : سؤال درباره مقاله خارجی

نقل قول نوشته اصلی توسط arvejh1 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کلا مستاصل شدم
    من مقاله مو که با استادم نوشتم بخاطر تنگی وقت دادم به بکی اکسپت گرفت واسش
    مشکل اینه که حالا که اکسپت اومده نشریه از لیست iscخارج شده
    تو اکسپت نوشته آخر این ماه چاپ می شه
    شما میدنید چطور میتونم از چاپش جلوگیری کنم تا بعد تو یه ژورنال معتبر چاپش کنم؟
    ی
    ایمیل بزنید شاید قبول کردند.
    فرم کپی رایت را امضا کردید؟
    .Those who promise us paradise on earth never produced anything but a hell

Karl Popper

Junior Member

سلام دوستان؛
    آقا یکی از فامیلای ما 50 سال تو آمریکا هست. پزشک هست و دو تا تخصص داره و صاحب یک کلینیک هست در ضمن چهار سال هم تو دانشگاه میشیگان تدریس میکرد.
    حالا من میخوام یک مقاله پژوهشی مهندسی که قبلا کارهای عملیش انجام شده به چاپ برسونم.
    اونم به من گفت درباره استاد مرتبط تحقیق کن هرکدام خواستی من باهاشون تماس میگیرم.
    به نظر شما صحبت کردن این فامیل ما با اساتید مهندسی دانشگاه های آمریکا میتونه اونهارو راضی کنه برای همکاری با من؟ اصلا اونا به این شکل هیچ همکاری انجام میدن؟
    لازم باشه حاضرم تحقیق گسترش بدم.
    در کل پیشنهاد شما برای من چیه که بتونم از این موقعیت استفاده کنم؟
    و یک سوال دیگه، آیا مقاله حتما باید مرتبط با زمینه تحقیقاتی استاد باشه؟

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط najiiii نمایش پست ها
    سلام دوستان؛
    آقا یکی از فامیلای ما 50 سال تو آمریکا هست. پزشک هست و دو تا تخصص داره و صاحب یک کلینیک هست در ضمن چهار سال هم تو دانشگاه میشیگان تدریس میکرد.
    حالا من میخوام یک مقاله پژوهشی مهندسی که قبلا کارهای عملیش انجام شده به چاپ برسونم.
    اونم به من گفت درباره استاد مرتبط تحقیق کن هرکدام خواستی من باهاشون تماس میگیرم.
    به نظر شما صحبت کردن این فامیل ما با اساتید مهندسی دانشگاه های آمریکا میتونه اونهارو راضی کنه برای همکاری با من؟ اصلا اونا به این شکل هیچ همکاری انجام میدن؟
    لازم باشه حاضرم تحقیق گسترش بدم.
    در کل پیشنهاد شما برای من چیه که بتونم از این موقعیت استفاده کنم؟
    و یک سوال دیگه، آیا مقاله حتما باید مرتبط با زمینه تحقیقاتی استاد باشه؟
    دوست گرامی،
    فامیل کمک خاصی نمی توانند بکنند، مگر اینکه آشنایی مستقیمی با استاد مورد نظر داشته باشند و به نوعی شما را معرفی یا توصیه کنند، در غیر اینصورت خیر و کار مناسبی هم نیست از نظر عرف آکادمیک.
    اما کاری که می خواهید انجام دهید ممکن و مناسب هست و کافیست خودتان با استاد مورد نظر تماس بگیرید و پیشنهاد همکاری دهید، پاسخ استاد به وقت و علاقه مندی وی مربوط است و هر چه کار شما به زمینه تحقیقاتی استاد نزدیکتر باشد شانس پذیرش همکاری بالاتر می رود.
    ضمنا اگر کار تحقیقاتی شما ناشی از پایان نامه هست اخلاقا و از بعضی جهات قانونا لازم است با همکاری استاد راهنما هر اقدامی انجام دهید.

Karl Popper

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط halcyon نمایش پست ها
    دوست گرامی،
    فامیل کمک خاصی نمی توانند بکنند، مگر اینکه آشنایی مستقیمی با استاد مورد نظر داشته باشند و به نوعی شما را معرفی یا توصیه کنند، در غیر اینصورت خیر و کار مناسبی هم نیست از نظر عرف آکادمیک.
    اما کاری که می خواهید انجام دهید ممکن و مناسب هست و کافیست خودتان با استاد مورد نظر تماس بگیرید و پیشنهاد همکاری دهید، پاسخ استاد به وقت و علاقه مندی وی مربوط است و هر چه کار شما به زمینه تحقیقاتی استاد نزدیکتر باشد شانس پذیرش همکاری بالاتر می رود.
    ضمنا اگر کار تحقیقاتی شما ناشی از پایان نامه هست اخلاقا و از بعضی جهات قانونا لازم است با همکاری استاد راهنما هر اقدامی انجام دهید.
    ممنون دوست عزیز از جواب شما، نه این مقاله پایان نامه نیست، مقاله مربوط به پروژه پایانی لیسانس هست که استاد هم هیچ کاری نکرد برای من!!
    فامیل ما آشنایی مستقیمی نداره. نمیتونه به عنوانه یک همکاری دانشگاهی سابق معرفی کنه؟ و باتوجه به اینکه عمده کارهای عملی انجام شده آیا باز هم اونا همکاری میکنن؟

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط najiiii نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز از جواب شما، نه این مقاله پایان نامه نیست، مقاله مربوط به پروژه پایانی لیسانس هست که استاد هم هیچ کاری نکرد برای من!!
    فامیل ما آشنایی مستقیمی نداره. نمیتونه به عنوانه یک همکاری دانشگاهی سابق معرفی کنه؟ و باتوجه به اینکه عمده کارهای عملی انجام شده آیا باز هم اونا همکاری میکنن؟
    همانطور که گفتم ضرورتی ندارد و از لحاظ عرف دانشگاهی هم متعارف نیست.
    شما که هم رشته نیستید تا به عنوان همکار معرفی کند.
    بله، فرقی ندارد در چه مرحله ای باشید، حتی بعضی مقاله ی تمام شده و آماده ی سابمیت را هم می فرستند تا استاد یک بررسی نهایی بکند. البته انتظار نداشته باشید برای هرکس فرستادید بسیار استقبال کند، بیشتر اساتید وقت یا علاقه کافی ندارند و باید جستجو کنید.

Karl Popper

Junior Member

با سلام و عرض ادب
    من یک سوال داشتم من میخوام مقاله فارسی ام که در ایران چاپ شده ترجمه کنم و برای ژورنال خارجی بفرستم اما استادم میگه این کار غیر قانونیه و اگه میخوایی همچین کاری بکنی حق نداری اسم منو توی مقاله ات بگذاری میخواستم بدونم آیا واقعا غیر قانونیه ؟ من هر کی رو دیدم مقاله خارجیش ترجمه مقاله فارسیشه ! ممنون میشم راهنماییم کنید .

Member mohamadaliv آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech Eng - BASU

نقل قول نوشته اصلی توسط alisabeti نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب
    من یک سوال داشتم من میخوام مقاله فارسی ام که در ایران چاپ شده ترجمه کنم و برای ژورنال خارجی بفرستم اما استادم میگه این کار غیر قانونیه و اگه میخوایی همچین کاری بکنی حق نداری اسم منو توی مقاله ات بگذاری میخواستم بدونم آیا واقعا غیر قانونیه ؟ من هر کی رو دیدم مقاله خارجیش ترجمه مقاله فارسیشه ! ممنون میشم راهنماییم کنید .
    سلام دوست عزیز
    بله، این کار غیر قانونی و حتی برخلاف سیاست های ژورنال خارجی خواهد بود؛ چرا که تمام ژورنال ها قبل از چاپ مقاله و یا حتی شاید قبل از داوری مقاله از طریق یک Publishing Agreement از نویسنده(گان) می خواهن که تصدیق کنند که این مقاله پیش از این در هیچ ژورنال یا کنفرانس دیگری چاپ نشده است.
    اگر می بینید بعضی ها این کار رو کردن و به مشکلی هم برنخوردن از این بابته که کسی به این کپی کاریشون پی نبرده!
    ...::: یه بغل آرامش، یه سیر دل خوش، همه خواسته من از زندگی :::...

سلام
    نمیدونم باید این سوال رو اینجا مطرح کنم یا نه

برام ایمیلی اومده که ازم خواستن یک فصل از یک کتاب رو براشون بنویسم از انتشارات CRC- اسم ادیتور کتاب رو سرچ کردم نسبتا ادم معتبریه. می خواستم بدونم چطوری می تونم مطمئن بشم که اصلا این کتاب قرار نوشته بشه. (ایمیل از طرف ادیتور اومده نه از طرف انتشارات)

سوالی بعدی اینه که من مطلبی رو آماده کردم که هم میشه برای این کتاب در نظر گرفت و هم به عنوان مقاله مروری چاپ کرد کدام با ارزش تره فصل کتاب یا مقاله مروری ؟؟؟؟
    به شرافتم سوگند نه شیطانی است و نه دوزخی، روانت از تن ات زود تر خواهد مرد. پس دیگر از هیچ کس نترس.

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط beat نمایش پست ها
    سلام
    نمیدونم باید این سوال رو اینجا مطرح کنم یا نه

برام ایمیلی اومده که ازم خواستن یک فصل از یک کتاب رو براشون بنویسم از انتشارات CRC- اسم ادیتور کتاب رو سرچ کردم نسبتا ادم معتبریه. می خواستم بدونم چطوری می تونم مطمئن بشم که اصلا این کتاب قرار نوشته بشه. (ایمیل از طرف ادیتور اومده نه از طرف انتشارات)

سوالی بعدی اینه که من مطلبی رو آماده کردم که هم میشه برای این کتاب در نظر گرفت و هم به عنوان مقاله مروری چاپ کرد کدام با ارزش تره فصل کتاب یا مقاله مروری ؟؟؟؟
    دوست من،

این انتشارات اگر اشتباه نکنم زیرمجموعه تیلور و معتبر هست. اگر شما در این زمینه تالیفاتی داشته اید که خوب این دعوت غیر طبیعی نیست اما اگر نداشته اید بیشتر بررسی بفرمایید. معمولا روال کار همین هست و دعوت ادیتور طبیعی هست.

مقاله مروری اگر به معنی دقیق آن (برخی دوستان به هر جمع آوری مطلبی مقاله مروری می گویند) در نظر گرفته شود کار بسیار ارزشمندی هست و اصولا استادان برجسته و افرادی که تعداد زیادی مقالات عددی، تحلیلی و آزمایشگاهی در یک حوزه بخصوص دارند سراغش می روند و اغلب هم اینکار با دعوت و هماهنگی با ادیتور انجام می شود اگر شما به این بینش رسیده اید خوب مقاله مروری بهتر هست.

Karl Popper

سلام دوستان
    من یک مقاله رو به یکی از جورنال های ای اس ای تیلور اند فرانسیس 7 ماه پیش فرستادم. بهد 3 ماه یک میجور ریواز خورد و بهش جواب داریم و تغییرات رو اعمال کردیم و بهد از 2 ماه دوباره یک مینور ریواز خورد و 2 3 تا اشکال گرامری بود که فقط یکی از داورا گرفته بود و داور دوم گفته بود ready to publish ما اون ریواز های الکی رو هم اعمل کردیم و فرستادیم. الان یک و نیم ماه که زده under review !!! اشکالات جوری نبود که نیاز به تایید داور باشه و ادیتور می تونست خودش اوکی رو بده و بفرسته واسه چاپ.
    حالا من می خوام یک ایمیل به ادیتور بزنم و براش شرح بدم که ریواز ما ماینور ریواز بود و اگه ممکنه خودش بیاد و مردونگی کنه و تایید بده !!! یکی دو ماه دیگه الاف نشیم.
    1. به نظرتون کار درستیه ؟
    2. میشه در مورد متنش یک راهنمایی بکنید و یک نمونه برام معرفی کنید.
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)