صفحه 67 از 74 نخستنخست ... 17575859606162636465666768697071727374 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 661 تا 670 , از مجموع 733

موضوع: سؤال درباره مقاله خارجی

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : سؤال درباره مقاله خارجی

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadsoroush نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر خدمت دوستان عزیز، سوالی دارم مبنی بر اینکه چه ژورنالهایی در رشته برق از اعتبار بیشتری برخوردار هستند و معیارهای اصلی شون جهت پذیرش مقالات چه هست؟
    سلام سوالتان خیلی کلی است اما جورنالهای معتبر رشته برق یا هر رشته دیگر را می توانید در مثلا لینک زیر بیابید
    http://www.scimagojr.com/journalrank.php

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zohrehh نمایش پست ها
    درود به شما

دوستان عزیز من یه سوال داشتم

تفاوت مقالات علمی-ترویجی و علمی-پژوهشی در چی هست؟ کدوم معتبرتر هست؟

من میخوام پایان نامه ارشدمو مقاله کنم ولی یکی از دوستام میگه چون پایان نامه من کار کمی هست یعنی پرسشنامه داره و تجزیه و تحلیل داده در SPSS داره ( رشته من علوم انسانیه ) باید مقاله رو علمی-ترویجی آماده کنم. آیا این صحبت درسته؟

ممنونم
    سلام
    کمی بودن کارتون ربطی به اینکه نتونید علمی پژوهشی پذیرش بگیرید نداره. در مجلات علمی پژوهشی باید کارتون مشارکت (contribution) داشته باشه در پیشینه مربوط به اون موضوع یا حوزه. اینکه مقاله رو در بخش های مختلف مقدمه، پیشینه موضوع، متدلوژی، یافته های تحقیق، بحث و نتیجه گیری چطور نوشتید، تازگی موضوعی که کار کردید؛ کیفیت تحلیل هایی که با spss انجام دادید؛ همه در اینکه بتونید پذیرش از مجلات علمی پژوهشی بگیرید یا نگیرید موثر هست.
    به طور کلی سخت گیری مجلات علمی ترویجی در مشارکت و نوآوری و نو بودن موضوع تون کمتر هست. امتیاز کمتری هم دارند این مجلات.
    موفق باشید.

Junior Member Aileen123 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

سلام، ببخشید کسی اینجا مقاله آی اس آی تو رشته مدیریت مالی داشته که بتونم کمک بگیرم؟

سلام دوستان،
    برای یه ژورنال خارجی میخام مقاله بفرستم از پایان نامه ارشدم، یکی از تصاویر مهم مقالم که نتیجه کدی بوده که براش تهیه کردم رو الان کدشو در اختیار ندارم و فقط تصویر (عکسی که تو پایان نامم گذاشتم) رو دارم، بر اساس تجربه شما این عکس رو اگر قرار بدم توی مقاله آیا مستنداتشو درخواست میکنن؟
    مرسی

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط AhmadSafari نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    برای یه ژورنال خارجی میخام مقاله بفرستم از پایان نامه ارشدم، یکی از تصاویر مهم مقالم که نتیجه کدی بوده که براش تهیه کردم رو الان کدشو در اختیار ندارم و فقط تصویر (عکسی که تو پایان نامم گذاشتم) رو دارم، بر اساس تجربه شما این عکس رو اگر قرار بدم توی مقاله آیا مستنداتشو درخواست میکنن؟
    مرسی
    اگر فایل تصویر را دارید مشکلی پیش نمی آید اما دقت کنید در اصلاحات ممکن است داوران از شما تغییراتی بخواهند و این تغییرات ممکن است باعث شود بخواهید در تصویر مذکور تغییراتی ایجاد کنید و به این مساله دقت کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    architecture in university of kurdistan

سلام دوستان. من شنیدم که توی قسمت اسکولارشیپ دانشگاه ها پروژه ها و تحقیقاتی رو گذاشتن که اگه در اون موارد مقاله و تحقیق بدی شانس بورس شدنت بیشتره از طرف اون دانشگاه. اما من هرچقد میگردم نمیتونم این پروژه ها رو پیدا کنم. کسی در این مورد اطلاعی داره؟

سلام دوستان رشته من حسابداری هست.
    دو تا پایان نامه نوشتم . میخوام تبدیل به مقاله کنم، ترجمه بشه و به ژورنال ها ارسال بشه.
    آیا کسی هست راهنمایی کنه؟ نمیدونم درست هست یا نه ولی شمارمو میذارم لطفا با بنده در ارتباط باشن جهت راهنمایی.. تشکر از انجمن گرامی.
    ۹۳۵۱۲۹۵۹۱۶

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Engineering and construction management

سلام. من رشته م مهندسی عمرانه و دو ماه پیش یه مقاله فرستادیم ACI Structural Journal که ماله خوده American Concrete Institue هست. گذشته که از اینکه دو بار مقاله م توی مرحله Editoral Board برای Manuscript Formatting Correction برگشت داده شد (اصرار ادیتور این بود که تعداد کاراکترهای عنوان بیشتر از 70 تا با space نباشه!) و حدود 15 روز پیش رفت under review اما از دیروز Status مقاله را نوشته Peer Review Assignment. میخواستم دوستانی که تجربه دارن لطف کنن بگن الان معنی این status چیه؟ داوری پیدا نشده یعنی؟ یا ادیتورمنتظر جواب یکی از داورهاست که تعیین تکلیف کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud12 نمایش پست ها
    سلام. من رشته م مهندسی عمرانه و دو ماه پیش یه مقاله فرستادیم ACI Structural Journal که ماله خوده American Concrete Institue هست. گذشته که از اینکه دو بار مقاله م توی مرحله Editoral Board برای Manuscript Formatting Correction برگشت داده شد (اصرار ادیتور این بود که تعداد کاراکترهای عنوان بیشتر از 70 تا با space نباشه!) و حدود 15 روز پیش رفت under review اما از دیروز Status مقاله را نوشته Peer Review Assignment. میخواستم دوستانی که تجربه دارن لطف کنن بگن الان معنی این status چیه؟ داوری پیدا نشده یعنی؟ یا ادیتورمنتظر جواب یکی از داورهاست که تعیین تکلیف کنه؟

با سلام
    ادیتور مقاله تون رو برای داورها فرستاده ولی هنوز داورها داوری مقاله شما رو قبول نکردند...در واقع این استاتوس ب معنای انتظار برای قبول داوری توسط داورهاست...ب محض اینکه یکی از داورها داوری مقاله تون رو قبول کنه بصورت پیش فرض احتمالا استاتوستون به awaiting reviewer score تغییر پیدا خواهد کرد....برای چند تا ژورنال که من مقاله فرستادم به این صورتی بود که خدمتتون عرض کردم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Engineering and construction management

سلام. مرسی از پاسخ تون. الان دیدم Status مقاله شده In peer reveiw. این معنیش اینه که ادیتور مقاله را فرستاده واسه داوری که بهش نمره بده؟ کلا این مرحله برای مقالات معنیش چیه؟ خوبه یا بد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)