صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 50

موضوع: آموزش زبان هلندی | منابع زبان هلندی | کلاس های آموزشی و مسائل مرتبط

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Control Technology

پیش فرض پاسخ : زبان هلندی

Pimsleur واسه شروع خیلی خوبه
    توصیه من به شما واسه یادگیری زبان هلندی
    سایت livemocha عضو بشید و شروع کنید به یادگیری که متدهای جالبی داره
    در پایان هر درس میتونید تمرین ها رو جواب بدید و از هلندی های native دعوت کنید که تمرین شما رو ارزیابی کنن و نکاتش رو بگن ( خیلی هم خوشحال میشن بابت اینکار)
    اینطوری خیلی سریع میتونید در حد basic یادبگیرید

ApplyAbroad Veteran

درود...
    دوستانی که در هلند هستند برای شروع یادگیری این زبان چه توصیه ای می کنن؟
    من فکر میکردم هلندی راحت تر از سوئدی باشه ولی هلندی رو نگاه می کنم سخت تره...
    ایا بهتره ما با توجه به اینکه اکثر دوره های فوق به بالای دانشگاه ها به زبان انگلیسی اند و مردم گفته شده می تونن با انگلیسی حرف بزنن رو انگلیسیمون کار کنیم؟
    ایا داشتن پایه انگلیسی قوی کمکی به یادگیری هلندی می کنه؟شباهت هایی دارن؟

در ضمن ایا تفاوتی در لهجه یا کلا زبان هلندی هلند یا بلژیک هست؟

با سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط soilman نمایش پست ها
    درود...
    دوستانی که در هلند هستند برای شروع یادگیری این زبان چه توصیه ای می کنن؟
    من فکر میکردم هلندی راحت تر از سوئدی باشه ولی هلندی رو نگاه می کنم سخت تره...
    ایا بهتره ما با توجه به اینکه اکثر دوره های فوق به بالای دانشگاه ها به زبان انگلیسی اند و مردم گفته شده می تونن با انگلیسی حرف بزنن رو انگلیسیمون کار کنیم؟
    ایا داشتن پایه انگلیسی قوی کمکی به یادگیری هلندی می کنه؟شباهت هایی دارن؟

در ضمن ایا تفاوتی در لهجه یا کلا زبان هلندی هلند یا بلژیک هست؟

با سپاس

زبان هلندی از نظر زبان شناسی شبیه ترین زبان موجود در دنیا به زبان انگلیسی می باشد. دانستن این زبان به شما کمک می کند تا بفهمید چرا gh در زبان انگلیسی نوشته می شود ولی خوانده نمی شود و یا چرا حرف k در کلمه هایی مثل know , knie نوشته می شود ولی خوانده نمی شود.
    زبان هلندی از نظر دیکته و تلفظ از زبان سوئدی راحتتر و از نظر گرامری ممکن است کمی از سوئدی سخت تر باشد.
    بله مسلماً دانستن هر زبانی به فراگرفتن زبان دیگری به شما کمک خواهد کرد مثلاً وقتی شما لغت Corruption و یا Toxicology را به انگلیسی می دونید خب Korruptie و Toxicologie هلندی را خیلی زودتر یاد می گیرید، تا کسی که معنی این لغت را اصلاً به انگلیسی نمی داند. صددرصد زبان انگلیسی قوی به شما کمک می کند تا دگر زبانهای دیگر اروپایی را زودتر یاد بگیرید.

تفاوت زبان هلندی هلند و زبان هلندی بلژیک را می توان مانند تفاوت زبان انگلیسی بریتیش و آمریکایی مقایسه کرد. هرچند اختلافی در دیکته وجود ندارد.
    لهجه بلژیکی کاملاً مشخص و متمایز از لهجه هلندی است. مخصوصاً در تلفظ حرف G و آهنگ و صوت جمله.
    ضمناً در خود هلند زبان دیگری بنام زبان فریزلندی در استان فریزلند هلند در کنار زبان هلندی زبان رسمی این استان می باشد.

در پایان آیا می دونستید که زبان Afrikaans که زبان سفید پوستان کشور آفریقای جنوبی می باشد 90% شبیه زبان هلندی می باشد؟؟؟؟
    ویرایش توسط Pearson : March 17th, 2010 در ساعت 03:21 PM

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان نمایش پست ها
    زبان هلندی از نظر زبان شناسی شبیه ترین زبان موجود در دنیا به زبان انگلیسی می باشد. دانستن این زبان به شما کمک می کند تا بفهمید چرا gh در زبان انگلیسی نوشته می شود ولی خوانده نمی شود و یا چرا حرف k در کلمه هایی مثل know , knie نوشته می شود ولی خوانده نمی شود.
    زبان هلندی از نظر دیکته و تلفظ از زبان سوئدی راحتتر و از نظر گرامری ممکن است کمی از سوئدی سخت تر باشد.
    بله مسلماً دانستن هر زبانی به فراگرفتن زبان دیگری به شما کمک خواهد کرد مثلاً وقتی شما لغت Corruption و یا Toxicology را به انگلیسی می دونید خب Korruptie و Toxicologie هلندی را خیلی زودتر یاد می گیرید، تا کسی که معنی این لغت را اصلاً به انگلیسی نمی داند. صددرصد زبان انگلیسی قوی به شما کمک می کند تا دگر زبانهای دیگر اروپایی را زودتر یاد بگیرید.

تفاوت زبان هلندی هلند و زبان هلندی بلژیک را می توان مانند تفاوت زبان انگلیسی بریتیش و آمریکایی مقایسه کرد. هرچند اختلافی در دیکته وجود ندارد.
    لهجه بلژیکی کاملاً مشخص و متمایز از لهجه هلندی است. مخصوصاً در تلفظ حرف G و آهنگ و صوت جمله.
    ضمناً در خود هلند زبان دیگری بنام زبان فریزلندی در استان فریزلند هلند در کنار زبان هلندی زبان رسمی این استان می باشد.

در پایان آیا می دونستید که زبان Afrikaans که زبان سفید پوستان کشور آفریقای جنوبی می باشد 90% شبیه زبان هلندی می باشد؟؟؟؟
    درود...
    با سپاس از جوابتان+امتیاز برای شما
    پس با این حساب میشه به دو نتیجه ی زیر رسید:
    1- اشراف نسبی هلندی ها به زبان انگلیسی نسب به سایر ملل به دلیل شباهت های نسبی زبانشان به انگلیسی است...
    2- می تونیم با تسلط بر انگلیسی تا حدودی به هلندی هم وارد شیم...

در مورد تلفظ راحت تر از سوئدی مطمئنید؟یه چیزی رو که در مورد سوئد امتحان کردم اینه که اونا مثه ما دو حرف رو اگه پست سر هم بیاد می خونن و مثه ما تشدید میگذارن و بعد همه ی حرف ها خوانده میشن که خوب این خیلی به یادگیری کمک می کنه...
    ولی در مورد هلندی نمونه هایی که دیدم گویا مثه زبان فرانسوی خیلی به حروف صدادار وابسته است و انواع متفاوت آ و او و ... داره...
    در ضمن فکر کنم صرف فعل در این زبان مشکل باشه....درسته؟
    یه کتاب دیدم با عنوان 201 Dutch Verbs Fully Conjugated .

شما برای شروع یادگیری این زبان توصیه می کنید من انگلیسی ام را قوی کنم یا می تونم هلندی را شروع کنم؟
    من کتاب Dutch (Hugo in Three Months) Book + 3 CD's نوشته شده توسط Jane Fenoulhet رو دارم که به انگلیسیه...

در مورد زبان Afrikaans هم واقعا جالب بود...احتمالا می تونه نشان از حضور دولت هلند در دوره ی استعماری در این کشور باشه....
    پس هلندی در خود هلند و بلژیک در افریقای جنوبی نیز تا حدودی رواج داره...

روز خوش

نقل قول نوشته اصلی توسط soilman نمایش پست ها
    درود...
    با سپاس از جوابتان+امتیاز برای شما
    پس با این حساب میشه به دو نتیجه ی زیر رسید:
    1- اشراف نسبی هلندی ها به زبان انگلیسی نسب به سایر ملل به دلیل شباهت های نسبی زبانشان به انگلیسی است...
    2- می تونیم با تسلط بر انگلیسی تا حدودی به هلندی هم وارد شیم...

در مورد تلفظ راحت تر از سوئدی مطمئنید؟یه چیزی رو که در مورد سوئد امتحان کردم اینه که اونا مثه ما دو حرف رو اگه پست سر هم بیاد می خونن و مثه ما تشدید میگذارن و بعد همه ی حرف ها خوانده میشن که خوب این خیلی به یادگیری کمک می کنه...
    ولی در مورد هلندی نمونه هایی که دیدم گویا مثه زبان فرانسوی خیلی به حروف صدادار وابسته است و انواع متفاوت آ و او و ... داره...
    در ضمن فکر کنم صرف فعل در این زبان مشکل باشه....درسته؟
    یه کتاب دیدم با عنوان 201 Dutch Verbs Fully Conjugated .

شما برای شروع یادگیری این زبان توصیه می کنید من انگلیسی ام را قوی کنم یا می تونم هلندی را شروع کنم؟
    من کتاب Dutch (Hugo in Three Months) Book + 3 CD's نوشته شده توسط Jane Fenoulhet رو دارم که به انگلیسیه...

در مورد زبان Afrikaans هم واقعا جالب بود...احتمالا می تونه نشان از حضور دولت هلند در دوره ی استعماری در این کشور باشه....
    پس هلندی در خود هلند و بلژیک در افریقای جنوبی نیز تا حدودی رواج داره...

روز خوش
    1. به همین راحتی نمی شود این ادعا را کرد. 60 درصد زبان فارسی از لغت های عربی تشکیل شده است منتها ما قادر به تکلم به زبان عربی نیستیم. تشابه زبان هلندی به انگلیسی در اغلب موارد فقط از نظر دیکته لغات می باشد ولی تلفظ آن متفاوت می باشد. برای مثل تلفظ ساجسشن suggestion انگلیسی را با سوخس سی suggestie هلندی مقایسه کنید.
    2. بله تسلط به زبان انگلیسی می تواند به شما در یادگیری لغات هلندی کمک کند

همه ی حرف ها در سوئدی خوانده نمی شوند، مثلاً شهر Goteborg به سوئدی یوته بوری تلفظ می شود. حرف o در بعضی موارد اُ و در بعضی موارد او تلفظ می شود.
    در مورد صرف افعال حق با شما است سوئدی حتی از انگلیسی نیز راحتر است چون همان s سوم شخص را هم نمی گیرد. ولی در هلندی هم قواعد مخصوص خود را در صرف افعال دارد که خیلی سخت نمی باشد.

به نظر من تا می توانید به یک زبان تسلط پیدا کنید و بعد سراغ زبان دوم بروید. اشکال زبان انگلیسی این می باشد که بیشتر از 3 برابر زبان های دیگر لغت دارد که برای یک خارجی یادگیری آن وقت گیر می باشد.

آفریقای جنوبی هیچ وقت به صورت رسمی مستعمره ی هلند نبوده ولی به خاطر اینکه مهاجرین سفید پوست آن از قرن 18 ام از کشورهای هلند و بلژیک به این کشور مهاجرت کرده اند زبان Africaans را بوجود آورده اند. ولی زبان رسمی کشور سورینام در امریکای جنوبی، هلندی می باشد. چون مستعمره ی هلند بوده است. و همینطور در زبان اندونزیایی هم پر از لغات هلندی وجود دارد.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان نمایش پست ها
    1. به همین راحتی نمی شود این ادعا را کرد. 60 درصد زبان فارسی از لغت های عربی تشکیل شده است منتها ما قادر به تکلم به زبان عربی نیستیم. تشابه زبان هلندی به انگلیسی در اغلب موارد فقط از نظر دیکته لغات می باشد ولی تلفظ آن متفاوت می باشد. برای مثل تلفظ ساجسشن suggestion انگلیسی را با سوخس سی suggestie هلندی مقایسه کنید.
    2. بله تسلط به زبان انگلیسی می تواند به شما در یادگیری لغات هلندی کمک کند

همه ی حرف ها در سوئدی خوانده نمی شوند، مثلاً شهر Goteborg به سوئدی یوته بوری تلفظ می شود. حرف o در بعضی موارد اُ و در بعضی موارد او تلفظ می شود.
    در مورد صرف افعال حق با شما است سوئدی حتی از انگلیسی نیز راحتر است چون همان s سوم شخص را هم نمی گیرد. ولی در هلندی هم قواعد مخصوص خود را در صرف افعال دارد که خیلی سخت نمی باشد.

به نظر من تا می توانید به یک زبان تسلط پیدا کنید و بعد سراغ زبان دوم بروید. اشکال زبان انگلیسی این می باشد که بیشتر از 3 برابر زبان های دیگر لغت دارد که برای یک خارجی یادگیری آن وقت گیر می باشد.

آفریقای جنوبی هیچ وقت به صورت رسمی مستعمره ی هلند نبوده ولی به خاطر اینکه مهاجرین سفید پوست آن از قرن 18 ام از کشورهای هلند و بلژیک به این کشور مهاجرت کرده اند زبان Africaans را بوجود آورده اند. ولی زبان رسمی کشور سورینام در امریکای جنوبی، هلندی می باشد. چون مستعمره ی هلند بوده است. و همینطور در زبان اندونزیایی هم پر از لغات هلندی وجود دارد.
    درود
    فرمایشات شما کاملا درسته...
    ممنون از اطلاعات خوبتون...
    با این وضع ایا شما پیشنهاد می کنید هلندی رو شروع کنم یا انگلیسی رو تکمیل کنم؟
    برای شروع چه راهکارهایی و منابعی رو پیشنهاد می کنید؟

با سپاس

Senior Member i_karimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management and Engineering

کسی لینکی برای دانلود کتابی جهت یادگیری زبان هلندی از پایه و به سرعت داره؟؟؟ یا اگه راهنمایی به ذهنتون میرسه که ظرف مدت 2 ماه بشه حداقل با زبان هلندی آشنا شد
    Why So SeRiouS ??? ----------------------------(I cannot answer private msg)-------------- iM@n

نقل قول نوشته اصلی توسط i_karimi نمایش پست ها
    کسی لینکی برای دانلود کتابی جهت یادگیری زبان هلندی از پایه و به سرعت داره؟؟؟ یا اگه راهنمایی به ذهنتون میرسه که ظرف مدت 2 ماه بشه حداقل با زبان هلندی آشنا شد
    بهترین راه این است به کلاس زبان بروید

Senior Member i_karimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    بهترین راه این است به کلاس زبان بروید
    متاسفانه اصلا وقت ندارم برم کلاس. تا 3 ماه دیگه فکر میکنم باید برم و میخوام خودم از روی خودآمور بخونم. گفتم شاید کتابی باشه که بتونم دانلود کنم و یه چیزای مختصری حداقل یاد بگیرم
    Why So SeRiouS ??? ----------------------------(I cannot answer private msg)-------------- iM@n

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط i_karimi نمایش پست ها
    متاسفانه اصلا وقت ندارم برم کلاس. تا 3 ماه دیگه فکر میکنم باید برم و میخوام خودم از روی خودآمور بخونم. گفتم شاید کتابی باشه که بتونم دانلود کنم و یه چیزای مختصری حداقل یاد بگیرم
    درود بر اقا ایمان عزیز

اقا چی شد دیگه زدی تو خط ایندهوون و هلندی شدی ؟
    این وامی که میگیری بهره اش چند درصده ؟

جدا از شوخی به نظرم تو سایت دانشگاهت می تونی پیدا کنی...
    هر دانشگاهی یه مرکز زبان داره و معمولا که هلندی رو هم درس میدن کتاب های پیشنهادی رو گفتن ولی فکر کنم پیدا کردنشون تو نت یا کتاب فروشی ها سخت باشه....
    به نظرم تا نریم اونجا نمیشه به زبانش اشنا شد...
    به نظرم که زبان سختیه...حداقل تو گام اول مثلا به سوئدی سخت تر می اومد...شاید اشتباه فکر می کنم...

روز خوش

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)