صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 32

موضوع: ایجاد انجمن های ویژه مربوط به مراکز استان های بزرگ

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

پیش فرض ایجاد انجمن های ویژه مربوط به مراکز استان های بزرگ

یه فکری به سرم زد ...

اونم برای اینکه دوستانی که شهرستان هستند راحتتر بتونن منابع مطالعاتی رو از کسایی که تهران هستند یا به تهران رفت و آمد می کنن بگیرن ...
    چند شهری که دیده شده بچه های اونجا توی فروم عضو هستند رو اضافه کنیم که اونا هم با هم بتونن راحتتر کانکت باشن ... حداقل شهرهایی مثل اصفهان و شیراز و مشهد که می دونیم دوستانی از اونجاها هستند ...

البته برای اینکه نمی شه باز برای هر کدوم از منابع تافل و GRE و IELTS یه تاپیک ایجاد کرد ، همه رو بذارن توی یه تاپیک مبادله و یکی از همون شهر مسئول بشه برای مرتب کردنش و کاراش ... در ضمن باید مدیرانش مواظب باشن صحبتی اونجا درست نشه که مربوط به کل پروسه اپلای کردن می شه و تهرانی ها هم می تونن دخیل باشن توی صحبت ها ... کلآ یه ***** درست و حسابی می خواد که چیزایی که مربوط به مکان های مخصوص اون شهر مثل دارالترجمه ها یا کتاب فروشی ها یا مثلآ آژانس ها باشه اوورده باشه ...
    بالاخره باید اینجا رو یه کم Globalize کرد دیگه .. نه ؟!؟!؟

یا حتی صدرا در مورد دارالترجمه توی اصفهان پرسید ... اگه این اطلاعات طبقه بندی بشه خیلی بیشتر مفیده برای ساکنین اون شهرها ...

درسته که اکثر بچه ها تهرانی هستند اما بقیه بچه ها و حتی تهرانی هایی که توی شهرهای دیگه درس می خونن و کارهاشون رو باید اونجا انجام بدن هم بابا دل دارن ! ...

نظر بقیه ؟!؟!؟!؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : ایجاد انجمن های ویژه مربوط به مراکز استان های بزرگ

سلام
    حسین جان دستت درد نکنه با این پیشنهاد خوبی که دادی.
    اتفاقا من هم در فکر بودم که اگر مطالبی که مربوط می شد به شهر اصفهان یک جا بود چقدر راحت بودم. حتی اگر می تونستم بچه های اصفهانی فروم را بشناسم می تونستم ازشون چقدر کمک بگیرم. من که با این پیشنهاد خیلی موافقم. امیدوارم پیشنهادت برای آقای بابک مقبول افتد!

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

ولي من با اين نظر زياد موافق نيستم. مگه چند نوع مطلب وجود داره كه كه در موردش بايد براي يك شهر بخصوص صحبت كرد؟ به نظر من اين مطالب دو نوعند.
    يه نوعش مثل بحث دارالترجمه‌هاست كه تو فروم ازشون بحث ميشه. اين مطالب رو ميشه تو همون تاپيك (مثلاً) دارالترجمه آورد و اشاره كرد كه اين ارسال مربوط به (مثلاً) دارالترجمه‌هاي فلان شهره.
    نوع دوم مثل تبادل كتب و غيره هست كه اصولا اينا جالب نيست به صورت ارسال انجام بشه و از نظر من بايد با پيغام خصوصي حل بشه.
    ميمونه آشنايي بچه‌هايي كه مال يه شهر خاص هستند. اينو ميشه در حد يه تاپيك (نه يه انجمن) ايجاد كرد و صرفاً براي آشنايي باشه. (تازه با مخفي كاري بعضيا معلوم نيست كه بچه‌ها تو اين جور تاپيك‌ها زياد فعال ظاهر بشن.)

و اما مشكلاتي كه ممكنه با ايجاد اين انجمن‌ها پيش بياد:
    تا اونجايي كه تجربه نشون داده بعضي از ايجاد‌ها با اينكه با نيت خيلي خوبي ايجاد شدن، تهش نتيجه جالبي نداشته. ممكنه اين ايجاد هم جزء اين ايجادها بشه. چرا كه بحث شهر من/شهر تو كه وسط مياد خيليها قاطي ميكنن كه كار و هدف اصليشون چي بوده و هيچ بعيد نيست فردا يه تاپيكي مثل "مقايسه تهران و شهر؟؟؟" يا يه چيزي بدتر از اين ايجاد بشه و حالا ديگه "؟؟؟ بيا، باقالي بار كن".
    كلا هر چي كه مربوط به خاص شدن يه گروه نسبت به وطن (حالا كشور يا شهر فرق نمي‌كنه) بشه، تو ايران جنجالي ميشه.

احتمال زياد ميدم تاپيك‌هاي خيلي كمي از اين انجمن‌ها در راستاي هدف اصلي فروم خواهد بود.

حالا نياين بگين كه: گ نه ما جلو همچين بحث‌هايي رو ميگيريم."
    چون اين راه براي بعضي تاپيك‌هاي جنجالي كه جواب نداده تا حالا. تهش اينه كه بايد قفل بشه.

پس من ميگم "سري كه درد نمي‌كنه رو دستمال نبندين". من فكر نمي‌كنم نياز جدي واسه همچين انجمن هايي باشه.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farhan
    ولي من با اين نظر زياد موافق نيستم. مگه چند نوع مطلب وجود داره كه كه در موردش بايد براي يك شهر بخصوص صحبت كرد؟ به نظر من اين مطالب دو نوعند.
    يه نوعش مثل بحث دارالترجمه‌هاست كه تو فروم ازشون بحث ميشه. اين مطالب رو ميشه تو همون تاپيك (مثلاً) دارالترجمه آورد و اشاره كرد كه اين ارسال مربوط به (مثلاً) دارالترجمه‌هاي فلان شهره.
    نوع دوم مثل تبادل كتب و غيره هست كه اصولا اينا جالب نيست به صورت ارسال انجام بشه و از نظر من بايد با پيغام خصوصي حل بشه.
    ميمونه آشنايي بچه‌هايي كه مال يه شهر خاص هستند. اينو ميشه در حد يه تاپيك (نه يه انجمن) ايجاد كرد و صرفاً براي آشنايي باشه. (تازه با مخفي كاري بعضيا معلوم نيست كه بچه‌ها تو اين جور تاپيك‌ها زياد فعال ظاهر بشن.)

و اما مشكلاتي كه ممكنه با ايجاد اين انجمن‌ها پيش بياد:
    تا اونجايي كه تجربه نشون داده بعضي از ايجاد‌ها با اينكه با نيت خيلي خوبي ايجاد شدن، تهش نتيجه جالبي نداشته. ممكنه اين ايجاد هم جزء اين ايجادها بشه. چرا كه بحث شهر من/شهر تو كه وسط مياد خيليها قاطي ميكنن كه كار و هدف اصليشون چي بوده و هيچ بعيد نيست فردا يه تاپيكي مثل "مقايسه تهران و شهر؟؟؟" يا يه چيزي بدتر از اين ايجاد بشه و حالا ديگه "؟؟؟ بيا، باقالي بار كن".
    كلا هر چي كه مربوط به خاص شدن يه گروه نسبت به وطن (حالا كشور يا شهر فرق نمي‌كنه) بشه، تو ايران جنجالي ميشه.

احتمال زياد ميدم تاپيك‌هاي خيلي كمي از اين انجمن‌ها در راستاي هدف اصلي فروم خواهد بود.

حالا نياين بگين كه: گ نه ما جلو همچين بحث‌هايي رو ميگيريم."
    چون اين راه براي بعضي تاپيك‌هاي جنجالي كه جواب نداده تا حالا. تهش اينه كه بايد قفل بشه.

پس من ميگم "سري كه درد نمي‌كنه رو دستمال نبندين". من فكر نمي‌كنم نياز جدي واسه همچين انجمن هايي باشه.
    سلام
    به نظر من اگر چنین قسمت هایی به وجود بیان مطالب زیادی هم در راستاشون به وجود میاد.
    چیز دیگه که شما در مورد خاص شدن یک گروه نسبت به وطن گفتید:
    اولا بعیده که این بچه بازی ها (با عرض شرمندگی از به کار بردن این عبارت) در فروم ما به وجود بیاد. چون اولا همه کاربران اینجا تحصیل کرده هستند و بعد هم مسائلی که شما گفتید چون ربطی به پذیرش گرفتن نداره توسط مدیران سریع قفل خواهد شد و کار به اونجا ها که شما نگرانید نمی کشه.
    بعد هم اینکه خیلی تعصباتی که روی شهرهاشون دارند، روی رشته هاشون هم دارند. الان بخش های مجزا برای رشته های مختلفی به وجود آمده. دیده هم نشده که مشکلی پیش بیاد!

Senior Member pouya4 آواتار ها

بهترین کار اینه که بخش Location به زیر آواتار اضافه بشه! من یه بار پیشنهاد دادم استقبال نشد

یه حسن دیگه هم که این کار داره اینه که خیلی فرق داره این که بدونیم کسی که داره به سوالمون جواب میده الان مثلا خودش آمریکاس یا جاهای دیگه؟

ما که گفتیم یه بار، کسی گوش نکرد
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

ApplyAbroad Champion

من با ايجاد انجمن براي مراكز استان موافق نيستم.
    چون به نظرم باعث پخش و پلا شدن تاپيكها مي شه .. مثلا بهتره كه معرفي همه مراكز پست اكسپرس در بخش پست مدارك باشه .. نه اينكه مال تهران اونجا باشه بقيه در بخش مراكز استان...
    به نظر منم با چند تا تاپيك اينجور مشكلها حل مي شه

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

حسين خان گفت نظر بدين، ما هم نظر خودمونو داديم.

اگه يادتون باشه يه نفر ديگه پيشنهاد كرده بود براي دانشگاه‌هاي مهم انجمن بزنيم. كه اخرشم نشد. و الان هم گاهي به صورت تاپيك موضوعي در باره يه دانشگاه خاص مطرح ميشه و به نظر ميرسه كه در همين حد هم كفايت مي‌كنه. به نظر من اينم مثل همون مي‌مونه.

بحث انجمن واسه رشته‌ها كاملا فرق داره. رشته يكي از فاكتورهاي مهم apply هست و نياز به بحث در مورد ريزه‌كاري‌هاي هر رشته خيلي زياده.

اما شهر محل سكونت از اهميت اينطوري برخوردار نيست. به نظر من موقعي نياز به انجمن جديد هست كه تاپيك‌هاي متنوعي وجود داشته باشه كه بتونه زير مجموعه اون انجمن واقع بشه.

اين نظر منه. مسلما نظر بقيه هم محترمه.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

من هم منظورم این نبود که از اول کد تلفن شهرها شروع کنیم انجمن زدن ... از آباده و آبادان و شروع کنیم تا یزد و برسیم به نون واو هی یای ! ...
    کلآ 3 تا شهر بزرگ که دیدیم بچه های اونجا زیاد اینجا می آن .. اصفهان و شیراز و مشهد ! ... حالا یکی هم از سبزوار بود می ره توی انجمن مشهد که بهش نزدیکه ...
    توی هر کدوم هم سه تا تاپیک در مورد مبادله کل منابع مطالعاتی ، دارالترجمه و آژانس ها کفایت می کنه ...

البته این رو هم می تونیم از مدیرهای اون شهرها بخوایم که قفط موضوعاتی صحبت بشه که مربوط می شه به اون شهر خاص ...

این پیشنهاد اردیبهشت هم خوبه ... می تونیم این سه تا شهر رو برای انجمن های که می شه جداشون کرد تاپیک خودشون رو ایجاد کنیم ..
    ولی برای اینکه هر کسی نیاد و شهر خودش رو تاپیک نکنه باید یه سری قانون بذاریم که تمام شهرها تاپیک نشه با مثلآ دوتا ارسال !

پ.ن:
    فکر کنم farhan تهرانی ه که هیچ سردردی احساس نمی کنه ... البته farhan جان مسلمآ صحبت هایی که توی این تاپیک ها می شه به مراتب مربوط تره تا تاپیک های مثل غلط املایی و امثالهم !

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط farhan
    حسين خان گفت نظر بدين، ما هم نظر خودمونو داديم.

اگه يادتون باشه يه نفر ديگه پيشنهاد كرده بود براي دانشگاه‌هاي مهم انجمن بزنيم. كه اخرشم نشد. و الان هم گاهي به صورت تاپيك موضوعي در باره يه دانشگاه خاص مطرح ميشه و به نظر ميرسه كه در همين حد هم كفايت مي‌كنه. به نظر من اينم مثل همون مي‌مونه.

بحث انجمن واسه رشته‌ها كاملا فرق داره. رشته يكي از فاكتورهاي مهم apply هست و نياز به بحث در مورد ريزه‌كاري‌هاي هر رشته خيلي زياده.

اما شهر محل سكونت از اهميت اينطوري برخوردار نيست. به نظر من موقعي نياز به انجمن جديد هست كه تاپيك‌هاي متنوعي وجود داشته باشه كه بتونه زير مجموعه اون انجمن واقع بشه.

اين نظر منه. مسلما نظر بقيه هم محترمه.
    ممنون از نظرت .. اتفاقآ انجمن مربوط به دانشگاه های مهم اصلآ قابل استفاده نیست ... برای اینکه هر دانشگاه توی یه رشته و یه گرایش مهم حساب می شه ... فکر کن اندازه کل گرایش ها بخواد زیر هر دانشگاه مهم تاپیک ایجاد بشه ... سر اون که بیشتر دعوا می شه farhan جان
    محل سکونت برای ما تهرانی ها و حتی بچه های کرج مهم نیست ... چون یه خیابون انقلابی داریم که توش همه چیز پیدا می شه .. اما برای شهرهای دیگه به نظر بیشتر این نیاز احساس می شه که با هم دیگه یه جوری کانکت باشن ..

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

اگر مورد بحث تنها این چند شهر بزرگ هستند بنظر من نیازی به ایجاد فرووم های جداگانه نیست
    بچه های در طریقت اپلای و ویزا در این شهر ها به اندازه کافی اطلاعات از فرووم های دیگه میگیرند و در صورت سوالات خاص مثلا ثبت نام تافل صنعتی اصفهان و یا آزانس ها همونطور که مثلا صدرا تاپیک ایجادکرده هم اصفهانی ها استفاده میکنند و هم بقیه شهرها و یا اینکه بچه ها با ارسال های خصوصی در مورد مشکلات و موضوعات مربوط به شهر ها هم رو پیدا و تبادل نظر میکنند
    یک عیب بزرگ فرووم های جدا اینه که مثلا دانشگاه اصفهان میخواد جی ار یی بگیره ولی چون در فروووم اصفهان ایجاد شده شاید یک نفر مثلا از کاشان سراغ این فرووم نره و اطلاعاتی رو از دست بده چون فکر میکنه این بحث مربوط به اصفهان هست

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)