صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 15 , از مجموع 15

موضوع: تجربه احساس تفاوت بین برخورد اساتید ایران با خارج

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تجربه احساس تفاوت بین برخورد اساتید ایران با خارج

نقل قول نوشته اصلی توسط control نمایش پست ها
    به نظر من درسته که در خیلی از کشورهای اروپایی و آمریکایی رابطه خوب و صمیمی بین دانشجو و استاد بر قراره اما این خیلی هم نمی تونه خوب باشه.
    اینجا اون رابطه استاد دانشجوی ایران وجود نداره و به اسم کوچک هم رو صدا می کنند و مثل برخی دوستان که اشاره کردند رابطه دوستانه هست و گاهی به خونه استاد هم دعوت میشه دانشجو اما این تمام کار نیست.
    از اونجایی که در نهایت مهمترین فاکتور در ارتباط بین دانشجو و استاد نتیجه گرفتن از تحصیل و پیش بردن پروژه هست خیلی نباید روی این روابط دوستانه اونها حساب باز کرد. بخصوص که زمان کار و پروژه خیلی جدی هستند.
    به نظر من نه حالتی که بین استاد و دانشجوی در اکثر دانشگاههای ایرانه (ارتباط خیلی سرد و رسمی) خوبه و نه این ارتباط های ذوستانه خیلی صمیمی در خارج/
    حد وسطش رو همیشه باید نگه داشت. اینطوری در ادامه کار کمتر دانشجو به مشکل بر خواهد خورد.
    میتونم بپرسم چرا؟ چه مشکلی؟

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

یکی از دلایل میتونه این باشه که ما از جایی پا شدیم رفتیم اونجا که قبل از گفتن اسم استاد باید جناب آقای دکتر هم باید بگی! طول میکشه یاد بگیریم چطوری هم صمیمی بشیم و هم احترام بذاریم. به علاوه، صمیمیت متقابلا جوابش باید با صمیمیت داده بشه که متاسفانه ما ایرانی ها بلد نیستیم جواب صمیمیت رو چطوری بدیم و باز طول میکشه یاد بگیریم.

با سلام خدمت همه دوستان
    به نظر من مواردی که گفتید بیشتر فرهنگی باشه (مثل صدا کردن به اسم کوچک و دعوت کردن به خانه) و اصل مطلب تحمل استاد در شنیدن نظرات محالف و یا نقدهای منطقی دانشجوست. چیزی که من در ایران خیلی کم دیدم(نخواستم بگم ندیدم!!)

واقعا اونجا میتونید به پرت و جک و بیل و ... بگید استاد ، این نظر شما ، به نظر اینجانب، کاملا اشتباه است؟
    یا مثلا وقتی استاد از شیوه ای برای درسش استفاده میکنه که غلطه ، شما اعتراض کنید، و اونم واقعا شیوه اش رو تغییر بده؟

شاید در همه این موارد حق با دانشجو نباشه و استاد چیزی رو میدونه که دانشجو نمیدونه، ولی خیلی خیلی مواردش هم درسته ولی اساتید نمیخوان بپذیرند چون فکر میکنن جایگاه استادیشون متزلزل میشه (تو ایران که اینطوریه)

اونجا چقدر اساتید تحمل شنیدن مخالفت رو دارند؟ و چقدر منصفانه با منتقد برخورد میکنند و حداقل صداش رو میشنون و در موردش فکر میکنن؟
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان
    به نظر من مواردی که گفتید بیشتر فرهنگی باشه (مثل صدا کردن به اسم کوچک و دعوت کردن به خانه) و اصل مطلب تحمل استاد در شنیدن نظرات محالف و یا نقدهای منطقی دانشجوست. چیزی که من در ایران خیلی کم دیدم(نخواستم بگم ندیدم!!)

واقعا اونجا میتونید به پرت و جک و بیل و ... بگید استاد ، این نظر شما ، به نظر اینجانب، کاملا اشتباه است؟
    یا مثلا وقتی استاد از شیوه ای برای درسش استفاده میکنه که غلطه ، شما اعتراض کنید، و اونم واقعا شیوه اش رو تغییر بده؟

شاید در همه این موارد حق با دانشجو نباشه و استاد چیزی رو میدونه که دانشجو نمیدونه، ولی خیلی خیلی مواردش هم درسته ولی اساتید نمیخوان بپذیرند چون فکر میکنن جایگاه استادیشون متزلزل میشه (تو ایران که اینطوریه)

اونجا چقدر اساتید تحمل شنیدن مخالفت رو دارند؟ و چقدر منصفانه با منتقد برخورد میکنند و حداقل صداش رو میشنون و در موردش فکر میکنن؟
    بستگی به شخصیت استاد داره. همه جا افرادی هستند که انتقادپذیر نیستند ولی بطور کلی انتقادپذیری خیلی بیشتری در محیط های آموزشی نسبت به ایران وجود داره. باید شما هم بدونید چطور انتقاد کنید (اینکه وسط کلاس به استاد بگید شیوه تدریس شما بد هست شیوه خوبی نیست). معمولا وقتی انتقاد اساسی نسبت به تدریس و ... یک استاد وجود داره باید به مسئولان اطلاع بدید. من سابقه داشته در یک کلاس به نظر ما انتظارات استاد درباره حجم پروژه غیرمنطقی بوده و وقتی باهاش صحبت کردیم و راضی نشد خودش پیشنهاد داد با دانشکده صحبت کنیم، ما هم به مسئولان اطلاع دادیم و انها بررسی کردند و حق رو به ما دادند و استاد هم تبعیت کرد بدون هیچ مشکل خاص. از ترم بعد هم برای همون کلاس استاد انتظاراتش رو پایین تر آورد.

مخالفت درباره مباحث درسی بسیار عادی است و من هیچ وقت ندیدم مسئله ساز باشه به خصوص در مقاطع بالا که دیگه نظر درست و غلط خیلی مطرح نیست و بیشتر کلاس ها مکالمات درباره تحقیقات و ... است.

Global Moderator

Simon آواتار ها

کاربران گرامی

سلام

لطفا از الفاظی متناسب با شان یک انجمن آکادمیک در ارسال های خود استفاده فرمایید. همچنین از بحث های دونفره که مغایر با قوانین انجمن هست خودداری بفرمایید. عنوان تاپیک " تجربه احساس تفاوت بین برخورد اساتید ایران و خارج" می باشد لذا از ارسال پست های خارج از تجربه یا نقد تجربیات دیگران خودداری فرمایید. پاسخ دادن به پست های خلاف، خود خلاف مقررات فروم می باشد. لطفا در صورت مشاهده ی پست خلاف، فقط آنرا گزارش نمایید.

ممنون
    ویرایش توسط nimaafshar8 : November 14th, 2014 در ساعت 10:08 PM
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)