صفحه 296 از 398 نخستنخست ... 196246286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306346396 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,951 تا 2,960 , از مجموع 3977

موضوع: بخش تایید مدارک سفارت - از تاریخ 11 آبان 1399 با شرکت خدماتی ویزامتریک جهت تصدیق اصل مدارک و تایید کپی مدارک تماس بگیرید

Banned

پیش فرض پاسخ : بخش تایید مدارک سفارت

سلام
    قبلا اینطوری بود حالا سوال کنید

به دانشگاه هم ایمیل بزنید و بگید موضوع تائیدیه را اونها ایمیلی میفرستن پرینت بگیرید ببرید سفارت رایگان میشه

تعداد زیادی از دانشگاههای آلمان برای بررسی مدارک تنها کپی های برابر اصل شده توسط سفارت آلمان رو قبول میکنند. برای همین نیازه که اصل یا کپی ترجمه ها رو به سفارت ببریم و اونها رو مهر کنیم.

اما مراحل کار براتی تهیه مدارک تهیه شده به صورت زیر هست:

1- ترجمه مدارک و کپی اونها:
    ابتدا مثل همه دانشگاههای دیگه تمام مدارکی که از ما خواسته شده رو ترجمه میکنیم.
    ترجمه میتونه به زبان انگلیسی یا آلمانی انجام بشه ،بعد از ترجمه باید اونها رو کپی کنیم به این صورت که تمام ترجمه ها رو به ترتیب کپی میکنیم و انها رو به ترتیب قرارگرفتن اصل ترجمه ها روی هم میزایرم.
    یعنی چند سری از همه ترجمه ها به ترتیب اصل ترجمه ها .

نکته: کپی ها رو منگنه نکنید ! برای مرتب موندنشون از گیره کاغذ استفاده کنید چون روز تحویل اونها باید از هم جدا باشند.

2- هزینه تایید مدارک :
    برای مدارک دانشجویی در صورت وجود ایمیلی از دانشگاه با تاریخ جدید که در اون گفته شده باشه که مدارک باید تایید بشن ،سفارت اصل ترجمه ها وتا 5 سری از کپی ها رو رایگان تایید میکنه.

در صورت نداشتن ایمیل باید مبلغ 40 یورو برای مدارک دانشگاهی و 20 یورو برای مدارک شناسایی پرداخت کنید.

3- مراجعه به سفارت آلمان:
    برای تایید مدارک به سفارت آلمان واقع در خیابان فردوسی مراجعه کنید . شما باید به در دوم که در یه لنگه و کوچیکتر هست برید (یعنی از چهار راه استانبول که پایین تر اومدید اولین در) سعی کنید صبح زود برید.
    معمولاً صف سمت راست (اگه روبروی در وایسید) برای تایید مدارکه و سمت چپ برای دریافت ویزا.
    پس دقت کنید که در کدوم صف نوبت میگیرید.
    سفارت از 8 صبح تا 11 مدارک رو تحویل میگیره، بعد از اینکه نوبتتون اومد پلیس سفارت میپرسه کارتون چیه میگید تایید مدارک دانشگاهی اونم شما رو به سمت قسمت تایید مدارک راهنمایی میکنه (سمت چپ 2-3 پله بالاتر از همونجایی که پلیس سفارت قرار داره) شما وارد یه اتاق میشید که یه طرفش سه تا باجه قرار داره و طرف دیگه حدود 10 تا صندلی که در دو ردیف 5 تایی قرار گرفته.
    آخرین باجه مربوط به کسیه که مدارک رو میگیره .
    ابتدا اصل مدارک رو تحویل مدید
    بعد اصل ترجمه ها
    و بعد کپی ها رو سری به سری به ترتیب ترجمه ها تحویل میدید.
    بعد اون کارمند برگه ای به شما میده و میگه کی برای گرفتن مدارک بیاین (معمولاً ظهر همون روز)

درنهایت زمان تایین شده میرید و مدارک رو از همون باجه تحویل میگیرید.

تذکر ها:
    * اصل مدارک رو فراموش نکنید
    ** کپی ها باید به ترتیب قرار گرفتن ترجمه ها باشه : یعنی مثلاً اگه اول ترجمه دانشنامه بعد ریز نمرات دانشگاههی بعد پیش و بعد دبیرستانه شما 5 سری کپی رو به همین ترتیب میچینید ، سری اول کپی ترجمه دانشنامه ،کپی ریز نمرات دانشگاه، کپی پیش و... و 4 سری بعد هم به همین ترتیب
    تایید 5 سری(یعنی 5 بار مراحعه برای تایید گرفتن) رایگانه. در هر سری هر تعداد مدارک رو میشه تحویل داد
    اگر قرار بود کلا برگه ها را تائید کنه مبلغ زیادی میشد چون سفارت لطف کرده که گفته 5 سری کپی بگیرید و حل میشه

*** هر سری کپی رو جدا به متصدی تحویل بدید . یه وقت 5 سری رو روی هم نزارید بدید به طرف!

**** برای جدا نگه داشتن سری های کپی از منگنه استفاده نکنید . میتونید از گیره کاغذ استفاده کنید.
    ***** احتمال شنیدن غرولند رو از کارمند مربوطه وجود داره، آمادگیش رو داشته باشید.
    ****** سعی کنید مطالب روی برد رو که نزدیک در سفارت قرار داره تا زمان رسیدن نوبتتون بخونید (البته مشابه اون اطلاعات در سایت سفارت هم هست)
    ویرایش توسط omid2015 : April 24th, 2016 در ساعت 12:13 PM دلیل: فونت

Member
    رشته و دانشگاه
    azad uni

نقل قول نوشته اصلی توسط Ab0ozar نمایش پست ها
    دیگه اینجوری نیست ! تو سایت هم اگر بگردید توضیح داده که جدیدا هیچ مدرک دانشگاهی رو تائيد نمیکنه سفارت ،‌و برای روز مصاحبه فقط لازمه که یک سری اصل ترجمه که فقط مهر امور خارجه داشته باشه همراه داشته باشید . بعد از اینکه ویزاتون اومد میتونید یک سری اصل ترجمه ی دیگه رو هم تائید کنید . ولی دیگه اصلا ۵ سری کپی از مدارک رو که برای پذیرش تائید میکردن رو الان انجام نمیدن . برای پذیرش هم شما میتونید تو یک ایمیل این موضوع رو توضیح بدید و لینک قسمتی از سایت سفارت رو که این توضیح رو داده ضمیمه کنید . البته شاید هم اگر ایمیلی از دانشگاه دریافت کنید که ازتون بخواد حتما کپی تائید شده بفرستین واستون یک سری (فقط کپی ) تائید کنند . این تمام چیزی بود که من از دوستم شنیدم و خب توی سایت سفارت هم توضیح داده .
    میشه بگین کجای سایت گفته "
    جدیدا هیچ مدرک دانشگاهی رو تائيد نمیکنه سفارت ،‌و برای روز مصاحبه فقط لازمه که یک سری اصل ترجمه که فقط مهر امور خارجه داشته باشه همراه داشته باشید"
    من هرچی میگردم پیدا نمیکنم چیزی!

Member
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik

نقل قول نوشته اصلی توسط lssaeed نمایش پست ها
    میشه بگین کجای سایت گفته "
    جدیدا هیچ مدرک دانشگاهی رو تائيد نمیکنه سفارت ،‌و برای روز مصاحبه فقط لازمه که یک سری اصل ترجمه که فقط مهر امور خارجه داشته باشه همراه داشته باشید"
    من هرچی میگردم پیدا نمیکنم چیزی!
    صفحه اصلی - بخش ویزا - ستون سمت چپ صفحه در قسمت ویزای اقامتی - فایل پی دی اف راهنمای ویزای اقامت / تحصیلی و دوره دکتری
    اما از این هم مستند تر اینه که به صفحه های قبل نگاه کنید که همه هم اطلاع رسانی کردند که بری تائید مدارک رفتند و اونجا بهشون گفتند که دیگه نیازی نیست مدارکتو تائید سفارت کنی و اگر ویزات اومد بیا یک نسخه برات تائید می کنیم.
    اگر نمی ترسیدی چکار می کردی ؟ این سوالی است که باید همواره در لحظه ی انتخاب از خودتون بپرسید .
    آنچه که از آن می ترسید ، هرگز به آن بدی که تصور می کنید نیست !
    ترس را پشت سر بگذار تا بتوانی احساس آزادی کنی !

Member
    رشته و دانشگاه
    azad uni

نقل قول نوشته اصلی توسط Ab0ozar نمایش پست ها
    صفحه اصلی - بخش ویزا - ستون سمت چپ صفحه در قسمت ویزای اقامتی - فایل پی دی اف راهنمای ویزای اقامت / تحصیلی و دوره دکتری اما از این هم مستند تر اینه که به صفحه های قبل نگاه کنید که همه هم اطلاع رسانی کردند که بری تائید مدارک رفتند و اونجا بهشون گفتند که دیگه نیازی نیست مدارکتو تائید سفارت کنی و اگر ویزات اومد بیا یک نسخه برات تائید می کنیم.
    با این حساب بعد از تعیین وقت از سفارت دیگه احتیاج به تایید مدارک نیست و همین جوری روز مصاحبه مدارک فارسی و ترجمه هامون رو برمیداریم میریم؟
    جالبه. تووی اون یکی فایلش که مال feb. 2016 هست، آخراش گفته " لطفا در نظر داشته باشید که پس از دریافت پذیرش از دانشگاه جهت دریافت روادید به یک نسخه از کپی تایید شده خود نیاز دارید." پس با این حساب این جمله اشتباهه دیگه؟ بعد شما گفتید به بچه ها گفتند " که دیگه نیازی نیست مدارکتو تائید سفارت کنی و اگر ویزات اومد بیا یک نسخه برات تائید می کنیم". منظورشون اینه فقط یه نسخه اصل ترجمه + مهر خارجه یا یک نسخه کپی ترجمه + مهر خارجه؟ خب من الان چند نسخه لازم دارم ترجمه رسمی کنم و بدم وزارت امور خارجه مهر کنه؟ یک سری کافیه؟ یا 2 سری ؟ یا 3 سری؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik

نقل قول نوشته اصلی توسط lssaeed نمایش پست ها
    با این حساب بعد از تعیین وقت از سفارت دیگه احتیاج به تایید مدارک نیست و همین جوری روز مصاحبه مدارک فارسی و ترجمه هامون رو برمیداریم میریم؟
    جالبه. تووی اون یکی فایلش که مال feb. 2016 هست، آخراش گفته " لطفا در نظر داشته باشید که پس از دریافت پذیرش از دانشگاه جهت دریافت روادید به یک نسخه از کپی تایید شده خود نیاز دارید." پس با این حساب این جمله اشتباهه دیگه؟ بعد شما گفتید به بچه ها گفتند " که دیگه نیازی نیست مدارکتو تائید سفارت کنی و اگر ویزات اومد بیا یک نسخه برات تائید می کنیم". منظورشون اینه فقط یه نسخه اصل ترجمه + مهر خارجه یا یک نسخه کپی ترجمه + مهر خارجه؟ خب من الان چند نسخه لازم دارم ترجمه رسمی کنم و بدم وزارت امور خارجه مهر کنه؟ یک سری کافیه؟ یا 2 سری ؟ یا 3 سری؟
    شما دو سری اصل ترجمه نیاز داری .
    پی دی اف های راهنمائی تو سایت با هم تناقض داره . ولی از اواخر بهمن دیگه وضعیت عوض شده و برای روز مصاحبه یک سری اصل ترجمه که فقط مهر دادگستری و امور خارجه داره لازمه بعلاوه ی کپی هایی که از همین اصل ترجمه میگیرین. پست های ۲۹۲۱ به بعد رو بخون کاملا متوجه میشی قضیه چیه !
    اگر نمی ترسیدی چکار می کردی ؟ این سوالی است که باید همواره در لحظه ی انتخاب از خودتون بپرسید .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sMember نمایش پست ها
    سلام
    قبلا اینطوری بود حالا سوال کنید

به دانشگاه هم ایمیل بزنید و بگید موضوع تائیدیه را اونها ایمیلی میفرستن پرینت بگیرید ببرید سفارت رایگان میشه

تعداد زیادی از دانشگاههای آلمان برای بررسی مدارک تنها کپی های برابر اصل شده توسط سفارت آلمان رو قبول میکنند. برای همین نیازه که اصل یا کپی ترجمه ها رو به سفارت ببریم و اونها رو مهر کنیم.

اما مراحل کار براتی تهیه مدارک تهیه شده به صورت زیر هست:

1- ترجمه مدارک و کپی اونها:
    ابتدا مثل همه دانشگاههای دیگه تمام مدارکی که از ما خواسته شده رو ترجمه میکنیم.
    ترجمه میتونه به زبان انگلیسی یا آلمانی انجام بشه ،بعد از ترجمه باید اونها رو کپی کنیم به این صورت که تمام ترجمه ها رو به ترتیب کپی میکنیم و انها رو به ترتیب قرارگرفتن اصل ترجمه ها روی هم میزایرم.
    یعنی چند سری از همه ترجمه ها به ترتیب اصل ترجمه ها .

نکته: کپی ها رو منگنه نکنید ! برای مرتب موندنشون از گیره کاغذ استفاده کنید چون روز تحویل اونها باید از هم جدا باشند.

2- هزینه تایید مدارک :
    برای مدارک دانشجویی در صورت وجود ایمیلی از دانشگاه با تاریخ جدید که در اون گفته شده باشه که مدارک باید تایید بشن ،سفارت اصل ترجمه ها وتا 5 سری از کپی ها رو رایگان تایید میکنه.

در صورت نداشتن ایمیل باید مبلغ 40 یورو برای مدارک دانشگاهی و 20 یورو برای مدارک شناسایی پرداخت کنید.

3- مراجعه به سفارت آلمان:
    برای تایید مدارک به سفارت آلمان واقع در خیابان فردوسی مراجعه کنید . شما باید به در دوم که در یه لنگه و کوچیکتر هست برید (یعنی از چهار راه استانبول که پایین تر اومدید اولین در) سعی کنید صبح زود برید.
    معمولاً صف سمت راست (اگه روبروی در وایسید) برای تایید مدارکه و سمت چپ برای دریافت ویزا.
    پس دقت کنید که در کدوم صف نوبت میگیرید.
    سفارت از 8 صبح تا 11 مدارک رو تحویل میگیره، بعد از اینکه نوبتتون اومد پلیس سفارت میپرسه کارتون چیه میگید تایید مدارک دانشگاهی اونم شما رو به سمت قسمت تایید مدارک راهنمایی میکنه (سمت چپ 2-3 پله بالاتر از همونجایی که پلیس سفارت قرار داره) شما وارد یه اتاق میشید که یه طرفش سه تا باجه قرار داره و طرف دیگه حدود 10 تا صندلی که در دو ردیف 5 تایی قرار گرفته.
    آخرین باجه مربوط به کسیه که مدارک رو میگیره .
    ابتدا اصل مدارک رو تحویل مدید
    بعد اصل ترجمه ها
    و بعد کپی ها رو سری به سری به ترتیب ترجمه ها تحویل میدید.
    بعد اون کارمند برگه ای به شما میده و میگه کی برای گرفتن مدارک بیاین (معمولاً ظهر همون روز)

درنهایت زمان تایین شده میرید و مدارک رو از همون باجه تحویل میگیرید.
    تذکر ها:
    * اصل مدارک رو فراموش نکنید
    ** کپی ها باید به ترتیب قرار گرفتن ترجمه ها باشه : یعنی مثلاً اگه اول ترجمه دانشنامه بعد ریز نمرات دانشگاههی بعد پیش و بعد دبیرستانه شما 5 سری کپی رو به همین ترتیب میچینید ، سری اول کپی ترجمه دانشنامه ،کپی ریز نمرات دانشگاه، کپی پیش و... و 4 سری بعد هم به همین ترتیب
    تایید 5 سری(یعنی 5 بار مراحعه برای تایید گرفتن) رایگانه. در هر سری هر تعداد مدارک رو میشه تحویل داد
    اگر قرار بود کلا برگه ها را تائید کنه مبلغ زیادی میشد چون سفارت لطف کرده که گفته 5 سری کپی بگیرید و حل میشه

*** هر سری کپی رو جدا به متصدی تحویل بدید . یه وقت 5 سری رو روی هم نزارید بدید به طرف!

**** برای جدا نگه داشتن سری های کپی از منگنه استفاده نکنید . میتونید از گیره کاغذ استفاده کنید.
    ***** احتمال شنیدن غرولند رو از کارمند مربوطه وجود داره، آمادگیش رو داشته باشید.
    ****** سعی کنید مطالب روی برد رو که نزدیک در سفارت قرار داره تا زمان رسیدن نوبتتون بخونید (البته مشابه اون اطلاعات در سایت سفارت هم هست)

سلام. شما جدیدا برای تایید مدارک با ای میل دانشگاه رفتید؟ دوستان میگن با ای میل دانشگاه 5 سری رو دیگه برابر اصل نمی کنن. درسته؟
    ویرایش توسط omid2015 : April 24th, 2016 در ساعت 12:14 PM دلیل: فونت

Banned

سلام دوست عزیز atefeh8001

من جدیدا نپرسیدم مننتهی میخوام برم سفارت اگر کامند جواب داد میگم یا از بچه ها میپرسم اطلاع میدم
    ویرایش توسط omid2015 : April 24th, 2016 در ساعت 12:14 PM دلیل: فونت

Junior Member

سلام،

من برای کارت آبی میخوام اقدام کنم و قبل اینکه وقت سفارت بگیرم باید مدارکم رو برای اداره ارزشیابی مدارک تحصیلی (ZAB) تو آلمان بفرستم. مدارک دانشگاهی ام رو ترجمه آلمانی کردم و مهر دادگستری و امور خارجه هم داره. حالا یعنی دیگه نمیخواد تایید سفارت بشه؟ من برای دانشگاه اقدام نمی کنم و فقط اصل ترجمه ها رو دارم یعنی از اینها هم باید کپی بگیرم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidce نمایش پست ها
    سلام،

من برای کارت آبی میخوام اقدام کنم و قبل اینکه وقت سفارت بگیرم باید مدارکم رو برای اداره ارزشیابی مدارک تحصیلی (ZAB) تو آلمان بفرستم. مدارک دانشگاهی ام رو ترجمه آلمانی کردم و مهر دادگستری و امور خارجه هم داره. حالا یعنی دیگه نمیخواد تایید سفارت بشه؟ من برای دانشگاه اقدام نمی کنم و فقط اصل ترجمه ها رو دارم یعنی از اینها هم باید کپی بگیرم؟
    شما که برای ویزای کار میخواد اقدام کنین باید ببینید چک لیست ویزای اقامتی کار چجوریه خب ! این مسائل که برای تائيد مدارک دانشجوئی بوجود اومده بیشتر به خاطر اینکه رایگان تائید میشه و حجم درخواست بالاست . ولی برای درخواست کار که خب هم هزینه داره و هم متقاضی کمه .
    مخصوصا که تو برگه راهنما برای متقاضیان کار نوشته دو نسخه اصل ترجمه ی تائید شده میخواد!!! و چندین بار نوشته که از مهر تائید سفارت در پشت برگه هم باید کپی بگیرید .

Member
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidce نمایش پست ها
    سلام،

شما مدرک تحصیلیتون از دانشگاه ایران هست یا دانشگاه آلمان ؟ که میخواین بفرستین برای تائيد ؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)